Kolor fioletowy - królewski luksus w domu (+50 zdjęć)

Niebieski i czerwony to dwa przeciwstawne kolory tęczy, które po zmieszaniu dają fiolet. To atrakcyjny, złożony, wyjątkowy kolor. Niewielu decyduje się na stworzenie wnętrza o fioletowym kolorze. Ale ci, którzy się zdecydują - wygraj, fioletowe wnętrze to królewski luksus w domu.

Masa kolorów, odcienie w dużych ilościach składają się na tę gamę, jeden kolor czerwono-fioletowy jest tego wart. Odcienie są jednocześnie aktywne, nasycone i lekkie.

Psychologiczna strona zagadnienia

 • Inspiracja, wielkość, moc to główne skojarzenia, jakie wywołuje liliowy, odcienie nie mają znaczenia.
 • Kolor jagodowy i jasny odcień szarości często otaczają kreatywnych ludzi niezwykłym i kreatywnym sposobem myślenia.
 • Działa uspokajająco na ludzką psychikę, jak róż.
 • Nadaje się do dekoracji pomieszczeń, w których trzeba się wyciszyć, zrelaksować, a nie urządzać hałaśliwych, burzliwych imprez.
 • Tapeta w kolorze liliowo-szarym nie jest najlepszą opcją dla osób o niskiej energii, skłonnych do depresji.

Wykorzystywanie koloru do dekorowania ścian

Fioletowy wymaga szczególnej ostrożności podczas obchodzenia się z jego nasycenie, jasność. Tapety liliowe i szare nie są wyjątkiem. Mogą wyglądać głęboko, ale są w stanie wywierać presję na ludzką psychikę, a nie wizualnie powiększać przestrzeń.Tworzenie ścian akcentujących jest jednym z najlepszych rozwiązań w tej sytuacji.Kolejne pytanie dotyczy tego, z czym łączy się kolor fioletowy. Więcej o tym później.

Która opcja jest dostępna? Jest ich kilka.

 1. Fioletowe ściany i opcje szarego salonu za sofą.
 2. Ściany u wezgłowia łóżka.
 3. Ściany wokół kominka.

We wnękach ścian nawet jasny liliowy kolor podkreśli ich głębię. Pokój będzie wyglądał tajemniczo.

Orientalny lub wiktoriański wzór będzie ozdobiony paisley, kwiatowymiornamentami, są one ważne.

Jakie inne rozwiązania są dostępne?

Niektórzy malują na fioletowo wszystkie powierzchnie ścian w pokoju. Pomieszczenie stanie się przewiewne, schludne, jeśli do głównego odcienia dodamy inne, takie jak ecru, jasna biel lub jasnokremowa, szara. Ten projekt dobrze wygląda we wszystkich pomieszczeniach.Lepiej jednak nie używać fioletowej tapety we wnętrzu w połączeniu z jasnoróżowym.

Malowanie przeciwległych, sąsiednich ścian to kolejny kierunek praktycznego zastosowania fioletu, róż też nie jest tak wymagający. Wtedy liliowy kolor w psychologii mieszkających tu ludzi odegra pozytywną rolę.

W połączeniu z jasną zielenią na ścianach wygląda naturalnie. A w naturze zielenie zawsze otaczają odcienie fioletu.

A co z sufitem i ścianami?

Wspomnieliśmy już o roli, jaką w psychologii odgrywa kolor liliowy. Sufity z tej gamy mogą przypaść do gustu kreatywnym ludziom.Po zmieszaniu różnych odcieni można stworzyć imitację zachodu słońca, monochromatyczne powierzchnie wyglądają na matowe.

Jeśli maluje się sufit, na innych powierzchniach stosuje się mniej nasycony kolor. Ale pokój powinien mieć dobre oświetlenie, wysokie sufity. Oświetlenie powinno być zarówno naturalne, jak i sztuczne. W przeciwnym razie nie będzie tak ważne, co symbolizuje fiolet.

Podłogi pomalowane na ten kolor są rozwiązaniem mniej radykalnym. Odpowiednie są również fioletowe zasłony we wnętrzu.

Tekstura. Styl dekoracji

Tekstylia domowe, meble tapicerowane – tu często pojawiają się odcienie fioletu. W zależności od faktury tkaniny, miękki, jasny lub ciemny fiolet jest różnie postrzegany.

 • Chłodną purpurę rozjaśniają rozmyte i miękkie powierzchnie. Pokój będzie bardziej luksusowy i przytulny, jeśli dodamy do wnętrza aksamitną sofę i włochaty dywan.
 • Chłód jest wzmocniony przez zastosowanie gładkich tekstur, takich jak satyna, materiały jedwabne. Dobrym rozwiązaniem jest to, aby tkaniny nie były w kilku kolorach, ale w jednym, na którym nie ma ozdoby.
 • Delikatna, jasna lub ciemna fioletowa, różowa wersja obrusów, dywanów, zasłon i poduszek stanie się głównymi akcentami. Każdy pokój może być. Wtedy pozostałe kolory nie powinny wyróżniać się bardziej niż główny.

Niespodziewana dekoracja mebli

Fioletowy kolor może stać się prawdziwym wzorem kuchnie rewolucyjne, choć wszyscy są do tego przyzwyczajeni w sypialni czy w salonie.

Proste błyszczące elewacje bez zbędnego wystroju to najczęstsze rozwiązanie dla tych, którzy wyposażają przestrzeń kuchenną, łazienka nie jest wyjątkiem.

Zalecamy umieszczenie jasnych detali w dolnej części kuchni, bliżej podłogi. Warzywa i owoce w odpowiednich kolorach sprawią, że wnętrze będzie bardziej przyjazne i atrakcyjne, mają swoje znaczenie.

Jakie inne porady udzielają specjaliści?

Jasne odcienie fioletu, różu, odpowiednie do wystroju i ścian, kuchni. Nasycone, głębokie tony będą odpowiednie tam, gdzie jest dużo miejsca. Ale z nich zaleca się robienie małych akcentów, różnica jest już zauważalna. Łazienka wymaga przestrzegania tych samych zasad.

Nowoczesny styl, fusion są uważane za najbardziej odpowiednie opcje dekoracji łazienki, w której kolor zawsze wygląda dobrze.

Vintage i Provence - style, które zakładają zastosowanie lżejszych opcji do kuchni. Łazienka również wygrywa.

Trochę więcej o łączeniu kolorów

Ważna jest ilość pigmentów obecnych w delikatnych, jasny lub ciemny fiolet. Różowe, pomarańczowe, białe i żółte, liliowe są idealne do pomieszczeń, które wyglądają na zbyt ciemne. Opcje pastelowe są odpowiednie dla tych, którzy szukają bardziej optymistycznej opcji. Dobrymi dodatkami są białe, jasnopomarańczowe i jasnożółte. Jak również wariant jasnoszary.

 • Mały salon - pomieszczenie, w którym wzornictwo z kolorem nabierze znaczenia. Bladożółty, czerwony i bladobiały, różowy, liliowy rozcieńczą powierzchnię w podstawowych kolorach, czyniąc przestrzeń bardziej komfortową.

 • Projektantom nie zaleca się wykonywania podstawowych wersji, utrzymanych w ciemnym kolorze. Jeśli naprawdę chcesz, możesz zaprojektować drobne dodatki, pewne detale we wnętrzu. Co, decyduje kupujący.

 • Salon lub łazienka staną się prawdziwie luksusowe dzięki jasnemu fioletowi.

 • Ten wzór salonów doskonale łączy się z beżem. Zaleca się, aby wziąć stosunek 50 do 50, będzie wygrany. Powierzchnie ozdobione jasnym beżem w poziomie iw pionie. A przedmioty wewnętrzne są fioletowe, są również łączone z innymi opcjami.

 • Skuteczne zagospodarowanie przestrzeni pokoju jest łatwe dzięki połączeniu jasnego szkarłatu z bladą lawendą, róż też jest w porządku. Łazienka nie jest wyjątkiem.

O źródłach sztucznych kolorów

Intensywna ciepła barwa lepiej rozcieńczy materiały w zimnych tonach do kuchni, designu nie ma znaczenia... Ale nie możesz być gorliwy w świetle, jeśli kolor zostanie rozcieńczony innymi elementami wnętrza, ciemnoczerwonym, na przykład szarym.

Reflektory, dekorując łazienkę, zawsze dodają ciepła dekorowi w kolorze ciemnofioletowym. Najważniejsze jest ukierunkowanie jego elementów tak, aby oświetlało elementy wnętrza, które tego wymagają. Przyniesie to korzyści projektowi pomieszczenia.

Mały wniosek

Kolor można wprowadzać stopniowo za pomocą akcesoriów kuchennych, jeśli właściciel poważnie podchodzi do eksperymentów, pokój nie jest gotowy, ale sam lubi fiolet. Łazienka nie jest wyjątkiem.

Jest to ścieżka najmniejszego oporu, która pomaga ustawić akcenty, stworzyć projekt. Niekoniecznie wiąże się to z poważnymi wydatkami. Po chwili będzie można podjąć kolejną decyzję.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.