Kolor dla przedszkola dziewczynki i chłopca: optymalne rozwiązania i wskazówki projektowe

Każdy rodzic próbuje stworzyć dziecku optymalne warunki życia. A pierwszą rzeczą, którą robi się dla dziecka, jest przygotowanie pokoju dziecięcego. Uwzględnia wiele czynników i niuansów, które zapewnią dziecku przytulność i komfort, a także przyczynią się do jego zdrowia psychicznego. W pierwszej kolejności ustalają kolor pokoju dziecięcego ,, a następnie zajmują się resztą wystroju.

Niuanse wpływające na wybór

Zazwyczaj starają się, aby dekoracja pokoju dziecięcego była jak najbardziej jasna, używając miękkich, niestandardowych mebli. Pozostaje główne pytanie - w jakim kolorze pomalować pokój dziecięcy lub jaki powinien być kolor tapety w pokoju dziecięcym? Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wybór będzie zależał od wielu czynników.

Przy wyborze kolorystyki warto wziąć pod uwagę:

 • płeć dziecka;
 • wiek;
 • preferencje okruchów;
 • psychologiczne cechy dziecka.

Ponadto należy wziąć pod uwagę cechy, które dotyczą samego pomieszczenia. W wielu przypadkach kolory już wybrane do pokoju dziecięcego nie są odpowiednie ze względu na następujące okoliczności:

 • lokalizacja pokoju dziecięcego;
 • stopień oświetlenia przestrzeni;
 • wymiary pomieszczenia;
 • wybór mebli.

Należy pamiętać, że oryginalna kombinacja kolorów jest obecnie oryginalna.W ten sposób możliwe jest stworzenie stref dla różnych aktywności dziecka: pokoju zabaw, miejsca do rekreacji i nauki. Dla każdej ze stref musisz wybrać odpowiednią kolorystykę.Podział pokoju na strefy pomoże nauczyć dziecko porządku.

Kolor pokoju dziecięcego dla dziewczynki

Kolorystyka pokoju dla dziewczynek może być inna - wszystko zależy od preferencji samego dziecka i fantazji rodziców.Bardzo często wybierają wnętrza tematyczne, bajeczne lub kreskówkowe są szczególnie popularne wśród rodziców.Do takiego wystroju wnętrza odpowiedni będzie kolor różowy w pokoju dziecięcym.

Ta kolorystyka jest uniwersalna, ponieważ:

 • każde dziecko lubi;
 • pasuje do każdego innego koloru;
 • nie ma negatywnego wpływu na psychikę dziecka;
 • wizualnie powiększa niewielką przestrzeń;
 • rozjaśnia pomieszczenie, gdy jest mało naturalnego światła.

Jeśli tapeta będzie miała ten odcień ,, to tutaj możesz dodatkowo zastosować kwiatowy print.Cecha ta może być obecna na samej tapecie lub na innych elementach wystroju dziecięcego pokoju. Taki romantyczny projekt spodoba się dziewczynie w każdym wieku, zwłaszcza że możesz udekorować pokój i ustawić własny styl za pomocą innych elementów dekoracyjnych, na przykład mebli.

Na wideo: Dekoracja pokoju dla dziewczynki.

Pokój dla chłopca

Chłopcy wolą inną paletę kolorów niż dziewczynki - bardziej kontrastową.Wśród projektów do pokoi dziecięcych dla chłopców największą popularnością cieszą się kolory: niebieski i wszystkie jego odcienie oraz całe spektrum zieleni.

Zielony żłobek jest odpowiedni nie tylko dla chłopców, ale także dla dziewczynek.Wybierając ten schemat kolorów, możesz od razu rozwiązać kilka podstawowych problemów. Jak wiadomo kolor zielony uspokaja i wprowadza element harmonii. Dla chłopców jest to korzystne, ponieważ są z natury bardzo aktywni.

Jednym z alternatywnych rozwiązań dla zieleni może być jasnozielony. Ma te same pozytywne cechy.

Kolor pokoju dziecięcego może być niebieski, ale najlepiej wybrać jego odcień, np. niebieski.Jest odpowiedni dla mniej aktywnych dzieci, jego główną cechą jest zwiększona wydajność. Świetnie, jeśli pomalujesz pokój ucznia na ten kolor.

Te dwa kolory można ze sobą łączyć, dlatego wybierając jeden z nich rodzice automatycznie stosują drugi kolor w dodatkowej aranżacji.Teren do rekreacji lub zabawy można udekorować kolorem zielonym, ale miejsce pracy powinno być w kolorze niebieskim.W takim pomieszczeniu muszą znajdować się rośliny doniczkowe - będą wspierać ogólną ideę.

Na wideo: opcja projektowania pokoju dla chłopców.

Uniwersalne opcje

Zielone lub białe ściany w przedszkolu to uniwersalne rozwiązanie zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.Idealny byłby również chłodny lub pastelowy odcień w dowolnym innym kolorze. Najczęściej są dzieci w bieli, zwłaszcza jeśli chodzi o noworodka.W przyszłości ściany można uzupełnić jasnymi elementami, takimi jak fotografia, aplikacja z tkaniny, obraz lub rysunek dziecka.

Biel jest idealna w wielu sytuacjach:

 • optycznie powiększa przestrzeń pokoju;
 • sprawia, że ​​pokój jest jasny;
 • można łączyć z dowolnymi innymi kolorami;
 • Odpowiedni dla każdego wieku i płci dziecka;
 • ma pozytywny wpływ na psychikę.

Ta lista jest wyborem dla wielu rodziców. Jeśli chodzi o zieleń, to w niczym nie ustępuje innym rozwiązaniom.Dopuszcza się również wybór takiego koloru ścian w pokoju dziecinnym jak beż, brzoskwinia, szampan i tym podobne odcienie.

Wybór mebli

Ważny jest nie tylko dobór odpowiedniej kolorystyki do pokoju dziecięcego, ale również meble. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wygodę, bezpieczeństwo i kolor. Powinien być dobierany bardzo ostrożnie.Meble powinny być w doskonałej harmonii z podstawowym tonem pomieszczenia.Musi być też kombinacja kolorów, w jakich udekorowane są meble i ściany.

Zdjęcia w Internecie pomogą Ci w podjęciu decyzji o wyborze koloru mebli dziecięcych, paletę kolorów możesz również przejrzeć w katalogach sklepu. Istnieją specjalne programy, w których można stworzyć układ wnętrza.Meble, wzorem i kolorem, powinny wyróżniać się na tle ścian.

Najczęściej wybierane są meble w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim, fioletowym lub karmazynowym. Można łączyć kilka odcieni.

Elementy meblowe w tym przypadku będą stanowić dodatek i sprawią, że pokój będzie bardziej odpowiedni dla dziecka.Często podział na strefy w pokoju dziecięcym odbywa się za pomocą podłóg.Na przykład plac zabaw wyróżnia się miękkim, a co najważniejsze jasnym dywanem.

W przestrzeni dla dziecka można umieścić duże pluszaki, które w większości przypadków pełnią funkcję krzeseł, łóżeczek i mini sofy. Mogą być kontrastowe, najważniejsze jest to, że są wykonane z wysokiej jakości i przyjaznego dla środowiska materiału.

Kolorystyka pokoju dziecięcego może być inna, ważne jest, aby brać pod uwagę opinię dziecka i nie używać do dekoracji ścian zbyt jasnych, agresywnych palet. Zdobienia i wykończenia dekoracyjne mogą być bardziej kontrastowe.

Kolory dziecięce (3 filmy)

Kolory (40 zdjęć)

.