Jakiego koloru pomalować ściany: kombinacja i niuanse (+40 zdjęć)

Dobrze dobrana kolorystyka odgrywa decydującą rolę w aranżacji wnętrz. Nie ma jasnych wskazówek, na jaki kolor pomalować ściany.

Przy wyborze odcieni lepiej brać pod uwagę styl, osobiste upodobania i charakter pomieszczenia.

Znaczenie kolorów we wnętrzu

Przy pewnych umiejętnościach możesz to zrobić sam.Lepiej z góry wyobrazić sobie, jaka powinna być sypialnia. Jeśli pojawi się dylemat, jakim kolorem pomalować ściany w sypialni, należy pamiętać, że pokój służy przede wszystkim do relaksu, a agresywne tony będą tu nieodpowiednie.W kolorystyce dominują zazwyczaj odcienie różu, beżu, wanilii.

W przypadku konieczności podkreślenia mebli i wystroju, kolorystyka sypialni powinna być utrzymana w jasnych, pastelowych kolorach. Osobiste preferencje mają duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji, jakie kolory pomalować w sypialni.

Należy również wziąć pod uwagę wpływ koloru w sypialni. To w dużej mierze decyduje o tym, jakie kolory powinny być w sypialni. Połączenie odcieni sprawi, że wnętrze będzie bardziej harmonijne. Jasne kolory będą wyglądać irytująco, ale możesz ich użyć do zaakcentowania jednej ze ścian. Konieczne jest ustalenie, jaki kolor pomalować ścianę w sypialni. Na przykład czerwona powierzchnia stanie się akcentującym elementem wnętrza. W takim przypadku głównym tłem pokoju może być beżowy, jasnoróżowy lub biały.

Przy podejmowaniu decyzji, jakimi kolorami pomalować ściany w sypialni, należy wziąć pod uwagę niuanse psycho-emocjonalnego wpływu koloru na człowieka.

Połączenie stylu i palety barw

Istotny jest również styl pomieszczenia. Jednocześnie ważne jest nie tylko, w jakich kolorach pomalować pomieszczenie, ale także nie naruszać harmonii stylu.We wnętrzu zaprojektowanym w kierunku minimalistycznym preferowane są chłodne kolory ścian w sypialni: jasnoniebieski, szary, biały.

Prostota projektu, minimalny wystrój jest mile widziany. Ewentualnie zdjęcie w lakonicznych ramkach lub w ogóle bez nich. Rzeźby w monochromatycznych barwach, klarowne formy idealnie wpasują się we wnętrze. Ponadto rzeźby nie powinny być wykonane z gipsu.

Metal czy szkło są charakterystyczne dla minimalizmu w dekorach i materiałach wykończeniowych.

W jakim kolorze powinna być wykonana sypialnia barokowa?Ten projekt charakteryzuje się warstwowaniem. Lepiej jest przestrzegać tej zasady w projektowaniu kolorów. Powinieneś wybrać co najmniej 3 kolory. Kolor ścian w sypialni jest zwykle wykonany w szlachetnych kolorach: bordowym, czerwonym, złotym, orzechowym, szmaragdowym, brązowym. Należy o tym pamiętać przy podejmowaniu decyzji, jakie kolory pomalować ściany.

Styl sugeruje królewski wystrój. Obrazy lub zdjęcia są koniecznie oprawione w masywne, rzeźbione ramy. Gipsowe rzeźby idealnie wpasują się we wnętrze. Dekoracja zawiera również dekoracje gipsowe: sztukaterie, płaskorzeźby, figurki. Rzeźby powinny organicznie wpisywać się w styl wnętrza.

Z gipsu wykonaj własnoręcznie oryginalną ramkę na zdjęcia.Będzie to wymagało pustego plastikowego pojemnika na żywność. Wlej do niego rozcieńczony gips i pozostaw do wyschnięcia na jeden dzień. Udekoruj go farbami akrylowymi i otwórz lakierem. Zdjęcie jest wycinane w kształcie ramki i przyklejane na taśmę dwustronną lub klej PVA. Używając specjalnych form, możesz również wyrzeźbić rzeźbę z gipsu własnymi rękami.

Rękodzieło zawsze dodaje wnętrzu wyrafinowania i świadczy o zamiłowaniu właścicieli do sztuki.

Styl antyczny jest dość popularny.Najpierw zastanów się, jakiego koloru powinna być sypialnia. Charakteryzuje się ciepłymi, miękkimi odcieniami. Jeśli naprawiasz własnymi rękami, preferuj kolorystykę w kolorze beżowym, lazurowym, białym, oliwkowym, kości słoniowej. Wybierz te odcienie, decydując, jakie kolory pomalować w sypialni.

W dekoracji często wykorzystuje się dekoracje i dekoracje gipsowe: freski, sztukaterie, rzeźby.

Kolor ścian w sypialni w stylu Empire powinien być spokojny i nie zakłócać atmosfery wnętrza. Wystrój jest elegancki. Wnętrze uzupełniają rzeźby gipsowe w duchu Hellady.

W nowoczesnym stylu w sypialni możesz wybrać dowolny odcień ścian. Możesz polegać na swoim guście. Jeśli robisz to sam, znacznie ułatwia to pracę.Wnętrze można dostosować do własnych potrzeb. Najważniejsze, że jest praktyczność i świeże pomysły. Niektóre elementy wystroju są dość realistyczne do wykonania własnymi rękami.

Styl prowansalski charakteryzuje się jasnymi, półprzezroczystymi tonami. Do dekoracji idealnie nadają się delikatne odcienie: różowy, niebieski, biały.

Kolory Feng Shui

Odcienie są ważne dla stanu emocjonalnego osoby. Należy to wziąć pod uwagę przy ustalaniu, jaki kolor będzie najlepszy do sypialni. Pomoże w tym Feng Shui.

Zielone Feng Shui działa uspokajająco. Optymalnie jest stosować jego pochodne odcienie: oliwkowy, pistacjowy, jasnozielony.

Zimna skala Feng Shui: niebieski, biały, fioletowy, przyczyniają się do komfortu i zdrowego snu.

Jasne odcienie: czerwony, pomarańczowy, żółty, według Feng Shui, wręcz przeciwnie, działają ekscytująco. Trudno spać w takim pokoju.

Według Feng Shui sypialnia powinna być urządzona w pastelowych kolorach: różowym, niebieskim, zielonym. Ta gama daje poczucie spokoju i komfortu. Chociaż preferowany jest szary, Feng Shui jest nudne.

Według Feng Shui kolor w sypialni nie jest jedyną rzeczą, którą należy podkreślić. Pomieszczenie nie powinno zawierać roślin, starych rzeczy i zbyt wielu mebli.

Jak pomalować ściany w przedpokoju?

Dekoracja ścian w przedpokoju zależy od lokalizacji pomieszczenia. Zanim dokonasz wyboru, w jakim kolorze pomalować ściany, musisz na to zwrócić uwagę.

Ciepłe odcienie są dobre dla pokoju wychodzącego na północ. Jasno oświetlony pokój od strony południowej powinien być pomalowany na chłodne kolory. Jeśli dominuje jasnaskala barw, to za jej pomocą można skorygować proporcje pomieszczenia.

Jeśli dekorujesz własnymi rękami, to dla ścian bocznych wybierz kolorystykę ciemniejszych lub cieplejszych tonów. W ten sposób wydłużony pokój rozszerzy się i zmniejszy. Aby to zrobić, musisz zdecydować, w jakim kolorze pomalować ściany w przedpokoju.

Do przestronnych pomieszczeń odpowiednie są odcienie żółte, niebieskie, złote, szaro-zielone.

W małym pokoju dopuszczalne są bardziej nasycone odcienie: brzoskwinia, liliowy, lazurowy. Połączenie mleka i brązu sprawi, że sala będzie godna szacunku i elegancji.

Biorąc pod uwagę wystrój pomieszczenia, należy dobrać kolorystykę najlepiej pasującą do wnętrza. Odważne zestawienia brązu z liliowym lub brązowo-niebieskim są typowe dla stylów fusion lub eklektycznych.

W stylu skandynawskim spokojne pastelowe kolory tworzą poczucie komfortu i przestronności. Klasyczny design charakteryzuje się zastosowaniem beżu i brązu.

Niuanse projektowe

Zgodnie z feng shui, hala musi mieć regułę 5 elementów.Nie zaleca się jednak robienia tego z gamą kolorów. Jasne odcienie są odpowiednie do dekoracji sali w Feng Shui, ale nadal należy unikać krzykliwych tonów.

Nie da się podkreślić jednego z elementów malując jedną ścianę na krzykliwy kolor.

Dekorując pokój własnymi rękami, nie zapominaj, że obrazy, rzeźby, zdjęcia powinny współgrać ze stylem pomieszczenia. Jeśli nacisk kładzie się na ustawienie, dekoracja ścienna powinna być o kilka tonów jaśniejsza. Lepiej wziąć pod uwagę znaczenie koloru i indywidualne preferencje.Kolor ścian w przedpokoju powinien być powściągliwy, ale jednocześnie wzbudzać pozytywne emocje.

Dobrze dobrana gama odcieni i ich zestawienie nie tylko stworzy wyjątkowy nastrój, ale również może zmienić wielkość pomieszczenia.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

nowoczesne jasne minimalistyczne wnętrze z meblami retro
(2 34)
.