Jak wygodnie umieścić lodówkę w kuchni?

Lodówka jest największa i najbardziej potrzebna jednostka w kuchni... Możesz pominąć toster, kuchenkę mikrofalową lub sokowirówkę. Ale jedzenie musi być gdzieś przechowywane. Gdzie postawić lodówkę w małej kuchni?

Zasady układania mebli

Lodówka to najbardziej nieporęczny mebel w pomieszczeniu do gotowania. Nie jest łatwo znaleźć miejsce, żeby to położyć. Konieczne jest, aby nie przyciągał uwagi, nie blokował przestrzeni do ruchu i wtapiał się w stylistykę małej kuchni.

Rada! Aby zaoszczędzić miejsce w kuchni, możesz użyć wbudowanych atrybutów, na przykład zastąpić kuchenkę płytą grzejną.

Miejsce na lodówkę w kuchni

Do małej przestrzeni można dokupić kompaktową jednostkę i oddzielną komorę. Jeden z nich można umieścić pod stołem jadalnym. Agregat należy umieścić w szafce lub pod blatem tak, aby nie zajmował dużo miejsca. Na wierzchu można przechowywać naczynia lub jedzenie. Przykład takiego projektu pokazano na poniższym zdjęciu.

Czasami niewielka kuchnia jest połączona z balkonem lub loggią. W takim przypadku lodówka jest wynoszona z pokoju. Zamiast tego montowany jest stół jadalny, krzesła, sprzęt AGD.

Przestrzeń w małej kuchni będzie większa, jeśli lodówka zostanie umieszczona przy wejściu. Więc nie będzie przeszkadzał w ruchu od stołu do pieca, do szafek. Przykłady tego projektu pokazano na poniższym zdjęciu.

Jeśli pomieszczenie ma dwa wejścia, jedno można zamknąć przegrodą z płyt gipsowo-kartonowych i uzyskać pustą ścianę. Postaw obok niego lodówkę, a meble po przeciwnej stronie.

Wiele osób stawia urządzenia chłodnicze w kącie. Ta opcja jest dopuszczalna, jeśli odległość od narożnika do okna jest wystarczająca. W przeciwnym razie światło nie przeniknie dobrze do kuchni. Przykład tego projektu pokazano na zdjęciu.

Miejsce na lodówkę NIE w kuchni

umieścić w korytarzu lub w pobliżu małego pomieszczenia kuchennego. Wtedy będziesz musiał dopasować lodówkę do stylistyki salonu. Lodówkę można również postawić w małym przedpokoju, pod warunkiem, że nie będzie ona przeszkadzać mieszkańcom w ruchu.

Ten układ jest odpowiedni, jeżeli:

  • jednostka jest cicha i nie przeszkadza mieszkańcom;
  • lodówka harmonijnie wpasowuje się we wnętrze pokoju, przedpokoju;
  • mieszkańców nie będzie drażnił zapach technologii;
  • Pomimo tego, że urządzenie będzie stać w salonie, nie zniknie potrzeba pójścia do kuchni po jedzenie.

Obecnie modne jest wyburzenie ścianki działowej i połączenie kuchni z salonem. Okazuje się, że przestronny pokój pełni dwie funkcje.W salonie - kuchni lodówkę No Frost można postawić na dowolnej ścianie, przy oknie lub wbudować w ścianę.Najważniejsze, że harmonijnie komponuje się z wnętrzem pokoju. Konieczne jest wybranie stylowej jednostki, która będzie połączona z dekoracją ścian, podłogi i sufitu oraz mebli.

Gdzie postawić lodówkę, żeby nie przyciągała uwagi? Do rogu przylegającego do ściany drzwi wejściowych. Będzie miał ten sam efekt, jeśli zainstalujesz go przy drzwiach. Wtedy przestrzeń w kuchni będzie wolna. W takich przypadkach duża jednostka nie będzie „rzucała się w oczy”. Możesz przymocować do niego magnesy ze zdjęciem, notes.

Niestandardowa wielkość

Małe urządzenia kuchenne znajdują się w małych mieszkaniach, w których mieszkają małe rodziny lub osoby samotne. Dlatego sprzęt i meble należy dobierać do małego aneksu kuchennego zwartego, wygodnego. Jeśli lodówka nie jest w 100% pełna, możesz wybrać mały model. Przykład tego projektu pokazano na zdjęciu.

Kwestię umieszczenia urządzenia w kuchni można rozwiązać jeszcze szybciej, jeśli nie ma już potrzeby zamrażania.Ci, którzy jedzą tylko świeżą żywność, mogą „wsadzić” małą jednostkę do mebli.Urządzenia do zabudowy wyglądają bardzo schludnie. Przykłady tego projektu pokazano na poniższym zdjęciu.

Uwaga! Mała lodówka nie nadaje się dla dużej rodziny.

Często w starych domach powstawały nisze i pomieszczenia gospodarcze. Z jednej strony utrudniają aranżację mebli, z drugiej można w nich przechowywać lodówkę, kuchenkę mikrofalową. Powyżej możesz zainstalować małe półki na przybory kuchenne. Drzwi spiżarni będą musiały zostać usunięte, a ościeża muszą zostać przycięte listwami, aby pasowały do ​​ogólnego projektu małej kuchni.

Czego nie robić

Nie należy ustawiać urządzenia obok kuchenki (zwłaszcza kuchenki gazowej) i piekarnik.Przegrzanie obudowy może spowodować uszkodzenie. Jeśli nie ma innego wyjścia, między kuchenką a lodówką należy umieścić mały wąski stojak z półkami lub szafką. Wtedy ciepło z piekarnika lub płyt grzewczych nie będzie nagrzewało ścian urządzenia. „Sąsiedztwo” z grzejnikiem baterii grzewczej jest również destrukcyjne.

Lodówka musi być wypoziomowana.Nowoczesne modele mają wykręcane „nogi”, które umożliwiają wyrównanie podstawy na wysokość. Lepiej jest zainstalować urządzenie lekko odchylone do tyłu, aby drzwi były dobrze przyciągane i szczelnie zamknięte. Powinny się całkowicie otworzyć, nie dotykając innych mebli. Ma to kluczowe znaczenie dla dobrej wydajności urządzenia.

Gdzie postawić lodówkę w kuchni? (2 filmy)

Opcje lokalizacji lodówki w kuchni (42 zdjęcia)

(1 82)
​​
.