Jak szydełkować kwadrat babci: proste wzory dla początkujących potrzebujących

Najbardziej uniwersalnym elementem dziania ażurowych narzut na łóżko, poszewek na poduszki, odzieży i dekoracji jest babciny kwadrat szydełkowy. Aby go stworzyć, nie są wymagane żadne specjalne umiejętności i wiedza, najważniejsze jest uwzględnienie specyfiki procesu i zrobienie wszystkiego wyraźnie zgodnie ze schematem.

Ten wzór jest prosty nawet dla początkujących rzemieślniczek, ale różnorodność kwadratowych motywów może być myląca dla początkujących. Dlatego w tym artykule podzielimy się prostymi wzorami szydełkowymi na kwadrat babci i rozważymy każdą z opcji krok po kroku. Tylko dzięki temu elementowi możesz z łatwością ożywić różnorodne tekstylia.

Co to jest plac babci?

Ten popularny motyw wygląda jak kwiatowe połączenie pojedynczych kawałków. W centrum znajduje się główny kwiatostan z kilkoma płatkami. Aby zrobić dywan, narzutę lub poszewkę na poduszkę własnymi rękami przy użyciu tego wzoru, będziesz potrzebować wielokolorowej przędzy o średniej gramaturze.

Wszystko zaczyna się od czterech pętli powietrza, które połączone są specjalną półkolumną w improwizowanym pierścieniu. Następnie motyw kontynuuje się w okrągłych rzędach, które są utworzone z pojedynczych szydełków i pewnej liczby pętli powietrza.

Jeśli skupisz się na schemacie, otrzymasz jasne wzory z wyszydełkowanych kwadratów. Wszystkie elementy są ze sobą połączone w wybranej kolejności, a oryginalne tekstylia są gotowe.

Co potrzebujesz na drutach?

Jeśli dopiero planujesz nauczyć się szydełkować babciny kwadrat, to przede wszystkim musisz zdecydować, jakich materiałów i narzędzi będziesz potrzebować w tej pracy:

  • Podstawowym elementem są nici dziewiarskie.Mogą to być specjalne nici szydełkowe lub opcje z domieszką wełny i akrylu.

  • Do wykonania takiego motywu potrzebny jest haczyk.Narzędzie numer 3 lub 3,5 jest idealne. Najlepiej kupić nie komplet, ale osobny haczyk.

Klasyczna wersja kwadratu babci

Najprostszy sposób Dzianina babcina polega na ułożeniu elementów od środka w okrąg. Do podnoszenia wykonuje się kilka pętli powietrznych, po czym przechodzą do naprzemiennych podwójnych szydełków i pętli. Czynność tę powtarza się tyle razy, ile potrzeba, aby ułożyć rzędy, w zależności od wielkości kwadratów.

Aby krawędzie części były zgrabne i symetrycznie proste, łączy się je podwójnymi szydełkami. W miarę postępów możesz zmieniać kolor nici, tworząc w ten sposób ciekawe wzory.

To nie jedyna wersja motywu „kwadrat babci”, istnieje wiele różnych interpretacji, które są podawane zarówno początkującym, jak i już doświadczonym rzemieślnikom. Dzianiny można wykonać za pomocą płatków śniegu, geometrycznych kształtów, serc i innych elementów. Wszystkie różnią się od siebie tylko cechami zewnętrznymi, ich podstawą jest nadal plac babci.

Poniżej znajdują się popularne wzory kwadratów babci.

Na wideo:szydełkowanie babcinego kwadratu dla początkujących.

Plac babci w języku hiszpańskim

Schemat i opis placu babci w języku hiszpańskim wygląda zupełnie inaczej, w tym przypadku zastosowano kontrastowe nitki lub jasne przędza jeden odcień. Pierwszy etap dziania nie różni się niczym od klasycznej metody, ale wtedy poznasz specyficzne cechy tego motywu szydełkowego kwadratu.

Wzór do dziania kwadratu po hiszpańsku

Aby uformować pierwszy rząd, użyj tej samej metody, co w poprzedniej wersji.Zalecamy, abyś o tym pamiętał, ponieważ znacznie ułatwi ci to robienie na drutach tekstyliów. I na pewno nie musisz zawracać sobie głowy wykrojami, jak przy szyciu, i używać nudnych drutów (używając ich, raczej nie otrzymasz ażurowych dzianin).

Od czwartego rzędu przerabiamy duże kwadraty według innego wzoru, od tego momentu należy zacząć robić przeciągacze.Najlepiej użyć do tego innego odcienia nici. Ale jeśli rysunek nie pozwala, możesz dopasować włóczkę. Najpierw trzy pętle powietrza są dziane do podnoszenia, a następnie trzy słupki łączące i dwie kolejne pętle. Następnie kontynuujemy kombinację w kółko: jedna półkolumna pod łukiem, przechylamy haczyk na bok pod pętlą pierwszego rzędu i robimy przeciąganie.

Zachowaj ostrożność przy wyciąganiu przeciągacza i dopasowywaniu go do szydełka (pamiętaj, aby przerabiać go dwoma oczkami łańcuszka).

Należy pamiętać, że tworząc ażurowe kwadraty szydełkowe z różnymi wzorami, rogi są zawsze szydełkowane zgodnie z do wersji klasycznej. Następnie przechodzimy do piątego rzędu, odbywa się to zgodnie z tą samą zasadą, co poprzedni, tylko pętle trzeba pociągnąć nieco wyżej, aby uzyskać przesunięcie o jedną grupę kolumn.

Po kilku rzędach możesz wprowadzić nowy odcień, ponieważ kolor i ilość kółek nie jest ograniczona. Najbardziej spektakularne jest połączenie żółtego, pomarańczowego i czarnego koloru na dzianinie.

Na filmie:jak zrobić babciny kwadrat za pomocą przeciągacza.

Sposoby łączenia dzianin

Ważnym etapem tworzenia tekstyliów z dzianin jest ich łączenie. Istnieje kilka podobnych do siebie metod, z których każda jest przeznaczona dla konkretnego przypadku i wzoru dziania. Ogólna zasada jest jednak jedna – montaż warto zaczynać od najwyższego do najniższego.

Eksperci wyróżniają cztery główne sposoby łączenia kwadratów:

  • Za pomocą pojedynczych szydełków.Aby to zrobić, weź nić innego koloru i wykonaj dwa kwadraty złożone z przednią częścią do środka (haczyk jest trzymany pod tylną ścianą, a na końcu rogi są obrobione pojedynczymi szydełkami).

  • Za pomocą specjalnych półkolumn.W tym przypadku szew jest możliwie gładki, co sprawia, że ​​produkt jest dokładniejszy.

  • Możesz również łączyć detale w sposób ażurowy.Tutaj będziesz potrzebować specjalnych programów, możesz je znaleźć na tej stronie http://rukimam.ru/2019/02/soedinenie-babushkinyh-kvadratov/ (jeśli chcesz, możesz zostawić komentarze aby inni odwiedzający nie popełnili głupich błędów podczas robienia na drutach tego lub innego produktu).

  • Zszyj kwadraty igłą.Ta opcja jest najłatwiejsza w użyciu, a także umożliwia odtworzenie różnych ściegów dekoracyjnych.

Jak widać związanie babcinego kwadratu wcale nie jest trudne. Jeśli wiesz, jak wykonać pętle powietrzne i wprowadzić w tym procesie nowe nici, z łatwością poradzisz sobie z wzorem dziania kwadratowych motywów. A szeroka gama wariantów pozwoli Ci wybrać wzór, który Ci odpowiada i ożywić go. Ręcznie robiony kocyk z kwadratów będzie doskonałym prezentem dla Twojej rodziny i przyjaciół.

Ciekawe opcje motywów (3 filmy)

Różne schematy i przykłady gotowych prac (48 zdjęć)

.