Harmonia kuchni w stylu nowoczesnej klasyki

Klasyka jest zawsze popularna. I to nie przypadek, projekt nowoczesnej klasycznej kuchni jest luksusowy, wygodny i będzie aktualny przez wiele lat, co oznacza, że ​​w następnej dekadzie nie będzie remontu. Nowoczesna klasyka to wariant modeli mebli kuchennych, przyborów, wystroju i wykończenia dostosowany do dzisiejszych wymagań i mody. We wnętrzu klasycznej kuchni ważną rolę odgrywa tekstylny wystrój: zasłony, uchwyty na garnki, pokrowce, obrusy i inne.

Przejawy stylu

Klasyczne wzornictwo kuchenne nigdy nie straci na popularności. Wynika to z naszej chęci zebrania się przy wspólnym stole z całą rodziną, zaproszenia gości i stworzenia przytulnej przestrzeni do komunikacji. We wnętrzu klasycznej kuchni nie ma drobiazgów, nawet zasłony grają, aby zharmonizować przestrzeń.

Co charakteryzuje wnętrze kuchni we współczesnej klasyce:

  • Mile widziana duża powierzchnia pomieszczenia, wysokie sufity.

  • Do kuchni średniej wielkości wybierz jasne pastelowe wykończenie ścian i frontów.

  • Niewielkie pomieszczenia w stylu klasycznym nie wyglądają tak luksusowo, ale jeśli nie obciążasz zestawu meblowego elementami dekoracyjnymi, wybierz szafki proste kształtów i trzymaj się jasnych, rozbielonych kolorów, wtedy mała kuchnia będzie niezwykle dobra.

  • Wystrój wnętrz w stylu klasycznym sprawdzi się w połączeniu przestrzeni kuchni z jadalnią lub pokojem dziennym. W tym przypadku jest miejsce, w którym można się odwrócić, aby odzwierciedlić całą elegancję form mebli i wystroju.

  • Luksus wnętrza tkwi w szczegółach: w projektowaniu kuchni lepiej wykorzystać naturalne materiały. Drewno, kamień, metal to materiały priorytetowe przy wyborze wykończeń i mebli. Ale opieka w tym przypadku jest skomplikowana, dlatego wybierając modele mebli z MDF, całkiem możliwe jest stworzenie pożądanej atmosfery. W dekoracji ścian i podłóg lepiej jest preferować płytki ceramiczne, kamień naturalny, drewno.

  • Kolorysą powściągliwe, odzwierciedlają filozofię stylu: nic krzykliwego. „Skromny urok burżuazji”, być może tak można scharakteryzować szacunek, zewnętrzną skromność i luksusowe wykonanie każdego szczegółu wnętrza.

  • Naturalna gama odcieni pomoże określić kolor: brąz, oliwka, perła, szarość, beż, czerń i mleczna czekolada - to jest nie jest to pełna lista, ale łatwo ją uzupełnić, po prostu rozglądając się.

  • Tradycyjne elementy kute, sztukaterie, brązy wybierane jako dekoracje ścian i sufitów, występują czernienia i złocenia.

  • Tekstylia uzupełnią wnętrze: zasłony, obrusy, serwetki, pokrowce na krzesła wykonane są z naturalnego lnu, tkanin bawełnianych.

Materiały dekoracyjne

Ściany. Preferowane są tynki. Idealnie wyrównane ściany pomalowane w kojących jasnych odcieniach to tradycyjna opcja dekoracji ścian. Jeśli wolisz tapetę, to stosuje się gobeliny z tradycyjnym kwiatowym nadrukiem, paskami, dyskretnymi geometrycznymi wzorami lub jednolitymi kolorami. W strefie pracy ściany wykończone są kamieniem naturalnym lub płytkami ceramicznymi.

Ceramika ścienna wybierana jest bez błyszczącego połysku naturalnych odcieni lub z wzorem imitującym tradycyjne miniatury płytek. Popularne w dekoracji są również panele drewniane, tapety tekstylne, sztukaterie, tapety bambusowe.

Poz. W naszych szerokościach geograficznych deski drewniane są uważane za tradycyjne wykończenie. Z powodzeniem może być zastąpiony laminatem. Ale zarówno drewno, jak i laminat nie nadają się do kuchni, zwłaszcza jeśli kolejny remont planowany jest za dziesięć lat - oba materiały nie są zbyt niezawodne w działaniu, podlegają negatywnym skutkom zarówno nadmiernego ciepła, jak i częstego prania.Płytki podłogowe, mozaika lub kamień naturalny to najlepszy wybór do aranżacji wnętrz.

Pułap. Wysokie sufity w klasycznej kuchni zdobi stiukowa rozeta zdobiąca centralny odcień żyrandola. Styl wspierają szerokie cokoły i listwy sufitowe. Teksturowany sufit można uzyskać za pomocą paneli sufitowych wykonanych z pianki, poliuretanu i innych materiałów. Tradycyjnie sufit malowany jest na biało, ale nowoczesna interpretacja stylu daje szerszą paletę, ważne jest, aby nie był jasny i harmonizował z resztą dekoracji.

Meble

Wnętrze tradycyjnej kuchni zawsze wyposażone jest w zestaw mebli z szafkami górnymi i dolnymi. Środek kompozycji w liniowym układzie mebli, zwykle staje się okapem nad piecem. Obecność bufetu jest mile widziana, zwłaszcza jeśli jest na nim trochę czasu. Kolorystyka jest ustalana w naturalnych odcieniach. Elewacje szafek mogą być malowane lub lakierowane. Lakier podkreśli strukturę drewna, pozwoli podziwiać naturalne odcienie drewna, takie meble wyglądają luksusowo.

Zwrócono uwagę na blat roboczy, zgodnie z tradycją stylu, wykonany jest z marmuru lub innego kamienia naturalnego. Nowoczesność sama dopasowuje się do wnętrza i dekoracji, dzięki czemu materiały kompozytowe odpowiednio zastąpią drogie naturalne wykończenie i przetrwają dłużej bez szkody dla siebie i ludzi.

Panelowe drzwi, rzeźbienie, malowanie są charakterystyczne dla klasycznych słuchawek. Preferowane są okucia w kolorze brązowym, złotym, pożądane są ceramiczne uchwyty o tradycyjnym kształcie.

W jadalni wymagany jest duży okrągły lub owalny składany stół. Tradycyjny kształt podkreślają masywne nogi, rzeźbienie i naturalne materiały, najczęściej polerowane drewno. Krzesła dobierane są w stylu pasującym do stołu. Przy stole powinno być wygodnie, bo ucztę można opóźnić, co oznacza, że ​​przydadzą się miękkie siedziska i oparcia krzeseł.Tapicerka miękkich części siedzeń powinna idealnie pasować do zasłon i innych tekstyliów w pomieszczeniu, w ostateczności przestrzegana jest ogólna kolorystyka akcesoriów.

Oświetlenie

Każda kuchnia ma okno i to jest najlepsze oświetlenie. Otwór okienny zdobią zasłony i zasłony. Wybór tkanin powinien być dokonywany z naturalnych próbek. Dobrze, jeśli zasłony we wnętrzu mają klasyczną długość, czyli do poziomu podłogi. Mile widziane są również lambrekiny, haczyki i inne wzory zasłon. Kolor zasłon jest tradycyjnie biały lub kość słoniowa. Jeśli chcesz dodać odrobinę retro, wybierz zasłony z haftem.

Zasłony wybierane są z gęstych materiałów, ale kuchnia sugeruje wprowadzenie trochę wiejskiego stylu i wtedy zasłony mogą być lekkie w klatce, z kwiatowym wzorem lub z małym paskiem.

Do oświetlenia wieczornego lampa centralna montowana jest w kilku ramionach o klasycznym kształcie. Oświetlenie obszaru roboczego szafki kuchennej pomoże urozmaicić scenariusz oświetleniowy. Odpowiednie są również kinkiety ścienne. Jako dodatkowe oświetlenie jadalni nadaje się żyrandol z regulacją długości, który można ustawić bezpośrednio nad stołem i w razie potrzeby podnieść lub obniżyć.

Preferowane jest wnętrze z kilkoma źródłami światła: na specjalne okazje organizowane jest jasne oświetlenie, a na spotkania domowe można użyć jednego źródła światła.

Projektując nowoczesną kuchnię w stylu klasycznym zwróć uwagę na wystrój. Wybierz tace z owocami, gzymsy, malowidła ścienne, wazony z kwiatami i inne drobiazgi, które nadadzą ton, stworzą przytulność i podkreślą elegancję wnętrza. Dobrym uzupełnieniem wnętrza będą antyki zachowane w rodzinie lub zakupione na pchlich targach: staromodny czajniczek, kandelabry, herbatniki czy stara butelka wzmocnią więź czasów i nienaruszalność tradycji. Być może uda Ci się znaleźć antyczne firany, które staną się ozdobą wnętrza.

Galeria zdjęć

(1 97)
.