Kiseya: zasłony z nici - jak zrobić siebie

Po stworzeniu zasłon z nici własnymi rękami możesz urozmaicić wnętrze w dowolnym pomieszczeniu i zmienić je według własnego uznania za pomocą nowych modeli. Kiseya - zasłony z nici - modny dodatek do wnętrza w każdym stylu. Takie zasłony są wielofunkcyjne, łatwo je wykonać w domu własnymi rękami.

Zasłony z nici - modny dodatek

Zasłony z nici są coraz częściej stosowane w projektowaniu nowoczesnych mieszkań. Możesz je kupić w sklepie, ale nie są tanie. Dlatego wiele kobiet chce zrobić tę modną stylową dekorację wnętrza własnymi rękami. Pomoże to naszemu mistrzowi - klasie.

Zasłony z nici (muślinu) zdobią nie tylko okna. Drzwi w kształcie łuku można zasłonić takimi zasłonami. Szeroka gama materiałów, kolorów pozwala na zastosowanie ich w salonie, kuchni, a także w każdym innym pomieszczeniu mieszkania.

Obszary zastosowania zasłon z nici

Zasłony z nici służą do podziału przestrzeni na osobne obszary, np., w kawalerkach... Schodząc z samego sufitu, wizualnie powiększają przestrzeń. Światło przenika przez muślin i nie zmniejsza przestrzeni pomieszczenia. W przedszkolu można oddzielić miejsca do spania dziewczynki i chłopca, w kuchni powiesić jasną zasłonę między stołem do krojenia a jadalnią.

Nici jedwabne w baldachimie nad łóżkiem, wykonane ręcznie, prezentują się elegancko i bardzo oryginalnie. Nadaje sypialni orientalnego luksusu i wyrafinowania.

Takie lekkie symboliczne przegrody wykonuje się w kawiarniach lub małych egzotycznych restauracjach, aby stworzyć przytulną atmosferę. Zasłony z nici były używane od starożytnych krajów orientalnych. W upale ukryli pokój przed wścibskimi oczami i wpuścili do niego świeże powietrze. Powstały z nich piękne wielokolorowe ekrany.Kiseya, czyli tak zwane zasłony wykonane z płynących nici, to po arabsku deszcz. Kisei został wykonany z nici bawełnianych, lnianych, wełnianych. Obecnie stosowane są nici wiskozowe i poliestrowe.

Funkcjonalność muślinu

Oprócz przepuszczalności powietrza kurtyny nici mają zalety:

  • można łatwo przesuwać ruchem ręki;
  • nie przeszkadzają w przejściu przez nie, zamykając drzwi;
  • Są łatwe w pielęgnacji, nie brudzą się tak szybko jak firanki z tkaniny, są łatwe do prania, nie wymagają prasowania;
  • Z nici można na drutach wykonać dowolną kompozycję na otworze okiennym. Zmieniając kompozycję, możesz dokonać aktualizacji wnętrza. Do zbierania pasm stosuje się ozdobne pętle i spinki do włosów. Możesz po prostu zawiązać węzły na różnych poziomach.

Takie zasłony można wykonać własnymi rękami i ucieleśniać swoje fantazje i pomysły projektowe. Jak to zrobić? Pomoże Ci klasa mistrzowska z filmem.

Kiedy zaczynasz robić zasłonę z nici, musisz pomyśleć, gdzie w Twoim wnętrzu będą odpowiednie. Kolor nici powinien być zgodny z kolorystyką dekoracji ściennej i kolorem wystroju.Zastanów się, jaka struktura wątku jest odpowiednia.Od tego zależy, czy zasłony będą lekkie i przezroczyste, czy też będą wykonane w duchu rustykalnym, a nitki będą grube i ciężkie. Wszystko jest odpowiednie we własnym stylu.

Firanki wykonujemy własnymi rękami

Spróbujmy własnoręcznie wykonać zasłony z muślinu na okno

Potrzebujemy:

  • gzyms do mocowania gwintów;
  • taśmy;
  • nici w różnych kolorach;
  • ozdoby - koraliki, cekiny itp.

Konieczne jest dokładne określenie długości produktu. Kiseya wygląda pięknie i modnie, gdy nici są na podłodze. Zmierz wysokość od podłogi do sufitu i dodaj 10-15 centymetrów do wolnego zwisu.

Następnie oblicz ile nitek potrzebujesz, jak często będziesz je umieszczać na gzymsie. Jeśli są rzadkie, kurtyna będzie przezroczysta.Jeśli zwiążesz nici bliżej siebie, zasłona stanie się gęstsza.Gęstość zależy również od grubości samych nici. Jeśli wybierzesz cienkie nici wiskozowe, częstotliwość ich lokalizacji na gzymsie powinna wynosić od 4 do 5 na 1 cm

Klasa mistrzowska pokaże ci, jak dokładnie obliczyć ilość nitek w motkach? W tym celu długość gzymsu przyjmuje się w cm i dzieli przez odległość między sąsiednimi nitkami. Otrzymujemy ilość nitek na gzymsie. Tę liczbę mnożymy przez długość zasłony. Przeliczamy kosmiczną liczbę centymetrów na metry i obliczamy liczbę motków.

Wybór mocowania

Na lekcji mistrzowskiej nauczysz się poprawnie i dokładnie przymocuj rękami do podstawy nici. Istnieje kilka opcji montażu. Wśród nich musisz wybrać ten, który bardziej pasuje do Twojego pokoju. Możesz zapętlić nitki na wstążce w dwóch rzędach. Następnie taśmę mocującą można przymocować do okapu.

Praktyczne i wygodne w użyciu pierścienie. Wiązane są na nich wiązki nici, a następnie pierścienie nakładane są na zasłonę. Pierścienie poruszają się swobodnie w rurce.

Można użyć drewnianej listwy z otworami i przeciągnąć przez nie nitki i zapiąć każdą na supeł. Takie zapięcie nie oznacza otwarcia zasłon na górze.

Materiał zasłonowy

Wybór nici zależy od wyglądu, stylu zasłon, gustu i wyobraźni. Gotowe zasłony są dość drogie, ale do domowej zasłony potrzeba też dużo nici.

Do wyboru przędza zwykła lub błyszcząca przędza z lureksu z pretkanymi ozdobami. Wybierając materiał na zasłony własnymi rękami, kup od razu pasujące cekiny, koraliki, spinki do włosów lub pierścienie do chwytania pasm, które są odpowiednie pod względem koloru i stylu. Znajdź w Internecie klasę mistrzowską, w której pracują z wybranym materiałem. Na kurtynie świetlnej możesz powiesić ozdobne motyle, dzwonki lub sztuczne kwiaty.

Jeśli koraliki mają być nawleczone na nitkę, wybierz igłę z dużym oczkiem, upewnij się, że swobodnie przechodzi przez otwór koralików. Przymocuj nie więcej niż 10 biżuterii do każdej nici, aby zasłona nie okazała się ciężka.

Z koralików nawleczonych można wykonaćozdobęi każdy koralik zapiąć na żądanej wysokości za pomocą supełków. Należy pamiętać, że skomplikowane wzory mogą splątać nici podczas prania. Nawiasem mówiąc, bawełniane zasłony należy prać w torbie lub poszewce na poduszkę.

Styl ręcznie robionych zasłon zależy od miejsca, w którym będą ozdobione. Jeśli jest to drzwi, krawędzie zasłony można wykonać w formie łuku. Możesz przejść przez nie bez przeszkód, nie będą się mylić poniżej. Zasłony nie muszą być przyszyte do podłogi.

Powiązany artykuł:6 pomysłów na udekorowanie telefonu - jak wyróżnić się z tłumu (42 zdjęcia)

W kuchni np. jasne zasłony pasują do parapetu. W końcu przestrzeń na parapet w kuchni jest aktywnie wykorzystywana. W doniczkach są kwiaty, które trzeba często podlewać, czasem na szerokim parapecie stawia się mikrofalówkę lub pojemnik na chleb. Zasłony w kuchni powinny zasłaniać widok, ale nie powinny utrudniać swobodnego dostępu do okna.Na zasłonach z nici można wykonać wzór, zawiązując węzły przez kilka pasm nici.Niektóre z nich można wykorzystać jako tło dla wzoru. Zasłony zrób to sam z lekkich jedwabnych nici ozdobią Twój dom i zachwycą Cię efektem pracy, a aby wszystko przebiegło idealnie, odwiedź mistrzowską klasę poświęconą tworzeniu muślinu.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

.