Efektowna dekoracja ścienna z ramkami na zdjęcia

Zdjęcia we wnętrzu dodają indywidualności i szczególnego uroku. Z ich pomocą pokój zyskuje domowy urok. Jakie zdjęcia i ramki do zdjęć na ścianie we wnętrzu wybrać, jak je powiesić, to prawdziwa sztuka. Styl i wystrój naszych apartamentów zaczyna się od drobiazgów. Należy zwrócić na nie szczególną uwagę przy aranżacji mieszkania. Od nich zaczyna się przytulność, wyjątkowość, a także ogólne odczucie otaczającej przestrzeni. Takimi akcentami są fotografie we wnętrzu.

Mogą to być zdjęcia rodzinne, obrazy, plakaty, a także tematyczne fotografie artystyczne. Warto je prawidłowo powiesić, a będą odzwierciedlać ideę ogólnego kierunku stylu, projektu pomieszczenia.

Udane umieszczenie nawet jednej ramki we wnętrzu może zmienić całą atmosferę otoczenia i nastawienie znajdujących się w nim ludzi. Dekorowanie ścian mieszkania w ten sposób nie jest tak drogie, jak wiele innych opcji projektowych.

Efektywne rozmieszczenie

Aranżacja ramek w pomieszczeniu z monochromatyczną tapetą pozwoli stworzyć akcenty, wypełnić nawet pół- pusty pokój.Nadmierna pustka działa przygnębiająco na ludzką psychikę, a fotografie są w stanie rozwiązać ten problem, wypełniając przestrzeń żywymi wspomnieniami. Oprócz pełności takie jasne plamy, jeśli zostaną umieszczone na matowej tapecie, mogą odwrócić uwagę obserwatora od niedociągnięć naprawy. Nie do końca dopasowane spoiny tapet, pokryte organiczną kompozycją ramek do zdjęć, nie są już tak zauważalne dla dociekliwego oka.

Strukturę pomieszczenia podkreślą wygięte ramki na zdjęcia, jeśli zostaną użyte do stworzenia narożników. Ta dekoracja wygląda bardzo specyficznie, nie jest jednak pozbawiona oryginalności rozwiązania projektowego.

Objętość wizualną pomieszczenia można powiększyć, zawieszając na wolnych przestrzeniach ścian dekoracyjne ramki na zdjęcia z elementami lustra.

W podobnym celu na ścianach umieszcza się ramy wyposażone w neony. Światło w domu nigdy nie jest zbyteczne, a element taki jak świetlista rama zaskoczy większość gości. Po poświęceniu niezbędnego czasu na wyszukiwanie na pewno znajdziesz podświetlaną ramkę na zdjęcia. W przypadku awarii paski LED są kupowane osobno, przyklejane po obwodzie ramy lub za nią.

Jeśli powiesisz kute metalowe ramki lub masywne ramki ze szlachetnego drewna ze złoceniami wokół ścian, możesz osiągnąć efekt starożytności i nieco starożytności wnętrza.​​​​Takie posunięcie jest często spotykane, zarówno jako samodzielny projekt, jak i w połączeniu z nowoczesnymi trendami stylistycznymi.

Dekoracyjne ramki na zdjęcia

Współczesny trend w modzie w kwestii dekoracji wnętrz to łączenie niekompatybilnych. Mieszanie różnych stylów sprawia, że ​​stare znudzone obrazy przemawiają w nowy sposób. W spokojnych, jasnych kolorach mebli stylową ozdobą są ramy o różnych geometrycznych kształtach w kolorze czarnym. Można je związać sznurkami, a następnie całość podwiesza się bagietką.

Często pozostawia się je puste, bez wstawiania zdjęć rodzinnych lub zdjęć tematycznych. Ten obraz wygląda szczególnie organicznie przy stosunkowo spokojnym kolorze ścian.

Fabułę retro uzupełnią surowe ramy w klasycznych kolorach (czarny, czerwony, biały) ze zdjęciami znanych postaci XX wieku. Na przykład Marilyn Monroe, Elvis Presley, inne gwiazdy tamtych czasów.

Projekt kuchni w stylu wiejskim można zaaranżować umieszczając na obwodzie ścian ramki ze zdjęciami w kolorze ochry z rysunkami lub aplikacjami ze sztucznego i naturalnego suszu kwiaty.Wydaje się, że można wykonać takie ramki własnymi rękami, wykorzystując do dekoracji przygotowany wcześniej zielnik lub glinkę polimerową. Jest sprzedawany w wielu sklepach artystycznych. Praca z nim jest podobna do procesu modelowania z plasteliny.

Hand-made - DIY design

Rzeczy wykonane z miłością i pracą przez siebie są zawsze cenione znacznie drożej niż produkty przenośnikowe... Dodatkowym plusem jest ekskluzywność. Na pewno będziesz mieć pewność, że nikt inny nie znajdzie takiego detalu w mieszkaniu. Materiały do ​​​​wykonania takich rzemiosł własnymi rękami można znaleźć w domu, a także kupić w sklepach domowych, budowlanych i specjalistycznych dla potrzebujących.

Wśród środków improwizowanych - tektura, skrawki płyt wiórowych, płyt pilśniowych, desek, listew przypodłogowych, które zawsze pozostają po naprawie. Do dekoracji przydają się koraliki o różnych kształtach, kryształy, cyrkonie, tektura falista, suszone części roślin.

Do zamocowania potrzebny jest klej błyskawiczny, pistolet do klejenia i zszywacz. Większość z powyższej listy jest już w każdym domu.Możesz zrobić ramkę solonego ciasta własnymi rękami, a następnie pomalować ją farbami akrylowymi lub olejnymi i otworzyć lakierem.W zasadzie nie trzeba używać lakieru. Wtedy struktura ramy będzie wydawała się porowata i organicznie wpasuje się w towarzystwo zwiewnego i romantycznego wizerunku pomieszczenia, nadającego się na tapetę o delikatnym kolorze.

Kup gotowe ramki szklane bez dodatkowej dekoracji lub dekoru. Sam wykonasz projekt. Możesz go samodzielnie pomalować farbami witrażowymi według własnego gustu i na tapetę.

Szkło nadaje atmosferze pewną lekkość, zwiewność, zwiewność. Taki projekt ściany doda nieważkości pomieszczeniu z ciężkimi meblami szafowymi.

Zdjęcia wydrukowane po okresie świątecznym można odpowiednio udekorować. Motyw marynistyczny będzie ciekawie odzwierciedlony w muszlach, barwionych, wypolerowanych przez morze, szkle i suszonych rozgwiazdach. Takie rekwizyty można zdobyć samodzielnie nurkując z maską. Jeśli nie ma ochoty na nurkowanie, gotowe doniczki z muszlami i innymi atrybutami morskimi są sprzedawane na wszystkich rynkach kurortów.Zajmują mało miejsca w bagażu, a niezapomniane zdjęcia oprawione tym cudem morskiej natury na długo zachwycą oko jako dekoracja ścienna.

Popularnym trendem jest umieszczanie panelu dekoracyjnego w ramie na wierzchu gładkiej tapety, zawierającej wstawka wzorzystej lub nawet tłoczonej tapety... W nim możesz użyć tapety o kilku kolorach i fakturach.

Panel należy zawiesić na środku ściany, w równej odległości od sufitu i podłogi. Jeśli umieścisz panel wydłużony poziomo, ściany mieszkania będą wydawały się wizualnie szersze. Przy niskiej wysokości ścian rozsądnie jest ustawić panel pionowy.

Ciekawe pomysły na lokalizację

  • Na dużej otwartej przestrzeni na ścianie ułóż zdjęcia członków rodziny według wieku. Narysuj odległość między ramkami w postaci gałęzi i liści. Takompozycjanazywana jest „drzewem genealogicznym”. Ten projekt przyszedł do nas ze średniowiecznych zamków. W tamtych czasach taka dekoracja ścienna była naprawdę ogromnych rozmiarów.

  • Zawieś prostokątne i owalne ramki czarno-białe we wzór szachownicy. Zdjęcia w takiej kompozycji są bardziej odpowiednie dla czerni i bieli.

  • Jeśli dom ma klatkę schodową, możesz umieścić małe obrazki w tym samym kolorze co wykończenie pod każdym z jego stopni w kolejności rosnącej.

  • Ramki w postaci wielobarwnych puzzli posłużą jako podświetlenie do pokoju dziecięcego, jeśli powiesisz je na ścianie, spięte razem w chaotyczny sposób.

  • Losowo rozmieszczone fotografie i ramki o różnych rozmiarach ozdobią przestrzeń nad sofą w salonie.

  • W sypialni możesz powiesić historię o randkach, romansach, ślubie ze swoją drugą połówką. Taka fabuła o poranku naładuje Cię pozytywnym nastrojem na cały dzień, a wieczór przytłoczy romantyzmem i przytulnym relaksem.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

.