Domowe pudełko na zabawki: opcje z tektury, tkaniny i drewna (4 MK)

Kiedy dziecko jest urodzeni w rodzinie, a potem rodzice i goście często przekazują zabawki. A gdy dziecko dorasta, liczba figurek, lalek, samochodów, piłek zaczyna rosnąć wykładniczo. Stopniowo staje się jasne, że trzeba je gdzieś umieścić i gdzieś przechowywać. Patrząc na ceny gotowych pudełek i pojemników do przechowywania zabawek dla dzieci w sklepach, rodzice zastanawiają się, jak zrobić pudełko na zabawki własnymi rękami. Ten artykuł będzie w stanie udzielić pomocy w takiej sytuacji.

Pudełko wykonane z różnych materiałów

Głównym zadaniem jest sprawienie, aby pudełko na zabawki było wygodne, pojemne, i żeby dziecko to polubiło, inaczej rodzice będą musieli wszystko tam położyć.

Odpowiednie pudełka do przechowywania zabawek:

 • Pudełka kartonowe wszystkich rozmiarów, od pudełek na buty po duże pudełka na elektronikę.
 • Stara walizka, już niepotrzebna i kurząca się na antresoli. Możesz ozdobić taką walizkę w zależności od wnętrza pokoju.
 • Plastikowe pudełka i plastikowe wiaderka (lepiej, jeśli mają różne kolory).
 • Drewniane pudełko (kółka można przymocować do dna dla wygody).
 • Z kawałków starej tkaniny (kosze lub kieszenie na lalki, torby na drobne części np. Lego).

Walizka do przechowywania zabawek
Skrzynki plastikowe
Skrzynka drewniana
Kieszenie na zabawki

Master class №1 - pudełko z kartonu

Najtańszy sposób na zrobienie pojemnika do przechowywania zabawek własnymi rękami pochodzi z kartonu.Lepiej, żeby takie pudełko było gęste i wytrzymałe, bo dziecko będzie z niego korzystało kilka razy dziennie.

Do produkcji potrzebne będą:

 • papier kolorowy (opakowy lub do rękodzieła);
 • nożyczki lub nóż uniwersalny;
 • klej (lepszy niż PVA);
 • taśma klejąca.

produkcja:

1. Na początek odcina się górne osłony zamykające i wykonuje otwory (miejsca na przyszłe uchwyty).

2. Papier kolorowy (lepiej wybrać jasne kolory i wzory pasujące do wnętrza pokoju dziecinnego) pocięty na arkusze wzdłuż szerokości pudełka i nakleić na całej powierzchni pudełka zgodnie z Państwa życzeniem. życzenia.

3. Lepiej skleić rogi pudełka ostrożniej, pozostałe arkusze sklejamy z zakładką na krawędziach poprzedniego.

4. Miejsca na uchwyty wycinamy nożyczkami, lepiej też przykleić papierem, podobnie krawędzie pudełka zaklejamy dla wzmocnienia.

5. Zewnętrzna dekoracja pudełka zależy od twórczej wyobraźni rodziców, w razie potrzeby dziecko może również ozdobić swoje pudełko.

Proces wytwarzania pudła

Takie wielokolorowe pudła kontenerowe mogą być wykonane w różnych rozmiarach po kilka sztuk do oddzielnego przechowywania różnego rodzaju konstruktorów, piłek, lalek i misiów, książek dla dzieci itp.

Na filmie: kartony na zabawki DIY.

Klasa mistrzowska nr 2 - doskrzynia arton z tapicerką z tkaniny

Podobnie jak w poprzedniej klasie mistrzowskiej istnieje możliwość zrobić pudełko, tylko z zewnętrzną i wewnętrzną tapicerką z tkaniny.Aby uzyskać miękkość, możesz wykonać międzywarstwę z pianki.

Jak wykonać takie miękkie pudełko, patrz kroki:

1. Tkanina jest docinana do rozmiaru pudełka (wszystkie boki są wstępnie - mierzone linijką) i szyte na maszynie do szycia... Są 2 sztuki takich wzorów - okazuje się, że są to pokrowce na stronę wewnętrzną i zewnętrzną.

Wykonujemy wykroje z tkaniny

2. Wszystkie boczne i dolne części pudełka są pokryte klejem, a powstały nakładana jest tkanina poszycia - najpierw wewnętrzna, potem zewnętrzna.

Rogi pokrywamy klejem

3. U góry przyszyte są dwie okładki igłą.

Zszyj brzegi pokrowca

4. Otwory na rączkę wycięte po bokach, tkanina zszyta wzdłuż krawędzie. W razie potrzeby można przyszyć uchwyty do przenoszenia po bokach pudełka (wykonane z kolorowego warkocza).

Wykonanie uchwytu

5. Dekoracja zewnętrzna zależy wyłącznie od wyobraźni rodziców.

Pudełko gotowe

Na wideo: wystrój pudełka z ściereczką...

Master class nr 3 - msoftbox na stelażu

Softbox na zabawki z własnym ręce wykonane są za pomocą spiralnej ramy.Można go zdobyć z gotowego cylindrycznego pudełka kupionego w sklepie (zwykle jest pokryty syntetyczną tkaniną, która nie jest zbyt przydatna dla dziecka).

Proces produkcji:

1. Tkanina syntetyczna musi być usunięta z ramy i zgodnie z jej wzorem wykonać podobny wzór dla torby z tkaniny bawełnianej.

2. W przypadku powierzchni wewnętrznej drugi wzór jest wykonany z wyściełanego poliestru lub innej tkaniny.

3. Dno wycina się z gęstszej tkaniny, tkanina jest przyszyta do ramy nitkami od spodu.

4. Worki zewnętrzne i wewnętrzne z wypełnieniem poliestrowym układa się odpowiednio od wewnątrz i od zewnątrz ramy, mocowane, szwy muszą być szyte.

5. Miękka ekologiczna szuflada gotowa, na zewnątrz można dodatkowo ozdobić kieszeniami i innymi wykończeniami.

Na filmie: Torba na zabawki DIY.

Master class №4 - doskrzynka drewniana

Bardzo mocna i wytrzymała wersja pojemnika do przechowywania zabawek - drewniane pudło.Mógł być później wykorzystany jako mebel w pokoju dziecięcym (jak komoda czy kącik wypoczynkowy). Do produkcji takiego drewnianego pudełka nadają się również niektóre detale ze starych mebli, które chcą wyrzucić, na przykład szafki kuchenne lub stara komoda.

Oczywiście takie pudełko może wykonać tylko człowiek, który ma pewne umiejętności w pracy z elementami drewnianymi i sposobami ich mocowania.

Plan produkcyjny:

1. Narysuj szkic przyszłego pudełka, zastanowiwszy się nad niezbędnymi wymiarami i metody jego poruszania się (koła lub uchwyty do poruszania).

2. Przygotuj niezbędne materiały: sklejkę, deski (zakupione w sklepie) lub części starych mebli, wkręty, zawiasy, klej stolarski lub PVA, piłę do piłowania desek (można ją dociąć wg. wymiary przy zakupie w sklepie).

3. Łącznie powinno być 6 części: spód, 4 ściany boczne, pokrywa.

4. Detale mocowane na klej i wkręty, pokrywa - na zawiasach (wykonana składana).

​​

5. Pudełko musi być przeszlifowane i pomalowane, może być w jednolitym kolorze z rysunkami (dla dzieci lub roślin), może być w różnych kolorach itp.

6. Kółka są przymocowane poniżej (dla ułatwienia poruszania się po pomieszczeniu).

Proces produkcyjny

Sposoby na udekorowanie takiego pudełka na zabawki:

 • W stylu patchworkowym - ściany i wieko ozdobione geometrycznymi kształtami z kolorowego papieru.
 • Wersja klasyczna to pudełko w tym samym kolorze (białym lub jasnym), do którego przyklejone są drewniane ozdobne figurki zwierząt, litery alfabetu, serca itp.
 • Jeżeli taką skrzynkę wykorzystuje się jako szufladę pod łóżkiem, wówczas dekorowana jest tylko przednia ściana, do której przymocowana jest również rączka ułatwiająca jej wyciągnięcie spod łóżka (najlepiej kółka przy na dole), wtedy górna pokrywa nie jest potrzebna.

Na filmie: pudełko na zabawki wykonane z drewna.

Regały do ​​przechowywania

Bardzo wygodną opcją przechowywania dużej ilości zabawek jest wykonanie drewnianego stojaka (otwartego).W nim każdą półkę mogą zajmować albo wysuwane kartony, albo stojące książki, leżące pluszaki i wiele potrzebnych dzieciom przedmiotów.Najważniejsze jest to, że dziecko może samodzielnie je wyciągnąć, a następnie złożyć.

Stojak wykonany z drewna z kwadratowymi ogniwami.Najpierw będzie można postawić ją poziomo (gdy dziecko jest małe), a następnie odwrócić i stanąć prosto (gdy dorośnie). W przyszłości takie regały mogą być instalowane w kilku różnych rozmiarach i wysokościach, dzięki czemu otrzymujesz cały system mebli do przechowywania nie tylko zabawek, ale także niezbędnych przedmiotów do nauki.

Pomysł na zrobienie pudełka na zabawki (1 film)

Inne pomysły (35 zdjęć)

Skrzynka drewniana
Pudełka plastikowe
Kieszenie na zabawki
Pojemnik na zabawki
)
.