Korzystanie z zasłon jasnych odcieni - tworzenie harmonii we wnętrzu

Zasłony jasne odcienie we wnętrzu kojarzą się z wolnością, lekkością i spokojem. W zależności od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdują, są w stanie powiększyć lub dopasować przestrzeń, podkreślić ważne detale we wnętrzu, dodać światła i świętowania.

Kurtyny świetlne do sypialni

Stosowanie jasnych barw w sypialni i salonie jest preferowane w następujących przypadkach:

 • Jeśli w pokoju znajdują się małe okna, które zapewniają niewystarczające oświetlenie. W tym przypadku pastelowe kolory działają jak wzmacniacze iluminacyjne, dodatkowo rozszerzając wizualnie krawędzie okna.
 • Jeśli projekt jest wykonany w pastelowych kolorach, ważne jest, aby uzupełnić go zasłonami, aby pasowały do ​​ogólnej kolorystyki.
 • Dla spokojnego wnętrza przeznaczonego do odpoczynku i przyjemnego relaksu.
 • Do sypialni starszej pary.
 • Gdy pokój wykonany jest w stylu z wykorzystaniem jasnych kolorów: klasycznyshabby chicskandynawski
 • W małym i ciasnym pomieszczeniu z niskimi sufitami obecność jasnej palety pomoże skorygować i wygładzić wiele niedoskonałości.
 • Jeśli wnętrze jest nasycone jasnymi kolorami i wymaga lekkiego rozcieńczenia i lekko wyważonego.

Pomysły na salon

Salon pełni funkcję jednego z głównych pokoje domu, w którym rodzina odpoczywa i przyjmuje gości. Dlatego jego wygląd i stylistyka muszą być perfekcyjne.Używanie zasłon w jasnych odcieniach stworzy wyrafinowane i komfortowe środowisko z należytą przytulnością.​​

W salonie harmonijnie będą wyglądać lekkie monofoniczne zasłony w następujących odcieniach:

 • Kremowy, brzoskwiniowy i beżowy dodatek, aw połączeniu z ciemnymi tonami tiulu będzie wyglądać dość stylowo i arystokratycznie.

 • Zielone zasłony będą wspaniałym duetem z tiulem w jasnym oliwkowym odcieniu.

 • Ciemne zasłony we wnętrzu w połączeniu z tiulem jasnych odcieni są uważane za modne w naszych czasach rozwiązanie. Ta kombinacja jest szczególnie ważna, jeśli salon jest urządzony w czerni i bieli.

We wnętrzu salonu można bezpiecznie zastosować kurtyny świetlne z ozdobami.Wybierając wzór, najważniejsze jest zachowanie harmonii i jedności przestrzeni. Obecność paska lub małego kwiatowego wzoru jest modna i stylowa.W dużym salonie bardzo pięknie i luksusowo będą wyglądały zasłony z obszernymi ornamentami i podkreśloną fakturą.

Na wideo: piękne zasłony do salonu.

Zasłony do kuchni

Kuchnia w domu jest zwykle niewielka. Kolorystyka tekstyliów powinna zależeć od stylu pomieszczenia, który może przedstawiać się następująco:

 • Country. Zasłony w jasnych kolorach, najczęściej w pastelowe pasy, w kratę lub w jaskrawe zdobienia.

 • Klasyka. Paleta jednokolorowa lub kombinacja kilku kolorów w kratkę lub pasek.

 • Zaawansowane tech. Odpowiednie są tu chłodne odcienie, głównie niebieskie, czerwone i zielone zasłony.

Kolor do jasnego pomieszczenia

Wybierając zasłony, należy wziąć pod uwagę główny wskaźnik, a mianowicie, że kolor powinien się podobać i przyciągać do siebie. Warto również wybrać odcień, który najlepiej pasuje do projektu konkretnego pomieszczenia.Zielone zasłony uspokajają i wyciszają.Najczęściej stosowane w salonie, jednak delikatne odcienie nadają się do sypialni, a jasnozielony kolor będzie świetnym dodatkiem do jadalni.

Niebieskie zasłony zawsze były popularne i do dziś nie wychodzą z mody.Odcień niebieskiego jest miękki i kojący, dzięki czemu jest doskonałym wyborem do sypialni.Aby dodać przytulności do pokoju, możesz dodać jasne detale, takie jak poduszki i inne akcesoria.

Turkus wygląda wyjątkowo bogato z przyzwoitą oprawą. Lekkie, turkusowe tkaniny pięknie prezentują się w połączeniu z wyszukanymi i drogimi meblami. Również odcienie wyróżniają się w połączeniu ze złoceniami.

Szare zasłony wyglądają stylowo i tworzą neutralny obraz dla percepcji. Idealny do zadymionych, ciemnych wnętrz.Kolorowi tkwi pewna dwuznaczność i tajemniczość, szare zasłony są w stanie złagodzić i wyrównać działanie innych tonów.

Zasłony w stylu zaciemniającym są dość odważnym rozwiązaniem, nadającym pomieszczeniu powściągliwości i arystokracji.Klasyczna opcja do pomieszczenia z dobrym oświetleniem dziennym lub sztucznym. W tej odmianie korzystnie będą wyglądać czekoladowe, czarne i szare zasłony w bogatych odcieniach.Nie wolno nam zapominać, że jasne tony wizualnie powiększają pomieszczenie, podczas gdy ciemne wręcz przeciwnie, wizualnie zmniejszają przestrzeń.Umiejętnie dobrany odcień może odmienić wnętrze każdego pomieszczenia.

Lekką tapetę z fakturowanym wzorem dobrze uzupełnią zasłony o jasnym odcieniu, a gładkie ściany doskonale podkreślą zasłony o dużym i skomplikowanym wzorze.

Ciemne odcienie zasłon we wnętrzu

Spójność stylu. Taka kolorystyka wywołuje u wielu poczucie przygnębienia i przygnębienia, ale dzięki umiejętnemu wykorzystaniu detali i odpowiedniej kombinacji odcieni można stworzyć naprawdę uroczysty i wyrafinowany wygląd.

Używaj ciemnych odcieni głównie w następujących przypadkach:

 • Jeśli w pomieszczeniu jest wystarczająco jasne oświetlenie, można je lampy, światło dzienne lub oświetlenie wielopoziomowe.
 • Ciemne zasłony doskonale uzupełniają jasne pastelowe odcienie ścian.
 • Surowość wnętrza można podkreślić łącząc z odcieniami beżu i bieli, barwność - z bogatymi i jasnymi tonami.

Ciemne zasłony we wnętrzu są dość lakoniczne i nie obciążają przestrzeni. Wybierając materiał, musisz skupić się na ogólnym projekcie i wziąć pod uwagę wszystkie cechy dekoracji.Używanie zasłon zaciemniających jest uważane za modny trend w naszych czasach. Wykonane są z gęstej tkaniny i absolutnie nie przepuszczają światła.Faktura takich zasłon jest dość zróżnicowana i ma wiele opcji, dzięki czemu będą pasować do każdego wnętrza, czy to klasycznego, retro, hi-tech - w każdym razie ta opcja podkreśli wszystkie zalety projektu.

Przy odpowiednim doborze tkaniny kurtyny świetlne (styl zaciemniający) idealnie wpasują się we wnętrze, harmonizując i podkreślając ważne detale.

Zasłony to prawdziwa ozdoba pokoju. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na styl pomieszczenia, jakość oświetlenia i inne ważne detale, z którymi to akcesorium powinno być w harmonii, uzupełniając ogólny obraz.

Porady ekspertów (2 filmy)

Kurtyny świetlne we wnętrzu (54 zdjęcia)

​​
.