Jakie drzwi wejściowe do prywatnego domu: przegląd najlepszych modeli | +55 zdjęcie

Wybierając drzwi wejściowe do prywatnego domu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Produkt musi spełniać określone wymagania, z których najważniejsze to niezawodność i wysoka izolacyjność termiczna. Nie znając głównych wymaganych cech, nie powinieneś spieszyć się z pierwszą napotkaną opcją. W tym artykule przyjrzymy się kilku różnym projektom, a także dowiemy się, które drzwi wejściowe są w tym lub innym przypadku najlepsze dla prywatnego domu.

Rodzaje drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe do domu wiejskiego są klasyfikowane według kilku parametrów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest konstrukcja. ​​​​Popularne opcje to drzwi drewniane, plastikowe, metalowe i kute.

Ponadto na rynku można znaleźć inne rodzaje wzorów drzwi. Oczywiście nie są one tak popularne wśród ludności, zwłaszcza wyroby szklane. Drzwi tego typu pełnią funkcję dekoracyjną, ponadto prace nad ich montażem w Moskwie są dość drogie.

Drewniane

Drewniane drzwi są bardzo popularne, ponieważ są bardzo trwałe i uszlachetniają wygląd zewnętrzny domu. Jednak ostatnio popularność takich drzwi nieco spadła, jest to spowodowane pojawieniem się na rynku konstrukcji stalowych, które wzbudzają większe zaufanie.

Do produkcji drzwi drewnianych stosuje się lite drewno, panele lub panele drewniane w połączeniu z metalem.W pierwszym przypadku płótno jest w całości wykonane z drewna bez wstawek z innego materiału, w drugim pomiędzy osłonami umieszczana jest blacha o określonej grubości, co może znacznie zwiększyć wytrzymałość konstrukcji.

Płótna drewniane mogą mieć różne wzory i rozmiary, dobrze chronią dom przed utratą ciepła.

Zalecamy wybieranie produktów z litego naturalnego drewna, ponieważ ostrza z prasowanych wiórów mają krótką żywotność (w efekcie trzeba je będzie wymienić kilka lat po instalacji).

Plastikowe

Nie mniej popularne są nowoczesne drzwi plastikowe. Do ich produkcji stosuje się profile PCV i arkusze z tworzyw sztucznych.Pomiędzy blachami montowana jest izolacja, co pozwala na podwyższenie właściwości termoizolacyjnych wyrobów. Na poniższym zdjęciu widać standardowe plastikowe drzwi wejściowe w prywatnym domu.

Wśród zalet plastikowych drzwi ulicznych do domu warto podkreślić:

 • niski koszt;
 • dobra izolacja akustyczna;
 • doskonała izolacja;
 • łatwość instalacji;
 • trwałość;
 • brak procesów korozyjnych.

Konstrukcje metalowo-plastikowe wyposażone są w szybę zespoloną. Od wewnątrz można przykleić specjalną folię dekoracyjną, która doda drzwiom oryginalności.

Oczywiście konstrukcje metalowo-plastyczne mają pewne wady. Na przykład podczas spalania wydzielają substancje toksyczne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znikną pod wpływem światła słonecznego i dość wysokich temperatur. Ponadto takie płótna nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Na wideo:co trzeba wiedzieć, aby wybrać odpowiednie drzwi PCV.

Metalowe

Obecnie metalowe drzwi wejściowe w domach prywatnych cieszą się dużym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że mają wysoką charakterystykę wydajności.Do produkcji drzwi metalowych używa się standardowej blachy stalowej, której grubość może dochodzić do 2 mm. Im grubszy materiał, tym wyższa wytrzymałość konstrukcyjna.

Od wewnątrz blacha jest wzmocniona usztywnieniami pionowymi i poziomymi. Najlepszą opcją jest połączony układ elementów.

Metalowe drzwi pancerne od producenta są bardzo trwałe. Wykonane są na bazie sejfu. Tak więc beton wlewa się do wnętrza ramy, dzięki czemu drzwi są kuloodporne. Oczywiście takie produkty żelazne są bardzo ciężkie i niełatwe w użyciu.

Kute

Piękne kute drzwi to w zasadzie blacha, którą zdobią elementy kute.Szczególną popularnością cieszą się produkty ze szklanymi wstawkami na zewnątrz, z wykorzystaniem materiału o wysokiej wytrzymałości. Pozwala to na pozostawienie niezawodności konstrukcji drzwi na odpowiednim poziomie.

Wymiary drzwi wejściowych

W zależności od wielkości drzwi wejściowe dzielą się na trzy typy:

 • jednoskrzydłowe;
 • półtora;
 • małże.

Pierwsza opcja jest często stosowana w mieszkaniach miejskich. Jeśli chodzi o konstrukcje półtora i dwuskrzydłowe, to instalowane są w domach prywatnych i biurach. Każda z tych opcji ma swoją własną charakterystykę.

Półtora

Półtora drzwi są instalowane w domach wiejskich, w wejściach i przedsionkach wielopiętrowych Budynki. Z ich pomocą możesz zapewnić wystarczająco dużo miejsca na wnoszenie mebli, materiałów budowlanych i innych dużych przedmiotów przez otwory.Drzwi te składają się z wąskiej części i szerokiego skrzydła roboczego. Szerokość pierwszego skrzydła to 30 cm, a drugiego 90 cm

Często małe skrzydło mocowane jest w ościeżnicy za pomocą zatrzasku. Można go łatwo otworzyć w razie potrzeby. Najważniejsze, że pętla jest ruchoma.

Podwójne

często tej samej szerokości.Oczywiście proporcje obrazu można zmienić w konstrukcji wykonanej na zamówienie. Ale nadal płótna są wyposażone w uchwyty i łączący mechanizm blokujący.

Dwuskrzydłowe drzwi idealnie pasują do zewnętrznej części gotyckiego domu. Aby ukryć nieporęczność konstrukcji i nadać jej elegancji, eksperci zalecają stosowanie ozdobnych elementów kutych i wstawek wykonanych z wytrzymałego szkła.

Według stylu

Wcześniej drzwi były używane wyłącznie do ochrony domu przed wtargnięciem obcych. Dziś takie produkty są integralną częścią zewnętrznej części domu. Wiele mogą opowiedzieć o jego właścicielu. Dlatego przy wyborze warto zastanowić się nad projektem skrzydła drzwiowego.

Nowoczesne drzwi

Aby drzwi stały się prawdziwym kolorem domu, najlepiej postawić na nowoczesne wzory. Wykonane są z różnych materiałów i mają specyficzne cechy konstrukcyjne.

W prywatnym domu można zastosować następujące produkty:

 • Nowoczesne drzwi kombinowane.Do wykonania płótna używa się kilku materiałów. Dobrą opcją byłaby kompozycja metalu i szkła – takie drzwi wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko.

 • Drzwi na zawiasach.Ostrze montuje się na zawiasach. Mimo dużej wagi drzwi można łatwo obrócić do żądanej pozycji.

 • Z dodatkowym skrzydłem.Dla osób kreatywnych najlepszą opcją byłoby zamontowanie dodatkowego skrzydła ozdobnego.

 • Drzwi z wstawkami szklanymi.Za pomocą szkła można rozmyć jednolitość płótna i uczynić je bardziej atrakcyjnym i solidnym. Wkładki mogą mieć różne kształty, rozmiary i umiejscowienie. Nie martw się o niezawodność takich drzwi, ponieważ stosuje się do tego szkło hartowane i o wysokiej wytrzymałości, które może wytrzymać różne obciążenia.

W rzeczywistości istnieje wiele opcji projektowania drzwi. Dlatego każdy może znaleźć opcję pasującą do konkretnego stylu.

Drzwi zimowe (izolowane)

W rejonach o trudnych warunkach klimatycznych szczególną uwagę należy zwrócić na izolację termiczną domu. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku byłby montaż drzwi zimowych. Osobliwością takich konstrukcji jest to, że mają wysokie właściwości termoizolacyjne. Wewnątrz płótna znajduje się kilka materiałów izolacyjnych (styropian, pianka poliuretanowa, wełna mineralna, materiał korkowy, izolon). Istnieją dodatkowe warstwy do izolacji - co najmniej 2-3 kontury szczeliwa i wykończenie materiałami mrozoodpornymi na zewnętrznej stronie płótna.

Izolowane drzwi wejściowe do prywatnego domu mają następujące zalety:

 • wysoka izolacyjność termiczna, która pomaga chronić dom przed utratą ciepła;
 • ochrona przed kondensacją i oblodzeniem sieci;
 • obecność zewnętrznego wykończenia z powłoką antywandalową;
 • różnorodność wzorów, estetyczny wygląd.
​​

Drzwi fińskie wejściowe

Drzwi fińskie to konstrukcja wielowarstwowa: rama wykonana jest z drewna, który jest pokryty wzmocnioną blachą aluminiową, pustka wypełniona jest styropianem.Zastosowano tu również dwustronną izolację, która chroni płótno przed wilgocią. Na wierzchu przymocowana jest dekoracyjna powłoka. Aby chronić dom przed utratą ciepła, konstrukcja drzwi jest dodatkowo wyposażona w uszczelki.

Do zalet drzwi fińskich należą:

 • wysoka wytrzymałość;
 • dobre właściwości termoizolacyjne;
 • różnorodność kolorów i wzorów;
 • możliwość zastosowania ozdobnych wstawek;
 • wystarczająco wysoka wytrzymałość.

Drzwi ze szkłem

Wiele osób uważa, że ​​drzwi wejściowe ze wstawkami szklanymi są mniej niezawodne niż konwencjonalne odpowiedniki. Ale w rzeczywistości tak nie jest. Wszystko zależy od użytego materiału.Do wkładu często stosuje się szkło o wysokiej wytrzymałości, a jako dodatkową ochronę stosuje się kraty kute.

Drzwi ze szkłem mają pewne zalety:

 • Obecność naturalnego źródła światła.Światło z ulicy wejdzie do ciemnego korytarza przez szklaną wstawkę. Eliminuje to potrzebę stosowania sztucznych źródeł światła.
 • Bezpieczeństwo.Przez wkładkę widać kto jest po drugiej stronie drzwi. Ta opcja jest szczególnie odpowiednia dla chronionych obiektów.
 • Estetyka.Szklane wstawki dodają skrzydła drzwiom wdzięku i elegancji. Mogą mieć różne kształty i kolory.

Jeśli chodzi o wady to warto podkreślić stosunkowo wysoki koszt ze względu na zastosowanie elementów szklanych.

Drzwi z przekładką termiczną

Drzwi z przekładką termiczną to blacha, która wyposażona jest w specjalne wkładki termoizolacyjne. Są to specjalne elementy wnętrza drzwi wejściowych o niskim stopniu przewodności cieplnej.

Jako przekładkę termiczną stosuje się:

 • Wkładki PVC.Zmniejszenie wymiany ciepła między materiałami. Uszczelki posiadają komory wypełnione powietrzem. To oni pozwalają ci powstrzymać upał.
 • Styropian.Najczęściej stosowany do ochrony produktu przed zamarzaniem.
 • Wełna mineralna.Działa jako idealny uszczelniacz. Aby zabezpieczyć watę przed zamoczeniem i utratą swoich właściwości dodatkowo pokryta jest specjalną folią.
 • Wata szklana.Stosowany w tanich modelach. Wadą materiału jest to, że podczas spalania wydzielają się szkodliwe opary.
 • Lite drewno.Materiał przyjazny dla środowiska o dużej gęstości. Jego obecność znacznie podnosi koszt produktu.

wykonanie montażu drzwi konstrukcja spełniająca wszystkie wymagania:

 • na obwodzie ościeżnicy zamontowana jest uszczelka;
 • Montaż specjalnych uchwytów z przegrodą termiczną;
 • organizacja wentylacji nawiewno-wywiewnej.

Biorąc pod uwagę te cechy, lepiej powierzyć montaż ościeżnicy profesjonalistom.

Na filmie:przegląd izolowanych drzwi wejściowych z przegrodą termiczną.

Drzwi wejściowe Elite

Drzwi Elite są dość drogie. Wynika to z ich wysokiej wydajności i specjalnej technologii produkcji.Płótno wykonane jest ze stalowej ramy, która jest wyposażona w usztywnienia. Pokryty jest jednoczęściową blachą giętą o grubości od 1,5 mm do 3 mm. Ta ostatnia opcja jest zalecana do zainstalowania w domach prywatnych. Wypełniacz to polipropylen lub polistyren. Zapewniają wysoką izolację cieplną i akustyczną.

Jeśli chodzi o dekorację, to wykorzystuje cenne gatunki drewna, drogi metal, szkło i inne elitarne materiały na życzenie.

Dodatkowo konstrukcja wyposażona jest w wytrzymałe i niezawodne zamki i inne okucia.Przy wykonywaniu drzwi na zamówienie istnieje możliwość zamontowania zamka biometrycznego. Identyfikuje właściciela na podstawie odcisku palca.

Drzwi wejściowe do domu

Drzwi wejściowe to reprezentacyjne konstrukcje, które są instalowane przy wejściu centralnym. Zewnętrznie przeznaczone są na zewnątrz budynku, a wewnątrz - do dekoracji przedpokoju. Na takie drzwi wejściowe spada bardzo duże obciążenie. Dlatego muszą spełniać wysokie wymagania dotyczące wytrzymałości i właściwości izolacyjnych.

Drzwi przednie wyróżnia wygląd. Wyglądają na bardzo masywne i mają znaczny rozmiar. Często wykonywane są jako konstrukcja dwuskrzydłowa.

Wśród głównych cech warto podkreślić:

 • reprezentacyjny i estetyczny wygląd;
 • wykorzystanie naturalnych i drogich materiałów;
 • praktyczność i niezawodność;
 • wysoka odporność na zużycie i długa żywotność;
 • Wzmocniona konstrukcja i masywność.

Przednie drzwi wejściowe często wykonywane są na zamówienie. Dzięki temu możliwe jest stworzenie oryginalnego projektu. Do dekoracji stosuje się różne wkładki i wyroby kute.

Które drzwi przednie są lepsze?

Wybierając drzwi wejściowe do domu prywatnego warto wziąć pod uwagę, że muszą one spełniać określone wymagania:

 • Bezpieczeństwo domu.Główną funkcją jest ochrona domu przed wtargnięciem osób trzecich. Dlatego konstrukcja drzwi i akcesoria muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością i niezawodnością.
 • Izolacja cieplna i akustyczna.Blacha powinna niezawodnie chronić dom przed hałasem zewnętrznym i utratą ciepła.
 • Odporny na uszkodzenia mechaniczne.Dotyczy to przede wszystkim prób włamań. Konstrukcja musi być w stanie wytrzymać każdą próbę otwarcia.

Więc jakie drzwi wejściowe wybrać do prywatnego domu? Najlepszą opcją byłyby płótna izolowane metalem, można również rozważyć opcje produkcji fińskiej. Takie produkty są dostępne na rynku w bardzo szerokim asortymencie, więc nie będzie trudno znaleźć model, który będzie optymalnie skomponowany z zewnętrzem domu.

Porady ekspertów (2 filmy)

Różne modele drzwi wejściowych (55 zdjęć)

.