Jak stworzyć udany projekt łazienki w połączeniu z toaletą (+50 zdjęć)

Jesteś właścicielem łazienki w Chruszczowie, czy nowe mieszkanie jest wyposażone w przylegającą łazienkę? W każdym razie trudno jest umieścić wszystkie niezbędne przedmioty na powierzchni małego mieszkania.

Istnieje kilka sekretów, które pomogą Ci stworzyć idealny projekt łazienki w małym mieszkaniu.

Kiedy musisz znosić niewielką powierzchnię pomieszczenia, powinieneś uciec się do sztuczek stosowanych przez projektantów przy projektowaniu mieszkania spacje.Wiele osób błędnie uważa, że ​​udanerozwiązania projektowenieuchronnie zaowocują znaczącymi inwestycjami.

Nie trzeba jednak ponosić dużych kosztów, aby ukończyć projekt połączonej łazienki. Przede wszystkim należy przemyśleć elementy wnętrza i rozmieszczenie wszystkich jego detali. I dopiero potem przystąpić do remontu lub naprawy kosmetycznej w kabinie prysznicowej połączonej z toaletą.

Problemy, z którymi trzeba będzie się uporać

W Chruszczowie wszystkie pokoje mają problem małej powierzchni. Wiele nowoczesnych mieszkań jest również mało przestronnych. I to jest główny problem, który doprowadza wielu właścicieli takich mieszkań do rozpaczy.

Konieczna jest wizualna maksymalizacja przestrzeni życiowej, ale nie każdy wie, jak to zrobić. Usługi profesjonalnych projektantów kosztują mniej więcej tyle samo, co sama naprawa. I nie ma znaczenia, czy naprawy będą przeprowadzane w dużym mieszkaniu, czy w małym budynku Chruszczowa.

Jedynym sposobem na wykonanie napraw bez pomocy z zewnątrz jest samodzielne poznanie zasad, które przydadzą się przy projektowaniu małych pomieszczeń. Pomogą optymalnie wyposażyć wnętrze łazienki, połączone z toaletą.

Właściciele łazienki będą musieli zmierzyć się z następującymi problemami:

  • nie wystarczy przestrzeń na podłodze;
  • konieczne jest jednoczesne wyrabianie wanny, umywalki i toalety oraz w miarę możliwości pralki i innych elementów wnętrza;
  • ​​
  • konieczne będzie wykonanie dokładnych obliczeń położenia wszystkich obiektów;
  • Nawet przy optymalnym rozmieszczeniu w pomieszczeniu może być ciasno z powodu nieodpowiednich kolorów i wykończeń.

Poniżej szczegółowo opiszemy sposoby rozwiązania problemów związanych z tworzeniem wnętrza łazienki współdzielonej z toaletą. Zdjęcie najbardziej udanych projektów do wspólnej łazienki pomoże Ci wybrać najlepszą opcję.

Przestronną małą wspólną łazienkę robimy

Zazwyczaj układ pokoi w Chruszczowie i ich powierzchnia pozostawiają wiele do życzenia. Ale nawet nowe mieszkania często zmuszają właścicieli do korzystania ze sztuczek związanych z rejestracją mieszkań.Wyburzanie ścian nie jest najlepszą opcją, ponieważ jedno pomieszczenie powiększa się kosztem drugiego. Dlatego będziesz musiał pracować z obszarem, który masz.

Pomoże w tym kilka zasad:

  1. Wątek we wszystkim. Wszystkie urządzenia i przedmioty powinny być umieszczone tak, aby w łazience nie było nic poza nimi. Na przykład mały stolik nocny, szafka ścienna z lustrem i schludny kosz na bieliznę pomogą znacznie zwolnić miejsce.
  2. Musisz usunąć wszystkie niepotrzebne, jeśli nie korzystasz z łazienki - z powodzeniem zastępuje ją prysznic. To samo dotyczy niektórych mebli.
  3. Duże przedmioty zastępowane są bardziej kompaktowymi. Dotyczy to łazienki, toalety i umywalki.

Wiele zdjęć projektowych pokazuje, że małe umywalki i miski ustępowe często wyglądają bardziej estetycznie niż ich nieporęczne odpowiedniki.

Dzięki zastosowaniu kompaktowej instalacji wodociągowej zostaje uwolnionych kilka metrów kwadratowych, a wspólna łazienka staje się bardziej przestronna.

Układ przedmiotów

Wyposażenie małej łazienki, wspólnej z toaletą, zakłada najdogodniejsze rozmieszczenie główne urządzenia hydrauliczne. Zwykle wanna w Chruszczowie znajduje się w rogu pokoju. Jeśli nie chcesz zastąpić go kabiną prysznicową, aby zaoszczędzić miejsce, z jednej strony jest odgrodzony małą półprzezroczystą przegrodą wykonaną ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego. Jest to praktyczne rozwiązanie w przypadkach, gdy w Chruszczowie mieszka więcej niż jedna osoba.

Powszechną opcją jest umieszczenie wanny lub kabiny prysznicowej w jednym rzędzie z toaletą i umywalką. Toaleta może stać w pobliżu wanny lub w pobliżu zlewu na krawędzi, w zależności od preferencji.

Inną opcją na wspólną łazienkę z prysznicem jest umieszczenie muszli klozetowej lub umywalki w przeciwległym rogu.Można to zrobić, jeśli wspólna łazienka jest kwadratowa, a wnętrze jest najtrudniejsze do udekorowania. Taka aranżacja pozwala na zwiększenie wolnej przestrzeni pomieszczenia.

Obliczenia

Dokładne obliczenia położenia obiektów w pomieszczeniu to technika dla projektantów, ale można go łatwo zastosować, a gdy samodzielnie projektujesz łazienkę w Chruszczowie, wystarczy narysować pokój na papierze w skali, na podstawie obliczenia 1m = 10 cmNastępnie wykonujemy pomiary łazienka lub prysznic, muszla klozetowa, umywalka. Rysujemy ich widok z góry na papierze zgodnie z tymi samymi obliczeniami i wycinamy każdy element.

Następnie po prostu układamy figury na obwodzie narysowanego pomieszczenia, aż będzie optymalne i przyklejamy je do papieru. Mierzy odległość między przedmiotami i przenosi ją do prawdziwej łazienki. Nie musisz być matematykiem ani profesjonalnym projektantem, aby wykonać te obliczenia.

Projekt łazienki połączonej z toaletą

Wnętrze łazienki, dzielonej z toaletą, również bardzo ważne. Musisz postarać się, aby pokój był jak najbardziej jasny. Nie oznacza to, że kolor płytek, wanien, kabin prysznicowych i innych elementów powinien być wyłącznie biały.

Szukaj odcieni, takich jak niebieski, różowy, brzoskwiniowy, jasnobrązowy i zielony. Te kolory również wizualnie powiększają przestrzeń.

Jeśli zdecydujesz się na wyposażenie łazienki w kabinę prysznicową, kolor ścianki również powinien być jasny. Aby projekt nie wydawał się nudny, możesz wybrać modną opcję z nadrukiem fotograficznym na materiale przegrody.W razie potrzeby nad kabiną montuje się dodatkowe źródła światła, które wizualnie powiększają pomieszczenie.

Okno jeszcze rozjaśni pomieszczenie, obok niego zamontujemy umywalkę lub kabinę prysznicową. To rozwiązanie spełnia również praktyczną funkcję, ponieważ parapet może służyć jako dodatkowa półka.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

.