Jasnozielony kolor i jego kombinacje (+42 zdjęcia)

Delikatny jasnozielony kolor we wnętrzu pomoże stworzyć w domu wyjątkową, ciepłą atmosferę. Z łatwością można go zastosować w kuchni, sypialni czy salonie, łącząc odcienie i korzystnie eksperymentując.

Jeśli jesteś osobą pozytywną i pogodną, ​​to możesz spokojnie wybrać kolor jasnozielony lub jasnozielony jako kolor główny lub dodatkowy we wnętrzu salonu. Sypialnię, pokój dziecięcy czy łazienkę można urządzić w pastelowych kolorach.

Zalety i cechy

Jasnozielony kolor we wnętrzu będzie prawdziwym dobrodziejstwem dla mieszkań z dowolnym poszyciem. Jest szeroko i wszechobecnie wykorzystywany przez projektantów przy projektowaniu pomieszczeń o różnym charakterze i przeznaczeniu.

Obecnie do wykończenia wnętrz stosowany jest jasnozielony kolor:

- kuchnie;

- pokój gościnny lub hol;

- pokój zwany sypialnią;

- pokój dziecięcy lub pokój zabaw;

- hol wejściowy;

- łazienki itp.

Tak szerokie zastosowanie jasnej zieleni w nowoczesnych wnętrzach tłumaczy szeroka paleta barw: od pastelowej jasnozielonej po jasną i krzykliwą; od ciepłych i słonecznych po wyciszone i zimne z nutą turkusu.

Jasną zieleń we wnętrzu można nazwać uniwersalnym. Pięknie komponuje się z wieloma innymi odcieniami i pasuje do niemal każdego wnętrza. Jednocześnie jasnozielony kolor wygląda bardzo naturalnie, jest przyjemny dla oczu.

Salon w jasnych odcieniach zieleni

Gdzie, jeśli nie w salonie, to jasna zieleń wygląda najbardziej właściwy? Tapety, zasłony czy panele w tym kolorze z pewnością nie może zabraknąć w przedpokoju. Pomoże to stworzyć sprzyjającą, pełną zaufania atmosferę sprzyjającą szczerej rozmowie. Stonowany jasnozielony odcień pomoże Ci się zrelaksować, a jasny i słoneczny doda siły i wigoru, doda pozytywnej energii i rozświetli nawet najbardziej ponury grudniowy poranek.

​​​​

Świeży jasnozielony kolor dobrze komponuje się z pomarańczowymi, czerwonymi, brązowymi i innymi ciepłymi odcieniami. Zgaszona jasna zieleń - z turkusem, błękitem, szarością, czernią itp.

Niezależnie od odcienia zieleni oznacza to jednak pewną jedność z naturą, która można prześledzić zarówno w poszczególnych detalach, jak i w całym wnętrzu jako całości.Mile widziane są naturalne tekstury: kamień, drewno itp. Przydadzą się tapety z motywami kwiatowymi.

Dekorowanie kuchni

Kuchnie to kolejny rodzaj pomieszczenia, w którym ten jasny i wesoły odcień wygląda bardzo dobrze. Kuchnie można wyposażyć w zielonkawe panele lub zasłony. Meble w tym kolorze prezentują się bardzo korzystnie w małych pomieszczeniach.

Do kuchni najlepiej nadają się połączenia świeżych zieleni z jasnobrązowymi, żółtymi lub beżowymi odcieniami. Zielonkawa tapeta ozdobi ściany pokoju.

Ten odcień ściany dobrze komponuje się z ciemnobrązowymi meblami, które można bezpiecznie zastosować we wnętrzu kuchni. Oprócz tego, że jasnozielony dobrze komponuje się z innymi kwiatami, ma jeszcze jedną ważną cechę – poprawia apetyt. Pamiętaj o tym wybierając zasłony lub tapetę w pozytywnym wiosennym odcieniu.

Sypialnia w optymistycznej zieleni

Sypialnia to pomieszczenie do odpoczynku i spać. Jasne kolory nie zawsze są tutaj odpowiednie, dlatego należy zwrócić uwagę na wyciszony bladozielony odcień. Trująca zielona tapeta może być źródłem kłótni i konfliktów.Ten kolor, w przeciwieństwie do bogatej czerwieni, nie doda pasji twojemu związkowi, ale pomoże ci w spokojnym śnie.

Sypialnię można urządzić w pastelowych kolorach, wykorzystując chłodne odcienie zieleni z nutami turkusu. Działają korzystnie na psychikę i sprzyjają dobremu wypoczynkowi.

W części sypialnej możliwe są kombinacje z niebieskim, fioletowym, turkusowym, brązowym, białym, beżowym i granatowym.

W takich barwach można utrzymać nie tylko sypialnię dla dorosłych, ale także pokój dziecięcy. W końcu świeże zielenie dobrze komponują się ze słonecznymi jasnymi odcieniami: pomarańczowym, żółtym, czerwonym i innymi.Pokój zabaw lub wydzielona strefa utrzymana jest w jasnych kolorach, rzadziej cała sypialnia.

Łazienka

Odcienie zieleni to popularne rozwiązanie do łazienek i toalet. Zieleń dobrze łączy się z wieloma innymi kolorami, co daje szerokie pole do eksperymentów. Zdecydowanie nie możesz się pomylić wybierając zielonkawe płytki ceramiczne na podłogę lub ściany. A teraz nie zaskoczysz nikogo jasnozieloną kanalizacją.

Stylowy hol wejściowy

Emocje i pozytywne - zachęcamy do wyboru soczystej, jasnozielonej tapety. Tak więc na korytarzu zawsze będzie jasno i słonecznie.

Odcień zielny najlepiej nadaje się do małych pomieszczeń, wizualnie powiększając i podnosząc sufit.

Bez względu na wnętrze Twojego domu, możesz spokojnie wybrać jasnozielony kolor we wnętrzu jako odcień główny lub dodatkowy. Dodatki i poszczególne elementy dekoracyjne wykonane w tym kolorze staną się oryginalnym podkreśleniem i rozmyją nudne wnętrze.

Galeria zdjęć

.