Jak ozdobić choinkę na Nowy Rok 2019: pomysły i kreatywność

Choinka to główny atrybut wspaniałych rodzinnych wakacji, nowy Rok. Proces ozdabiania choinki jest zawsze pełen radości, oczekiwania na święta i nadziei na lepszą przyszłość. Wielu zaczyna dekorować drzewo noworoczne na początku grudnia, a także ozdabiać domy blichtrem, girlandami, wymyślać nowe naczynia, dekorować lustra i okna. Spośród setek sylwestrowych przypadków najważniejszy jest wybór stylu dla leśnej urody. W tym artykule dowiesz się, jak udekorować choinkę na nowy rok 2019, które zabawki lepiej wybrać i jak samemu je wykonać.

Cechy ozdabiania choinki w 2019 roku

Instalując choinkę na Nowy Rok 2019 warto wziąć pod uwagę specyfikę nurtu wschodniego – feng shui. To właśnie przyczynia się do optymalnego określenia miejsca świerka w domu i prawidłowego doboru dekoracji. Ponieważ rok 2019 według kalendarza wschodniego jest rokiem Żółtego Psa, eksperci zalecają umieszczenie choinki w południowej części salonu.

Wybrany kolor dodatków ma znaczenie symboliczne: wszystkie odcienie żółci, złota i czerwieni idealnie nadają się do świętowania w przyszłym roku.Możesz również uzupełnić noworoczne piękno za pomocą wielokolorowych blichtru, brązu i jasnych bordowych kulek.

Jeśli zamierzasz zamontować białą choinkę, udekoruj to z monochromatycznym dekorem... Takie stylistyczne rozwiązanie możesz urozmaicić za pomocą nietypowych girland i dodatków. Czerwone, złote i niebieskie detale dobrze prezentują się na białym drzewie.

Dekoracje na choinkę 2019 powinny współgrać ze sobą. Wybierając kokardki i blichtr wybierz odcienie o tej samej kolorystyce. Bajkowy klimat dodadzą wnętrzu drewnianymi, ręcznie wykonanymi zabawkami i srebrnymi dodatkami.

Symbole i kolory

Według chińskiego kalendarza 2019 to rok Psa Żółtej Ziemi. Jak udekorować choinkę na Sylwestra, aby przyciągnąć do domu szczęście i szczęście? W tym celu należy wziąć pod uwagę symboliczne cechy nadchodzącego roku.Zaleca się stosowanie materiałów naturalnych, co oznacza przede wszystkim niepożądane wykorzystanie sztucznego świerka.

Jakie ozdoby umieścić na drzewku, aby szczęście towarzyszyło Twojej rodzinie? Jak wspomniano wcześniej, szczególnie ważna jest kolorystyka wystroju. Odpowiednie kolory to złoty, żółty, tradycyjnie czerwony, bordowy, zielony i biały. Biżuteria powinna być ułożona harmonijnie bez naruszania ogólnej równowagi.

planowane. Najważniejsze, że „żółty pies” zajmuje centralne miejsce w projekcie.Możesz powiesić zabawki w postaci psów, postawić figurkę na kominku lub pod drzewem. Dobrym dodatkiem będą produkty zrób to sam z naturalnych materiałów (z drewna, szyszek, ciasta, plasterków pomarańczy i innych suszonych owoców).

Dla tych, którzy wierzą w symbolikę obowiązuje zasada: przyciągnąć Psa do domu, udekoruj świąteczne drzewo przysmakami noworocznymi (ciastka, słodycze, owoce). Aby przyciągnąć szczęście finansowe, użyj figurek żółtego psa przewiązanego wełnianymi nitkami i małymi dzwoneczkami.

Zabawki dla psów

Horoskop wschodni mówi, że Pies Żółtej Ziemi uosabia niezawodność, komfort w domu, bogactwo materialne i szczęście rodzinne. Ten symbol nowego roku przyniesie stabilność w Twoim życiu, sukces w nowych przedsięwzięciach i pomoże uwierzyć w siebie. Jakie dekoracje sylwestrowe w Roku Psa 2019 należy zastosować w wystroju lokalu, aby osiągnąć korzyści w nadchodzącym roku?

Możesz ozdobić pokój dzwoneczkami z niebieskimi, zielonymi lub bordowymi kokardkami.Najlepiej wykonać je samodzielnie, samodzielnie wybrać materiał, kolor wstążki i fakturę. Dźwięk dzwonów w sylwestra wypełni dom Bożym Narodzeniem i przyniesie powodzenie w planach.

Małe koszyczki ze sztucznymi lub prawdziwymi kwiatami to doskonała opcja do dekoracji choinki noworocznej 2019 - to symbol materialnego dobrobytu.Ostatnio modne stało się tworzenie choinek kwiatowych jak z naturalnych kwiatów, zwłaszcza dzieciom w młodszym wieku przedszkolnym spodoba się ten pomysł.

Możesz też udekorować świerk torebkami z kawą - taki zabawka jest łatwa do wykonania własnymi rękami, wystarczy dodać ziarna, dodać jasne elementy, a szczęście i szczęście przyjdzie do twojego domu.

Opcje umieszczania ozdób choinkowych

Podczas dekorowania domu i choinka na Nowy Rok należy zwrócić uwagę na podstawowe zasady dekoracji. W oczekiwaniu na to cudowne święto wielu projektantów dzieli się wskazówkami, jak pięknie udekorować choinkę na nowy rok 2019. Oto tylko podstawowe zasady dekorowania, które pomogą Ci stworzyć niezapomnianą atmosferę tej świątecznej nocy:

  • Umiar jest dla nas wszystkim.W czasach sowieckich zwyczajem było wieszanie na drzewie dużej liczby zabawek, dekorowanie wierzchołka drzewa złotą gwiazdą i używanie maksimum blichtru i akcesoriów. Jednak rok ziemnego psa wymaga bardziej ostrożnego i rozważnego podejścia. Idealnie pasują średniej wielkości figurki wykonane ze szkła, kryształu, stali lub plastiku. Dodaj trochę deszczu i blichtru, a Twój salon będzie mienił się jasnymi kolorami.

  • Daj pierwszeństwo produktom naturalnym.Mogą to być akcesoria drewniane, lalki ze słomy, wieńce z suszonych gałązek. Szczególnie polecane jest powieszenie wyrobów z drewna w postaci symbolu nadchodzącego roku - psa.

  • Chaotyczny układ elementów, wystrój w spiralę, od góry do dołu.Możesz użyć metody, która Ci odpowiada (nie ograniczaj się tylko do jednej). Najważniejsze jest, aby obserwować, jak kolory łączą się ze sobą i nie pozwalają na obfitość identycznych zabawek.

Serpentyny i świecidełka

W ostatnich latach modne stało się dekorowanie Choinka z blichtrem za pomocą spiralnego, spiralnego ułożenia biżuterii. Takie podejście wygląda bardziej lakonicznie, stylowo i uroczyście. Konieczne jest podkreślenie jednego lub dwóch podstawowych kolorów i posortowanie zabawek w wybranych odcieniach.

Od czasów sowieckich ludzie ozdabiali domy serpentynami w przeddzień świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. A w 2019 roku ten trend stał się szczególnie popularny.Ponieważ Pies Ziemi zastępuje Czerwonego Koguta, warto dać pierwszeństwo serpentynom w kolorach złotym, niebieskim, pomarańczowym, żółtym, zielonym i tradycyjnie bordowym.

Ozdobne tasiemki mogą być stosowane zamiast blichtru i serpentyn. Projektanci zalecają naprzemienne linie, aby nadać harmonię całej konstrukcji.

Bombki

Bombki od dawna uważane są za najlepsze ozdoby świąteczne. Teraz w sklepach dostępny jest szeroki wybór różnorodnych piłek, które będą pasować do każdego wnętrza pomieszczenia. Jednak samo kupowanie bombek jest nudne i nieciekawe. Aby nadać zabawkom osobowość, najlepiej samodzielnie wykonać wystrój.Metoda wytwarzania kulek z nici jest popularna od kilku lat.

Z cekinów, koralików lub koralików możesz również wykonać własne bombki. Jako bazę stosuje się piankowy półfabrykat w formie kuli.

Oprócz artykułów dekoracyjnych i półfabrykatów możesz potrzebować szpilek, nici do szycia, kokardek, wstążek i klej. Dekorowanie zabawek noworocznych własnymi rękami wprowadzi do wnętrza wyjątkowość, szczerość i niepowtarzalny styl. A wynik zależy tylko od twojego pragnienia i wyobraźni.

Zabawki choinkowe

Jeśli chodzi o zabawki na choinkę, wszystko zależy od Twojej wyobraźni, chęci i wybranego stylu dekoracji.Można kupić ażurowe płatki śniegu z mieniącymi się w świetle iskierkami lub zrobić je samemu z papieru, wytrzymałej tektury, gumy piankowej, filcu.Gotowy produkt udekoruj koralikami, wstążkami lub jasnym haftem. Takimi akcesoriami można również udekorować świąteczny stół, ozdobić ściany i okna.

Najnowszym trendem wśród ozdób choinkowych są figurki wykonane z rożków i innych naturalnych materiałów.

Szyszki można pomalować złotą farbą i zawiesić na drzewie lub wykorzystać do stworzenia zabawek tematycznych (bałwan, Święty Mikołaj). Aby zrobić taką zabawkę, nie trzeba wydawać dużego wysiłku i pieniędzy. Nie będzie zbyteczne angażowanie małych dzieci w produkcję tego rodzaju rzemiosła, za kilka lat będą wspominać te chwile z sentymentem. Z czasem może to stać się wspaniałą rodzinną tradycją.

Niezwykłe opcje projektowania drzewka

Jeszcze w 2019 roku wszyscy dookoła wpatrywali się w kolorowe zdjęcia z Internetu z nietypowym, spiralnym układem ozdób choinkowych.Warto zauważyć, że już wtedy najbardziej niezwykłe rzeczy (kwiaty, książki, malowane szklane butelki, drewniane deski, rysunki dzieci i wiele innych) były używane jako zabawki.

Ważne! Dekoracja śrubowa zakłada użycie akcesoriów o tym samym rozmiarze, tej samej kolorystyce.

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości, krewnych i przyjaciół czymś niezwykłym, koniecznie zwróć uwagę na śrubowe ułożenie zabawek na choince.Ponieważ w nadchodzącym roku Żółty Pies zastąpi Ognistego Koguta, najlepszym rozwiązaniem będzie dekorowanie w odcieniach niebieskiego, zielonego, złotego i ciemnobrązowego.Nie byłoby zbyteczne dodawanie tradycyjnego czerwonego koloru.

Błyskotka to stylistyczny atrybut dekoracji śrubowej - może być duża lub bardzo mała (wszystko zależy od osobistych upodobań).

Istnieje wiele nietypowych opcji udekorowania choinki. Tutaj rozważymy tylko kilka z nich:

  • Odwrócone drzewo.Choinka zwisająca z sufitu od razu przykuwa uwagę. Jednak udekorowanie i zainstalowanie zajmie trochę czasu. W przypadku tej metody lepiej wybrać drzewo średniej wielkości, więc wygodniej będzie powiesić na nim zabawki, blichtr i girlandy.

  • Drzewo kwiatowe.Wspomnieliśmy już o tym sposobie zdobienia. Rok Żółtego Psa to dokładnie czas, kiedy warto ozdobić wszystko wokół letnimi kompozycjami i kwiatami. Psy uwielbiają leżeć na łące, oddychać świeżym powietrzem, cieszyć się leśnymi zapachami. Dla wielu pomysł zawieszenia kwiatów na choince wydaje się szalony, ale pamiętaj, że świąteczna atmosfera w Twoim domu powinna być taka jak Ty.

Ekskluzywne zabawki na choinkę 2019 (MK)

Ty możesz zrobić to sam, zrobić wiele ekskluzywnej biżuterii, która zachwyci Twoją rodzinę i przyjaciół. Do wykonania nie potrzebujesz drogich materiałów, wszystko czego potrzebujesz możesz kupić w najbliższych sklepach krawieckich i papierniczych. Sam proces produkcyjny nie jest szczególnie trudny, najważniejsze jest wykazanie cierpliwości i wyobraźni. Nagrodą za waszą pracę będzie radość i zaskoczenie na twarzach waszych domowników. Poniżej kilka opcji wykonania tego typu zabawki.

Felt Dog

Nadchodzący rok 2019 to rok Psa Żółtej Ziemi, więc wypadałoby użyć odpowiedniego symbolizm.Możesz zrobić psa z filcu własnymi rękami, do tego będziesz potrzebować:

  • kilka kolorowych arkuszy filcu;
  • kolorowa nić;
  • nożyczki, igły;
  • zwykły papier i długopis;
  • ozdoba dodatkowa (koraliki, koraliki nasienne, szyszki jodły, gałązki iglaste).

Procedura:

1. Wybierz odpowiedni szablon i wykonaj wzór produktu na zwykłym papierze. Następnie wytnij puste miejsce psa, w tym celu ułóż papierowy wzór na filcu i zakreśl go markerem lub kredą.

2. Następnie należy wyciąć wszystkie szczegóły przyszłego produktu i zszyć je. Możesz użyć dowolnego ściegu lub zszyć elementy na maszynie do szycia (wszystko zależy od Twoich umiejętności i osobistych preferencji).

3. W procesie uszyto główne części, pozostawić mały otwór do wypełnienia zabawki watą lub wyściółką poliestrową.

4. Aby podstawka zabawki wyglądała „na żywo”, użyj dodatkowego dekoru (koraliki, guziki, koraliki, iskierki).

Na wideo:robienie psa z filcu.

Pingwiny z Madagaskaru z żarówek

Do wytworzenia potrzebne są farby, które dobrze pasują do szkła, szczotka i zwykła przepalona żarówka ze standardową podstawą.Na początek pokryj całą lampę podstawową bielą, a następnie przejdź do pozostałych części, narysuj plecy, oczy, dziób, nogi i inne. Może działać jak dziób. Możesz zrobić jakiś noworoczny nakrycie głowy, dzięki czemu zabawka będzie niezwykła.

Gwiazdki cytrusowe

Mandarynki i pomarańcze są tradycyjnie symbolami Nowego Roku. Choinkę można również udekorować za pomocą ozdób wykonanych z tych materiałów. Owoce cytrusowe nie tylko ozdobią Twoje noworoczne wnętrze, ale także wniosą subtelną nutę przyjemnego aromatu. Owoce można podawać jako przekąskę lub z suszonych zrobić zabawki.

Najprostszą ozdobą choinki noworocznej 2019 są gwiazdy wykonane ze skórki mandarynki lub pomarańczy.Wytnij je nożem uniwersalnym lub użyj zwykłych noży.

W centrum takiej dekoracji lub na krawędzi warto wykonać otwór przelotowy i nitkę do zawieszenia.

Możesz też zrobić całą girlandę z małych gwiazdek. W świąteczny wieczór dom wypełnią przyjemne aromaty z nutą świeżości i pikanterii.

Zabawki z orzeszków ziemnych

Miło jest spędzać czas z rodziną podczas Świąt Bożego Narodzenia, robiąc ozdoby własnymi rękami.Łupiny orzechów ziemnych to doskonały materiał do wykonania nietuzinkowych ozdób choinkowych, zwłaszcza małych choinek.Jeśli chcesz zrobić dużą zabawkę, to będziesz potrzebować kilku sklejonych orzechów (do dodatkowej dekoracji użyj koralików i koralików w ciepłych kolorach, filcu, gałązek sosnowych i wielu innych).

Z muszli można zrobić różne postacie noworoczne, jelenie, bałwanki itp. Można je również ułożyć w girlandę i ozdobić choinką lub półką nad kominkiem. Możliwości projektowych jest wiele, wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Warto zawczasu zaplanować dekorację choinki noworocznej, aby w pełni cieszyć się tym procesem i spędzić z bliskimi ostatnie dni minionego roku. Gdy drzewko jest już udekorowane, znacznie łatwiej jest decydować o elementach wystroju pomieszczenia, aby dobrać odpowiednie kolory i odpowiednio umieścić akcenty.

W komentarzach koniecznie zostawcie pomysły jak udekorować choinkę przed świętami Bożego Narodzenia. Być może ktoś zwróci uwagę na twoje opcje.

Wskazówki projektowe (2 filmy)

Pomysły na dekorację choinki (66 zdjęć)

(4 24)
(5 07)
.