Jak dopasować zasłony do wnętrza: tworzymy przytulność w różnych pokojach (+40 zdjęć)

Dla wielu zasłon we wnętrzu nie ma znaczenia. I to jest błędne przekonanie.Tak mały dodatek może całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia.Nie tylko zawodowy projektant, ale każdy może udekorować pokój ze smakiem. Musisz tylko poznać pewne sekrety, jak prawidłowo dopasować zasłony do wnętrza.

Wybór koloru

Przy dużej różnorodności kolorów i odcieni wybór może być trudny.Zasłony w nowoczesnym wnętrzu mogą być samodzielnym detalem lub dodatkiem.W każdej z opcji konieczne jest dostosowanie wszystkich elementów projektu do ogólnego stylu pomieszczenia.

Dobór zasłon opiera się na następujących zasadach:

 • Pod ścianami. Ta metoda jest jedną z najprostszych. Odcień tekstyliów może być taki sam jak ścian, ale nieco inny pod względem nasycenia. Łączą więc brązowe zasłony we wnętrzu z beżową tapetą. Zaleca się stosowanie tej techniki w małych przestrzeniach. Ze względu na podobieństwo kolorów zasłon i ścian pomieszczenie można optycznie powiększyć. Aby zrealizować ten pomysł, odpowiednie są zasłony towarzyszące we wnętrzu pokoju z dużymi oknami. Podobne kolory pomagają również osłabić zbyt chwytliwe projekty.

 • Kontrast. Możesz dodać jasności do pokoju, tworząc odpowiednie akcenty. Najłatwiej to zrobić w pomieszczeniu o jednolitym kolorze. Czerwone zasłony we wnętrzu będą idealnym uzupełnieniem białych ścian i mebli. Miękkim akcentem będą liliowe zasłony we wnętrzu monochromatycznego pokoju. Możesz także bawić się kwiatami za pomocą małych elementów. Dobrze wygląda więc, gdy poduszki pasują do koloru zasłon.

 • Styl ogólny. W tym przypadku tekstylia nie powinny konkurować z głównym nurtem wzornictwa. Jeśli wybierzesz motyw morski, niebieskie zasłony we wnętrzu będą częścią obrazu. Zasłony dwustronne również powinny być udekorowane w podobnej kolorystyce. Te zasłony nadają się do salonu.

 • Neutralność. Użyj neutralnych kolorów, aby stworzyć relaksującą atmosferę. Tak więc białe zasłony we wnętrzu to absolutnie uniwersalne rozwiązanie. Ale użycie zasłon w kolorze oliwkowym we wnętrzu pomoże przenieść akcenty z okna na inne obszary pomieszczenia.

Korzystając z tych wskazówek, możesz szybko określić, jakie kolory i style zasłon są najlepsze dla każdego pomieszczenia.

Na filmie: 4 sposoby doboru zasłon do ścian.

Z czym łączyć

Zarówno jasne, jak i ciemne zasłony we wnętrzu wyglądają lepiej, jeśli współgrają z innymi elementami we wnętrzu. pokój... Najczęściej spotykane to:

 • dywany;
 • meble tapicerowane;
 • zagłówki przy łóżkach;
 • abażury;
 • poduszki dekoracyjne.

Jak znaleźć idealne połączenie?Fioletowe zasłony we wnętrzu można łączyć z małymi poduszkami.W tym przypadku materiał wykonania powinien być inny - błyszczący lub matowy.Zasłony Velvet dobrze prezentują się we wnętrzach w stylu noir.Mogą służyć jako zasłony do przedpokoju lub sypialni.

Niebieskie zasłony we wnętrzu mogą również pełnić funkcję samodzielnego detalu bez towarzyszących mu akcentów. Aby takie rozwiązanie wyglądało harmonijnie, warto usunąć wszystkie podobne tony i odcienie. Na przykład jasny fioletowy kolor będzie nieodpowiedni. Wtedy ten krok będzie uzasadniony.

Zasłony do salonu

Wybierając zasłony do przedpokoju należy skupić się na tym, dokąd prowadzą okna. Istnieją dwie możliwości: umieść grube zasłony w oknach lub użyj lekkich tkanin.Zielone zasłony we wnętrzu salonu mają za zadanie stworzyć spokojną strefę relaksu.Możesz odnieść się do różnych odcieni - zimnych, ciepłych. Tony mogą również wahać się od ciemnego do jasnego.

Turkusowe zasłony we wnętrzu salonu pomogą stworzyć jasny nastrój. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie ich jako akcentu.

W przypadku monochromatycznych pomysłów projektowych, szare zasłony we wnętrzu salonu są idealnym sposobem na zachowanie ogólnego stylu.Zasłony w tym odcieniu można zastosować we wnętrzach rustykalnych, skandynawskich, a nawet klasycznych. Głównym czynnikiem jest materiał produktu.

Zasłony do pokoju dziecinnego

Wnętrze pokoju dziecinnego wyróżnia się świeżość i jasne kolory w projekcie. Dlatego warto starać się zachować jedność tych dwóch czynników we wszystkich elementach projektu. Najczęściej sypialnia urządzona jest w stylu prowansalskim.

Loftowe zasłony we wnętrzu dziecięcego pokoju wpuszczają dużo światła.Zasłony te są przewiewne i wyróżniają się przezroczystością. Delikatnie wtapiają się w ogólny styl i uzupełniają go pewnym zaniedbaniem.

Można również stosować zasłony dwustronne. Są praktyczne i trwałe. Dla dziecka ciekawa będzie dwustronna zasłona, ponieważ można ciągle zmieniać jej kolor.

Francuskie zasłony we wnętrzu pokoju dziecinnego stosuje się, jeśli pozwala na to styl pokoju.Oczywiście, ten pogląd jest bardziej akceptowalny w sypialni dziewczynki. Te zasłony uzupełnią wystrój wnętrza zamku księżniczki.

Opcje do kuchni

Zakres możliwych zasłon do wnętrza tego pokoju jest mniejszy niż do innych. Można to łatwo wytłumaczyć - w kuchni panują specjalne warunki. Są to stale wysokie temperatury, tłuszcz, sadza, brud. Jeśli w domu jest małe dziecko, może z łatwością wytrzeć ręce o szmatkę.Pomimo tego, że zasłony w kolorze czekolady dobrze ukrywają wszystkie wady, nie zawsze są odpowiednie w kuchni.Dlatego tekstylia powinny być łatwe do prania i usuwania z okien.

Lepszym pomysłem byłyby lniane zasłony we wnętrzu kuchni.Ten materiał można czyścić bez obaw o utratę koloru lub kształtu.Dużym plusem lnianych zasłon we wnętrzu jest ich przyjazność dla środowiska.

Najodpowiedniejszym stylem w przypadku wyboru takich tekstyliów jest Prowansja. Oznacza to stworzenie rustykalnego komfortu.

Możesz samodzielnie stworzyć zasłony w stylu prowansalskim. Szycie zasłon nie zajmie dużo czasu. Bo Prowansja kocha prostotę.Zasłony z kwiatowym nadrukiem we wnętrzu takiej kuchni z powodzeniem uzupełnią atmosferę. Głównym warunkiem są falbany i falbany.

W kuchni dopuszczalne jest wykonanie zasłon następujących typów:

 • Kurtyna kurtyna z kwiatami we wnętrzu jasnego pokoju doda wesołego nastroju.

 • Rolety we wnętrzu kuchni będą wyglądać korzystnie. Pozwalają otworzyć okno w dowolnym momencie i wpuścić światło lub szczelnie je zamknąć. Obecna jest również praktyczność - są łatwe do usunięcia i umycia.

 • Francuskie zasłony we wnętrzu takiego pokoju to ryzykowny krok. Ta zasłona tworzy luksusowy wygląd, ale szybko się brudzi.

 • Zasłony dwustronne szczelnie zamkną okno, takie zasłony będą piękne zarówno w domu jak i na zewnątrz.

Galeria zdjęć pomoże Ci zrozumieć, jak każdy gatunek wygląda w otoczeniu innych rzeczy w kuchni.Jeśli chodzi o styl prowansalski, możesz użyć zasłon z juty.Dla tych, którzy nie wiedzą, jak uszyć takie zasłony, istnieje wiele kursów mistrzowskich. Chociaż szycie zasłon z tego materiału nie jest trudne. Zasłony w klasycznym tego słowa znaczeniu to dekoracja okienna. Aby nie zepsuły obrazu pomieszczenia, dobór koloru i materiału musi być przemyślany.

Wybór zasłon do wnętrz (2 filmy)

Różne rodzaje zasłon (40 zdjęć)

.