Jak prawidłowo stworzyć wnętrze małej toalety

jak "gestykulować" za pomocą wystrój i design to przemyślenie głównych punktów.Wnętrzemałej toalety powinno być uszczegółowione, biorąc pod uwagę funkcjonalne przeznaczenie pomieszczenia. Właściwy wybór wizualnie zwiększy przestrzeń.

Przygotowanie

W rozumieniu ludzi łazienka i toaleta stanowią jedną całość, nawet jeśli są oddzielone ścianą. Dlatego na terenie łazienki stosuje się te same materiały, kolory, kształty, tekstury i elementy dekoracyjne pionów, co w sąsiedniej łazience. Projekt obu pomieszczeń powinien być taki sam.

Przed przystąpieniem do naprawy w łazience należy:

  • wymienić stare rury na nowe PCV;
  • ukrywanie pionów kanalizacyjnych i wodociągowych pod konstrukcjami z płyt gipsowo-kartonowych (w razie potrzeby łatwiej je zdemontować);
  • zainstalować nową instalację wodno-kanalizacyjną (toaleta podwieszana może być zamontowana przed wykończeniem ścian, a toaleta stojąca po ukończeniu łazienki);
  • ułożyć płytki i osłonić ściany;
  • Zainstaluj małe lampy (żyrandol w łazience tylko zmniejszy wielkość pomieszczenia).

Materiały

Do aranżacji łazienki najlepiej wykorzystać płytki ceramiczne, panele i kolorowe mozaiki. Są łatwe w czyszczeniu, dobrze tolerują środki czyszczące na bazie chloru i nie pochłaniają zapachów. Oczywiście na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych materiałów, które można wykorzystać w łazience. Ale płytki ceramiczne to bezpieczny zakład. Z jego pomocą można nie tylko zachować idealną czystość, ale także podwoić powierzchnię pomieszczenia. Jak? Wystarczy pokryć ściany płytkami z niskokontrastową imitacją materiału: tkaniny, piasku, kamienia itp.

W małym pomieszczeniu, łączonym w przypadku toalety lepiej zastosować prostokątne płytki na ścianach i mozaikę na podłodze. Nie należy jednak używać materiałów wielokątnych. Projekt stworzony z ich pomocą ograniczy tylko przestrzeń.

Układanie płytek powinno odbywać się na szew, ale niekoniecznie od podłogi do sufitu. Możesz wykafelkować 2/3 ściany, a resztę pomalować lub zszyć panele. Po zastosowaniu materiałów dekoracyjnych wielkość pomieszczenia może się zmniejszyć. Dlatego farba na bazie wody może być dobrą alternatywą.

Inną opcją jest tapeta wodoodporna. Ten projekt toalety w połączeniu z prysznicem jest od dawna stosowany w Anglii.Alternatywą dla okładzin ściennych z płytek ceramicznych lub kamiennych jest tapeta tekstylna odporna na wilgoć i łatwa w utrzymaniu czystości. Dodatkowo powierzchnie narażone na największe wnikanie wody - nad zlewem - licowane są kamieniem naturalnym. Jasne dzieło sztuki stało się udanym akordem na zakończenie niezwykłego projektu łazienki.

Kolorystyka

Aby wizualnie powiększyć wielkość pomieszczenia, należy wcześniej rozważyć kolorystykę pomieszczenia.

Głębokie i bogate ciemne tony nie nadają się do małej łazienki. Warto zastanowić się nad aranżacją pokoju w delikatnych, pastelowych kolorach. Jasne dodatki w kolorach ultramaryny, mięty, bzu i turkusu pomogą rozcieńczyć kolor. Możesz użyć tych samych odcieni, aby podkreślić określony akcent, na przykład stworzyć panel graficzny lub misterną lampę.

Zalecenie: aby projekt małej toalety nie wyglądał tanio, nie używaj kwadratowych płytek, tylko pomaluj ściany w pastelowych kolorach.

Możesz odświeżyć wnętrze małej łazienki kolorowymi kafelkami. Co więcej, im mniejsza przestrzeń, tym odważniejsze powinno być połączenie kolorów. Możesz pokryć całą powierzchnię płytkami w pastelowych kolorach i udekorować ścianę za toaletą jaśniejszą kolorystyką.

Aby pokój nie przypominał sterylnej sali operacyjnej, należy go rozcieńczyć jasnymi akcentami na niewielkim odcinku ściany. W połączeniu z białą ceramiką sanitarną korzystnie będą wyglądały lampy w pastelowych kolorach oraz elementy dekoracyjne w ciepłych barwach.

Inną opcją jest połączenie białych płytek i tapety w dyskretny wzór.Wystrój pokoju w połączeniu z kabiną prysznicową z marmurowych płytek prezentuje się bardzo luksusowo. Sztuczny analog w żaden sposób nie zepsuje wyglądu, ale wytrzymałość, odporność na zużycie i możliwości produkcyjne materiału będą znacznie gorsze.

Biała instalacja wodno-kanalizacyjna bardziej mieni się na tle ciemnych płytek. Ale wystarczy położyć go na podłodze. Lustrzane, szklane i błyszczące powierzchnie można wykorzystać, aby wzmocnić efekt rozszerzonej przestrzeni. Ale muszą być używane bardzo ostrożnie.

Aby nie tworzyć przygnębiającej atmosfery w pomieszczeniu, należy łączyć materiały i ich kolory.

Jasna toaleta

Ci, którzy nie chcą znosić śnieżnobiałych łazienek i powstrzymują się od ciemnych tonów powinien korzystać z projektów blokowych. Na przykład rozjaśnij powierzchnię łazienki lub użyj bogatych kolorów w kafelkach lub tapecie.

Jaskrawo zadrukowane płótna tworzą odświętne, ale niepraktyczne wykończenie. Lepiej jest używać jasnych akcesoriów na tle białej dekoracji ściennej.

Płytki mozaikowe ułożone w bloki pozwalają nie tylko tworzyć jasne inserta i panele. Może być stosowany do licowania nierównych powierzchni, zaokrągleń i łukowatych wnęk. A jeśli projekt pokoju w połączeniu z prysznicem zostanie rozcieńczony kolorowym wzorem na jednej ze ścian, otrzymasz niebanalne tło dla śnieżnobiałej kanalizacji.

Można pozbyć się poczucia sterylności w pomieszczeniu bez jasnych plam. Wystarczy użyć trzech neutralnych pastelowych odcieni, aby udekorować ściany, aby nadać pomieszczeniu nowy wygląd.

Wybór stylu

Wnętrze toalety w mieszkaniu można urządzić niemal w każdym stylu: od Feng Shui do renesansu. Ale nie każdemu spodoba się mały pokój w złotym kolorze.

Aby zaprojektować pomieszczenie w duchu feng shui, należy wybrać armaturę i akcesoria w delikatnych, niebieskich, zielonych odcieniach, które dobrze komponują się z żywiołami wody.

Najbardziej ryzykownym projektem łazienki jest czerń i biel. W przypadku małego pomieszczenia ilość bieli powinna być wyższa. Najlepszą opcją jest czarne obramowanie dolnej części ścian na tle białej dekoracji wszystkich innych powierzchni.

Jeśli ściany łazienki są pomalowane zmywalną farbą, to jedną z nich można ozdobić nietypowym wzorem, fotografią, obrazem lub naklejką.

Do dekoracji łazienki najlepiej wykorzystać styl minimalistyczny. Zamknięta przestrzeń o niewielkich rozmiarach charakteryzuje się skromnością i powagą sytuacji. Ponadto dużo łatwiej utrzymać czystość w pomieszczeniu, w którym nie ma zbędnych elementów wystroju.

Drewno i kamień zawsze doskonale łączą się w dekoracji pomieszczeń, nawet użytkowych. Naturalne materiały z przeciwieństwem - chłodną i ciepłą energią, wprowadzą spokojną atmosferę do każdego wnętrza. Minimalizm charakteryzuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów wykończeniowych. W łazience może to być kamień i drewno. Połączenie śnieżnobiałej dekoracji ściennej i ciemnego drewna w podłodze pozwala stworzyć pomieszczenie wypełnione światłem i czystością.

Zalecenia

Światło w toalecie nie powinno być zbyt jasne. Lepiej używać podświetlenia rozproszonego. Ciekawy efekt można uzyskać również dzięki wodoodpornym żarówkom punktowym i halogenowym.

W większości przypadków instalacja wodno-kanalizacyjna jest ukryta pod płytami gipsowo-kartonowymi. Ale jeśli pokój jest tworzony w stylu retro, komunikacja jest specjalnie eksponowana jako część wystroju.

Jaką toaletę wybrać?

  • Wersja zwieszana oszczędza miejsce w łazience i ułatwia czyszczenie.
  • Wbudowane opcje są eleganckie i zajmują mało miejsca.
  • Można zainstalować klasyczną toaletę stojącą na podłodze.
  • Najnowszym hitem w projektowaniu jest zamknięty ekosystem. W toalecie zainstalowana jest umywalka, z której woda spływa do cysterny.

Aby zoptymalizować przestrzeń w toalecie, za łazienką można postawić szafkę z wysokimi nogami. Możesz w nim przechowywać rzeczy o intymnym charakterze.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

)
.