Jak stylowo udekorować dom na Nowy Rok: aktualne pomysły

Nowy Rok zbliża się z każdym dzień i czas pomyśleć o tym, jak udekorować dom na takie świętować. Jest na to wiele ciekawych pomysłów, a sam proces dekorowania pomoże stworzyć świąteczny nastrój. Co jest dziś najważniejsze?

Kiedy zacząć urządzać dom na Nowy Rok?

Tę przyjemną rzecz najlepiej zrobić tuż przed wakacjami. Jest to możliwe wcześniej, ale w tym przypadku wystrój noworoczny może szybko się znudzić.Jeśli w domu lub mieszkaniu oprócz dorosłych mieszkają małe dzieci i zwierzęta domowe, szybko poradzą sobie ze świątecznym wnętrzem. Dekoracje są zazwyczaj jasne i kolorowe, co oznacza, że ​​będą bardzo interesujące dla dzieci. Dlatego najlepiej rozpocząć rejestrację w dniach 30-31.

Dekoracja na zewnątrz: dom, podwórko, ogród

Przed świętami dobrze jest urządzić dom nie tylko od wewnątrz należy pracować i na zewnątrz mieszkania. Pięknie udekorowany dom sprawi radość nie tylko Twojej rodzinie, ale także przechodniom. Proces dekoracji będzie przyjemny dla każdego członka rodziny. To pozwoli zainspirować się przed najważniejszym świętem w roku. Zobaczmy, jak udekorować dom na nowy rok.

W tym procesie możesz użyć wszystkiego, co masz pod ręką. Tak więc do elewacji zwykle przymocowane są różne urządzenia oświetleniowe - mogą to być paski LED, latarnie, różne girlandy. Również przed Nowym Rokiem możesz urządzić świąteczne figurki w ogrodzie. Jeśli w pobliżu domu rośnie świerk, to też go ozdabiają - czym nie jest drzewo noworoczne?

Ganek

Jak udekorować swój dom na Nowy Rok? Warto zacząć od werandy – to element domu, który wpływa na pierwsze wrażenie właściciela. Należy mu poświęcić maksymalną uwagę. Goście, którzy chcą świętować sylwestra powinni poczuć wakacje już z podwórka.

Nic tak nie mówi o bliskości głównegoferie zimowe są tak dobre, jak blask lampionów wiankowych. Cały ganek powinien być zawieszony girlandami.Zawiesza się je również na drzwiach i oknach. Niezwykle można dodać girlandę elektryczną - owinięta jest w gałęzie sosny lub świerku. Następnie wszystko to wisi na słupkach i balustradzie ganku. Potem girlanda będzie wyglądać bardziej świątecznie.

Wieńce wykonuje się z zielonych roślin zimowych. To nie tylko element wystroju, ale symbol siły. Najlepszym sposobem na przywitanie gości jest udekorowanie drzwi wejściowych pięknym wieńcem. Wykonany jest z gałązek świerkowych lub gałązek innych roślin zimozielonych.

Kwiaty zdobią również werandę. Jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku jest euforbia.Sprzedawany jest zarówno sztucznie, jak i na żywo. Żywy kwiat boi się zimna i umieszcza się go w pomieszczeniu na parapecie. Na drzwiach zawieszona jest sztuczna roślina, która dopełni aranżację kwiatową przy wejściu.

Nieistotnym, ale bardzo ważnym szczegółem jest powitalna mata na werandzie. To także symbol Bożego Narodzenia. Spełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również całkowicie praktyczną. Goście będą mogli wysuszyć stopy, aby zapobiec przedostawaniu się brudu do mieszkania lub domu.

Fasada

Nie tylko choinka powinna być udekorowana na Nowy Rok, ale także frontowa część domku letniskowego lub na stałe mieszkalnego wiejskiego domu. Dzięki temu ściany będą wyglądać wyjątkowo.Warto ozdobić elewację girlandami świecącymi różnymi kolorami, a także blichtrem. Na dachu należy zamontować sanie z reniferami - ponownie powinny być oświetlone.

Ściany będą wyglądały oryginalnie, jeśli powiesisz na nich noworoczne skarpetki - umieszczane są tam drobne prezenty dla dzieci, krewnych, krewnych i przyjaciół. Nad drzwiami wejściowymi można również powiesić ogromny plakat noworoczny - są na nim napisane gratulacje i życzenia.

Dziedziniec

Jeśli chcesz, aby strona wyglądała szczególnie świątecznie i reprezentacyjnie, możesz ją udekorować kłania się.Możesz zrobić je sam z taśmy do pakowania. Gotowe kokardy sprzedawane są również w działach z towarami do pakowania prezentów. Kokardy mocowane są na ogrodzeniu, balustradach schodów, lampach, słupach elektrycznych i innych elementach.

Jeśli doniczki ustawione są na ulicy, można je wykorzystać również do stworzenia nastroju noworocznego. Nadaje się do ozdabiania doniczekszyszki, gałązki świerkowe, orzechy włoskie, żołędzie, kasztany. W noworocznej dekoracji doniczek stosuje się zarówno gałązki świerkowe, jak i kokardki.

Ogród

Istnieje wiele ciekawych pomysłów na udekorowanie mieszkania lub domu na Nowy Rok. Ale nie poświęca się wystarczającej uwagi ogrodowi. Ale na próżno! Czy w ogrodzie są drzewa? To świetnie, oni też muszą być przebrani. Aby to zrobić, wokół pnia owinięta jest girlanda. Oprócz pnia światła powinny być rozłożone na koronie drzewa.

Zwykłe oświetlenie wewnętrzne nie zadziała, zdobądź model uliczny. Sprzedawane są również świecące sople - zawieszone symetrycznie na gałęziach drzew.

Noworoczna dekoracja domu we wnętrzu

Gdy front się świeci, można przejść do dekorowania wnętrze. Wśród popularnych pomysłów na stylowe udekorowanie domu na nowy rok 2019 jest wiele interesujących. Obecnie modne są wieńce, wiele różnych zabawek noworocznych, owoców i świec. I nie zapomnij o głównym symbolu - drzewie.

Najpopularniejsze pomysły to szampan, wieńce i świece. To wszystko, z czym kojarzy się Nowy Rok. Możesz sobie poradzić z sylwestrową dekoracją domu girlandami lub możesz udekorować wszystkie elementy, aby wszędzie poczuć wakacje.

Kominek

To po prostu wspaniały przedmiot do dekoracji. Zarówno sztuczny, jak i żywy ogień w Nowy Rok będzie dobrze komponował się z kulkami i girlandami.Na półce kominkowej warto umieścić nie tylko pojedyncze dekoracje, ale kompozycje z gałązek świerkowych, świec i szyszek.Tradycyjnie na haczykach wiesza się girlandy zabawek i rożków oraz skarpetki noworoczne.

Biżuteria monochromatyczna to świeży pomysł. Mogą to być białe lub złote kule ozdobne, zabawki, domki, świece. Świeczniki, sztuczne choinki, kosze z gałęziami i szyszkami będą dobrze wyglądać przy kominku.

​​

Na wideo:5 Lifehacków i pomysłów na Nowy Rok.

Klatka schodowa

Jeśli w domu są schody, mogą one stać się centrum całego noworocznego wystroju. Balustrada opleciona kompozycjami z gałęzi jodłowych, wstążek, balonów.Piękne doniczki, małe choinki na stopniach, rozłożone pudełka na prezenty.

Na tralkach zawieszone są wieńce noworoczne i ozdobione girlandą - szczególnie efektownie wygląda w ciemności.

Drzwi

Drzwi tradycyjnie zdobione są wieńcami z gałęzi świerkowych. Gałęzie mogą pochodzić z żywego drzewa lub sztuczne.Taka girlanda jest skręcona serpentynami, kulkami, różnymi koralikami. Kompozycje z rożków i bombek wiszą również na drzwiach.

Ciekawie i odświętnie będą wyglądać wzory z pudełek prezentowych i bałwanów. Tak dekoruje się drzwi zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Okna

Dekoracja okienna stworzy wrażenie najważniejszego święta nie tylko we wnętrzu, ale także na zewnątrz... Bardzo przyjemnie jest patrzeć na światła w oknach lub na wieńce świerkowych gałęzi.Okna zdobią ozdoby choinkowe i girlandy. Najłatwiej jest udekorować dom lub mieszkanie na Nowy Rok girlandami - jako materiał mogą służyć tradycyjne gałązki świerkowe.

Nie mniej dobrze prezentuje się wystrój w postaci różnych płatków śniegu i gwiazd. Wszystko to można uzupełnić srebrzystymi soplami.

Sufit

Zazwyczaj ściany są dekorowane w domu w święta noworoczne, ale aby poczuć prawdziwy nastrój wakacji, należy również ubrać sufit. Istnieje kilka prostych sposobów na piękne udekorowanie domu, ścian, sufitu na Nowy Rok:

  • Możesz użyć taśmy LED. Powinien być przymocowany do taśmy dwustronnej. Lepiej kupić taśmę RGB, jest w stanie emitować kilka kolorów.

  • Możesz zrobić girlandę z kulek. Kulki zawieszone są na mocnej żyłce wędkarskiej. Następnie kompozycję mocuje się dwustronną taśmą na suficie.

  • Do żyrandola można przyczepić blichtr i rozłożyć go w czterech rogach pokoju, a następnie przymocować do sufitu w rogach.

  • Można również ozdobić sufit zasłoną, wystrój sylwestrowy w postaci aniołów, dzwonków, lampionów, papierowych płatków śniegu - ogólnie, wszystko, co możesz znaleźć w domu...

Krzesła

Jeden z najpopularniejszych sposobów na dekorację krzeseł dla Nowy Rok - to są łuki. Odrobiny powagi doda kokardka zawiązana z tyłu krzesła.Tkanina na łuk może być prawie dowolna. Najważniejszą rzeczą jest to, że potrafi zachować swój kształt. Satynowa organza będzie wyglądać bardzo elegancko. Dla bardziej swobodnej atmosfery możesz użyć lnu lub sługi.

Inną opcją są wieńce.Nadają się nie tylko do dekoracji mieszkania czy prywatnego domu na Nowy Rok - można je również powiesić na krzesłach. Będą mniejsze niż wieńce na drzwiach, ale nie staną się z tego powodu mniej eleganckie.

Otwiera się tu ogromne pole dla kreatywności - stosuje się żywe i sztuczne materiały, jagody, gałęzie i inne elementy dekoracyjne. Wygodne jest przymocowanie wieńca na krześle za pomocą taśmy.

Dla tych, którym sylwestrowe wieńce są nudne i mają umiejętność rysowania, odpowiedni jest bardziej oryginalny sposób - jest to rysowanie na krzesłach. Taka dekoracja domu na Nowy Rok może zadziwić gości. Jak zdjęcia - działki noworoczne, zwierzęta lub napisy. Wzór może się różnić dla każdego krzesła.

Gotowe opcje do dekoracji noworocznej lokalu w domu

Nowy Rok to szczególne święto, ale wielu woli zlecić dekorację lokalu profesjonalistom. W takim przypadku istnieje ryzyko uzyskania tylko pięknego obrazu bez „duszy”. Nie będzie odzwierciedlać indywidualności. Dlatego samodzielnie dekorujemy dom na Nowy Rok, własnymi rękami.

Istnieje wiele gotowych oryginalnych pomysłów na Nowy Rok, które wystarczy wziąć i przełożyć na rzeczywistość. Zwykłe elementy nadają się do dekoracji wnętrz - są to świerkowe gałązki, kule, świece, girlandy. Np. ciekawe opcje można znaleźć w sklepie internetowym Prime Decoration.

Sala

Głównym atrybutem tego pomieszczenia jest drzewo. W Nowym Roku 2019 powinieneś preferować nie sztuczne, ale naturalne drewno. Jest ozdobiony nie tylko zabawkami w klasycznym stylu, ale wybierany jest solidny projekt w kolorze żółtym lub złotym.

Na gałęziach drzewa przyczepiają symbol roku - figurkę psa. Może być wykonany z papieru lub kupić gotowy w sklepach. Figurki psów są również wykonane z tkaniny i wypchane watą.

Okna w przedpokoju zdobią płatki śniegu - wycina się je z papieru lub używa roztworu pasty do zębów, a papierowy płatek służy jako szablon.Roztwór spryskuje się szczoteczką do zębów. Po wyschnięciu tworzy zimowy biały wzór.

Na półce kominkowej można postawić świece, ozdobić kompozycjami z gałęzi i szyszek świerkowych lub sosnowych, wiankami i innymi rękodziełami, na sofie położyć dekoracyjne poduszki Styl noworoczny.

Korytarz

W trakcie pracy nad nowym projektem korytarza nie powinieneś odwracać wszystkiego do góry nogami. Wystarczy udekorować pokój mechaniczną girlandą, która spada z sufitu.Na żyrandolupowiesić domowe gwiazdy z gałęzi lub innych materiałów. Na podłodze umieszczone są kolorowe i chwytliwe postacie zwierząt oraz postaci z bajek.

Ściany dziecięce

. Kiedy dzieci są w przedszkolu, na ścianach przyczepiona jest noworoczna aplikacja. Zrobią to naklejki lub panele na temat Nowego Roku.Nie możesz też obejść się bez girland z blichtru i gałązek świerkowych. Pamiętaj, aby w sylwestra umieścić choinkę w przedszkolu.

Okna najlepiej ozdobić malowaniem. Za pomocą farb lub tych samych aplikacji szkło zdobią obrazy noworoczne.Łóżko pokryte jest pościelą tematyczną. Powinno być jasne i świąteczne. Na łóżku wisi skarpetka noworoczna.Oto jak urządzić pokój na Nowy Rok 2019, zobacz zdjęcia

Ważny! Nie należy wybierać szklanych ozdób choinkowych, mogą być niebezpieczne dla dzieci. Zastąp je domowymi dekoracjami: pluszakami, szyszkami, kulkami z gałązek lub nici, ciasteczkami.

Weranda

Ławka zazwyczaj montowana jest na werandzie i przykryta miękkim kocem, dekoracyjnym poduszki można rozłożyć na wierzchu, postawić mini-stolik, małe choinki, powiesić wieńce noworoczne i lampiony.Elektryczne kolorowe girlandy są zawieszone na obwodzie. Można je uzupełnić gałązkami świerkowymi. Świetnie będą wyglądały krasnale ogrodowe, doniczki z szyszkami i płatki śniegu.

Na wideo:Świąteczna dekoracja DIY z rożków.

Sypialnia

Nie zaleca się instalowania jasnych świateł w tym pokoju na Nowy Rok. Sypialnia jest synonimem romantyzmu i intymności.Nie jest złym pomysłem wieszanie figurek aniołków, ustawianie wielu świeczek zapachowych. Aby poczuć magię świąt, postaw garnek z małą tują, jodłą lub sosną. Garnek ozdobiony jest blichtrem, zabawkami, a ściany tematyczne aplikacje i płatki śniegu.

Oświetlenie (girlandy)

Zanim zaczniemy mówić o lokalu, przejdźmy po stronie. Modne jest wieszanie drzewek w ogrodzie girlandami. Zaleca się zakup girlandy zewnętrznej, zabezpieczonej, mrozoodpornej. A potem zastanówmy się, jak w oryginalny sposób ozdobić nimi dom na Nowy Rok.

Drzewa najlepiej ozdobić monochromatycznymi girlandami. Przygotuj wcześniej przedłużacze i rozgałęźniki. W każdym innym przypadku trudno będzie uzyskać płonący pień i równomiernie rozprowadzić wiązkę światła na łapach świerka lub koronie drzewa liściastego.Nie trzeba całkowicie zalewać drzewa ogniem - we wszystkim ważne jest ograniczenie. Girlandy uliczne nie są wielokolorowe, więc jeśli potrzebujesz kilku kolorów, kup dwa, a nawet trzy.

Dach domu, werandy i werandy można pięknie ozdobić świecącymi soplami. Świetnie będą wyglądać również na wierzchołkach drzew. Również za pomocą lampionów i świecących postaci można udekorować podjazd do domu.

Figury świetlne stały się ostatnio bardzo popularne. Można je kupić gotowe lub wykonane ręcznie.Podstawą jest metalowa rama owinięta w elektryczne girlandy. Fasada domu najlepiej będzie wyglądać w świątecznej wielobarwnej iluminacji.

Drzwi, okna, drzwi zdobią w domu oprawy oświetleniowe. Nie zapomnij też o drzewie noworocznym. Nie zaleca się przesadzania - wszystko wymaga miary. Girlanda świetlna przymocowana do sufitu stworzy efekt rozgwieżdżonego nieba.

Pomysły na dekorację prywatnego domu

Niezwykłe

Dziś modne jest dekorowanie pomieszczeń nie nowoczesnymi plastikowymi i szklanymi zabawkami, ale prostymi, domowymi dekoracjami. Wykonane są z naturalnych i naturalnych materiałów. Ta metoda zakorzeniła się we wszystkich stylach wnętrz, od klasycznych po nowoczesne. Dlaczego nie zrezygnować z plastiku na rzecz prawdziwych szyszek i świerkowych gałęzi?

Oryginał

Lepiej odejść od tradycji i urządzić wnętrze w fabule filmu lub książki. Goście wakacji powinni również ubrać się zgodnie z fabułą. Oryginalne będzie również porzucenie tradycyjnej choinki – można ją skosić na kształt psa, bo jest to symbol 2019 roku.Ozdabiamy drzewo tym, co pies uwielbia jeść - kości z zabawkami, zabawki dla psów, można wykonać figurki w postaci samego psa.

Stylowy

Do tego nowego rok był stylowy i niezwykły, trzeba namalować coś tematycznie na oknach. Musi być duże luksusowe drzewo, a pod nimpudełka na prezenty. Delikatne podświetlenie LED będzie wyglądało stylowo.

Jak zrobić dekorację świetlną z girlandy (2 filmy)

Różne pomysły (97 zdjęcia)

(57 9)