Jak stworzyć idealny sufit napinany w przedpokoju

Dekoracja sufitu ma duże znaczenie przy tworzeniu wnętrza przedpokoju czy sypialni. Pomieszczenia te wymagają specjalnego podejścia w doborze materiałów wykończeniowych. Oznacza to, że musisz zwracać uwagę na najlepsze oferty dostępne na współczesnym rynku. Należą do nich sufity napinane. Dzięki niesamowitym właściwościom estetycznym i jakościowym mają dość rozsądną cenę. Wnętrze hali z sufitem napinanym jest przyjemne dla oka, kosztuje mniej i szybciej się montuje.

Stosowanie sufitów napinanych jest tańsze niż nakładanie drogiej szpachli na powierzchnię, a następnie malowanie. Jednocześnie wygląd sufitu będzie bardziej efektowny i nowoczesny.

Ale jakie faktury i odcienie wybrać przy takiej różnorodności materiałów na sufity napinane do wnętrza sypialni lub przedpokoju? Co zastosować w klasycznym lub nowoczesnym wnętrzu?

Wybór materiału

Na rynku sufitów napinanych istnieją takie opcje dla materiałów z listą pewnych cech, które mają wpływ ich faktura i cechy zewnętrzne.

Najpopularniejsze to:

  • błyszczące;
  • mat;
  • półmat;
  • satyna.

Pierwsze trzy odmiany wykonane są z materiału PVC. Sufity satynowe, ostatnie na liście, mają tkaną podstawę, ich zalety i wady. Są jednak droższe od swoich odpowiedników z PVC, dlatego służą do tworzenia ekskluzywnych, drogich wnętrz w salonie czy sypialni.Materiał ma przyjemny wygląd, satynową teksturę i szlachetny wygląd. Odnosi się wrażenie, że sufit pokryty jest jedwabną tkaniną.​​​​Ale satynowy materiał jest wybredny w pielęgnacji, nie toleruje poważnych zanieczyszczeń i przepuszcza wilgoć.

Błyszczące materiały są idealne do małych pomieszczeń. Na przykład - na niewystarczająco przestronną sypialnię w stylu klasycznym lub high-tech. Materiał tworzy efekt lustrzanego odbicia, dzięki czemu optycznie powiększa pomieszczenie. W przypadku dużej hali odpowiedni jest również błyszczący sufit. Ale lepiej jest łączyć materiał z materiałami matowymi lub półmatowymi przy tworzeniu sufitów wielostopniowych.

Półmatowy sufit napinany nadaje się zarówno do przestronnego przedpokoju, jak i małej sypialni. Powierzchnia materiału jest dość przyjemna, można go łączyć z dowolną fakturą ścian.

Wybór koloru

Sufity napinane są tak popularne nie tylko ze względu na ich doskonałe właściwości użytkowe. Konsumenta przyciąga niemal nieograniczony wybór kolorów. A także – możliwość łączenia odcieni i faktur. Możesz łączyć liliowy i beżowy, błyszczącą czerń i matową biel.

Kolorystyka sufitów napinanych w holu

pomieszczenie wpływa na komfort pobytu jego mieszkańców, ich nastrój i atmosferę w pokoju. Kolorowy sufit to nowoczesny akcent w nowoczesnych wnętrzach. Może łączyć liliowy i beżowy, różowy z turkusem lub żółty i czarny.Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią kombinację odcieni sufitu, powinny one być w harmonii ze ścianami i podłogą we wnętrzu sypialni lub przedpokoju.Zwłaszcza w salonie, gdzie goście będą przyjmowani, a wszyscy członkowie rodziny spędzą sporo czasu.

Najpopularniejsze kolory sufitów napinanych

Z wykorzystaniem sufitów napinanych możliwości projektantów i tych, którzy zdecydowali się na dokonywać napraw we własnym zakresie. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na stworzenie niezapomnianej aranżacji wnętrza, niebanalnej lub klasycznej. Poniżej zostaną przedstawione najpopularniejsze i najbardziej korzystne kolory do stworzenia ekskluzywnego remontu w salonie.

Trochę czerni

Czarny kolor sufitu jest odpowiedni dla fanów ekstremalnych wnętrz i ostrych zestawień. Czerń na suficie obniża jej poziom, uziemiając pomieszczenie. W małych pomieszczeniach panuje wrażenie „spadającego” sufitu, ale jeśli jest okazja i chęć, to właśnie czarny sufit wyposażony w oświetlenie LED stworzy rozgwieżdżone niebo w domu, sypialni czy pokoju dziecinnym – to ciekawa opcja. Jeśli czerń wydaje się zbyt całkowita, zastąp ją głębokim liliowym odcieniem lub niebieskim tuszem z podświetleniem.

Żółty

Istnieje wiele odcieni tego koloru. W tworzeniu nowoczesnego wnętrza wykorzystuje się jasnożółty odcień, lepiej połączyć go ze spokojniejszymi kolorami. Odcień będzie dobrze wyglądał w małym pomieszczeniu. Pośrodku użyj błyszczącego materiału, a po bokach - matowego.Łączy żółty ze spokojnym beżem, biel.Jeśli zastosujemy odcień spokojnego żółtego, to liliowy, oliwkowy, biały, jasnobrązowy będzie do niego pasował.

Różowy

Różowy sprawia również, że pomieszczenie jest jaśniejsze i bardziej przestronne. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie sufitu napinanego w tym kolorze, materiał może być błyszczący lub matowy. Różowy łączy się z takimi kolorami jak liliowy, biały, brzoskwiniowy, beżowy. Możesz łączyć różne odcienie, takie jak pastelowy róż i jasny neon.

Róż ma szerokie zastosowanie w klasycznych wnętrzach, dobrze wpływa na psychikę, pobudza do aktywności i poprawia nastrój.

Beż

Kolorowy sufit nie musi być jasny. Beż jest idealny do każdego projektu. Stosowany we wnętrzach klasycznych lub w stylunowoczesnym. A także - w nowoczesnych kierunkach stylistycznych. Idealne kombinacje: różowy, liliowy, brązowy, niebieski, czarny, czerwony.

Jasnobeżowy odcień jest dobrym zamiennikiem białego sufitu.

Tworząc projekt przedpokoju pamiętaj, że we wnętrzu najważniejsza jest równowaga kolorów i optymalna kombinacja odcieni. Dzięki temu można optycznie powiększyć nawet niewielkie pomieszczenie i uczynić je nowoczesnym, odpowiadającym najnowszym trendom wzorniczym. Sufity napinane tylko pomogą spełnić Twoje marzenie.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

.