Jak zrobić panel do pokoju dziecięcego: kilka ciekawych pomysłów (+64 zdjęcia)

Dekorowanie pokoju dziecka to dość odpowiedzialny i czasochłonny proces. Ostateczny wynik zależy od tego, jak przyjemne będzie dziecko w pokoju. Do dekoracji pokoju dziecinnego wykorzystywane są różne pomysły. Na przykład często robią ciekawy panel w przedszkolu własnymi rękami. Aby takie arcydzieło optymalnie pasowało do wystroju wnętrza i nadało mu zapału, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad.

Z czego zrobić panel?

Panele do pokoju dziecięcego wykonane są własnoręcznie z różnych materiałów. Może to być więc tapeta papierowa, fototapeta, karton, papier winylowy, a nawet gazety. Przy wyborze materiału należy mieć na uwadze, że skład nie powinien być skomplikowany i niezrozumiały. Jako panel do małego pokoju dziecięcego odpowiedni jest obraz prostych obrazów.

Wyjątkowego smaku do pokoju dziecięcego można nadać za pomocą różnych kawałków tapety lub fototapety naklejonych na fragment ściany.

Wybór materiału do produkcji paneli dekoracyjnych zależy od wielu czynników. Ale głównym kryterium są interesy dziecka. Posłuchaj jego pragnień, włącz całą swoją wyobraźnię, a na pewno otrzymasz jasną kompozycję.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kompozycji?

W przypadku głównego materiału problem został rozwiązany. Pozostaje tylko ustalić, co zrobić? Decydując się na tę kwestię, warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Płeć dziecka.Kompozycje w pokoju dla dziewczynki i chłopca mogą się różnić. Tak więc w pierwszym przypadku możesz przedstawić księżniczkę lub kwiaty. Jeśli chodzi o projekt pokoju dla chłopca, lepiej preferować samochody lub samoloty. Dobrym rozwiązaniem będzie postać z ulubionej bajki lub kreskówki. Najważniejsze, żeby dzieci polubiły pracę.

 • Wiek dziecka.​​Dekoracja pokoju powinna odpowiadać wiekowi dziecka, ponieważ elementy dekoracyjne nie tylko zdobią pokój, ale również wpływają na rozwój dziecka. Tak więc złożone i niezrozumiałe kompozycje dla małego dziecka nie są najlepszą opcją. Oczywiście takie kompozycje są również stosowane w indywidualnych przypadkach.

 • Styl.Kompozycję można wykonać w dowolnym stylu. Najważniejsze, że organicznie pasuje do wnętrza pokoju. Obraz powinien być miękki. Pomoże to stworzyć komfortowe środowisko w pokoju.

Ustal lokalizację

Do panel ścienny do pokoju dziecięcego skutecznie działał jako element dekoracyjny, konieczne jest prawidłowe podejście do wyboru jego lokalizacji. W rozwiązaniu tego problemu projektantom radzi się kierować się następującymi zaleceniami:

 • Najlepszym miejscem na taki element jest wolna ściana. Nie ma potrzeby zapychania wolnej przestrzeni różnymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak obrazy, fotografie czy inne. Panel, jako dekoracja ścienna, powinien być jedyny.

 • Jeżeli do dekoracji pokoju dziecinnego używany jest produkt o błyszczącej powierzchni, to należy go ustawić tak, aby światło odbijało się od niego w jak największym stopniu jak to możliwe. Dzięki temu pomieszczenie będzie wizualnie przestronne i jasne. Oczywiście dopuszczalne jest jednostronne zastosowanie kolorowego elementu.

Warianty i pomysły

Pomysłów na stworzenie panelu do żłobek. Może to być dekoracja w postaci chmurki z girlandą kropli, zdjęcie lub sylwetka dziecka w ozdobnej ramce, jasne litery lub napisy wykonane z kolorowego kartonu lub tkaniny.W Internecie można znaleźć ilustracyjne przykłady i na ich podstawie stworzyć niepowtarzalną kompozycję, dodając coś własnego.

Do pokoju dziecięcego dobrym rozwiązaniem będą obrazy natury (drzewa lub kwiaty), postacie z bajek i kreskówek, zwierzęta i wiele innych.

Dziecięce panele na części ściany z liter są dziś szczególnie popularne. Wybierz słowa, jeden lub zestaw losowych znaków.

Panele z filcu

W ostatnim czasie na rynku pojawił się taki materiał jak filc w arkuszach. Dla kreatywnych ludzi zajmujących się rękodziełem był prawdziwym odkryciem. Szybko docenili wszystkie jego zalety.

Wśród głównych zalet filcu są:

 • wytrzymałość;
 • dobre zachowanie kształtu;
 • nie leje;
 • różnorodność odcieni;
 • nie odkształca się ani nie marszczy.

Dzięki tym zaletom filc jest szeroko stosowany do realizacji ich najśmielszych i najciekawszych pomysłów. Dotyczy to szczególnie tworzenia paneli własnymi rękami.Kompozycje z filcu wyglądają bardzo pięknie i estetycznie. Służą do dekoracji różnych pomieszczeń. Najważniejsze, że biżuterię może wykonać nawet początkujący.

Panel w postaci chmury z kropelkami wygląda bardzo oryginalnie a jednocześnie po prostu wygląda. Aby stworzyć taką kompozycję należy przygotować:

 • wielokolorowy filc;
 • pasujące nici i igła;
 • nożyczki lub nóż introligatorski;
 • ołówek lub resztka;
 • wykroje do szycia.
Przykład szablonu

Rozważ proces tworzenia kompozycji:

1 Przyklej przygotowany szablon chmurki do filcu i obrysuj ołówkiem kontur. Linie na arkuszu wzdłuż krawędzi powinny być wyraźne i widoczne.

2. Tniemy materiał. Do tego używamy ostrych nożyczek lub noża biurowego. Podczas wykonywania tej pracy należy zachować ostrożność, zwłaszcza jeśli w proces zaangażowane są dzieci.

3. Należy mieć dwie identyczne części, które należy zszyć wzdłuż krawędzi, pozostawiając szczelinę do wypełnienia. Aby chmura była obszerna, włóż do środka syntetyczny winterizer i zszyj szczelinę.

4. Teraz robimy kropelki, które następnie zwisają z chmury. Aby to zrobić, zdecyduj wcześniej o ich liczbie i wytnij niezbędne elementy zgodnie z szablonem.

5. Z powstałych kropelek robimy girlandę. Aby to zrobić, potrzebujesz nici, którą musisz przyszyć do chmury od tyłu, po czym przyszywamy kropelki. Aby kompozycja była ciekawsza, zrób kilka takich girland o różnej długości.

6. Pozostaje tylko zrobić pętlę ze wstążki, przyszyć ją do chmurki i powiesić dekorację na ścianie. Piękny i oryginalny panel jest gotowy.

Na wideo:własnoręcznie wyślij chmurę z gwiazdami.

Panele-tapety

Bardzo popularne są fototapety lub panele-tapety. Wynika to z faktu, że można nimi w oryginalny sposób ozdobić część lub całą ścianę. Oczywiście tutaj warto zdać się na zainteresowania dziecka, można albo wybrać gotową tapetę z wizerunkiem ulubionych postaci dziecka, albo samodzielnie skomponować kompozycję z istniejącej starej tapety.

Bardzo ważne jest jednak dobranie odpowiedniego materiału:

 • Kolor.Do wyboru odcienia wykończenia małego pomieszczenia należy podejść bardzo ostrożnie. Jeśli kolor jest ciemny, to wizualnie zmniejszy pomieszczenie i sprawi, że będzie przyciemniony, a jasny panel sprawi, że będzie lżejszy i bardziej przestronny. Wśród popularnych odcieni warto podkreślić odcienie beżu, zieleni, żółci i piasku.

 • Tekstura.Jeśli dobierzesz odpowiedni materiał, kompozycja będzie wyglądać na bardziej obszerną. Naturalne akcenty dodadzą elegancji projektowi. Oczywiście nie musisz przesadzać. Zbyt wytłoczony panel zmiażdży.

 • Rysunek.Tutaj warto zastanowić się nad wielkością obrazka - mały wzór nadaje się do małego pokoju dziecinnego, natomiast duży wzór bardziej pasuje do bardziej przestronnego pokoju. W małym przedszkolu optymalnym rozwiązaniem będzie obraz, który idzie w dal, co wizualnie powiększy pomieszczenie.

Dobrym rozwiązaniem jest również patchworkowa dekoracja ścienna. W takim przypadku wystarczy wyciąć starą tapetę. Najważniejsze, że są ze sobą połączone.

Panel modułowy

Kompozycja składa się z 3 lub więcej płócien o określonych wymiarach. Jeśli chcesz, możesz sam stworzyć panel ze zwykłej tapety, wycinanych obrazów, a nawet tkaniny.

Wykonując takie obrazy, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Panel składający się z kilku modułów, ogólnie, powinien mieć odpowiedni kształt.
 • ​​
 • Przed sklejeniem kompozycję należy ułożyć na podłodze tak, aby cały obraz był widoczny.
 • Same moduły mogą mieć szerokość od 50 cm do 1 m, w zależności od preferencji.
 • Wykroje należy przykleić do podkładu kartonowego lub sklejki.

Do dekoracji pokoju dziecinnego wykorzystywane są różne obrazy. Mogą to być pojedyncze drzewa, chmury, zabawki i wiele więcej. Opcje są bardzo zróżnicowane. Najważniejsze jest, aby prawidłowo podejść do wyboru i aby zdjęcia były ze sobą połączone.

Ciekawe lekcje mistrzowskie (3 filmy)

Przykłady dekoracji ścian w pokoju dziecinnym (64 zdjęcia)

.