Jak zrobić rogi do zdjęć: 2 proste sposoby (pomysły +35 zdjęć)

Tworząc album ze zdjęciami rodzinnymi należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jedną z nich jest metoda dołączania zdjęć. Można je po prostu przykleić lub zamontować w specjalnych narożnikach. Elementy te występują w różnych rozmiarach i wzorach. Ale najważniejsze jest to, że rogi do zdjęć zrób to sam są dość łatwe do zrobienia.

Narożniki klasyczne i kręcone

Narożniki do zdjęć wykonane są według dość prostego, klasycznego schematu. Aby je wykonać, musisz mieć minimalny zestaw narzędzi i materiałów. Narożnik jest często wykonany z tektury lub grubego papieru. Aby nadać mu urody, do cięcia zaleca się stosowanie kręconych nożyczek.

Należy więc przygotować:

  • pasek grubego papieru o długości 16 cm;
  • linijka i ołówek;
  • nożyczki lub nóż introligatorski;
  • kręcone nożyczki (jeśli są dostępne).

Gdy wszystkie narzędzia i materiały są gotowe, przystąp do bezpośredniej produkcji narożnika. Proces odbywa się w następującej kolejności:

1. Na przygotowanym pasku grubego papieru należy wykonać oznaczenia ołówkiem w następującej kolejności: co 2 cm wzdłuż długości, 2 cm od krawędzi (po obu stronach paska) na szerokość.

2. Przeciąć taśmę wzdłuż zaznaczonych punktów. Powinniśmy mieć 4 prostokąty o wymiarach 4x2 cm

3. Najpierw weź jeden prostokąt i zagnij krawędzie po lewej i prawej stronie do wewnątrz w wyznaczonym miejscu. Rezultatem powinien być rodzaj samolotu.

4. Aby zapobiec marszczeniu się krawędzi improwizowanego samolotu, przeciągnij wzdłuż linii zagięcia pierścień nożyczek (ostrożnie, aby nie zdeformować papieru). I powtórz powyższe kroki z pozostałymi prostokątami.

5. Jeśli posiadasz specjalny dywanik z oznaczeniami to połóż jeden wykroj jak na zdjęciu poniżej i wytnij najdłuższą krawędź wzdłuż linii o kącie 45 stopni. Jeśli nie ma takiego dywanika, wystarczy odmierzyć 2,5 cm od rogu przedmiotu obrabianego i narysować linię wzdłuż dolnej krawędzi trójkąta, a następnie ją odciąć.

6. Teraz pozostaje doprowadzić nasze rogi do ostatecznej formy. Jeśli nie masz kręconych nożyczek, możesz sprawić, by rogi były klasyczne. Aby to zrobić, rozłóż skrzydła każdego przedmiotu i wykonaj nacięcia zwykłymi nożyczkami, jak pokazano na zdjęciu.

7. Inna sprawa, jeśli masz kręcone nożyczki. Z ich pomocą możesz pięknie ozdobić krawędzie powstałych narożników. Starannie wytnij, aby uniknąć wypaczania papieru.

W efekcie otrzymujemy klasyczne i kręcone rogi do zdjęć wykonanych ręcznie. Pozostaje tylko wkleić je do albumu.

Aby nadać produktom oryginalność, na pasek można początkowo nakleić papier dekoracyjny.

Na filmie:jak wkleić zdjęcia do albumu.

Opcje z tektury i kolorowego papieru

Za pomocą tej prostej klasy mistrzowskiej wykonujemy załączniki do zdjęcia za pomocą technika scrapbookingu. Proces przebiega w następującej kolejności:

1. Z tektury lub kolorowego makulatury należy wyciąć pasek o dowolnej długości, szerokość może wynosić 2 cm lub trochę więcej w zależności od rozmiaru fotografii. Za pomocą kręconych nożyczek odetnij krawędź z jednej strony.

2. Na tak powstałym pasku zaznacz ołówkiem środek i zagnij rogi pod kątem 45 stopni jak na poniższym zdjęciu.

3. W ten sam sposób wykonujemy kolejny róg. Wytnij pasek z tektury lub grubego papieru (jak w poprzedniej wersji). Aby dodać urody produktowi, możesz przykleić papier ozdobny do paska i przyciąć krawędź zakręconymi nożyczkami.

4. Zagnij naroża pod kątem 45 stopni analogicznie jak w kroku drugim. Jeśli kucyki są zbyt długie, możesz je odciąć nożyczkami.

5. W ten sam sposób przygotowujemy więcej zakrętów. Mogą być wykonane z różnego rodzaju papieru, monochromatyczne i z ozdobnym wzorem - będzie to wyglądało ciekawiej.

6. Pozostaje tylko przykleić powstałe rogi do albumu. Aby to zrobić, najpierw zrób znacznik na stronie, dołącz zdjęcie, aby określić dokładną lokalizację części.

Do jednego zdjęcia nie trzeba stosować 4 łączników. Dobrym rozwiązaniem byłaby opcja z jednym paskiem na całą szerokość i dwoma narożnikami po przeciwnej stronie. Pozwoli to nieco urozmaicić design albumu.

Wskazówki

Zanim zaczniesz robić rogi zdjęcia, należy zapoznać się z poniższymi zaleceniami:

  • Do pracy lepiej nie używać białej księgi.Pod koniec procesu pozostają na nim ślady, co znacząco wpływa na estetykę wyrobów.
  • Do wyboru materiału należy podchodzić ostrożnie.Gruby karton nie składa się i nie tnie słabo. Jeśli chodzi o cienki papier, szybko się psuje.
  • Mocowanie należy wykonywać ostrożnie.Klej nie powinien wystawać z krawędzi i w inne miejsca na stronie albumu.
  • Jeśli nie ma czasu na wykonywanie narożników, łatwiej jest użyć dziurkacza.Może być wykorzystany do bardzo szybkiego wykonania wycięć na stronach albumu do robienia zdjęć.

Metody montażu zdjęć (3 filmy)

Opcje tworzenia narożników (35 zdjęć)

.