Fototapety 3D na ścianie kuchni: od A do Z

Chcesz stworzyć w kuchni nietuzinkowe i kreatywne wnętrze? Wtedy zdecydowanie nie można przejść obok fototapety 3D. Prawidłowa dekoracja kuchni pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń i ukryć wady. W dzisiejszych czasach zbieranie fototapet 3D na ścianie do kuchni nigdzie nie jest łatwiejsze. Przepis! Czytamy ten artykuł - idziemy do hipermarketu budowlanego - kupujemy. Gotowe!)

Technologia

Wiele fototapet kojarzy się z ogromną fotografią leśnej polany. Ale technologia już dawno posunęła się naprzód i teraz jest to zupełnie inna modyfikacja, która jest jak najbardziej zbliżona do rzeczywistości. Trójwymiarowe obrazy pozwalają na osiągnięcie najbardziej niesamowitych, niezwykłych i ciekawych efektów. Wyobraź sobie ogromne świecące pomarańcze lub ocean.

Wizualna iluzja natychmiast przyciąga wzrok. Efekt ten osiągnięto za pomocą plastiku soczewkowego. To on sprawia, że ​​tapeta jest tak głęboka i naturalna. Ludzkie oko ma zdolność widzenia świata w trzech wymiarach. Dzięki temu powstaje efekt 3D. W kuchni modne jest wybieranie tapet, które wyglądają niesamowicie realistycznie i tworzą niepowtarzalne wnętrze.

Wyświetlenia

Tapeta z efektem trójwymiarowości może nie tylko dopełnić wnętrze, ale także stworzyć niezapomniany wystrój ścian kuchni. Istnieje kilka rodzajów płócien:

 • Na cienkiej podstawie (zwykłe), na którym obraz wygląda trójwymiarowo i realistycznie.
 • Fluorescencyjna tapeta 3D, na której obraz nie tylko wygląda realistycznie, ale również świeci w ciemności. Skutecznie łączą się ze sztukaterią i drewnem.

Kryteria wyboru

Wariant kuchenny powinien łączyć nie tylko piękno, ale także i zaspokajają wszystkie potrzeby:

 • wytrzymują duże ilości wilgoci i tłuszczu;
 • wytrzymują uszkodzenia i są odporne na rozwój grzybów;
 • zapobiegają wiecznym jedzeniu tłustych plam;
 • być odporne na blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych, ponieważ zazwyczaj projektanci starają się, aby kuchnie były jak najbardziej nasłonecznione;
 • posiadają bezpieczną konstrukcję odporną na ogień.

Wskazówka! Tapeta do kuchni musi być zmywalna i odporna na różne negatywne czynniki.

Istnieje kilka opcji na płótna, które nadają się specjalnie do małej przestrzeni i spełnią wszystkie kryteria dekoracji ścian kuchni. Tapety bambusowe i jedwabne są bardzo piękne i drogie. Ale ten materiał nie potrwa długo. Za rok będziesz musiał je zmienić. Jednym z najlepszych i niedrogich materiałów jest włóknina. Jest odporny na zarysowania i nie odkształca się.

Lepiej jest wybrać wolną ścianę na tapetę 3D, która znajduje się jak najdalej od miejsca pracy.Jeśli fototapety 3D z włókniny będą znajdować się w pobliżu zlewu, należy wybrać opcję z dodatkową impregnacją. Odpowiednia jest również wersja z włókna szklanego.

Różnorodność obrazów

 • Wersja standardowato obraz, który zajmuje całą ścianę lub większość to. Pojedyncze, średniej wielkości płótna są zwykle używane jako samodzielny element dekoracyjny.
 • Panoramiczna tapetazajmuje całą powierzchnię ścian, ale ma bardziej realistyczny obraz (okno na ocean, leśna ścieżka, most itp.).
 • Fluorescencyjne obrazy 3Dna tapecie mają delikatną poświatę w ciemności.
 • Tapety LEDto najdroższe i najpiękniejsze płótna. Ich obrazy są podświetlane w nocy i zmieniają kształt pod różnymi kątami.

Ściereczki do małej kuchni

Wybierając wnętrze do ciasnej przestrzeni, musisz zwrócić uwagę na kolor i wzór. W przypadku ścian kuchni odpowiednia jest opcja błyszcząca, która wizualnie zwiększa przestrzeń. Kolor powinien być jak najjaśniejszy, najbardziej odpowiednie odcienie: biały, różowy, beżowy, niebieski, miętowy i lawendowy.

Wąskie ściany kuchni można optycznie powiększyć łącząc obrazy w różnych kolorach.W tym samym celu możesz użyć tapety w paski. Tapeta 3D skutecznie poradzi sobie z zadaniem wizualnego rozsuwania ścian. Główną zasadą przy wyborze płótna jest to, że im mniejsza przestrzeń, tym mniejszy rysunek. Tłoczona faktura, wolumetryczne wzory sprawiają, że kuchnia jest cięższa i mniejsza.

Rada! Na ściany małej kuchni powinieneś kupić tapetę 3D o różnych kolorach i fakturach. Nacisk należy położyć tylko na jedną ścianę.

Zalety i wady

Zalety płócien 3D:

 • trwałość;
 • nie blakną na słońcu;
 • przyjazne dla środowiska płótna ścienne;
 • szeroki zakres cen na płótna o różnej jakości.

Wady płótna 3D:

 • fototapeta nie nadaje się do wykańczania ścian Obszar roboczy;
 • Mimo całego swojego piękna rysunek może być nudny.

Popularne obrazy

Kupując, musisz dokładnie przestudiować katalog produktów, ważąc wszystkie niuanse. Popularne obecnie rysunki to wolumetryczne obrazy wody, głębin morskich, dużych kwiatów i owoców, wysp z palmami i piasku. Styl rustykalny zyskuje na popularności, dlatego obrazy domów i przytulnych ławek są bardzo istotne. Również pejzaże miejskie lub czarno-białe obrazy retro, które pasują do niemal każdego wnętrza, nie pozostają w tyle. U szczytu mody obrazy iluzji 3D, na przykład wielka świecąca kula na ścianie, spirale, hipnotyzujące przelewy itp.

Klejenie tapet 3D

Opakowanie zawsze opisuje proces i materiały potrzebne do pracy z konkretnym rodzajem płótna. Musisz postępować zgodnie z opisanymi instrukcjami. W szczególności mówi, jak prawidłowo wykonać łączenie płócien.

Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie przeszlifować ściany, na których będzie przyklejona tapeta do kuchni z trójwymiarowym obrazem.Nie oszczędzaj na kleju. Powinieneś natychmiast kupić klej do pracy z ciężką tapetą. Konieczne jest bardzo ostrożne nakładanie surowców na tapetę, aby nie uszkodzić rysunku. Po wyschnięciu kleju możesz odciąć krawędzie wstęgi od góry i od dołu.

Ważne! Podczas pracy z płótnami temperatura pokojowa powinna wynosić 20–24 ° С.

Przydatne wskazówki

Ścianę, na której zostanie przyklejona tapeta, należy dokładnie przeszlifować.Na rysunku pojawią się wówczas wszystkie nierówności powierzchni. Jeśli później na ścianie kuchennej utworzy się duża, niewygładzająca się bańka, można ją przekłuć w środku igłą i wygładzić.

Lepiej użyć pionu i zaznaczyć na ścianie punkt orientacyjny,aby płótna były proste. Aby równomiernie połączyć płótno ze ścianą, musisz użyć plastikowej szpatułki, przesuwając się od środka obrazu do krawędzi.

Lepiej pobawić się bezpiecznie i zostawić kilka centymetrów niżej jako dodatek.Łatwiej jest wyciąć płótno niż ponownie przykleić nowe. Górna część arkusza jest ściśle przyklejona do cokołu sufitowego. Jeśli okaże się, że jest nierówny, będzie pusta przestrzeń.

Projektanci zalecają montaż oświetlenia UV z punktami na ścianach.To jeszcze bardziej poprawi efekt tapety 3D i rozjaśni przestrzeń.

Jak wybrać tapetę 3D do kuchni (2 filmy)

Opcje fototapet 3D do kuchni (45 foto)

​​
.