Jakie dekoracje można wykonać na Nowy Rok: pomysły i lekcje mistrzowskie (73 zdjęcia)

Ostatnio dużą popularnością cieszą się ozdoby do domu DIY. Powodów jest kilka: produkty domowej roboty są znacznie lepsze niż zakupione i pięknie wyglądają, pomysły są wyjątkowe, dzięki czemu rękodzieło urzeka dzieci.

Możesz zrobić produkt z dowolnego dostępnego materiału. W Internecie jest krok po kroku produkcja prawie każdej zabawki noworocznej. Możesz samodzielnie opracować projekt, korzystając z różnych materiałów.

Dekoracje do domu (MK)

Myśląc o samodzielnym tworzeniu świątecznych kompozycji, rodzi się naturalne pytanie: z jakiego rodzaju dekoracji sylwestrowych można wykonać własne ręce? Oczywiste jest, że w domu nie można robić szklanych wyrobów rzemieślniczych. Warto zacząć od zidentyfikowania materiałów, które są łatwo dostępne w domu i można je łatwo przetworzyć. Następnie rysujemy szkice, wybieramy kolory do dalszej dekoracji.

Dzięki rękodziełowi wakacje będą wydawały się bardziej domowe i ekscytujące, a mieszkanie zabłyśnie nowymi kolorami. Oferujemy kilka prostych lekcji mistrzowskich na temat tworzenia dekoracji na Nowy Rok.

Ze stożków

Najprostszą opcją byłoby wykonanie dekoracji i rękodzieła ze stożków.Bujne, piękne produkty wykonane są z szyszek jodły. Poszczególne elementy i pojedyncze ozdoby wykonane są z drewna sosnowego.

Pierwotnym rozwiązaniem będzie gniazdo szyszek różnych gatunków świerków z elementami gałęzi:

1. Najpierw szyszki są dokładnie myte i suszone.

2. Formuje się dno i boki, stożki skleja się klejem za pomocą nici i gałązek.

3. Koraliki, iskierki i inne dekoracje pomogą ozdobić kompozycję. Gotową dekorację można wykorzystać jako świecznik.

Na podobieństwo wykonane są wazony na mandarynki, owoce, słodycze. Takimi oryginalnymi potrawami łatwo jest udekorować każdy świąteczny stół.

Z filcu

Ostatnio dużą popularnością cieszą się zabawki filcowe w stylu noworocznym.Figurki filcowe służą jako główna dekoracja na choinkę iw domu, ponieważ są bezpieczne, nietłukące się, ekologiczne i jasne.

Jak zrobić taką zabawkę:

1. Wytnij kształt z papieru.

2. Umieść szablon na filcu i przygotuj wzory.

3. Wytnij wykroje i wykonaj fastrygę.

4. Wyszyj detale wyciętego rysunku ręcznie lub na maszynie do szycia.

5. Aby zwiększyć objętość, możesz włożyć do środka watę. Filcowa figurka jest gotowa.

Z koralików

Wykonanie elementów wnętrza sylwestrowego i rysunki z koralików. Ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy lubią ciężką pracę i mają dużo wolnego czasu.Ale takie produkty wyglądają przyzwoicie. Często można znaleźć mini-drzewka na biurko, a także breloczki z zabawkami. Rozważmy proces produkcyjny pierwszej opcji.

Do obramowania przyszłej choinki potrzebny będzie duży koralik np. z bursztynu o średnicy 2 cm, w jego otwór włóż mały patyczek. Aby ramka była bardziej stabilna, przyklej ją do dużej monety lub płaskiego guzika. Następnie pracujemy według schematu.

Poniższe zdjęcie pokazuje krok po kroku mistrzowską klasę.

Z pianiranu

Z pianiranu zrobisz świąteczne magnesy na lodówkę z motywami noworocznymi, zabawkę na Boże Narodzenie drzewo, figurki na girlandy i nie tylko.

Przyjrzyjmy się procesowi tworzenia choinki z tego materiału:

1. Najpierw wzór jest przygotowany zgodnie z którym zabawka będzie uformowana... Aby to zrobić, narysuj szablony na kartce papieru i wytnij je.

2. Nałożyć wzory na pianiran, obrysować je ołówkiem. W efekcie powinieneś otrzymać trzy elementy o różnych krojach.

3. Wytnij detale nożyczkami wyraźnie wzdłuż linii. Zrób to tak ostrożnie, jak to możliwe, aby krawędzie były proste.

4. Dalszą zasadą jest łączenie części. Gotowe rzemiosło możesz pokryć cekinami, ozdobić gwaszem lub posypać iskierkami - według własnego uznania.

Tektura falista

Wielkoformatowe dekoracje na Nowy Rok wykonane są z tektury falistej.Z tego materiału uzyskuje się stylowe elementy dekoracji ścian. Niektórzy rzemieślnicy wymyślają całe obrazy z fabułą. Ale rozważymy krok po kroku tworzenie choinki, patrz zdjęcie poniżej.

Z gliny polimerowej​​

produkty zabawkowe.Rezultatem jest trwała biżuteria wielokrotnego użytku, którą łatwo wykonać razem z dzieckiem. Najłatwiejszym sposobem na zrobienie takiej zabawki na choinkę jest bałwan.

Na początek weź białą glinkę - służy jako baza, możesz użyć kolorowej gliny. Kiedy ciało jest gotowe, zaczynają malować. Wykonanie jednej zabawki zajmuje około 10-15 minut.

Z polistyrenu

Elementy wystroju sylwestrowego lepiej wykonać z płyt piankowych, które będą używane na zewnątrz dom. Mogą to być ogromne litery, cyfry, domy.Styropian można łatwo ciąć metalową piłą do metalu. Ozdabiamy przedmioty świecącymi girlandami, można je pomalować farbą, przykleić papierem ozdobnym.

Ze wstążek

Małe zabawki na choinkę formowane są ze wstążek. Wstążki są często używane jako baza, materiał dekoracyjny do wielu innych kompozycji.Aplikacje i wiszące zabawki są szczególnie często wykonane z satynowych wstążek. Mocowanie odbywa się za pomocą nici z igłą, kleju, zszywacza tekstylnego.

Z tkaniny

Poduszki dekoracyjne z motywami noworocznymi szyte są z tkaniny, miękkie zabawki dla dzieci. Przy użyciu różnych tkanin powstają kontrastujące balanse i kształty.Lepiej uszyć elementy i detale ręcznie. Wykonywanie noworocznych elementów wnętrza z tekstyliów jest bardzo opłacalne - w domu zawsze będzie kilka dodatkowych skrawków materiału.

Z plastikowych butelek

Za pomocą plastikowych butelek powstają duże obiekty: piękne domy, pudełka, geometryczne kształty.Jeśli poprawnie udekorujesz plastikową butelkę, otrzymasz pamiątkę na prezent sylwestrowy lub ozdobę na choinkę. Zobacz, jakiego wspaniałego pingwina możesz zrobić.

Dyski

Dyski służą głównie do tworzenia kul dyskotekowych, które są używane w połączeniu ze świecącą girlandą. Powstaje atmosfera klubu nocnego.Drobno pocięty krążek może również służyć jako materiał wykończeniowy dla innych produktów. Na przykład możesz ozdobić szklaną kulę na choince.

Z makaronu

Makaron charakteryzuje się wytrzymałością i giętkość w pracy.Z makaronu można zrobić małą choinkę, figurki zwierząt, gwiazdkę lub płatek śniegu na choince. Gotowe produkty łatwo pomalować gwaszem, akwarelami.

Z nici

Często wykonują prace sylwestrowe, aby udekorować wnętrze za pomocą nici dentystycznych.Aby uformować figurki wystarczy po prostu zawiązać pęczek nici dentystycznej. Niezwykle ciekawą opcją będą aplikacje o tematyce noworocznej i plakaty. Z nici łatwo jest zrobić dekorację na choinkę, wystarczy zwilżyć je klejem i uformować potrzebny kształt. Gdy produkt wyschnie, stanie się twardy.

Z gałęzi

Rękodziełem z gałęzi mogą być świeczniki, wazony, talerze ozdobne, pudełka na zabawki, owoce i słodycze.To bardzo modne. Używają głównie gałązki sosny. Gałęzie innych drzew są używane jako bardziej niestandardowe drewno.

Z zimizera syntetycznego

Pluszaki na choinkę są czasami wykonane z zimizera syntetycznego, ale częściej to materiał służy do tworzenia aplikacji.Kolorowy wyściółka poliestrowa może być używana do haftowania obrazów na poduszkach dekoracyjnych lub płótnie. Oryginalnie wygląda również rzemiosło w postaci bałwana - taka zabawka ozdobi wnętrze każdego pomieszczenia.

Na wideo:bałwan z wyściółki poliestrowej.

Od Thomasa (pianka polietylenowa)

Łatwo zrobić dowolny kształt z Thomasa, wystarczy użyć szablonów.Przygotowania są w odpowiedniej stylistyce i kolorystyce. Możesz także zrobić choinkę, aby udekorować swój noworoczny stół. Zasada działania jest bardzo prosta, patrz zdjęcie poniżej.

Polar

Potrzebujesz szablonów i polaru. Części są wycinane, a następnie zszywane.Zasada działania jest taka sama jak w przypadku filcu. Polar sprawia, że ​​elementy wystroju sylwestrowego są miękkie i przyjemne w dotyku.

Folia

Folia służy do wykonywania jednorazowych dekoracji, zabawek i girland. Materiał szybko pęka, kruszy się i łamie.Używany do dekoracji i utrzymania kształtu. Łatwo i łatwo zrobić płatki śniegu na choince, trzeba zgnieść kawałki folii w kulę i połączyć je drutem, tworząc kształt.

Z gazet

Z gazet i kleju powstają zabawki choinkowe z papier-mâché.Blankiet wykonany jest z folii, na którą nakłada się warstwami gazetę nasączoną klejem. Gdy papier wyschnie, możesz pomalować rzemiosło kolorową farbą lub pokryć brokatem.

Ze sklejki

Modele zabawek na choinkę wykonane są ze sklejki w postaci wizerunków zwierząt, domy, owoce, warzywa, postacie z bajek.Powstaje otwór z szydłem do mocowania nici. Zabawki mogą być używane przez długi czas.

Z żarówek

Z żarówek robimy girlandy, "kulki" na choinkę, urządzenia nadają się do pokój i ulicę.Lampy są oklejane jasnymi lub błyszczącymi materiałami. Rejestracja zajmuje kilka minut.

Z juty i juty

Z juty i juty szyją zabawki na zasadzie wyrobów filcowych i polarowych.Z tego naturalnego materiału wykonane są również torebki imprezowe i opaski na głowę. Jako dodatek może służyć bukiet kasztanów, suszonych kwiatów, żołędzi.

Z wacików

Watę stosuje się jako materiał wykończeniowy do zastosowań i rzemiosła.Przyklejamy go do dowolnej powierzchni za pomocą kleju. Watę można malować akwarelami, gwaszem. Praca z takim materiałem jest łatwa i prosta.

Z tub gazetowych

Z tub wychodzą ciekawe kosze na mandarynki i inne elementy wystroju sylwestrowego.Trójwymiarowe dekoracje wykonuje się również z ciasno zwiniętych arkuszy gazet. Papier można później zafarbować.

Sznurek (sznurek)

Kulki i konstrukcje wiszące wykonane są ze sznurka, sznurka, liny.Te kawałki są połączone w girlandę. Ozdoby choinkowe wykonane z materiału tekstylnego mają wiele pozytywnych cech: nie łamią się, są przyjazne dla środowiska i są bezpieczne dla dzieci.

Na wideo:Bombka wykonana z nici.

Koraliki

Koraliki służą do tworzenia dodatkowego zdobienia większych przedmiotów.Koraliki są przyszywane, sklejane i nakładane na bazę. Z nich uzyskuje się choinki śrubowe. Małe rękodzieło to prezenty dla bliskich i przyjaciół.

Origami

Origami służy do tworzenia ogromnej ilości prac, można zrobić zabawki na choinkę, girlanda, wiszące ozdoby.Figurki papierowe są przechowywane przez długi czas, mają objętość. Stosuje się je jako wystrój wnętrz, jeśli konstrukcja ma imponujące rozmiary.

Ozdoby choinkowe (MK)

Ozdoby choinkowe mogą być wykonane z niemal każdego materiału, który jest w domu. Dzięki trwałym środkom fiksacyjnym powstają kreatywne pomysły. Do bazy możesz użyć gotowych zabawek. Na zwykłych bombkach często rysują mroźny wzór za pomocą kleju lub konturu witrażowego.

Ozdabianie bombek

Ozdabianie kul nie wymaga specjalnych umiejętności i materiałów. To wykończenie jest idealne do przezroczystych kulek, ale jako bazę można użyć kulki styropianowej.

Procedura:

 1. Usunąć brud z kuli i odtłuścić acetonem.
 2. Pokryć powierzchnię roztworem kleju.
 3. "Ubierz" kulkę materiałami wykończeniowymi (w tym przypadku cekinami).
 4. W razie potrzeby wszystkie części zamalować bezbarwnym lakierem i pozostawić do wyschnięcia.
 5. Jeśli piłka jest piankowa, wbij szpilkę lub specjalny osprzęt do zawieszania.

Wszystkie ozdoby choinkowe można ulepszać. Do dekoracji nadają się potłuczone szkło ze starych zabawek, koralików, koralików, iskierek i wstążek.

Ozdoby do włosów (MK)

Łatwo zrobić szpilki, opaski na głowę i elastyczne opaski ze złomu do włosów.Z tej okazji można oglądać wiele filmów w Internecie. Przyjrzyjmy się dwóm najciekawszym warsztatom.

Opaska z rogami

Kreatywność polega na stworzeniu niepowtarzalnej dekoracji, która ozdobi Twoje włosy. Najprostszą opcją jest ozdobna opaska:

1. Na starej opadzie za pomocą drutu formowana jest rama przyszłego rzemiosła - poroże jelenia.

2. Obręcz owinięta jest sznurkiem od jednego końca do drugiego za pomocą drucianej ramy.

3. Zapięcie wtórne wykonane na klej (dodatkową ozdobą mogą być uszy jelenia oraz kwiaty z tkaniny).

Dekoracją mogą być uszy Myszki Miki, ozdobna kokardka lub kolorowy irokez, choinki, szyszki, gałązki sosny, płatki śniegu - a wiele pomysłów.

Kanzashi

Aby uzyskać bardziej dyskretne opcje produktów do włosów, odpowiednia jest technika Kanzashi.Praca wykonywana jest z wstążek, które nakłada się na podłoże pokryte klejem. W przypadku takich produktów ważna jest praktyka.

Na filmie:Śnieżynka sylwestrowa - opaska do włosów.

Ozdoby świąteczne na szydełku i na drutach: schematy i opisy

Ozdoby choinkowe można wykonać na szydełku lub na drutach. Dzianiny, ludziki, owoce, domki ozdobią choinkę i dom.

Praca polega na:

 • kupnie nici i przędzy;
 • dzianie według wzorów;
 • produkty do szycia.

Dziane zabawki trwają długo. Technika nie zajmie dużo czasu, uspokoi nerwy i jest łatwa do opanowania. W jednym produkcie znajdują się kombinacje dziania i haftu.

Dekorowanie szydełka Świętego Mikołaja
Szydełkowany płatek śniegu na choince
Bombki na drutach wzór

Dekoracje ścienne

Na ścianie można powiesić obrazy wykonane różnymi technikami, proste Nowy Rok plakaty.Pod sufitem najczęściej umieszczane są girlandy świateł lub materiałów dekoracyjnych. Istnieje wiele opcji, zobacz zdjęcie i wybierz opcję, która Ci się podoba.

Dekoracja drzwi

Drzwi od ulicy i pokoje są zwykle ozdobione wieńcem noworocznym. Współczesne interpretacje prezentują kompozycje nie gałęzi i stożków, ale świetlistych girland.Z półfabrykatów ze sklejki i nici możesz stworzyć kompozycję w postaci wiszących konstrukcji.

Drewniane dekoracje wyglądają nawet na tle metalowych drzwi - są niepowtarzalne, świeże i nowoczesne. Możesz zrobić oryginalny dekoracyjny wieniec z drzewa i gałęzi.

Nowe pomysły

Oryginał Nowy Ozdoby na lata są łatwe do stworzenia z dziećmi. Kreatywne pomysły można czerpać z rysunków i wynalazków dziecka.

Oryginał

Zgodnie z dekorem powstają następujące oryginalne dekoracje:

 • Girlandy na których nietypowe artykuły gospodarstwa domowego są nawleczone...

 • Oprawione fotografie tworzące ciekawe kompozycje.

 • Narysowaliśmy niezrozumiały obraz i ozdobiliśmy go deszczem, iskierkami. Najważniejsze jest pokazanie kreatywności.

Śmieszne

Ciekawe i zabawne pomysły można znaleźć w czasopismach dla dzieci.

 • Fajną opcją byłoby stworzenie girland z trójwymiarowych postaci kawaii zdjęć.

 • Możesz przerobić stare pluszaki lub zrobić je samemu ze skarpet.

 • Ożyw zwierzę z dostępnych materiałów, takich jak gałęzie.

Robienie biżuterii z dziećmi

Robienie biżuterii dla dzieci jest ekscytujące, ale wspólna praca z nimi jeszcze bardziej. Dorośli mogą pokazać dziecku prawdziwą klasę. Dla dziecka czas leci szybko i wesoło.

Przy wyborze techniki warto wziąć pod uwagę:

 • wiek dziecka;
 • jego możliwości;
 • złożoność pracy do wykonania;
 • Bezpieczeństwo materiału.

Większą preferencją do wyrobu biżuterii są: aplikacje, rysunki z dodatkowym wykończeniem, tektura falista, serwetki.

Dla dziewczynki

Obrazki, które można ozdobić iskierkami lub cekinami są idealne dla dziewczynki.Dziecko może zaproponować pomysły na dekoracje sylwestrowe: biżuterię, ozdoby do mebli, ozdoby choinkowe. Najważniejsze jest, aby używać wielu jasnych kolorów.

Najprostszą i najskuteczniejszą opcją byłoby stworzenie zabawki o charakterze kreskówkowym lub bajkowym. Mama może wykonać główną pracę, a córka na początku może pomóc.

Robienie psa symbolem 2019 (2 filmy)

Różne opcje do rękodzieła noworocznego (73 zdjęcia)

.