Jasny design butelek i szklanek na wesele

Ślub jest rzadkim wydarzeniem w życiu i wymaga wyrażenia emocjonalnego wzniesienia młodych ludzi wchodzących w związek małżeński w forma pięknych rzeczy, uroczystych dekoracji, świątecznych dekoracji. Dotyczy to również dekoracji naczyń, z których młodzi piją szampana. Robienie kieliszków i butelek ślubnych własnymi rękami pomoże jeszcze bardziej zjednoczyć Parę Młodą.

Cechy dekoracji butelki ze wstążkami

Przygotowując się do ślubu przyszli małżonkowie wybierają sukienki i kostiumy, uczą się wspólnego tańca, wymyśl projekt miejsca, w którym odbędzie się ślub. I bardzo ważne jest, aby we wszystkim przestrzegano stylu.Na podstawie wybranego stylu wyrabiane są również butelki na wesele, a także kieliszki przeznaczone do uroczystego łyka na szczęście.

Wstążki są zwykle używane do ozdabiania weselnych butelek szampana. Satynowe opaski na głowę i szkło pięknie komponują się, tworząc zwiewny i uroczy wygląd. Takie wstążki same ozdabiają wszystko, do czego są przymocowane, a jeśli pomysł na dekorację zostanie wybrany pomyślnie, dekoracja szampana na wesele staje się dziełem sztuki.

Najczęściej stosuje się delikatne, jasne kolory:

 • biały;
 • śmietana;
 • beżowy;
 • jasnoniebieski;
 • jasnoróżowy.

Kolory czarny, czerwony i złoty służą do podkreślenia i podkreślenia szczegółów tła. Jednak przyszli małżonkowie mogą zdecydować się na ozdobienie butelek wstążkami w jaśniejszych, bardziej soczystych kolorach, jeśli odpowiada to ich wyobrażeniu o ślubnym wizerunku.

Pojemniki mogą być udekorowane w ten sam sposób, jakby symbolizując nierozłączną parę, wspólnotę rodzinną, a może na różne sposoby, podkreślając indywidualność małżonków. Co więcej, różnica wyraża się nie tylko w tym, że jedno naczynie - „pan młody” jest ozdobione ciemniejszymi odcieniami i surowym stylem, drugie - „panna młoda” w jasnych odcieniach i dużej liczbie elementów dekoracyjnych. Możesz podkreślić indywidualność wielkością i kształtem pojemnika, na przykład jeden jest większy i wyższy, drugi jest niższy i szerszy.

Zdobienie naczyń lub kieliszków będzie jeszcze ciekawsze, jeśli wykonasz je zgodnie z zasadą komplementarności połówek: na powierzchni jednej znajduje się obraz, na drugiej kontynuacja (panna młoda i pan młody trzymać się za ręce).

Technika zdobienia butelki szampana (master class!)

jest wiele pomysłów na dekorację, istnieją pewne ogólne zasady dekorowania naczyń na wesele. Co jest potrzebne do dekoracji:

 • same satynowe wstążki w wystarczającej ilości;
 • nożyczki do ich cięcia;
 • klej do mocowania;
 • elementy dekoracyjne (koraliki, cyrkonie, koraliki, koronki itp.).

Trzeba trochę wytrwałości i ostrożności, bo praca jest delikatna i nie wybacza niedbalstwa. Oferujemy małą mistrzowską lekcję tworzenia wykwintnego dekoru butelki w kształcie panny młodej.

1. Pojemnik należy najpierw umyć i oczyścić z etykiet. Szklana powierzchnia jest odtłuszczana płynami zawierającymi alkohol.

2. Wytnij mały kawałek koronki i przymierz go do szyi. W tym momencie nałóż klej i ładnie napraw łatkę.

3. Weź taśmę i przymocuj ją również do szyi. Odcinamy nadmiar. Nałóż klej i taśmę tak, aby owinąć nim butelkę. W tym przypadku prawy koniec nakłada się na lewy.

4. Do drugiej i kolejnych warstw przymierz inne wstążki. Będą dłuższe, gdy gardło szampana poszerzy się w dół. Odetnij nadmiar, nałóż klej i napraw.

5. Gdy butelka jest już całkowicie zaklejona wstążkami, zaczynamy tworzyć dekoracje. Jeśli produkt ma kształt panny młodej, będziesz musiała uszyć puszystą spódnicę.

6. Szyję można ozdobić koralikami lub tasiemką z kryształków. Akcesoria naprawiamy za pomocą kleju.

7.Dopełnieniem jest czapka z welonem. Może być również wykonany ze wstążki i prześwitującej tkaniny (ta ostatnia może być kawałkiem starej kokardki lub małym kawałkiem białego tiulu).

Klej do obróbki szkła stosuje się tak, aby wszystkie elementy dekoracyjne były mocno przyklejone do naczyń. Jeśli taśmy są nie tylko sklejone o solidnej powierzchni, ale również zawiązane, węzeł można zabezpieczyć przezroczystą taśmą dwustronną.

Na wideo: mistrzowska lekcja ozdabiania weselnego szampana

Robienie kieliszków

Do dekoracji nie trzeba zabierać szklanek o tym samym rozmiarze. Tak więc, jeśli chcesz ozdobić naczynia w stylu „narzeczonej i pana młodego”, bardziej logiczne jest wzięcie jednego dużego i wysokiego szkła jako pana młodego, drugie powinno być mniejsze, zaokrąglone i z cienką nogą, przypominające sylwetka kobiety.

Szklanki są ozdobione prawie takimi samymi materiałami jak butelki szampana. Jako ozdobę można użyć:

 • wstążek satynowych;
 • glinka polimerowa;
 • koronki;
 • sztuczne kwiaty;
 • cyrkonie;
 • pióra.
Zdobienie okularów wstążkami i koronką
Zdobienie szkieł gliną polimerową
Zdobienie szkieł piórami
Ozdabianie szklanek kryształkami

Często szkło zdobione jest koralikami z masy perłowej. Mogą być przyklejone w środku ozdobnego kwiatka lub równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni.

Skąd czerpać pomysły?

Aby odpowiednio udekorować swoje ślubne butelki, państwo młodzi mogą wziąć udział w specjalnych warsztatach z dekorowania ślubnego i tam zdobyć wiele pomysłów projektowych, a także nauczyć się technik. Istnieje wiele technik pracy ze szkłem.

Ozdabianie kieliszków i butelek ślubnych satynowymi wstążkami i innymi materiałami nie wymaga specjalnych umiejętności i trudnych do znalezienia dodatków. Potrzeba tylko chęci, wyobraźni i trochę czasu. Użyty materiał i technika dekoracji zależą, jak mówiono, od ogólnego stylu dekoracji ślubnych i wyobraźni nowożeńców.

Im więcej wysiłku włożymy w wystrój, im bardziej będzie niepowtarzalny i niepowtarzalny, tym wydarzenie zapadnie w pamięć.Najważniejsze, że efekt końcowy łączy się ze strojami młodej pary i jest przyjemny dla oka.

Jaką formę wybrać pojemnik?

Konstrukcja butelki szampana jest wygodna, ponieważ to szklane naczynie ma odpowiedni kształt, warunkowo powtarzający kształt ludzkiego ciała – szerokie dno i wydłużoną szyjkę. Dobrze wygląda to, gdy wystrój butelek zaplanowany jest w postaci figurek nowożeńców - dwa pojemniki powtarzają wygląd pary małżeńskiej. Możesz jednak ozdobić dowolne inne naczynia, na przykład butelkę martini lub koniaku pozostałą po świętach noworocznych.Pojemniki na koniak mają ciemne szkło o wyraźnych prostokątnych lub piramidalnych kształtach, co raczej odpowiada wizerunkowi pana młodego.

Dlatego, aby ozdobić taki pojemnik, można zbierać nie najczęściej spotykane elementy dekoracyjne: drut, kamienie, muszle, liny. Trochę trudniej je połączyć i przyczepić do szklanej powierzchni, ale dobry klej i odpowiednia technika zdobienia też sobie z tym poradzą. W tym przypadku wstążki i farby są używane w ciemniejszych, złotobrązowych odcieniach.

Wariant „pary” konstrukcji butelek to połączenie koniaku i wódki, pierwsza ma szerokie „ramiona”, druga jest wąska i smukła.

Robienie butelek na wesele własnymi rękami nie jest kosztownym, ale bardzo ekscytującym zajęciem, mającym na celu wzmocnienie przyszłej rodziny. Pomysłów na dekorację butelek i kieliszków ślubnych jest wiele, ich ucieleśnienie zależy tylko od pragnienia pary młodej, aby zadowolić siebie i gości świątecznego wydarzenia. Do zdobyczy jest szeroki wybór materiałów - od tradycyjnych tasiemek satynowych po sznurki i druty. Najważniejsze jest to, że w zdobionych naczyniach czyta się ideę wesołego wydarzenia i swoim wyglądem podobają się przyszłym małżonkom.

Pomysły na udekorowanie szampana na wesele (2 filmy master class)

Jak pięknie zaaranżować szampana na wesele (40 zdjęć)

​​
Ozdabianie okularów wstążkami i koronką
.