Jak zrobić choinkę do domu własnymi rękami: najlepsze lekcje mistrzowskie

Choinka jest głównym symbolem Nowego Roku. Zielone piękno można kupić na każdym rogu. Ale do tego nie trzeba wydawać pieniędzy. W końcu zrobienie choinki w domu własnymi rękami jest bardzo łatwe. W tym celu stosuje się różne i nietypowe materiały. Dzisiaj przyjrzymy się, jak zrobić choinkę własnymi rękami z improwizowanych środków.

Jodełka szyszka (MK)

Jeśli w domu są dzieci, mogą one brać udział w tworzeniu choinki.Do tego potrzebujesz tylko szyszek i plasteliny.Trzeba tylko nauczyć dzieci skręcania kulek z plasteliny.Aby podróbka wyglądała naprawdę świątecznie, używają jaskrawo zabarwionej plasteliny.Podstawą drzewa będzie zwykła szpulka nici. Jest owinięty folią, aby nadać mu pełen wdzięku wygląd.

Pozostaje tylko przykleić stożek do kołowrotka i zamocować kulki z plasteliny lub innego materiału na mini-choince.

Jeśli podoba Ci się ten pomysł, możesz go nieco zmienić. Za pomocą farby akrylowej stożek otrzymuje dowolny odcień. Oczywiście kolorem tradycyjnym jest zielony.Zabarwienie końców pąków na biało da wygląd śniegu.Podstawa wykonana jest z brązowej plasteliny, a gwiazda służy jako dekoracja z tego samego materiału.

Warto zauważyć, że na drzewku powinno być niewiele ozdób, w przeciwnym razie rzemiosło nie będzie wyglądało estetycznie.

Kolejna klasa mistrzowska polega na użyciu koralików lub koralików.Będą ozdobą szyszek sosnowych. Praca jest bardzo delikatna i żmudna, dlatego lepiej wykonać ją samemu. Za pomocą pistoletu do klejenia koraliki przykleja się do stożka. Jako stojak nadaje się szpulka nici lub plasteliny.

Niezwykłe podróbki rożków prezentują się elegancko i ekskluzywnie. Staną się oryginalną ozdobą Twojego domu.

Duże choinki budowane są również z szyszek. Ale do tego potrzebujesz już stożka wykonanego z grubej tektury.Umożliwi to zbudowanie niezawodnej oprawy dla przyszłego piękna. Szyszki są przyklejone do stożka. Pasują ciasno. Gdy klej wyschnie, udekoruj drzewko dużymi koralikami lub innymi dekoracjami.

Noworoczne piękności z blichtru (MK)

Dekoracja zrób to sam Choinka wykonana z różnych materiałów... Używanie blichtru to dobra opcja.

Aby wykonać taką podróbkę, należy zakupić podstawowe materiały:

 • gruby karton;
 • blichtr;
 • klej;
 • nożyczki.

Za podstawę posłuży stożek z grubej tektury, wykonany jest po prostu:

1. Narysuj równy okrąg na arkusz tektury (im większy promień, tym wyższy będzie stożek).

2. Wytnij okrąg wokół krawędzi nożyczkami.

3. Podziel okrąg na 4 części dwoma prostopadłymi liniami, które przecinają się w środku figury.

4. Odetnij ćwiartkę, zamknij sąsiednie krawędzie i sklej je.

Proces robienia choinki z blichtru

Dalej jest dekoracja choinki. Za pomocą pistoletu do klejenia blichtr jest spiralnie przyklejany do stożka. Osobliwością takiej podróbki jest to, że nie wymaga dekoracji. Świecidełko ma już świąteczny i lśniący wygląd.

W razie potrzeby można zastosować różne dekoracje. Przy wyborze dekoracji brany jest pod uwagę rozmiar podróbki. Kompozycja powinna wyglądać ekologicznie.

Na wideo: jak zrobić choinkę z blichtru.

Rękodzieło z papieru (2 MK)

Z papieru lub tektury bardzo łatwo zrobić choinkę do domu. Będzie idealną ozdobą dziecięcego pokoju.

Choinka z tektury

Do jej wykonania potrzebne będą:

 • gruby karton;
 • markery i farby;
 • klej;
 • nożyczki;
 • Taśma klejąca;
 • cekiny.

Wykonanie podróbki obejmuje następujące etapy:

1. Karton musi być zgięty na pół. Za pomocą nożyczek tnie się wzdłuż linii zagięcia. Powstałe segmenty są składane razem i ponownie zginane na pół.

Karton składamy na pół i przecinamy

2. Połowa choinki jest obrysowana naprzeciw linii zgięcia. Wzdłuż zaznaczonej linii wykonuje się nacięcie. Pod koniec procesu powinieneś otrzymać dwa identyczne puste miejsca.

Obrysowujemy obrys drzewa i wycinamy

4. Obrabiane detale starannie wyginamy na pół. Środek jest obrysowany markerem. Nacięcie wykonuje się nożyczkami. Zaczyna się na górze obrabianego przedmiotu i przechodzi do środka. Na innym przedmiocie cięcie zaczyna się na dole i kończy na środku.

Znajdź środek i wykonaj nacięcie

5. Powstałe drzewa łączymy ze sobą rowkiem zrobiony. Aby zapewnić stabilność konstrukcji, części są mocowane do siebie taśmą.

Fałszerstwo papierowe jest gotowe. Pozostaje tylko upiększyć. Wykorzystywane są tu dekoracje wykonane z papieru lub tektury. Drzewo może mieć różne rozmiary i kształty.

Gotowa choinka z tektury

Rozważ kolejną lekcję mistrzowską na temat robienia noworocznego piękna z papieru. Do tego potrzebujemy:

 • papier kolorowy;
 • karton;
 • taśma maskująca i biurowa;
 • nożyczki;
 • klej.
Choinka z kolorowego papieru

Aby zrobić choinkę własnymi rękami, należy wykonać następujące:

1. Stożek musi być wykonany z grubej tektury, która będzie stanowiła podstawę konstrukcji.

2. Papier kolorowy jest cięty na paski o małej szerokości. Rozmiar paska określa się na oko. Wszystko zależy od wielkości podróbki.

3. Końce paska są starannie zagięte i sklejone taśmą. Rezultatem jest pętla papieru.

Wykonujemy paski i przyklejamy ich końce

4. Powstałe wykroje naklejamy jeden po drugim na taśmę maskującą. Taśma klejąca z pętelkami jest przyklejona na tekturowym stożku w kółko. Te naklejki są wykonane na samą górę. Warto zastanowić się nad długością każdej girlandy.

Przyklej detale do tekturowego stożka

Nie ma potrzeby dekorowania nietypowych podróbek, bo już wyglądają elegancko i elegancko.Ozdobna choinka papierowa zrób to sam jest idealna do dekoracji każdego pomieszczenia.

Duża choinka (MK)

Możesz spróbować zrobić większe drzewko z metalową ramą. Będzie to wymagało spawarki i męskiej siły.Taka ozdobna choinka własnymi rękami może całkowicie zastąpić prawdziwą choinkę.

Wyrób wytwarzany jest w następującej kolejności:

1. Należy oszacować żądaną wysokość i dolną średnicę drzewo. Zgodnie z uzyskanymi parametrami wykonaj filar wsporczy. W tym celu używana jest metalowa rura. Słupek wsporczy może również składać się z kilku elementów, które są ze sobą połączone za pomocą łączników.

2. Do wykonania podstawy używane są trzy kawałki metalowej rury o długości około 20-30 cm. jest z nich wykonany, w tym celu końce rur są zespawane z jednej strony. Okazuje się, że coś w rodzaju znaku Mercedesa.

3. W połowie połączenia elementów nóg przyspawany jest słupek podporowy. Konieczne jest upewnienie się, że metalowa rura znajduje się w tym czasie w pozycji ściśle pionowej.

4. Do słupka przyspawane są rurki o długości 10-15 cm, których średnica odpowiada grubości gałęzi, które posłużą do dalszego montażu choinki. Tutaj praca musi być wykonana bardzo ostrożnie i ostrożnie, ponieważ od tego będzie zależeć kształt drzewa noworocznego.

5. Gdy podstawa i słup są gotowe, maluje się je ciemnozieloną farbą i pozostawia na chwilę do wyschnięcia.

6. Konstrukcja posadowiona na równym podłożu. Należy dokładnie sprawdzić, czy nie ma zniekształceń, które mogą doprowadzić do upadku drzewa.

7. Jeśli konstrukcja jest bezpieczna, można przystąpić bezpośrednio do instalacji gałęzi iglastych (można wziąć zarówno prawdziwe, jak i sztuczne). Tutaj zwracają uwagę na to, aby równomiernie zakrywały słupek i tworzyły wyprofilowaną choinkę. Lepiej jest używać bujnych gałęzi, co znacznie uprości zadanie.

Tutaj drzewo jest gotowe do sufitu.Podstawę można łatwo przykryć pozostałymi gałęziami. Są rzucane w jednolity wzór.Pozostaje tylko ubrać noworoczną urodę. W tym celu wykorzystywane są prawdziwe zabawki choinkowe. Nie zapomnij o elektrycznej girlandzie, która nada drzewku blasku i piękna.

Choinka z papieru i koralików (2 filmy)

Pomysły na stworzenie choinki (38 zdjęć)

​​
.