Jak stworzyć nowoczesny projekt mieszkania 2-pokojowego?

Często na rynku nieruchomości pojawiają się małe mieszkania w domu z paneli lub kawalerce, patrząc na pojawia się pytanie: „Jak w takim mieszkać w pokoju?” Nie lekceważ potencjału budynku Chruszczowa o powierzchni 40-60 m2. w starym budynku. Małe sztuczki pomogą Ci stworzyć piękny i nowoczesny projekt 2-pokojowego mieszkania.

Wady

W małym dwupokojowym mieszkaniu o powierzchni 40 mkw. m., położony w domu z paneli, ma szereg wad:

  • Wąski korytarznie pozostawia miejsca na meble.Żaden projekt nie będzie w stanie skorygować standardów rozmieszczenia lokali 2-pokojowych.

  • Łączenie łazienki– oszczędność miejsca, ale nie zawsze dobrze wpływa na komfort mieszkańców.

  • W kuchni zawsze powinno być wydzielone miejsce do pracy.Nie ma znaczenia, czy wnętrze realizowane jest pod mieszkanie 1-pokojowe czy dwupokojowe o powierzchni 40-60 mkw.

  • Domy Stalinki, Chruszczowa i Breżniewki wyróżniają niskie stropy.Dobrze przemyślany projekt konstrukcyjny pomoże skorygować ten brak.

Przebudowa

Przebudowa jest zawsze przeprowadzana po szczegółowej analizie lokalu, a także z uwzględnieniem postrzeganie komfortu przez najemców.

  • Dla każdego członka rodziny należy przydzielić przestrzeń osobistąw małym dwupokojowym mieszkaniu w domu z paneli. Jeśli powierzchnia pomieszczenia nie przekracza 40-60 m2, należy przeznaczyć obszar osobisty za pomocą mebli, zasłon lub innych technik.

  • Najpierw wybiera się styl pomieszczenia,następnie opracowują projekt i zastanawiają się nad wnętrzem Chruszczow.

  • Przed opracowaniem projektu aranżacyjnego należy wziąć pod uwagę możliwości techniczne mieszkania w domu z wielkiej płyty.Na plan przebudowy ma wpływ wiek budynku, położenie ścian, okien i drzwi.

Stalinka

Układ dwupokojowej „Stalinki” wyróżnia się nietypowymi pokojami, wysokie sufity i brak ścian nośnych. Pozwala to na opracowywanie różnorodnych projektów. Możesz na przykład zrobić mieszkanie 3-pokojowe z mieszkania dwupokojowego. Ale zwykle projekt jest przemyślany w celu zwiększenia powierzchni. Dlatego najczęściej z pokoju o powierzchni 40-60 m2. powstaje studio. W tym celu kuchnia jest połączona z pokojem lub przedpokój jest połączony z korytarzem.

Chruszczowka

Chruszczowów charakteryzuje mały kwadrat, niskie stropy, połączona łazienka i spacer. przez pokoje. Dlategownętrzelokalu o powierzchni 40-60 m2 jest przemyślane w taki sposób, aby korygować błędy planistyczne. Na początek drzwi są przenoszone do narożników ścian nośnych. Jeśli pokój jest przeznaczony dla dwóch najemców, powstaje z niego studio. Powierzchnię łazienki zwiększa korytarz.

Jeżeli w 2-pokojowym Chruszczowie będzie mieszkać duża rodzina, to część pokoju przejściowego należy wydzielić, korytarz należy powiększyć. Jeśli pozwala na to lokalizacja łazienki, możesz rozsunąć ściany.

Breżniewka

W 2-pokojowej „breżniewce” o powierzchni 40-60 m2 jest więcej warunków do nowoczesny design: kuchnie do 8 metrów, pomieszczenia ogólne, oddzielna łazienka. Główną wadą takiego pomieszczenia jest duże obciążenie ścian nośnych. Nie tylko nie można ich zburzyć, ale także nie wolno przesuwać przejścia. Dlatego projekt przebudowy sprowadza się do połączenia łazienki, przedpokoju i jadalni. Co więcej, przemyślane jest wnętrze, które wizualnie zwiększyłoby wielkość pomieszczeń.

Pomieszczenia nowoczesnych budynków rzadko wymagają przebudowy. Są budowane wielkogabarytowo z wydzielonymi pokojami. Bardzo często pojawiają się balkony, które można połączyć z salonem.

Wskazówki projektowe

Sekretem sukcesu w każdej sztuce jest przemyślenie szczegółów. Dlatego projekt 2-pokojowych pomieszczeń mieszkalnych jest opracowywany z uwzględnieniem osobistych preferencji właścicieli.

Możliwe jest udekorowanie wszystkich pomieszczeń mieszkalnych w tym samym lub innym stylu, nawet kontrastowym i niestosownym. Pierwsza opcja jest używana, jeśli wszystkie pokoje są odizolowane i połączone tylko korytarzem. W przypadku mieszkań o układzie pół-studio, w których kuchnia jest połączona z holem i korytarzem w jedną przestrzeń, lepiej zastosować dwa różne style. W salonie należy położyć nacisk na dużą i wolną przestrzeń, aw sypialni stosować miękkie style, które tworzą komfortowe środowisko.

Pomieszczenia zagospodarowania przestrzennego

Podział na strefy funkcjonalne pomoże Ci uczynić każde pomieszczenie tak komfortowym, jak to tylko możliwe. Jego istota polega na logicznym rozmieszczeniu kilku obszarów roboczych w jednym obszarze.

Kuchnia-pokój dzienny.Najpopularniejszy sposób zagospodarowania przestrzennego, w którym jadalnia znajduje się na granicy kuchni i przedpokoju. W stosunku do kuchni, w odległym zakątku można wyposażyć gabinet lub bibliotekę. Przykład takiego projektu pokazano na poniższym zdjęciu.

Salon-gabinet.Do zaprojektowania takiego podziału na strefy lepiej jest użyć przegrody lub przegrody. Przykład takiego projektu pokazano na poniższym zdjęciu.

Sypialnia-gabinet.Jedynym sposobem na połączenie tych przestrzeni jest zainstalowanie kompaktowego łóżka, które można schować w szafie. Łóżko małżeńskie, jako mebel o dużych rozmiarach, zajmuje całą wolną przestrzeń. Wnętrze takiego pomieszczenia jest przemyślane w taki sposób, aby za pomocą parawanu podkreślić niewielki obszar roboczy.

Pokój dzienny (sypialnia) - garderoba.Element ten uzupełnia każdą strefę rekreacyjną. Szafa znajdująca się w odległej części pokoju lub dzieląca pokój na strefy może pełnić rolę garderoby.

Kolory

Każdy styl ma swoją własną paletę. Przy wyposażaniu małego pokoju główny nacisk należy położyć na zwiększenie przestrzeni. W tym celu wnętrze jest przemyślane w jasnych odcieniach, z półprzezroczystymi tkaninami, lustrami i błyszczącymi powierzchniami. W studiach można używać materiałów teksturowanych, draperii i masywnych mebli.

Chłodne palety pomagają optycznie powiększyć przestrzeń, ale tworzą formalny i reprezentacyjny wygląd. Dlatego są uzupełnione etnicznym wystrojem w jasnych kolorach.

Notatka

Zastanawiając się nad wnętrzem małego pokoju w domu z paneli, należy wziąć pod uwagę następujące szczegóły:

  • Meble w A 2-pokojowy Chruszczow powinien zainstalować mały, modułowy: stolik kawowy, który w razie potrzeby zamieni się w stół jadalny, składane łóżko, szafę narożną.

  • Sufitymożna wykorzystać do zwiększenia funkcjonalności lub dekoracji mieszkania jedno- lub dwupokojowego. Na przykład nad łóżkiem w sypialni można zainstalować telewizor LCD.

  • Jeżeli w dwupokojowym Chruszczowie jest balkon o powierzchni 60 m2 należy go dołączyć do dzielnicy mieszkalnej.

Jeśli to możliwe, warto wspólnie ze specjalistami opracować projekt aranżacji lokalu 2-pokojowego lub małogabarytowego w domu.

Galeria zdjęć

​​
.