Jasne i ciekawe pomysły na projekt pokoju zabaw dla dzieci (+35 zdjęć)

Pokój dziecka to cały świat. Dorośli nie rozumieją dzieci i starają się tworzyć przestrzeń według własnego uznania - nie są w tym zbyt dobrzy. Projekt pokoju zabaw dla dzieci powinien być wyjątkowy. Jeśli dziecko nie jest w stanie w porę wyładować nagromadzonej energii, nie uwalnia swoich emocji na zewnątrz, to wszystko to może skutkować ogromną siłą destrukcyjną wymierzoną we wszystko, co otacza dziecko. Bardzo trudno jest go kontrolować, a wykorzystanie tej mocy jest prawie niemożliwe.

Ale tak naprawdę niewiele się wymaga od rodziców - aby stworzyć wygodną i harmonijną przestrzeń do zabaw, w której dzieci mogłyby bezpiecznie spędzać czas dla siebie i otoczenia na aktywnych zabawach.Przestrzeń dzieci powinna inspirować malucha do zabawy, a proces projektowania daje niesamowite możliwości. Jeśli skonfrontujesz pragnienia dziecka, jego hobby ze skuteczną organizacją, uzyskuje się naprawdę ekscytujące efekty.

Dorośli nie powinni zapominać, że tworząc projekt pokoju zabaw, ważne jest, aby w pełni uwzględnić wszystkie życzenia dzieci.Ich pomysły są często świeże i interesujące. Pokój tworzony wspólnie z dziećmi będzie dla nich najlepszy.

Charakterystyka pokoju

Tworząc pomysł na zorganizowanie przedszkola, projektanci powinni pomyśleć o przestrzeni. Trzeba wziąć pod uwagę wszystko, a nawet najmniejsze i nieistotne niuanse. Czy pokój jest duży? Czy będzie z niego korzystać kilkoro dzieci jednocześnie, czy może jest to mały kącik w sypialni, w którym śpi dziecko?

Jeżeli wolna przestrzeń nie stanowi problemu, należy rozważyć sposób rozmieszczenia mebli (szafki, stoły, krzesła) w pokoju.Projektanci zalecają umieszczanie mebli wzdłuż ścian.Centralna część pokoju powinna być wolna – tutaj dziecko może bawić się i angażować w inne kreatywne zajęcia rozwojowe.

Pokój zabaw dla dzieci to nie tylko miejsce zabaw. Tutaj dzieci często zajmują się rysowaniem i innymi zajęciami. Dlatego powinien być duży stół, na którym wygodnie jest rysować i robić różne ciekawe rzeczy.

Jeśli mieszkanie jest małe i trudno wygospodarować miejsce na duży stół w pokoju, można spróbować ustawić meble w kształt litery „L”.Jeśli przestrzeń do zabawy ma być częścią sypialni, a nie przestrzenią hotelową, można zastosować inne układy mebli. Na przykład łóżko można ustawić pod ścianą, stół pośrodku pokoju.

Dziecko w ciągu dnia nie tylko bawi się i bawi, ale musi także odpoczywać. Dlatego dorośli zdecydowanie powinni pomyśleć o miejscu na nocleg.Eksperci zalecają stworzenie całego obszaru, w którym dzieci mogą się zrelaksować.​​​​Możesz rozrzucić duże poduszki na ścianach lub ustawić wzdłuż kilku miękkich foteli - w nich poczytasz książki lub wygodnie usiąść przed telewizorem z dowolnymi bajkami.

Terytorium komfortu dzieci: jak to jest?

Dzieci inaczej postrzegają świat, więc podejścia do urządzania pokoju dziecięcego wymagają nieco innego niż w przypadku pokoi dla dorosłych. Nie wystarczy wybrać meble do pokoju dziecinnego i zaaranżować je zgodnie z radą profesjonalnych psychologów i projektantów. Musisz dokładnie rozważyć opcje projektowania, dekoracji i naprawy.

Głównym czynnikiem w organizacji pokoju jest bezpieczeństwo. Każdy mebel musi być całkowicie bezpieczny. Nie powinno być ostrych narożników, lepiej zbierać przedmioty o zaokrąglonych rogach.

Dzieci powinny żyć i być wychowywane w czystości.Wszelkie materiały używane podczas napraw, wykończeń i wyposażenia powinny być jak najbardziej higieniczne.Poza tym dzieci to dzieci – zawsze coś brudzą. Meble, okładziny ścienne muszą być odporne na wilgoć i nie mogą gromadzić brudu i kurzu.

Kolejnym czynnikiem w organizacji pokoju dziecięcego jest niezawodność. Wszelkie ruchome elementy gry lub jakikolwiek inny sprzęt, konstrukcja z funkcją transformacji muszą być zamocowane tak bezpiecznie, jak to możliwe. Gry dla dzieci są huraganem, dlatego podczas zabaw nie wyklucza się upadku lub przemieszczenia mebli.

Jako meble najlepiej wybrać monolityczne, zmontowane konstrukcje wysokiej jakości.Zamocowania (półki, ramki do zdjęć lub zdjęć) należy zabezpieczyć w taki sposób, aby produkty nie wypadały z miejsca.

Kolejnym ważnym elementem pokoju dziecięcego jest wygoda i komfort. A bez takiego elementu jak zabawka żadne dziecko nie wyobraża sobie życia. W celu właściwego wychowania rodzice wpajają swoim dzieciom poczucie porządku.Należy przeznaczyć odpowiednią przestrzeń do przechowywania zabawek. Mogą to być pudełka w rozkładanym łóżku lub osobne miejsce w szafie.

Czasami, w przypadku braku wolnego miejsca, dzieci wykorzystują salę do różnych form aktywności ruchowej. Oprócz miejsca do aktywnego spędzania czasu, trzeba pomyśleć o kąciku, w którym dziecko może robić ciche rozrywki.

Lepiej ustawić stolik i krzesła w obszarze hobby - tutaj dziecko może rysować, robić modelarstwo lub inne czynności rozwojowe i użyteczne.

Na wideo: fajny pokój dziecięcy w stylu Gwiezdnych Wojen.

Dekorowanie pokoju dziecięcego

Dziecko w swoim pokoju musi czuć się komfortowo i przyjemnie. Aby zachować zainteresowanie i uwagę dzieci, projektanci zalecają uzupełnienie dekoracji w motywie dziecka.Wybór tematu zależy od zainteresowań - może to być statek kosmiczny, jaskinia ze skarbami i kryjówkami, domek dla trzech świń. Jeśli stworzysz nie tylko pokój, ale bajkę, możesz sprawić, że dzieci będą zajęte przez długi czas.

Dobry nastrój można stworzyć nie tylko ciekawymi i bajecznymi przedmiotami, ale także odpowiednim podejściem do doboru kolorów.Wesołe i żywe kolory ścian i sufitów pomagają stworzyć i utrzymać pozytywne nastawienie dziecka.Rysunki na ścianach i suficie możesz ożywić i ożywić pokój dziecka.

Kolorystyka i styl

maksymalny udział w aranżacji Twojego świata. Rodzice muszą zdecydowanie przestudiować wszystkie zainteresowania dziecka. Hobby dzieci pomoże dorosłym stworzyć dla niego pożądaną atmosferę.We wnętrzu możesz wcielić się w postacie z ulubionych bajek, postaci z kreskówek i komiksów.

Należy pamiętać, że dzieci znacznie różnią się od dorosłych – nie są to stworzenia trwałe. A jeśli dzisiaj chłopak ma bzika na punkcie Spider-Mana, to jutro może go ponieść coś innego.

Nie skupiaj się zbytnio na detalach, projekt pokoju zabaw dla dzieci zakłada umiejętny dobór kolorów ścian i sufitu.Preferowane są spokojniejsze i bardziej miękkie kolory i odcienie.Oczy i spojrzenie dziecka nie zmęczą się, a na tle tej serii nie zaginą drobne detale i elementy wystroju.

Dzięki takiemu podejściu meble i zabawki w jasnych kolorach nie będą się mieszać w otoczeniu monotonnej ściany.Dywany z jasnymi i kolorowymi nadrukami będą świetnie wyglądać na jednokolorowej podłodze.

Lepiej wybrać okładzinę ścienną z możliwością dalszej łatwej konserwacji. Dzięki temu nie można się bać, że dziecko poplami ścianę.

Jeśli chodzi o wykończenie podłóg, eksperci zalecają stosowanie naturalnych rozwiązań: laminatu, drewna lub dobrego linoleum.Te wykładziny są na tyle ciepłe, że dobrze się je czyści - to ważne, bo pokój jest dla dzieci. Przydadzą się też dywaniki – dzieci uwielbiają spędzać czas na podłodze bawiąc się zabawkami. Dla tych, którzy lubią leżeć na podłodze z książką lub tabletem, można kupić specjalne dywany z długim włosiem lub maty.

Opcje projektowania pokoju zabaw (2 filmy)

Pomysły projektowe (35 zdjęć)

​​
)
.