Kolor drzwi i podłóg we wnętrzu: wskazówki dotyczące wyboru i łączenia odcieni | +65 zdjęcie

W trakcie prac renowacyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odcieni, aby gotowa kompozycja nie wyglądała na matową lub zbyt jasną. Niewłaściwa kombinacja kolorów drzwi wewnętrznych i dekoracji ścian, podłoga we wnętrzu może wizualnie podkreślić wady projektu: obniżyć sufity, zaciemnić pomieszczenie lub zniekształcić naturalne światło. Lekka podłoga i lekkie drzwi we wnętrzu to jedno z najpopularniejszych połączeń. Rozważ najlepsze opcje łączenia ciemnych i jasnych kolorów w projektowaniu przestrzeni życiowej.

Jak wybrać drzwi wewnętrzne: porady dotyczące koloru i wzoru

W środowisku projektowym od dawna kształtuje się główne prawo podziału na strefy kolorystyczne - zastosowanie nie więcej niż trzech odcieni we wnętrzu... Pożądane jest, aby wybrane kolory były ze sobą w harmonii, to znaczy były albo zimne, albo ciepłe. Aby uniknąć błędów przy dekorowaniu salonów, eksperci zalecają preferowanie uniwersalnych kolorów (biały, beżowy, szary, jasnobrązowy). Jest to szczególnie ważne, gdy ze względu na czynniki materialne nie możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalnego projektanta.

Biel dobrze komponuje się z różnorodnością kolorów i odcieni. To uniwersalna opcja do malowania drzwi wewnętrznych, podłóg i innych elementów dekoracyjnych.

Istnieją trzy kierunki tzw. idealnego zestawienia kolorów we wnętrzu: ciemne drzwi, jasne listwy przypodłogowe i ciemne podłogi.Czerń, brąz, szarość dodają pomieszczeniu elegancji i wyrafinowania, jednak ciemniejsze odcienie należy rozcieńczyć bardziej neutralnymi barwami, aby w mieszkaniu panowała równowaga.

Ostatnio szczególnie popularne są drzwi w kolorze wenge – jest to ciemna paleta nasyconych barw, m.in. fioletu, burgunda, wiśni, czekolady.

Drugi kierunek to zastosowanie jasnych odcieni we wnętrzu – takie podejście zakłada obecność beżowych lub białych drzwi, podłóg i listew przypodłogowych w kolorze pastelowym zabarwienie.Takie elementy dekoracyjne mogą stanowić zarówno główny element projektu, jak i stanowić ramę dla obszarów tematycznych na ciemnym tle.

Pomieszczenie, w którym dominuje neutralna kolorystyka, wygląda swobodniej, jaśniej i przestronniej. To świetne rozwiązanie do małych kawalerek i pokoi dziecięcych.

​​

Ten drugi kierunek opiera się na grze kontrastów – stosuje się jasne kolory, neutralne barwy i różne odcienie drewna.Na poniższym zdjęciu widać te kolory drzwi i podłogi w prawdziwym wnętrzu. To rozwiązanie jest bardziej odpowiednie do pomieszczeń niemieszkalnych: korytarzy lub salonów, ponieważ bogate odcienie mogą podrażniać oczy, szczególnie w połączeniu z beżowym tłem. Trzeba jednak przyznać, że ta metoda wygląda bardzo efektownie i niecodziennie.

Przy wyborze drzwi wewnętrznych do pokoju dziecinnego lub nastolatka doskonałym rozwiązaniem mogą być modele w jasnych kolorach (niebieski, zielony, czerwony, fioletowy), ponieważ będą nie tylko ozdobi wnętrze pokoju, ale i przyczyni się do pozytywnego nastawienia dziecka. Przyjrzyj się wyrazistym, bogatym, ale nie ciężkim odcieniom. Optymalne kolory to niebieski i różowy, w zależności od płci Twojego dziecka.

Ogólne zasady stosowania kolorów

Wybór podłogi i wnętrza Kolorystyka drzwi nie ogranicza się niczym, czego nie można powiedzieć o dekoracji ścian tapetami czy farbami. Dziś w sklepach można znaleźć różnorodne modele laminatu, parkietu, listew przypodłogowych i płytek. Jeśli chodzi o malowanie drzwi, tutaj gama odcieni ma kilkadziesiąt wariantów.

Aby nie zagubić się w różnorodności prezentowanych produktów, musisz przede wszystkim zdecydować, która podłoga w pełni odpowiada Twoim preferencjom – ciemna czy jasna.

W tym celu weź pod uwagę cechy obu odcieni:

  • Jasna podłoga- dobrze odbija światło naturalne i sztuczne, optycznie powiększa przestrzeń... Oprócz tego nadaje pomieszczeniu nowoczesny wygląd, poczucie czystości i świeżości. To rozwiązanie jest optymalne do projektowania salonów i sypialni.

  • Ciemna podłoga- uosabia stabilność, klasyczne pomysły w dekorowaniu pomieszczeń mieszkalnych. Z jego pomocą możesz wnieść nuty powagi i wielkości do każdego wnętrza, a także stworzyć jasny kontrast w połączeniu z jasną tapetą i meblami.

Jedną z popularnych technik jest gra kontrastów, gdy biała podłoga korzystnie komponuje się z czarnymi meblami i innymi wzorami elementy. Ta zasada dotyczy również koloru drzwi i laminatu.

Idealne połączenie laminatu i drzwi w pokoju

Należy zdecydować się na kolorystykę pokoju nawet podczas prac renowacyjnych. To samo dotyczy doboru odpowiednich materiałów, których jakość decyduje o częstotliwości napraw kosmetycznych. Dobry laminat i drzwi wewnętrzne posłużą Ci przez dekadę i nie stracą swoich właściwości technicznych po pierwszym uderzeniu mechanicznym.Wybierając produkt, należy wziąć pod uwagę nie tylko projekt, ale także właściwości użytego materiału.

Laminat jest najczęstszą opcją podłóg. Wyróżnia się łatwością montażu, przyjemną fakturą, odpornością na ścieranie oraz różnorodnością odcieni. Wybrany kolor drzwi i laminatu musi pasować do wystroju pomieszczenia. Pojawia się jednak naturalne pytanie: jak wybrać laminat i konstrukcję drzwi, aby harmonijnie współgrały z innymi elementami wnętrza?

Istnieją dwa rodzaje podłóg laminowanych - imitacja naturalnego drewna oraz imitacja kamienia (najczęściej marmuru). W pierwszym przypadku doskonałym uzupełnieniem byłyby drzwi MDF o podobnym wzorze. Co więcej, ton nie musi się zgadzać, lepiej wybrać model o jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu.

Laminat z imitacją kamienia doskonale komponuje się z monochromatycznymi wzorami drzwi wykonanymi w tej samej kolorystyce. Może to być biały marmur na podłodze i płótno w kolorze bielonego dębu.

Innym rodzajem laminatu jest wykończenie błyszczące i matowe.Błyszczący nadaje pomieszczeniu powagi, a matowy - komfortu. To kryterium należy wziąć pod uwagę przy wyborze koloru i faktury laminatu oraz drzwi wewnętrznych.

Efekt połysku nie będzie dobrze prezentował się w klasycznym wystroju salonu i sypialni, a także w tych pomieszczeniach, w których oczekuje się komfortu i spokoju. Matowe wykończenie zdecydowanie nie będzie pasować do nowoczesnego designu z przewagą elementów lustrzanych i metalowych.

Jak połączyć rolety drzwiowe i podłogowe?

Rozpoczynając naprawy w mieszkaniu, upewnij się, że wszystkie materiały wykończeniowe, zestawy mebli i wystrój są ze sobą w harmonii kolorystycznej. Nie powinno być żadnych detali odstających od ogólnego stylu. Projektanci opracowali proste zasady wyboru i łączenia skrzydła drzwiowego i wykładziny podłogowej, aby wizualnie zwiększyć przestrzeń, wyeliminować wady układu i inne cele.

Wyróżnia się więc trzy trendy w zestawieniu odcieni drzwi wewnętrznych i podłóg w nowoczesnym wnętrzu:

  • Używanie tych samych kolorów.Istnieje zupełna zbieżność kolorów i faktur materiałów wykończeniowych. Jeśli na drzwiach lub na podłodze znajduje się jakiś konkretny ornament, należy go powtórzyć na drugim elemencie kompozycji.

  • Łączy kilka odcieni tego samego koloru.W tym przypadku odcienie elementów wyposażenia wnętrz mogą różnić się od siebie o jeden lub dwa tony. Ale muszą być z tej samej kolorystyki (zimnej lub ciepłej).

  • Gra kontrastów.Podejście to obejmuje użycie dwóch kontrastujących odcieni. Pamiętaj jednak, że ta opcja nie nadaje się do małych pomieszczeń, ponieważ kontrast tylko potęguje widoczny już brak wolnej przestrzeni.

Którą opcję wybierzesz, musi ona koniecznie odpowiadać ogólnemu stylowi wnętrza, wielkości pomieszczenia, a także osobiste preferencje mieszkańców. Aby poprawnie stworzyć projekt projektowy pod względem kombinacji kolorów, należy skontaktować się z wyspecjalizowaną firmą lub skorzystać z wszelkiego rodzaju usług online do łączenia odcieni.

Jasne drzwi i jasny laminat

Wszyscy projektanci jednogłośnie deklarują, że jasne detale we wnętrzu powiększają przestrzeń, tworzą poczucie wolności i spokoju. Największą uwagę przykuwa podłoga i drzwi. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać naprawdę właściwą opcję łączenia kolorów tych dwóch elementów.Idealnym rozwiązaniem do salonów jest zastosowanie zasady – lekkie drzwi i lekki laminat. Taki duet wygląda szczególnie imponująco z przewagą mlecznych, beżowych i białych odcieni ścian.

Aby wnętrze wykonane w jasnych barwach nie wyglądało nudno i monotonnie należy je uzupełnić ciemnymi meblami i różnymi elementami dekoracyjnymi nasyconych kolorów.Większości projektantów zaleca się wybór drzwi z litego drewna, ale warto pamiętać, że takie modele raczej nie pasują do nowoczesnego designu. Błyszczący laminat harmonijnie wygląda w połączeniu z lakierowanymi tkaninami o różnych modyfikacjach.

Ciemne drzwi i ciemne podłogi

Wybór drzwi wewnętrznych jest ważną częścią każdej przestrzeni życiowej. Konieczne jest, aby projekt pasował do ogólnego stylu i palety kolorów pomieszczenia. Podłoga i skrzydło drzwi nie muszą być identyczne pod względem koloru i faktury.Dozwolona jest różnica jednego lub dwóch tonów, przy zachowaniu ciepłego lub zimnego odcienia.

Jako uzupełnienie ciemnego laminatu zaleca się drzwi w kolorze czarnym, ciemnobrązowym lub szarym.

Wielu projektantów przedstawia jednak własne podejście do tego rodzaju projektowania. Jedni do koloru drzwi wybierają kontrastowe listwy przypodłogowe, inni stawiają na styl pomieszczenia, jeszcze inni biorą za podstawę paletę mebli.

Taka różnorodność opcji wynika z braku wyraźnych ram w zestawieniu odcieni ścian, podłogi i sufitu. Każdy specjalista ma rację na swój sposób, ale każde pomieszczenie jest indywidualne i podejście do jego projektowania powinno opierać się na gustach mieszkańców.

Na filmie:drzwi wewnętrzne - wybór koloru, faktury i połączenia z podłogą.

Podłoga i drzwi: jeden kolor czy jeden odcień?

Podczas samodzielnego planowania projektu salonu lub sypialni, wiele osób boryka się z problemem doboru kolorów podłogi i drzwi. Różnorodność wzorów podłóg i drzwi tylko pogarsza sprawę. Jaki więc powinien być projekt wnętrza – drzwi w tym samym kolorze z podłogą czy podłoga w kolorze drzwi?

Obecnie nie ma jasnych ram dla określenia jedynej prawidłowej palety kolorów podłogi i skrzydła drzwiowego. Drzwi mogą mieć zupełnie inny odcień w porównaniu do laminatu lub innego materiału.Jednak prawo łączenia odcieni pozostaje niezmienione - stosując w dekorze podłogi odcienie czerwonawe, bursztynowe, drzwi również powinny być wykonane w tym zakresie.

Głównym prawem wewnętrznym jest trójjedność koloru.​​Dlatego w pomieszczeniu powinny znajdować się nie więcej niż trzy kluczowe odcienie. Liliowe ściany idealnie komponują się z metalową podłogą i ścianami w modnym obecnie wyglądzie zebrano.

Ponieważ człowiek postrzega przestrzeń wokół siebie od góry do dołu (sufit, drzwi, podłoga), nie jest straszne, jeśli we wnętrzu zostanie użytych kilka odcieni tego samego koloru.

Kombinacje różnych kolorów

Wybór odpowiedniego skrzydła o określonym odcieniu pozwala na prawidłowe umieszczenie akcentów kolorystycznych w pokoju. Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z aktualnych trendów rynkowych.Aktualne odcienie tła to: zimna szarość, czerń, głęboki brąz, burgund, bakłażan, beż, mleczny, biały.

Jeśli wnętrze pokoju wykonane jest w zimnej palecie, nie zaleca się stosowania drzwi o ciepłych kolorach. Elementy projektu powinny nakładać się na siebie kolorem lub fakturą.

Czy podłogę i drzwi można wykonać w różnych kolorach?

Egzotyczne zestawienia kolorów podłóg i drzwi można znaleźć również w projektach wzorniczych. Czerwone drzwi wewnętrzne i żółta podłoga lub szara pościel i fioletowa podłoga. Takie kombinacje całkowicie zależą od trendów mody i postrzegania otaczającej przestrzeni przez specjalistów.

Wnętrze można zastosować w różnych kolorach - od neutralnych po neonowe. Nie zapomnij jednak o jedności wszystkich elementów projektu.

Jeszcze kilka lat temu w aranżacji wnętrz wiodącą rolę odgrywała zasada, że ​​kolory i odcień przedmiotów powinny być identyczne. Ale czas się zmienił.Teraz wybierając listwy przypodłogowe kierują się one płycinami skrzydła drzwi. Takie podejście umożliwia postrzeganie wszystkich odmiennych elementów dekoracyjnych w jednym kontekście.

Jeśli nie zamierzasz skupiać się na podłodze, a we wnętrzu znajdują się meble z naturalnego drewna, zalecamy powiązanie koloru z otoczeniem lokalu. Efekt końcowy stworzy efekt posiadania elementów projektu pośrodku - na poziomie linii środkowej spojrzenia.

Przy zakupie elementów drewnianych należy zwrócić uwagę na właściwości materiału (dla konkretnego gatunku i faktury włókien).

Jest wiele sposobów na przytulną rozrywkę w mieszkaniu. Jednym z najważniejszych jest zaplanowanie wnętrza z odpowiednim doborem odcieni materiałów wykończeniowych. Konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad projektowania, ponieważ komfort w domu nie jest tak łatwy do zapewnienia. Możesz używać zarówno tonów stałych, jak i kontrastowych, ale widmo termiczne powinno być zawsze takie samo.

Jak wybrać laminat i połączyć kolory we wnętrzu (1 film)

65 pięknych kombinacji (zdjęcia)

(2 92)
.