Domowy wystrój muszli: 3 super pomysły

Letnie wakacje nad morzem zapowiadają się na przywiezienie pamiątek upamiętniających piękne upalne dni. Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie ich w domu. Istnieje wiele możliwości wykorzystania muszelek jako dekoracji. Możesz ubrać każde pomieszczenie własnymi rękami, a jeśli masz ciekawe pomysły, stworzyć piękny wystrój z muszelek.

Pielęgnacja muszelek

Jeśli w domu jest dużo muszelek, bez odpowiedniej pielęgnacji, szybko zaczną ciemnieć. Najgorszy jest zapach, który pojawia się w tym procesie. Aby przedłużyć żywotność tych pamiątek, musisz postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku.

Opiekę nad taką pamiątką zacznij od zamrożenia samego produktu.Zbierz i zamknij muszle, a następnie umieść w zamrażarce na czas nieokreślony. Kiedy poradzisz sobie z małżami, rozmroź je. Nie otwieraj torby od razu, w przeciwnym razie poczujesz nieprzyjemny zapach zgniłych małży morskich. Bardzo szybko rozprowadza się po całym pomieszczeniu i nie odparowuje dobrze. Zakryj usta i nos bandażem z gazy bawełnianej, załóż rękawiczki i usuń wnętrze muszelek pęsetą i nożem.

Przykryj małże wodą i gotuj przez 15 minut.Spuść wodę i po całkowitym ostygnięciu ostrożnie usuń wewnętrzną zawartość pęsetą. Umieść zlewy pod bieżącą wodą. Wtedy zostaną całkowicie oczyszczone.

Kolejnym etapem jest wybielanie.Przygotuj szklany pojemnik, złóż zlewy i napełnij je wybielaczem. W tym stanie musisz zostawić to w spokoju na kilka godzin. Następnie należy je umyć, wysuszyć i nasmarować olejem roślinnym, a następnie pokryć bezbarwnym lakierem.

WSKAZÓWKA! Podczas suszenia muszelek nie daj się ponieść opalaniu. Jeśli prześwietlisz muszle na otwartym słońcu, zaczną się kruszyć.

Przedmioty, które będziemy dekorować

Zdobienie własnymi rękami to bardzo ekscytująca i przydatna czynność. Możesz puścić wodze fantazji i własnymi rękami stworzyć coś nowego, niepowtarzalnego. Ta opcja przekształcenia lokalu będzie bardzo ekonomiczna.

Nowe życie we wnętrzu domu można w ten sposób prezentowane obiektom różnej wielkości:

 • lustra;
 • stoliki kawowe;
 • abażury lub lampki nocne;
 • komody;
 • szkatułki na biżuterię;
 • ramki na zdjęcia.

Różnorodne drobiazgi o podobnym motywie będą doskonałym dodatkiem do głównego materiału. Mogą to być koniki morskie, koralowce, gwiazdy, kamyki i wiele innych drobnych przedmiotów. Można je znaleźć w Twoim domu.

WSKAZÓWKA! Nie przesadzaj z dekorowaniem pokoi muszlami. Powinien pozostać lekki i zrelaksowany.

Jeśli przeładujesz przestrzeń takim wystrojem, będzie to wyglądało bardzo głupio i brzydko. Należy pamiętać, że ten naturalny składnik jest doskonałym narzędziem nie tylko podczas tworzenia obrazu morskiego własnymi rękami w domu. Będzie w stanie zmiękczyć i urozmaicić nawet najbardziej surowe wnętrze. Taki wynik jest możliwy pod warunkiem prawidłowego doboru materiału.

Pierwszy pomysł: lustra z muszli

Pierwszą rzeczą, o której wiele dziewczyn myśli o użyciu naturalnego komponentu do dekoracji domu, są muszle ramki lub ramki luster. To właśnie te produkty cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród pań.

Aby własnoręcznie zaprojektować piękne lustro, potrzebujesz:

 • lustro (oprawione);
 • pistolet do klejenia na gorąco (może być używany podczas pracy z przezroczystym klejem „Moment”);
 • muszle;
 • koraliki, perełki, kamyki z rzeki i inne ozdoby do dekoracji (można je znaleźć w domu);
 • lakier (bezbarwny);
 • pęseta.

Proces dekorowania lustra własnymi rękami jest bardzo zabawny, ale żmudny.

Musisz położyć lustro na stole. Przykryj go ściereczką lub papierem, aby nie zrujnować go klejem lub zadrapaniami. Następnie podgrzej klej. Przyklej małe muszle wzdłuż wewnętrznej krawędzi.

Wskazówka! Aby były lepiej przymocowane, należy na nie polać klejem.

Po przygotowaniu konturu zacznij kleić duże muszle. Nie zapomnij o ich organicznym rozmieszczeniu względem siebie. Następnie szczeliny między muszlami wypełnia się ozdobnymi koralikami, kamykami, perełkami itp. Po całkowitym pokryciu ramy lustra muszlami pozostaw powstały produkt. Powinien dobrze wyschnąć. Zwykle zajmuje to około jednego dnia. Ostatnim etapem jest pokrycie lustra muszlami bezbarwnym lakierem.

Drugi pomysł: ramka na zdjęcia

Stylowa ramka na zdjęcia może sprawić, że każde ujęcie będzie wyjątkowe... Doda uroku.

Wykonanie unikalnej ramy jest dość łatwe. Będzie to wymagało:

 • kleju;
 • muszle;
 • cyrkonie;
 • cekiny;
 • kamyki;
 • pereł.

Gdy wszystkie komponenty są gotowe do pracy, możesz rozpocząć sam proces. Weź drewnianą ramę. Zaznacz na nim położenie muszelek i innych ozdobnych drobiazgów. Następnie za pomocą kleju wciel pomysł w życie.

pomysł 3: świecznik

Jedną z ciekawszych i nietypowych ręcznie robionych dekoracji są muszle jako świecznik. Aby tak interesujący drobiazg pojawił się w domu, będziesz potrzebować dużej muszli, knota i wosku.

Proces przygotowania tak romantycznego atrybutu nie wymaga wiele czasu i wysiłku. Musisz wybrać największą muszlę. Powinien być wygodny i stabilny. Zamocuj w nim knot w zagłębieniu, napełnij go woskiem, a następnie pozwól mu ostygnąć.

Wnioski

Wystrój muszli to świetna okazja do wyrażenia siebie. Przyjemnie jest robić to własnymi rękami, marzyć, spędzać czas pożytecznie i z przyjemnością.

Ozdabianie paneli i butelek własnymi rękami (2 filmy)

Opcje dekoracji z muszelek (43 zdjęcia)

.