Dywany w domu dla wygody i piękna

W czasach sowieckich dywan był nieodłącznym atrybutem korytarza lub korytarza prawie każdego mieszkania. Ale ten mebel ma znacznie bogatszą historię. Od samego początku dywany we wnętrzu służyły jako dekoracja mieszkań. Na wschodzie ogrodzili całe pomieszczenia, a taki projekt był przywilejem ludzi bardzo zamożnych.

W średniowiecznej Europie dywany były oznaką bogactwa potężnych i wpływowych panów, zawieszały całe mury zamków, co m.in. ocieplało również wnętrza masywnych konstrukcji kamiennych i tworzyło pewien komfort.

Jednak wraz z upadkiem ZSRR i otwarciem żelaznej kurtyny mołdawskie dywany zmieniły inne sposoby dekoracji wnętrza holu i sieni. A dywany we wnętrzu mieszkania kojarzą się z „szufelką”. I to zupełnie na próżno. Dobrze dobrany i wysokiej jakości dywan w kolorze bordowym lub białym w salonie, przedpokoju, przedpokoju lub w każdym innym pomieszczeniu może stać się wykończeniem projektu, którego tak brakuje w wielu mieszkaniach i domach prywatnych, a który doda komfortu Twój dom.Nowoczesny rynek jest gotowy do zaoferowania wielu dywanów o różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i wersjach, których przykłady można zobaczyć w każdym dużym supermarkecie budowlanym lub w centrach handlowych, takich jak Ikea.

Dywan na ścianie w nowoczesnym domu

Wiele osób błędnie uważa, że ​​dywany mołdawskie czy europejskie we współczesnym domu wnętrze przedpokoju - to relikt przeszłości, oznaka złego smaku lub jego całkowitego braku. Jednak wcale tak nie jest.

Zasady dekorowania wnętrza przedpokoju czy przedpokoju znacznie się zmieniły od końca ubiegłego wieku, ale dywan na ścianie nie stracił na znaczeniu, choć stracił tak uniwersalną popularność.

Dywany ścienne mołdawskie i europejskie we wnętrzu salonu lub holu z Ikei mogą stanowić zarówno centrum ekspozycji, jak i harmonijny i lakoniczny dodatek. Projekt zależy od panującego stylu pomieszczenia i preferencji właściciela. Jednocześnie wykładzina ścienna we wnętrzu salonu lub przedpokoju może wyglądać odpowiednio zarówno w stylu nowoczesnym, jak i w surowej klasyce, a także w nowoczesnym high-tech, tworząc przytulność i wygodę w pokoju.Kolor i wzór dywanu mogą być dowolne: niebieski dywan może zawierać czarno-fioletowy wzór, a nawet jasny i nowoczesny nadruk.

Dywan zebra z Ikei wprowadzi do przedpokoju odrobinę świeżości i oryginalności, a luksusowe dywany orientalne dodadzą pomieszczeniu wyrafinowania. Wykładzina na ścianie może być wykończeniem wnętrza. Ten przedmiot podkreśli przytulność i komfort pomieszczenia, sprawi, że przestrzeń pomieszczenia będzie bardziej przestronna, jasna i ciepła.

Za pomocą odpowiednio dobranego dywanu goście mogą skupić się na określonych elementach wnętrza lub po prostu podkreślić obszar funkcjonalny.

Dywan na podłodze

Dywan podłogowy „zebra” z Ikei z umiejętnym podejściem nada wnętrzu specjalna "skórka"... Ważne jest, aby obserwować tutaj harmonię sytuacji. Niebieski, czarny, fioletowy, bordowy lub jakikolwiek inny dywan powinien uzupełniać pomieszczenie, ale w żaden sposób nie wyznaczać wzoru. Chociaż istnieje kilka udanych przykładów wyjątków.

​​​​

Oczywiście użycie bordowego lub czerwonego dywanu w stylu sowieckim w mieszkaniu urządzonym w stylu Art Nouveau nie jest dobrym pomysłem. Dobrze będzie wyglądać biały, czarny, fioletowy lub niebieski dywan z Ikei.

Kolory takie jak bordo i czerwień mogą z powodzeniem stać się częścią nowoczesnego wnętrza przedpokoju, jeśli dobierze się odpowiedni odcień iwzórproduktu. Dobrym rozwiązaniem byłoby użycie wzoru zawierającego wzór zebry. W tym przypadku forma jest ważna. Owalny lub okrągły niebieski shaggy dywan nada pomieszczeniu opływowy i lakoniczny wygląd, a także wygładzi ostre rogi.Duże przedmioty w kolorze zebry, które zajmują większość powierzchni, doskonale sprawdzają się we wnętrzu salonu lub przedpokoju w stylu Art Nouveau.Jednocześnie powinna być niewielka odległość od ścian lub mebli, w przeciwnym razie wnętrze może stać się zagracone i nijakie.

Przed wyborem dywanu do wnętrza przedpokoju, sypialni czy salonu w stylu secesyjnym należy zadbać o to, aby wszystkie meble były zaaranżowane w jego miejsce. Duży owalny lub okrągły niebieski, bordowy lub fioletowy włochaty dywan z klasycznym lub oryginalnym wzorem zebry jest bardziej odpowiedni do pokoju wyposażonego w meble z wysokimi nogami.

Jeśli większość elementów wyposażenia wnętrz ma solidną, masywną podstawę, lepiej wybrać stosunkowo niewielkie dywany.

Aby dywan w kolorze niebieskim, czarnym, bordowym, fioletowym lub innym dobrze wyglądał, zaleca się pozostawienie co najmniej 20 centymetrów odległość od listew przypodłogowych... W przypadku przestronnych i dużych pomieszczeń urządzonych w stylu secesyjnym wcięcie to powinno wynosić co najmniej pół metra. W tym przypadku kształt i projekt mogą być dowolne.

Dywany shaggy Ikea bardzo dobrze prezentują się między meblami. Aby harmonijnie dopasować okrągły burgundowy dywan do wystroju salonu lub przedpokoju, zaleca się pozostawienie niewielkiej odległości od sofy do dywanu, około pięciu lub dziesięciu centymetrów.

Z drugiej strony stół do kawy lub jadalni powinien leżeć na dywanie. Jednocześnie nie tylko nogi tego mebla powinny zmieścić się na dywanie, ale także wokół krawędzi powinna być przestrzeń około 60 centymetrów.

Podział na strefy

Orientalne lub mołdawskie dywany z Ikei we wnętrzu mieszkania świetnie nadają się do podziału przestrzeni przedpokoju, sypialni czy salonu w funkcjonalne obszary. W jednym pomieszczeniu możesz używać jednocześnie kilku różnych dywanów, które będą się różnić kształtem i rozmiarem. Ale jednocześnie należy zadbać o to, abykolorystykai design tych elementów pasowały do ​​siebie. Strefę rekreacyjną można wyróżnić w następujący sposób: sofa może całkowicie lub częściowo stać na kudłatym dywanie, a krzesła mogą znajdować się na zewnątrz. Dzięki temu wnętrze nie będzie wyglądało monotonnie, co jest całkiem w duchu stylu Art Nouveau.

Aby zapewnić wygodę, możesz zarzucić wokół krzeseł kilka małych i ciepłych dywaników w kolorze zebry, na których przyjemnie będzie postawić stopy.

Dywan burgundowy, niebieski lub inny we wnętrzu sypialni w stylu secesyjnym może być niewielki lub zajmować większą część pomieszczenia. W pierwszym przypadku czarny lub inny dywan powinien leżeć bezpośrednio przy łóżku, aby można było na nim stanąć przed pójściem spać.Co więcej, ciepły i miękki dywanik w kolorze białym, czarnym lub zebry bardzo przyda się zimą, gdy podłoga jest zimna i chodzenie po niej jest nie tylko niezbyt przyjemne, ale też obarczone możliwością przeziębienia.

Dywan podkreśla styl

zadał projekt wnętrza przedpokoju lub innego pomieszczenia. W przypadku pomieszczeń urządzonych w jasnych kolorach, takich jak głęboka zieleń lub fiolet, kudłate dywany nadają się do spokojnych odcieni pościeli, a także białe lub czarne kolory, w tym kolory zebry. I odwrotnie - do pomieszczeń utrzymanych w spokojnym świetle lub neutralnej kolorystyce najlepiej nadają się jasne dywany o oryginalnym wzorze.

Jeśli pomieszczenie utrzymane jest w ciemnych i zimnych barwach, to jasny punkt na podłodze „ożywi” wnętrze i ociepli je. Na przykład do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym lub secesyjnym dobrze nadają się kolory dywanów w kolorze żółto-czerwonym, fioletowym, czarnym lub zielonym. Przed wyborem dywanu do wnętrza należy wziąć pod uwagę fakt, że sama faktura produktu nie jest jednolita, co można wykorzystać w celu stworzenia kontrastu z gładkim, opływowym wnętrzem.

Dywany z długim, kudłatym włosiem dobrze komponują się z prostymi meblami i przestronnymi skórzanymi fotelami. A do stylu klasycznego lepiej nadają się orientalne dywany strzyżone z krótkim włosiem i gęstym tkaniem.

Kolory

Wybierając dywan do salonu, sypialni czy przedpokoju przede wszystkim fakt że projekt wnętrza powinien docelowo wyglądać harmonijnie. Dlatego powinieneś osiągnąć udane połączenie podłogi z meblami i innymi elementami wyposażenia wnętrz. W detalach należy powtórzyć główny kolor wnętrza: poduszki, dodatki, wazony i elementy dekoracyjne.

Fragmenty wzoru włochatego dywanu powinny współgrać z największymi meblami w pomieszczeniu. Może to być łóżko, sofa, szafy lub fotele, w zależności od pomieszczenia.

Nie zapomnij również o połączeniu dywanu z podłogą. Nawet jeśli otwarta podłoga to bardzo mała część powierzchni. W przypadku podłóg o zimnych kolorach doskonale sprawdzają się dywany wykonane w ciepłych kolorach.Naturalne odcienie dobrze komponują się z kolorem i fakturą naturalnego drewna oraz z neutralnym stylem secesyjnym lub szarym - bogatymi kolorami: liliowym, zielonym, fioletowym, różowym, bordowym lub oliwkowym.

Podłoga pomalowana na czerwono-brązowo będzie świetnie wyglądać w towarzystwie dywanu w kolorze bagiennym lub dowolnej zieleni.

Aby podkreślić głębię koloru kamienia naturalnego i marmuru, lepiej zastosować dywany w jasnych odcieniach, od bieli po beż lub mleczny.

W niektórych przypadkach właściwe może być użycie koloru jasnoniebieskiego, fioletowego lub różowego. Właściwy wybór dywanu może odmienić pomieszczenie, tchnąć do wnętrza odrobinę świeżości i życia. Kiedy tak pomyłki w wyborze mogą przerodzić się w to, że pomieszczenie straci swój połysk.

Galeria zdjęć

​​
.