Jak zrobić ozdobną klatkę własnymi rękami (2 lekcje mistrzowskie)

Dekoracyjne detale wyróżniają się i uzupełniają wnętrze.Ten rodzaj rzemiosła, jako ozdobna klatka własnymi rękami, zyskuje dziś wielką popularność i jest niezwykle poszukiwany. Wykwintne dzieła niosą ze sobą lekką wiosenną atmosferę, komfort i odrobinę romantyzmu, zwłaszcza gdy są wykonane z duszą. Zastanówmy się bardziej szczegółowo, jak zrobić ozdobną klatkę własnymi rękami.

Ozdobna klatka z patyczków do grilla (MK)

Dziś prezentowane akcesorium służy nie tylko jako klatki do ptaki, ale także do świec ozdobnych, wazonów, kompozycji z kwiatów naturalnych lub sztucznych. Klasa mistrzowska pomoże ci zrobić ozdobną klatkę własnymi rękami.

Do pracy należy przygotować następujące przedmioty:

 • drewniane patyczki o małej grubości;
 • gruby karton;
 • pianka o grubości 2 cm (parametry 20x10 cm);
 • Klej PVA;
 • nóż, nożyczki;
 • farby akrylowe;
 • Potrzebny będzie również ołówek, linijka, pędzel.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych materiałów i narzędzi można przystąpić do pracy, dzieląc ją na następujące etapy:

1. Pierwszym krokiem jest użyj noża wyciąć dwie identyczne części pianki, parametry 10x10 cm

Potrzebne materiały

2. Na piance ołówkiem umieszczamy znaki tak, aby patyczki na niej stały w tej samej odległości. Cofamy się o 5 mm od krawędzi pianki, odległość między znakami wynosi 1,5 cm

Wkładamy znaki

3. Kije, które będą działać jako pręty przyszłego projektu powinny mieć długość 15 cm i obustronnie zaostrzone, wz tegotakie kije potrzebują 24 sztuk.

​​
Patyczki drewniane

4. Kolejnym krokiem jest ostrożne zakroplenie kleju przy każdym znakui włożyć drążki.

Wkładamy patyczki do pianki

5. Na górę prętów nakładamy drugi element pianki również zgodnie z oznaczeniami. Wszystko należy robić bardzo ostrożnie i powoli, aby nie uszkodzić pianki lub nie złamać sztyftu z klejonej pianki.

Przymocuj górną podstawę

6. Następnie wycinamy detale z kartonu, np. część dolna (4 szt.) 10,2x2,3 cm, część górna (2 szt.) 9,8x2 cm, daszek (2 szt.) 11,5x7,5 cm, górna część trójkątna (2 szt.) 6x10,2x2,3 cm

Detale o wymiarach

7. Przyklej wycięcie szczegóły jeden do jednego i do pianki. Dla większej estetyki i zachodzenia na fugi można przykleić na dach patyk o długości 11,5 cm.

Przyklej powstałe części

8. Po konstrukcji jest gotowy, przystąpić do malowania. Wszystkie części są pomalowane farbą akrylową wewnątrz i na zewnątrz. Możesz użyć jednego lub kilku odcieni, w zależności od wybranego stylu. Po wyschnięciu możesz uzyskać efekt zadrapania.

Kolorowanie klatki

9. Nasza kreacja jest prawie gotowa, ostatni etap to dekoracja. Motyw kwiatowy doskonale nadaje się do dekoracji, która może być wykonana z papieru lub tkaniny i ozdobiona koralikami, iskierkami i innymi atrybutami.

Efekt końcowy

W ten sposób otrzymaliśmy piękny, a co najważniejsze niepowtarzalny i niepowtarzalny produkt, stworzony własnymi rękami. Ten dodatek ozdobi dom swoją elegancją i z pewnością przyciągnie entuzjastyczne spojrzenia.

Na wideo: Ozdobny domek DIY

Metalowy domek na ptaka (MK)

Wyrób wykonany z metalu wygląda szczególnie atrakcyjnie i bogato. Przed wykonaniem ozdobnej klatki własnymi rękami musisz przygotować wszystkie materiały, które będą używane w naszej pracy.

Komponenty do pracy:

 • projekt i szkic motywu dekoracyjnego;
 • materiałem będą dwa rodzaje drutu: aluminiowy - o grubości około 22 mm, pomocniczy - 0,9 mm, np. nichrom;
 • arkusz sklejki - 0,5 cm;
 • Do pracy potrzebne będą również wiertarka, szczypce i wyrzynarka.

1. Przede wszystkim musisz narysować w dwóch kopiach komórkę, aby uzyskać obwód podstawy. Otrzymaną długość podziel przez 4 - w rezultacie otrzymujemy długość ozdobnej struktury wtyczki. Następnie rysujemy parametry motywu i określamy wzór.

2. Z aluminiowego drutu należy wygiąć odpowiednio dwa okręgi - górną i dolną część klatki. Elementy wzoru połączone są dodatkowym drutem.

3. Motyw wzoru fałduje się wokół koła, dzięki czemu otrzymujemy pierwszą część dekoracji. Drugie koło robimy w podobny sposób.

4. Na tym etapie, korzystając z rysunków , utwórz górne części żeber kopuły.

5. Podstawa ze sklejki musi pasować do promienia okręgów z drutu. Na nim ołówkiem zaznacza się miejsca na drut, następnie wierci się otwory.

6. Ponadto wszystkie części są połączone. Pamiętaj, że mocując szprychy, musisz zostawić lukę na drzwi.

7. Naszą klatkę możesz udekorować dowolnym dekorem. Szczególnie efektownie wyglądają ozdobne klatki z kwiatami, które wyglądają dość romantycznie, tworząc atmosferę ciepła i domowego komfortu.

Ozdobna klatka we wnętrzu to modny i aktualny trend we wzornictwie. Różnorodność kształtów i dekoracji pozwala każdemu wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie opcję, która korzystnie podkreśli styl pomieszczenia i ozdobi każdy dom.

Jak zrobić klatkę z papierowych tub (wideo)

Klatki z różnych materiałów (35 zdjęć)

)
​​
.