Jak zaplanować garderobę: wybór konfiguracji, lokalizacji i nietypowych pomysłów (+160 zdjęć)

Szafa w mieszkaniu lub domu to w pełnym rozumieniu marzenie nieosiągalne. Aby uzyskać pełną aranżację, musisz wybrać pokój o nie małej powierzchni. Ale nie denerwuj się, ponieważ mini garderoby o podobnej funkcjonalności stały się alternatywą dla dużych pomieszczeń. W artykule omówimy różnorodność typów garderób i sposobów ich aranżacji.

Szafa czy szafa?

Ze względu na ograniczone gabaryty mieszkań, najemcy stale stają przed dylematem. Polega na pytaniu: wyposażyć szafę wzdłuż jednej ze ścian lub garderobę, w której można nie tylko wkładać rzeczy, ale także zmieniać?

Decydującym czynnikiem jest dostępność wolnej przestrzeni.Jeśli na szafę wystarczy wydzielić przestrzeń o długości1,2 m, a głębokość 0,7 m, wówczas w przypadku garderoby szerokość powinna wynosić co najmniej 1,2 m, a długość powinna wynosić co najmniej 1,5 m. Parametry te wpływają na objętość szafy.

W garderobie można nie tylko przechowywać rzeczy, musi mieć wystarczająco dużo miejsca na przebranie

Szatnia na

Garderoby charakteryzują się ogromną różnorodnością rozwiązań projektowych. Oto kilka pomysłów, które sprawdziłyby się dla kobiety, mężczyzny i dziecka.

kobiety

Dla kobiet bardzo ważna jest garderoba. Są gotowi spędzać większość czasu w tym pokoju.Wymagania podstawowe: funkcjonalność, wygoda i percepcja wzrokowa.

Szatnia damska wyróżnia się obecnością ogromnej ilości półek na buty, wysokość wnęk przeznaczonych na sukienki.Nawet wieszaki na ubrania są rygorystycznie dobierane do ich projektu. Wymagana jest duża ilość szuflad, wiklinowych koszy, regałów z pudełkami. Na drobne przedmioty kupowane są specjalne organizery.

W garderobie kobieta musi mieć duże lustro, a lepiej żeby było miejsce na toaletkę.

mężczyźni

W męskiej garderobie percepcja wzrokowa nie odgrywa szczególnej roli. Najważniejsze jest to, że wszystko jest pod ręką dla wygodnego użytkowania.Dla mężczyzny używanie różnych skomplikowanych mechanizmów jest kłopotliwe. Otwarte półki to przywilej systemów przechowywania w szatni dla mężczyzn.

Według ergonomii szafa męska powinna składać się z trzech części: dolnej części do przechowywania butów, środkowego i dolnego kondygnacji najlepiej podzielić na szafy w połączeniu z półkami. Kilka sekcji na wieszaki jest koniecznie przemyślanych: jedna na garnitury i kurtki, a druga na koszule, spodnie, kamizelki.

Stylistyka zakłada również surowość linii i odcieni. Z materiałów wybiera się drewno lub metal, a preferowane są kolory szary, biały, brązowy w różnych odcieniach.

dzieci

Główną zasadą jaką kierujemy się projektując garderobę dla dzieci jest bezpieczeństwo.I musi być możliwe do prześledzenia we wszystkich kierunkach, zarówno pod względem rozmieszczenia półek, jak i doboru materiału. Stosowanie materiałów nawet o najniższej zawartości toksyczności jest całkowicie wykluczone. Unika się ostrych narożników, a do mocowania półek stosuje się niezawodne okucia.

Dobre rozwiązanie do pokoi dziecięcych o małej powierzchni: łóżko znajduje się w górnej części, a pod nim znajduje się garderoba. To kolejna korzyść - zwolnienie miejsca na gry.

W przypadku drzwiotwierając drzwi przedziału, zastanów się nad instalacją zacisków. Zapobiegnie to możliwości zranienia dziecka podczas zamykania drzwi. Same drzwi mogą być wykonane nie z płyty wiórowej lub szkła, ale z materiału, który posłuży dziecku jako deska kreślarska.

W dziecięcej garderobie powinno znajdować się przechowywanie nie tylko ubrań, ale także zabawek. W tym celu stosuje się specjalne plastikowe pojemniki. Są dość łatwe w utrzymaniu.

Garderoba

Planując garderobę zastanów się nad jednym z głównych aspektów - optymalne miejsce do umieszczenia pokoju. Przy ustalaniu pożądanej lokalizacji pojawiają się problemy związane z wymiarami i układem mieszkania. Poniżej rozważymy możliwe opcje.

W mieszkaniu

O dziwo, ale zaaranżowanie garderoby w mieszkaniu nie jest takim trudnym zadaniem. Jedynym zastrzeżeniem jest wielkość pomieszczenia do przechowywania, która zależy od lokalizacji i wolnej przestrzeni w mieszkaniu.

Jednopokojowe

W jednopokojowym mieszkaniu nie boimy się ukraść metrów kwadratowych z części mieszkalnej. W większości przypadków miejsce jest zwolnione.Przy szafie nie ma potrzeby używania innego rodzaju mebli do przechowywania rzeczy. Dzięki temu możesz zwolnić powierzchnię salonu.

Jeśli dobrze przemyślisz projekt, to repozytorium może być wielofunkcyjne. Na przykład zorganizuj niszę na deskę do prasowania, odkurzacz i inne urządzenia gospodarstwa domowego. Udekoruj i udekoruj jasnymi kolorami, to wizualnie powiększy przestrzeń.

Mieszkanie dwupokojowe​​

W mieszkaniu dwupokojowym prawie połowę sypialni można przeznaczyć na przebieralnia. W nim możesz zaplanować nie tylko miejsce do przechowywania rzeczy, ale także zaaranżować mały buduar.Najczęściej garderoba jest wyposażona z boku łóżka.

Mieszkanie trzypokojowe

Do mieszkania trzypokojowego istnieje opcja luksusowego przebudowa.Zwłaszcza jeśli salon sąsiaduje z kuchnią i kończy się loggią. Następnie możesz połączyć go z tymi pokojami i wyposażyć ślepy narożnik w przestronną garderobę.

W prywatnym domu

Jeśli jesteśmy mówiąc o wiejskim domu, to w tym przypadku można przeznaczyć całe pomieszczenie na garderobę. Ta opcja ma wiele zalet:

 • uwolnienie salonów od zbędnych mebli i rzeczy;
 • usytuowanie pokoju obok sypialni zapewni dodatkową wygodę i komfort;
 • zapewnienie wejścia do garderoby ze wspólnego korytarza da każdemu członkowi rodziny możliwość korzystania z niej bez przeszkadzania innym.

Aranżacja w różnych pomieszczeniach

Wybór pokoju na garderobę jest proste. Co najważniejsze, taki pokój pasuje do miejsc o ograniczonej przestrzeni, na przykład w niszach, szafach, korytarzach, a także w wąskich przejściach itp.

W salonie

Najłatwiej zrealizować pomysł w dużych i przestronnych salonach. Zapewnia instalację elitarnych modeli.W tym przypadku musisz polegać na własnej wizji i nie ograniczać się do niczego.

Dużo trudniej stworzyć projekt do małych salonów. Przeznaczając miejsce na garderobę, wycina się przestrzeń samego salonu, w wyniku czego pomieszczenie straci swoje przeznaczenie. W takim przypadku należy dokładnie rozważyć ergonomię, dzięki czemu można zmniejszyć objętość garderoby.

W sypialni

Dobrym przykładem garderoby jest mała i wygodna szafa. Posiada niższą podstawę kondygnacyjną, ułożoną w formie stopni.Schody są puste i zawierają pudła. Wchodzą do środkowej części garderoby, na którą składa się dział garderoby. Wokół niego znajdują się półki. W takim przypadku wszystko będzie pod ręką.

Istnieje możliwość wydzielenia minipokoju z drzwiami lub wydzielenia miejsca i odgrodzenia go przegrodą z płyt gipsowo-kartonowych.

Na balkon i loggię

Balkony lub loggie to doskonały wybór lokalu do garderoby... Jest wystarczająco dużo miejsca na rozmieszczenie wnęk na ubrania lub buty. Należy jednak wziąć pod uwagę pewne niuanse:

 • pomieszczenie musi być izolowane, aby zachować niezbędny mikroklimat w zimnych porach roku;
 • duży bałagan z konstrukcjami mebli ograniczy dostęp światła do pomieszczenia, zwłaszcza jeśli nie ma dodatkowego okna;
 • zastanów się nad wagą konstrukcji, ponieważ obciążenie takich pomieszczeń jest ograniczone.

Na poddaszu

Zorganizowanie garderoby na strychu pewne trudności w jego układzie, które znajdują się w pochyłym suficie.Pochylona płaszczyzna stropu wprowadza własne wytyczne. Zaczynają od zastanowienia się nad prawidłową organizacją mebli na całej powierzchni. Najlepiej stosować szafy wnękowe, których podstawą będą systemy siatkowe do szaf.

Zamiast toalety

Dla tych, którzy nie boją się eksperymentować, można wybrać się na przygodę i zrób pomieszczenie do przechowywania w łazience...Za tokonieczne jest przeniesienie toalety do łazienki, jeśli oczywiście pozwala na to jej powierzchnia. Następnie można przeprowadzić prace naprawcze i wykończeniowe oraz przystąpić do planowania wypełnienia pod kątem ergonomii. W rezultacie otrzymujesz dobry rodzaj taniej garderoby.

Wskazówka! W takim przypadku konieczne jest zaizolowanie pionów i innej komunikacji, aby uniknąć zakłócenia optymalnego mikroklimatu.

Układy garderób

W nowoczesnym wnętrzu domu urządzenie garderoby jest z pewnością zyskuje popularność. Ze względu na to, że lokale mają różne wymiary i układy, profesjonaliści bardzo poważnie pracują nad projektem garderoby. Umożliwia przechowywanie nie tylko ubrań, ale także różnego rodzaju artykułów gospodarstwa domowego. Rozważ kilka pomysłów na ergonomię garderoby w zależności od rodzaju ich urządzenia.

Mini garderoba

Wybór projektu na standardowe typy garderób nie jest trudny. W Internecie jest ich mnóstwo. Musisz tylko wybrać opcję, którą lubisz.O wiele trudniej jest zaplanować mini garderobę, ponieważ tutaj trzeba połączyć dwa podstawowe wymagania: mały rozmiar i maksymalną funkcjonalność.

Jak umiejętnie zrobić małą garderobę

Dla kompetentnego urządzenia początkowo mini garderoba jest określone z miejscem. W takim przypadku należy dokładnie ocenić układ mieszkania.Najlepszą opcją jest przebudowa istniejącej niszy lub spiżarni.W przypadku ich braku wybiera się dogodne miejsce, które jest odgrodzone ściankami z płyt gk.

Następnie starannie przemyślana jest ergonomia. W przypadku małych magazynów powinien być kompaktowy. To nie problem, ponieważ na współczesnym rynku można odebrać pręty, wysuwane wieszaki, półki, kosze i inne wygodne urządzenia. Przykładowe projekty małych garderób pokazano na zdjęciu.

Wąska

Wąska garderoba urządzona jest w pomieszczeniach o wydłużonym kształcie i niewielkiej szerokości. Najlepszą opcją w tych warunkach jest umieszczenie konstrukcji meblowych wzdłuż jednej dużej ściany.Wypełnianie konstrukcji odbywa się na ogólnych zasadach, ale biorąc pod uwagę układ, dodają półki w stylu „loft”. Ten ruch pomoże znacznie zaoszczędzić przestrzeń użytkową.

W kształcie litery U

Nazwa mówi sama za siebie. Wszystkie elementy mebli znajdują się wzdłuż trzech ścian, a czwarta jest zarezerwowana dla wejścia.Do zaprojektowania takiej garderoby można wykorzystać różne ruchy i projekty. W zależności od powierzchni szafki mogą być wykonane zarówno prostokątnie, jak i narożne. Mogą być wbudowane,obudowa, rama i inne.

Najbardziej odpowiednie dla garderób w kształcie litery U są pomieszczenia prostokątne lub o dużej powierzchni. Dobrze, jeśli drzwi są ozdobione przesuwanymi drzwiami.

Narożnik

Szafa narożna jest wyposażona w niewygodny wolny kącik w mieszkaniu.Ogrodzenie go i umieszczenie pod szafą można dodać pomieszczeniu przytulności i komfortu. Ta opcja ma dość pojemną strukturę. Ergonomiczna przestrzeń w nim ułożona jest w literę „G”, która może wizualnie zwiększyć głośność.

W takim układzie, otwierając drzwi, przegląd natychmiast przedstawia pełny obraz wypełnienia szafki.

Duża garderoba

Duże magazyny podzielone są na kilka stref. W takiej garderobie można wyróżnić dział dla każdego członka rodziny.Tutaj możesz zorganizować sprzęt do prasowania i inne proste zabiegi. W tym przypadku, podobnie jak w innych, warto zadbać o dobrą wentylację i oświetlenie.

Posiadanie dużego magazynu zmniejszy dostępność mebli o podobnej funkcjonalności. To znacznie zwiększy wolną przestrzeń w salonach.

Jednak pomimo niepodważalnych zalet, dostrzega się pewne niedogodności. Po pierwsze, do takiej garderoby konieczne jest przydzielenie pokoju o znacznej powierzchni, a po drugie, jeśli znajdują się w nim wszystkie niezbędne rzeczy członków rodziny, będziesz musiał sporządzić harmonogram użytkowania. W przeciwnym razie rano zostanie utworzona kolejka.

Punkt kontrolny

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie garderoby.Jego organiczny charakter i prawidłowy układ może rozwiązać wiele problemów. Ta opcja ponownie jest przeznaczona dla mieszkań o małej powierzchni.

Zastanawiając się nad ergonomią należy wziąć pod uwagę dwa niuanse:

 • Lepiej zrezygnować z urządzenia duża liczba szafek, preferowane są otwarte półki, dzięki czemu można zwolnić więcej miejsca do przechowywania.
 • Drzwi powinny się tylko przesuwać, w przeciwnym razie będą przeszkadzać w ruchu.

We wnęce

Jeśli w mieszkaniu jest mała przestrzeń, która jest ograniczona przy trzech ścianach, suficie i podłodze, czyli wnęka jest idealną opcją do garderoby. Pozostaje tylko zainstalować drzwi i wypełnić niszę konstrukcjami meblowymi. małe nisze są wybierane przez systemy przechowywania na ścianie z przegrodami z siatki, dla bardziej przestronnych - opcje ramek do garderoby.

W zabudowie

W przypadku szaf wnękowych przydzielana jest przestrzeń, która również jest ograniczona przez trzy ściany, a czwarta strona jest oddzielona przesuwanymi drzwiami.Cała przestrzeń podzielona jest na różne sekcje, rozmieszczone są półki i szuflady.

Pod schodami

Jedna z najlepszych opcji na zorganizowanie garderoby w prywatnej dwójce Dom parterowy to przestrzeń pod schodami. Zalety są oczywiste:

 • znaczna oszczędność miejsca, ponieważ obszar pod schodami w zasadzie nie nadaje się do innych celów;
 • garderoba jest dostępna dla wszystkich mieszkańców, gdyż nie ma jej w salonie;
 • niektórzy rzemieślnicy wyposażają nawet stopnie do szuflad, w których można swobodnie umieszczać buty.

Łóżko do szafy

Dobre do przechowywania koców, koców, poduszek przystosowanych wewnętrzna przestrzeń łóżek, zwłaszcza jeśli mają mechanizm podnoszący.Oprócz pościeli wewnątrz łóżka można przechowywać artykuły sezonowe. Wiele modeli mebli do sypialni posiada szuflady, w których umieszcza się mniejsze przedmioty.

Na wideo:projekt i projekt garderoby.

Garderoba w różnych stylach

Poza rodzajem garderoby należy przemyśleć jej styl, ponieważ musi dobrze pasują do wnętrza. Projekt garderób można wykonać w różnych stylach, tutaj warto oprzeć się na otaczającej przestrzeni.

Loft

Styl Loft charakteryzuje się dużą ilością metalowych konstrukcji. W garderobie dominują półki i regały na metalowych stojakach, które montowane są od podłogi do sufitu.W otworach między regałami znajdują się wieszaki i skrzynki magazynowe. Głównym warunkiem jest zachowanie poczucia przestrzeni. Niestandardowe lokale są dla nich idealne.

Klasyczny

Dressing w stylu klasycznym jest odpowiedni dla konsumentów o znacznych dochodach. Jest to uzasadnione faktem, że wszystkie materiały użyte do klasyki są pochodzenia naturalnego. To głównie drzewo.Taka garderoba wygląda na kosztowną, a materiały są wysokiej jakości i trwałe.

Prowansja

Prowansja to wnętrze w stylu francuskim, które idealnie łączy prostotę i luksus. Obecność południowego francuskiego uroku przyczynia się do stworzenia przytulności i komfortu.W swej istocie jest to styl antyczny w ciepłych pastelach.dźwięki.

Nowoczesna

Secesyjna szafa jest spuścizną po szafie. Przeznaczono na to osobne pomieszczenie, w którym prawie cała powierzchnia jest wypełniona meblami szafowymi.Istnieje możliwość zorganizowania garderoby w salonie, do tego konieczne jest oddzielenie jej przegrodami z płyt gipsowo-kartonowych. W uproszczonej wersji jako przegrodę mogą służyć ekrany ze szkła lub tkaniny, ramy wykonane z drewna. Zaletą stylu Art Nouveau jest możliwość łatwego łączenia z wieloma innymi stylami wnętrz.

Art Deco

Art Deco to piękny trend łączący lekkość i luksus. Aby udekorować schowek w stylu art deco, wybierz wykończenie w pastelowych kolorach.Jeśli w garderobie jest okno, to można je zasłonić roletą rzymską. To dobrze, bo plac nie ukradnie, ale nada wyglądowi luksusu zamierzchłych czasów. Projekt mebli nie powinien zawierać elementów kwiecistych. Najlepiej zachować klasyczne kształty. Niestandardowy projekt w postaci dekoracji lepiej nadać akcesoriom, lustram i drzwiom.

Aranżacja garderoby

Jak już wspomniano, wszystko musi zacząć się od starannego zaplanowania. Dotyczy to również aranżacji garderoby. Oto kilka wskazówek:

 • W sekcji przechowywania odzieży wierzchniej odległość między drążkiem a górną półką powinna wynosić co najmniej 5 cm
 • krótkie przedmioty przechowywane na wieszakach, wyposażone są w dwa pręty. Układa się je jedna pod drugą w odległości 0,8-1 m.
 • Odległość między zwykłymi półkami powinna mieścić się w granicach 35-45 cm, a głębokość powinna wynosić 40 cm. 416]
 • Według ekspertów optymalna szerokość półek i konstrukcji regałowych to 50-60 cm, to przy takich parametrach można ustawić dwa stosy rzeczy.
 • Szerokość skrzynek według normy to 40-70 cm, a wysokość ok. 40 cm To właśnie przy takich parametrach można zapewnić wysoką jakość działania mechanizm przesuwny.

Na filmie:4 kroki do zorganizowania idealnej garderoby.

Wypełnienie do szaf: meble i dodatki

Nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej szafy bez urządzeń i akcesoriów najnowszej generacji. Przechowywanie rzeczy powinno być wygodne w użytkowaniu, dlatego oprócz standardowych elementów dodawane są bardziej nowoczesne konstrukcje modułowe.

Półki

Jak wspomniano powyżej, półki są umieszczone w pewnej odległości od siebie. Ale są one również podzielone według typu urządzenia: stacjonarne i chowane. Ostatnizapewniają łatwość użytkowania. Często wysuwane półki są oświetlone taśmą LED.

Wygodniejsze w użytkowaniu półki z wysuwanym mechanizmem

Wieszaki

Wieszaki występują również w różnych rozmiarach typu: wysuwane, okrągłe, podwieszane.Okrągłe wieszaki można wygodnie umieścić w rogu, wieszając wieszaki na szynach. Do przechowywania pasków, krawatów, parasoli można użyć zwykłych wieszaków ściennych. Doskonałą opcją są barierki opatrunkowe z haczykami, pozwalające na umieszczenie na nich większej ilości przedmiotów.

Lustro

W garderobie o sporych gabarytach przestrzeń pozwala nie tylko na przechowywanie rzeczy, ale także na zmianę ubrań i dopasowywanie... A do tych procesów potrzebujesz lustra, najlepiej pełnej długości.Aby móc patrzeć na siebie ze wszystkich stron, przybierają kolejny niewielki rozmiar. W takim przypadku należy zaaranżować dobre oświetlenie, najlepiej żyrandol wiszący.

Moduły do ​​przechowywania butów

Buty występują w różnych kształtach i modelach. Aby umieścić go w najlepszy sposób, musisz przemyśleć wszystkie niuanse. Przechowywanie można określić według sezonu.Obecnie nieużywane buty są umieszczane w pudełkach i wysyłane na antresolę. Reszta butów jest przechowywana na otwartych półkach lub specjalnych stojakach.

Drążki i pantografy

To podstawa garderoby. Zorganizowane w dziale, w którym planowane są długie przedmioty, takie jak płaszcze. Aby to zrobić, potrzebujesz drążka umieszczonego na wysokości 1,65 m lub więcej. Koszule, żakiety, bluzki, czyli rzeczy o krótszej długości, muszą być zawieszone na wysokości do 1 m.

wysokość nazywana jest pantograf.

Deska do prasowania

Jeśli pozwala na to miejsce do przechowywania, można go wyposażyć w schowek na prasowanie deska. W takim przypadku musisz znać wymiary samej planszy. Eksperci zalecają ustawienie szerokości przedziału na co najmniej 0,2 m szerokości.W szafę są również wbudowane deski do prasowania, które można łatwo złożyć.

Możesz pomyśleć o miejscu do przechowywania odkurzacza i innych sprzętów AGD. Mogą to być specjalne klocki, w których łatwo takie przedmioty schować.

Pudełka i kosze

Pudełka kartonowe są bardzo wygodnym urządzeniem do przechowywania drobiazgów. Możesz włożyć do nich nie tylko ubrania, ale także inne drobiazgi. Dostępne w różnych rozmiarach i jakościach.Wygodę przechowywania zapewnia również kształt skrzynek. Akcesoria prostokątne mogąwypełnić maksymalną przestrzeń.

Kolejną nowością, która pojawiła się stosunkowo niedawno są wysuwane kosze o strukturze plastra miodu. Nadają się na pościel i drobne przedmioty.

Drabina do garderoby

do pracy, trzeba zaopatrzyć się w drabinkę składaną lub składaną. W obu przypadkach stopnie na nich muszą być wygodne dla bezpiecznego użytkowania.

Drzwi do garderoby

Po pełnym wyposażeniu wnętrza sklepu zwracamy uwagę na drzwi. Istnieje wiele odmian nowoczesnych próbek drzwi. Należy pamiętać, że drzwi skrzydłowe nie nadają się do pomieszczeń o małej powierzchni, modele przesuwne mogą być idealnym rozwiązaniem.

Akordeon

Drzwi harmonijkowe montuje się przede wszystkim w celu zaoszczędzenia miejsca.W chwili obecnej takie modele są wykonane z wysokiej jakości materiałów i mają dość ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.

Listewki

Drzwi z listew do szafy zapewniają komfort i spokój. Wykonane z wysokiej jakości drewna dodają ciepła i komfortu wnętrzu każdego pomieszczenia.Z założenia takie drzwi są drzwiami skrzydłowymi, a skrzydła składają się z pojedynczych listew drewnianych, umieszczonych poziomo.

Radialne

Nowoczesny design drzwi do garderoby został wzbogacony o kolejne dość stylowe opcja - drzwi promieniowe lub promieniowe...Są różnego rodzaju: wypukłe, wklęsłe, owalne, kombinowane, okrągłe. Drzwi radialne mają złożoną konstrukcję i komponenty, które nie są łatwe w montażu. W przypadku ich urządzenia lepiej jest zaangażować mistrza.

Żaluzjowe

Takie drzwi są cenione za konstruktywne rozwiązanie. Oprócz oryginalności wyglądu są w stanie zapewnić dopływ świeżego powietrza do garderoby, co poprawi system wentylacji.Ich konstrukcja może być różna, zarówno otwierana, jak i akordeonowa. Wykonany z drewna lub MDF. Listwy są umieszczone równolegle do siebie, ale pod pewnym kątem do ościeżnicy.

Rolety zamiast drzwi

Drzwi do garderoby to nie panaceum. Wielu odrzuca je na rzecz tekstyliów, czyli zasłon, które podzielą przestrzeń.Jeśli wybierzesz drogie tekstylia, zasłony mogą wyglądać we wnętrzu pokoju korzystniej niż drzwi.

Sekretne drzwi do garderoby

Czasami właściciele próbują ukryć garderobę przed obcymiwyświetlenia. W takich przypadkach konieczne jest zainstalowanie tajnych drzwi.Po prostu zamaskowany jako element wnętrza, można go ustawić zarówno pod ściennym lustrem, jak i pod regałem.

Jak widać urządzenie garderoby można wykonać w dowolnym pomieszczeniu, o różnych wzorach i różnych rozmiarach. Przedstawione w artykule wskazówki projektowe pomogą dokonać właściwego wyboru i sprawią, że funkcjonowanie garderoby będzie jak najbardziej wygodne. Gotowe ekskluzywne modele garderób można kupić w znanym sklepie meblowym IKEA.

10 najlepszych aranżacji wnętrz z garderobą (1 film)

Pomysły na aranżację garderoby (160 zdjęć)

[dziewięć 49]