Konto osobiste na balkonie już za tydzień! (+40 zdjęć)

W wielu mieszkaniach balkony są uważane za powierzchnie niemieszkalne i częściej są wykorzystywane jako pomieszczenie gospodarcze. Ale o wiele bardziej efektywne jest wykorzystanie tej przestrzeni jako gabinetu. Jak zrobić szafkę z balkonu? Odrobina wysiłku, wiedza, wyobraźnia i przestrzeń do pracy z widokiem na miasto będą do Twojej dyspozycji.

Stworzenie tutaj miejsca pracy jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ:

  • loggia jest cichsza niż inne części apartament;
  • jest więcej naturalnego światła;
  • balkon łatwiej wietrzyć;
  • Gabinetu nie będzie w pokoju przechodnim.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły, aby poprawnie przemyśleć układ i projekt, aby biuro było wygodne i wygodne, a praca w nim była łatwa. Przed rozpoczęciem naprawy konieczne jest przeprowadzenie prac przygotowawczych.

Przygotowanie pokoju

Niezależnie od tego, jaki wystrój będzie miał miejsce w Twoim biurze, musisz przygotować pokój do komfortowego pobytu. Zajmie to około tygodnia.

Przede wszystkim musisz oszklić balkon. Lepiej zastosować okna z dwoma podwójnymi szybami - przepuszczają mniej zimna z ulicy. Konieczne jest całkowite pozbycie się pęknięć, pęknięć i przeciągów. Aby to zrobić, użyj pianki poliuretanowej. Ale lepiej nie robić tego samemu: niewłaściwe „uszczelnienie” zrujnuje naprawę, zwiększy wilgotność i ochłodzi pomieszczenie.

Ważne jest, aby nie zapominać o moskitierach, gdyż wieczorami w lecie owady mogą wlatywać do biura i odwracać uwagę od pracy.

Po tym, jak balkon zamienił się w pełnoprawne pomieszczenie, należy wybrać miejsce na gniazdka i oświetlenie. Okablowanie lepiej poprowadzić pod podłogą lub w listwach przypodłogowych. Biuro wymaga 2-3 gniazdek przy biurku, jednego oświetlenia górnego i lampy stołowej. Lepiej wcześniej sprawdzić, czy sygnał routera dociera na balkon, położyć kabel internetowy.

Następnie musisz dokładnie i solidnie zaizolować balkon. Idealną opcją jest penofol, nie zmniejszy przestrzeni. Muszą również położyć ścianę wspólną z pomieszczeniem, aby zwiększyć izolację akustyczną. Do ogrzewania balkonu idealny jest system „ciepłej podłogi” - wystarczy.

Można też podłączyć mały konwektor, ale w tak małym pomieszczeniu mocno „wysuszy” powietrze.

Organizacja miejsca pracy

Minimalny zestaw niezbędnych mebli - biurko, krzesło, lampa i kilka półek dla dokumentów. Jeśli wielkość pomieszczenia na to pozwala, ale możesz dodać fotel, szafę, stolik kawowy lub elementy dekoracyjne. Często trudno jest zmieścić nawet najbardziej potrzebne meble na balkonie, dlatego zawsze konieczne jest sporządzenieprojektui zaprojektowanie przyszłego miejsca pracy na loggii.

Nie ma potrzeby używania skomplikowanych programów 3D - wystarczy szkic ołówkiem na papierze.

Ustawić stół roboczy po przeciwnej stronie drzwi. Lepiej, żeby idealnie dopasowywał się do szerokości balkonu, by nie stracić prostopadłości pomieszczenia. Półki wiszące lub szafki można zamontować nad stołem lub z boku ściany. Zamiast stołu możesz użyć blatów na zawiasach - najważniejsze jest, aby wybrać płytkie, aby nie "zabierały" miejsca. Możesz użyć stołu narożnego, ale małego.

Jeśli to możliwe, wykonaj szerokie parapety: mogą być używane zamiast długiej powierzchni roboczej. Część przestrzeni pod nią mogą zająć półki. Jeśli balkon jest wąski, lepiej całkowicie usunąć parapety.

Balkon można połączyć z pokojem, a parapet wykorzystać jako powierzchnię roboczą. Szafy nie da się wykonać w ten sposób, ale można stworzyć wygodną przestrzeń do pracy. W ten sposób możesz znacznie zwiększyć użyteczne metry pomieszczenia. W takim przypadku lepiej jest stworzyć ten sam projekt dla obu pomieszczeń.

Oświetlenie

W dzień jest wystarczająco dużo naturalnego oświetlenia ulicznego, ale na wieczór i noc trzeba pomyśleć o odpowiednim opcja. Jeśli strona jest słoneczna, nie stawiaj stołu przed oknem: latem na loggii oślepi jasne oświetlenie. Musisz także użyć ochrony przed światłem. Rolety są idealne: zajmują mało miejsca, mogą całkowicie zaciemnić pomieszczenie i są łatwe w utrzymaniu.

Grube zasłony, które staną się doskonałym detalem projektu, zwiększą izolację akustyczną i cieplną, a także będą dobrze wyglądać.

Zasłony lepiej też powiesić na oknie i drzwiach do pokoju, najlepiej od wewnątrz. Pozwoli to uniknąć denerwujących oczu, nadmiernego oświetlenia i hałasu z sąsiedniego pokoju. W biurze nie powinno być za dużo światła: miejsce jest już małe i lepiej zrobić to z kilkoma lampami. Pierwsza musi znajdować się na osobistej powierzchni roboczej, druga to górna lampa.Aranżując teren rekreacyjny, również tam należy zadbać o dobre oświetlenie. Do tego celu najlepiej nadaje się wysoka lampa podłogowa lub lampa na małym stoliku kawowym.

Design

Loggie, ważna jest oszczędność miejsca. W biurze powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby posiedzieć z przyjacielem przy filiżance kawy lub poćwiczyć po ciężkim dniu.

Dodaje projektowi świeżości i lekkości, jasne odcienie ścian: brzoskwinia, zieleń, biel, cytryna.W połączeniu z kontrastowymi meblami projekt będzie wyglądał świetnie. Ważne jest, aby w pomieszczeniu było więcej jasnych obszarów - wtedy pomieszczenie wydaje się większe.

Wśród detali we wnętrzu szafki-loggii kwiaty, regał, mały dywanik na podłodze nie będą zbyteczne. Wśród rzeczy, których potrzebujesz, są aerator i klimatyzator. Ale ważne jest, aby nie przeciążać wnętrza ciężkimi detalami: nie wybieraj wielkich wazonów ani nieporęcznych figurek.

Nie obciążaj tylko jednej strony loggii: niedługo w wolnej przestrzeni zaczną się znowu gromadzić śmieci, a od cudownego biura znów dostaniesz zwykły balkon.

Kieruj się gustem i wygodą właściciela biura. Spędza tu dużo czasu, wszystko powinno być przemyślane w najmniejszym szczególe, projekt powinien być przygotowany do produktywnej pracy.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.