Jak wybrać zasłony do drzwi: pomysły na każde pomieszczenie (+42 zdjęcia)

Piękne i modne zasłony ozdobią każde pomieszczenie. Zasłony na drzwiach nie powinny być skreślane z listy dobrych pomysłów projektowych. Różnorodność rodzajów, kształtów i tkanin przyczynia się do znalezienia odpowiedniej opcji dla domu.

Kiedy potrzebne są zasłony

Tradycję obramowywania otworów zasłonami zachowały nasze babcie. Taki projekt drzwi nie niósł specjalnego obciążenia funkcjonalnego. Przy ich wyborze nie brali pod uwagę specyfiki stylu i kolorów. Ale nie wszystkie opcje zasłon do salonu można uznać za odpowiednie.Zasłonę można zawiesić na drzwiach za pomocą magnesów w kuchni, na loggii lub przy wejściu do domu, ale nie w przestrzeni wewnętrznej.

Jeśli chodzi o kulturę europejską, to tutaj moda na zasłony była permanentna. Pojawiała się i znikała wraz ze stylami, w jakich używano zasłon.

Takie wnętrza obejmują:

 • retro;
 • kraj;
 • styl orientalny;
 • motywy etniczne.

Główną funkcją zasłon na otworach bez drzwi było oddzielenie dwóch części pomieszczenia.Nie możemy zapomnieć o estetycznej stronie zasłon. Modne było stosowanie wielowarstwowych tkanin o jasnych wzorach i zdobieniach w postaci lambrekinów. Nie było trudności z doborem zasłon do okna z drzwiami balkonowymi.

Dziś zasłony umieszcza się w pustych otworach. Wykonują tam jednocześnie kilka zadań:

 • Separacja przestrzeni.Możesz więc użyć makramowych zasłon na drzwiach. Będą niezwykłym elementem dekoracyjnym. I możesz to zrobić sam. Schematy cięcia i montażu są dostępne dla każdego i nie są skomplikowane.
 • Ochrona przed przeciągami w domu.Każda kurtyna zamiast drzwi przejmuje tę funkcję. W takim przypadku warto wybrać gęste materiały. Na przykład bambusowa zasłona na drzwiach.
 • Utrzymywanie ciepła w domu i ochrona przed owadami latem.W tym celu na drzwiach wejściowych i wyjściowych często stosuje się zasłony z magnesami. Podobne pomysły dotyczą wanny. Rzeczywiście, w tego typu pomieszczeniach jest też problem z muchami i komarami.
 • Wypełnienie pomieszczenia przytulnością i stworzenie odpowiedniej atmosfery.Na przykład elementy bambusowe.
 • Zasłony wiszące służą do zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia.Tutaj również odpowiedni jest materiał siatkowy. Ale musisz polegać na stylu pokoju.

Zasłona przeciw komarom na drzwiach ochroni dom przed muchami i innymi dokuczliwymi owadami, których latem nie brakuje. Podobny wybór dotyczy otworów wejściowych i balkonowych.

Czym są zasłony

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze zasłon, jest praktyczność. Nie mogą przeszkadzać w ruchu. Najpopularniejsze typy to:

 • Żaluzje pionowe.Ta opcja jest odpowiednia do salonu z drzwiami balkonowymi. Istnieją projekty z pilotem.

 • Lepiej wybrać roletyna drzwiach z mocowaniem kasetowym. Pozwalają szybko usunąć tekstylia.

 • Klasyczne zasłonyteż mają swoje miejsce. Należy wziąć pod uwagę oświetlenie przestrzeni i na tej podstawie wybrać materiał - przezroczysty lub gęsty.

 • Magnetyczne kurtyny drzwiowesą popularne latem. Wykonane są z przezroczystych materiałów i mają za zadanie chronić budynek przed insektami. Jednocześnie zasłony są łatwe do zdejmowania i zakładania z powrotem. Siatka kurtynowa na drzwiach nadaje się zarówno do wejścia do pokoju, jak i na loggię.

 • Umieszczenierolet rzymskichna drzwiach balkonowych jest polecane przez wielu stylistów. Ta opcja jest łatwa do zawieszenia na otworze wejściowym i łatwa do usunięcia.

Na wideo: zasłony na drzwiach i drzwiach.

Materiały na zasłony

Najczęściej materiałem na zasłony z magnesami na drzwiach jest siatka. Ta zasłona jest praktyczna i łatwa w użyciu.Może być również stosowany do okien. Ten pomysł na projekt jest dostępny dla wszystkich i nie wymaga specjalnej wiedzy. Zasłona przeciw komarom zapobiegnie zapełnianiu domu owadami. Może być kilka kolorów siatki. Producenci nie prezentują dla niej dużego asortymentu. Są to zazwyczaj odcienie uniwersalne.

Drewniane zasłony na drzwiach służą również jako przegrody. Są gęste i jędrne.Jeśli zajdzie potrzeba podzielenia pomieszczeń, można je łatwo wkomponować we wnętrze. Wystarczy wziąć pod uwagę naturalne odcienie drewna.Możesz również samodzielnie stworzyć dekoracyjne zasłony do drzwi. Wykonane są ze szkła, plastiku, cekinów, muszelek i koralików.Te elementy są skute i zawieszone.

Gdzie używać

Kurtyny można stosować w różnych częściach domu, ale trzeba pamiętać o cechach pomieszczeń i ich stylu:

 • Kuchnia. Projekt zasłon do kuchni z drzwiami balkonowymi powinien łączyć w sobie jasność i wygodę. Zasłony wykonane z materiałów, które szybko się brudzą, będą nieodpowiednie. Ponadto konstrukcja zasłon powinna umożliwiać ich częste zdejmowanie do prania. Zasłony do kuchni z drzwiami balkonowymi nie mogą być jednym kawałkiem tkaniny. Takie cięcie skomplikuje przejście na loggię.

Zasłony do kuchni z drzwiami balkonowymi mogą mieć różne kolory i odcienie, ale zaleca się zachowanie stylu pomieszczenia.Zasłona nici może być również używana jako przegroda oddzielająca strefę gotowania od strefy spożywania posiłków.Szklany wiszący wystrój uzupełnia wnętrze kuchni. Jest sprzedawany w wielu sklepach. Możesz kupić gotową zasłonę lub zrobić ją samodzielnie.

 • Balkon. Znalezienie zasłony do okna z drzwiami balkonowymi jest trudne. Istnieje wiele pięknych, ale niezręcznych pomysłów w różnych opcjach. Należy pamiętać, że przejście z loggii do pokoju iz powrotem nie powinno stwarzać trudności. Do takich pomieszczeń stworzono rolety, zasłony rzymskie i rolety. Można je bez problemu podzielić na funkcjonalne części i wygodnie naprawić.

Rolety na drzwiach balkonowych należy wybrać, jeśli pomieszczenie ma być luźno osłonięte przed światłem. Takie zasłony nie różnią się właściwościami blokowania światła. Lepiej nie używać ich do spania.

 • Salon. Wybór materiału i rodzaju zasłon w przedpokoju z drzwiami balkonowymi ma kilka zalet. Tutaj możesz bawić się teksturami, grubością materiału, kolorem i wyposażeniem. Najważniejsze jest, aby zaaranżować zgodnie z ogólnym wizerunkiem pomieszczenia. Aby nie blokować wyjścia na loggię, można zastosować konstrukcję typu lambrekin. Idealnie sprawdzają się jako zasłona do okna z drzwiami balkonowymi.

Na zasłony w oknie salonu należy wybrać lekkie tkaniny. Wiszące tekstylia nie powinny odstawać od ogólnego obrazu pomieszczenia. Jeśli potrzebne są gęste zasłony, możesz połączyć zasłony rzymskie z prostymi.

Projekt pokoju warto zacząć od wyboru zasłon. Dobrą opcją byłoby zrobienie rolety na drzwiach własnymi rękami. Wpasuje się do wnętrza w stylu „nowoczesnym”. Zasłony te są mocowane na rzep i można je łatwo zdjąć. Ponadto każda loggia wymaga zasłony na komary na drzwiach. Można go zawiesić za pomocą magnesów oraz na drzwiach i oknach.

Zasłony-nici i dekoracje do nich (2 filmy)

Zasłony różnych typów (42 zdjęcia)

.