Jakie farby wymieszać, aby uzyskać brzoskwiniowy kolor

Kolor jest jednym ze składników wizualnego postrzegania świata, wpływa na nasz nastrój i niepostrzeżenie kontroluje zachowanie. We wnętrzu każdego pomieszczenia: w kuchni, w sypialni, w pokoju dziecinnym wybiera się przede wszystkim kolor ścian. Aby wnętrze sprzyjało przebywaniu w domu, należy wybrać kolorystykę w ulubionych tonacjach. Proste kolory nie zawsze spełniają wymagania kolorystyczne, ale są podstawą do tworzenia odcieni natury. Mieszając farby uzyskuje się najszerszą gamę kolorów w wielu odcieniach. Myśląc o tym, jak uzyskać brzoskwiniowy kolor z kombinacji kolorów, opanuj trochę teorii i zacznij ćwiczyć.

Bazy do mieszania

Kolor brzoskwiniowy - jasny, radosny, kremowy róż, z wieloma odcieniami. Jeśli przyjrzysz się uważnie prawdziwej brzoskwini, możesz odróżnić wiele odcieni, oczy artysty rozważą ponad trzy tuziny przedmiotów. Czerwona, prawie szkarłatna beczka nagrzana słońcem płynnie przechodzi w wzruszającą, różową beczkę, stopniowo wygładzając się, staje się jasnożółtą. Bunt kolorów na jednym małym owocu! A wszystkie są pyszne, ciepłe, kojarzące się z porą roku, dostatkiem, dzieciństwem, beztroską, radością.

Bunt kolorów na jednym małym owocu!

Te emocje i chcesz wnieść do swojego domu: użyj do ścian w kuchni, złóż w sypialni, chowaj zasłony w fałdach, hojnie rozrzuć wnętrze całego domu. Nowoczesny design wykorzystuje całą paletę tonacji natury, łączy się to we wnętrzu obiektu z filozofią mieszkania miejskiego.

Przy bliższym przyjrzeniu się, może być wiele odcieni brzoskwini. Prostym sposobem na znalezienie farby do ścian jest wybranie gotowej farby w sklepie, w której pojawia się słowo „brzoskwinia”. Jakie odcienie są dostępne, można zobaczyć ral, specjalną paletę kolorów. Ral jest w każdym dziale farb i lakierów sklepu z narzędziami i decydując się na odcień, kupowana jest wymagana ilość litrów farby. Tam możesz również zrozumieć, który kolor harmonijnie łączy się z wybranym odcieniem.

Prosty sposób nie zawsze jest odpowiedni, dla tych, którzy chcą uzyskać konkretny odcień, trzeba będzie się postarać. Warto zaprojektować swój dom. Podstawowe kolory do mieszania farb w kolorze brzoskwiniowym: czerwony, żółty, biały, brązowy, zielony - w zależności od tego, jaki kolor brzoskwiniowy chcesz uzyskać. W końcu jest lekka brzoskwinia, trochę niedojrzała brzoskwinia, różowo-brzoskwiniowa, kolor dojrzałej brzoskwini, ponieważ łączy się w naturze.

Istnieje wiele odcieni. Jest jasny brzoskwiniowy, lekko niedojrzały brzoskwiniowy, różowo-brzoskwiniowy, dojrzały brzoskwiniowy kolor!

Co i jak zrobić z farbami

Brzoskwiniowy odcień zawarty w ciepłej palecie naturalnych barw. Znajdź wzór, który chcesz powtórzyć: kawałek materiału, papier, tapetę, kolorowe zdjęcie, skórkę brzoskwini, wzorem Salvadora Dali.

​​
Przygotuj materiały:
  • zdjęcia swojego ulubionego wnętrza;
  • duży arkusz papieru, lepszy papier whatman;
  • farby: czerwona, żółta, biała, brązowa, zielona; Szczotka;
  • jednorazowa płyta lub paleta artystyczna do mieszania farb;
  • szpachelka lub łyżka do dozowania farby;
  • Mikser.

Rozpocznij barwienie! Umieść próbkę koloru na papierze Whatmana. Umieść białą farbę bazową na palecie, dodaj do niej trochę czerwieni i żółci - wymieszaj. Mieszać do uzyskania jednolitego koloru. Wykonaj kilka pociągnięć obok próbki koloru, będzie to tak zwana farba. Pierwszy uzyska różowo-biały odcień, dalej dodawaj barwniki w dawkach, celem jest brzoskwiniowy kolor w wybarwieniu. W trakcie impulsu twórczego nie zapomnij o prozie: jeśli potrzebujesz pomalować dużą powierzchnię, to musisz zapisać proporcje mieszanych kolorów, w przeciwnym razie wynik zadziała tylko dla małych obiekty. Warto zrobić tabelę i zapisywać do niej dane.

Mieszając kolory bazowe, powstaje brzoskwinia w kilku odcieniach.

Jeśli pierwszy wynik barwienia nie pasuje, kontynuuj dodawanie małych porcji barwnika i testuj po każdym kroku. Przyjrzyj się uważnie odcieniowi, może mieć więcej brązowych lub zielonkawych odcieni. Ważne jest, aby każdy kolor wyschł, mokra smuga od wysuszonej może się różnić. Weź również pod uwagę intensywność koloru: być może odcień jest już dopasowany, ale intensywność koloru jest zbyt wysoka - dodaj rozpuszczalnik lub wodę, w zależności od użytych farb. Ten krok daje delikatny pastelowy, jasny brzoskwiniowy kolor.

Ważne jest, aby każdy kolor wyschł, mokra smuga może różnić się od wyschniętej!

Brzoskwiniowa paleta kolorów w odcieniach

pomarańczu i kropli zieleni. Uzyskanie pożądanego koloru własnym wysiłkiem jest bardzo godne pochwały. Właściwie każdy z mieszanych kolorów łączy się z końcową brzoskwinią. Wystrój wnętrza w tych kolorach będzie harmonijny.

czekoladowypomarańczowyzielonybrzoskwiniowy
Czerwony,

szkarłatny,

żółty (kropla),

zielony

Karmazynowy,

żółty

Niebieski,

żółty

Czekoladowy, pomarańczowy,

zielony (kropla)

Akcesoria i dodatki w kolorze brzoskwiniowym we wnętrzu.

Brzoskwiniowy kolor i wszystkie jego odcienie nadają się do kuchni, sypialni, pokoju dziecinnego. Projekt przedpokoju wymaga zwiększenia miękkiej gammy ze względu na ciemniejszy, a w salonie różnych odcieni i dodatkowych akcentów. Do tego nadają się zasłony, poduszki i akcesoria. W sypialni odpowiednie będzie połączenie pastelowych i białych kolorów.

Brzoskwinia w aranżacji wnętrz

Wnętrze każdego pomieszczenia w domu jest godne kreatywności. Projekt opiera się na ogólnej koncepcji i znajomości kombinacji kolorów, kształtów, zmian w przestrzeni we wnętrzu. Nawet jeśli w sypialni, kuchni, salonie będzie osobnyprojekt, zestawienie kolorystyczne pasuje do ogólnego pomysłu. Zasłony o tym samym wzorze lub fakturze dodadzą ogólnego klimatu.

Brzoskwinia na ścianach sprawia, że ​​kuchnia jest bardziej przytulna.

Jasnobrzoskwiniowy kolor odpowiedni do każdego otoczenia. Projekt pokoju dziecinnego w kolorach różowym i brzoskwiniowym jest naturalnym środowiskiem dla dziecka i jest łączony w różnych wariacjach. Uspokaja, uspokaja, pozwala dziecku się skoncentrować, poczuć się pewnie. Do pokoju dziecięcego w dekoracji ścian odpowiednia jest tapeta w odcieniu brzoskwiniowym lub malowanie w wybranym kolorze. Wybierz harmonijną kombinację kolorów akcesoriów: pomarańczowy; biały, umieść akcenty z niebieskimi lub zielonymi figurkami, zabawkami, ramkami. Zasłony na oknach doskonale uzupełnią wnętrze tekstyliami.

Projekt pokoju dziecinnego w różowych i brzoskwiniowych kwiatach to świetna opcja. Uspokaja, uspokaja, pozwala dziecku się skoncentrować, czuć się pewnie!

Ciepły czarujący brzoskwiniowy kolor jest uważany za korzystny dla sypialni - tworzy w nim atmosferę błogości, spokoju, ciepła i bezpieczeństwa. Różowe pastelowe kolory ścian w sypialni, zasłon, mebli w różnych odcieniach, pomogą odstresować się podczas pracy i sprawią, że poranek będzie radosny. Jest to szczególnie ważne dla naszego klimatu, ponieważ najczęściej jest tu pochmurno, a sypialnia powinna być szczególnie przytulna. Połączenie brzoskwini z pistacjami, jabłkowo-zielonym, brązowym, białym, pomarańczowym, szkarłatnym uważane jest za harmonijne. Projekt sypialni w tej kolorystyce jest bliższy naturalnej palecie.

Kuchnie w ciepłych kolorach stają się prawdziwym paleniskiem, w którym z przyjemnością gromadzi się cała rodzina. Wszystkie odcienie brzoskwiniowego spektrum znajdą swoje miejsce w przytulnej kuchni. Tekstylia w brzoskwiniowych, pomarańczowych odcieniach, deklarowane w kolorze zasłon, ręczników, obrusów, podkreślą elegancję wnętrza. Które z akcesoriów znajdzie się w kuchni, nietrudno ustalić po pomalowaniu ścian. Być może tapeta w kolorze brzoskwini będzie bardziej odpowiednia, zwłaszcza w jadalni, niż licowanie całego pokoju płytkami ceramicznymi. W tym przypadku zasłony i inne tekstylia są wybierane w połączeniu z głównym asortymentem.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

Jak mieszać kolory brzoskwini
​​
.