Domowe produkty to najlepsze prezenty dla bliskich (+42 zdjęcia)

Współcześni ludzie są przyzwyczajeni do kupowania gotowych prezentów. Pozwala to na znaczne zaoszczędzenie czasu, ponadto w dzisiejszych sklepach dostępna jest ogromna różnorodność wszelkiego rodzaju prezentów na różne okazje. Ale chęć zrobienia niezapomnianego i ciekawego prezentu własnymi rękami, w przeciwieństwie do innych, sprawia, że ​​szukamy pomysłów.A domowe produkty „zrób to sam” mogą być doskonałą opcją.

Prezent urodzinowy

Designerskie rzeczy, ręcznie robione z materiałów odpadowych, są obecnie modne i popularne na całym świecie.Ręcznie tworzone działy są popularne w Internecie i na łamach czasopism, gdzie prezentowane są kursy mistrzowskie i ciekawe pomysły na dom. Na ich podstawie możesz własnymi rękami tworzyć domowe produkty na urodziny.

Najczęściej wykonywane:

 • ramki do zdjęć;
 • karty papierowe;
 • Rękodzieło z papieru do majsterkowania;
 • pluszaki i rękawice kuchenne;
 • wyroby z dzianin, od szali po serwetki.

Ciekawe rzeczy łatwo zrobić z improwizowanych materiałów własnymi rękami, do tego nie trzeba mieć pewnych talentów, najważniejsze jest przyjęcie gotowych pomysłów jako podstawy.Własnymi rękami możesz wykonać zabawne pluszaki w postaci zwierzątek i innych postaci, zachwycą bliskich i będą wspaniałą ozdobą we wnętrzu.

Abażur z nici jako dekoracja (MK)

Wynalazki zrób to sam sprawiają przyjemność nie tylko osobie komu są przedstawiane, ale także temu, kto wykonuje pracę.Użyj dość prostej techniki wytwarzania lamp, aby zrobić prezent urodzinowy. Jego istota jest następująca:

1. Należyprzygotować zwykły baloni nadmuchać go.

Napompuj kulkę

2. Weź nitki i nasącz je klejem PVA.

Nasączyć nitki klejem

3. W dowolnej kolejności owinąć napompowany balon nitkami. Zamiast nitek można użyć cienkich gałązek winorośli.

Owinąć kulkę gwintami

4. Po wyschnięciu kleju kulkę przekłuć i wyjąć. Okazuje się, że piękna okrągła rama wykonana z nici.

Przebijamy kulkę ostrym przedmiotem

5. Zgodnie ze swoją wyobraźnią możesz pomalować gotowy produkt farbami, ozdobić koralikami, wstążki, muszle klejowe, a otrzymasz rzecz, którą wykonałeś własnymi rękami - piękny abażur do żyrandola.

Klosz z gwintem gotowy

Jako kolejne urządzenie własnymi rękami możesz wykonać drucianą ramkę do klosza. Przykryj go ozdobnym papierem lub tkaniną i dodaj trochę dekoracji. Ciekawy produkt do domu posłuży jako wspaniały prezent dla bliskiej osoby.

Ozdobne pudełka, słoiki, butelki

Ciekawe rzeczy do domu można zrobić własnymi rękami ze starego kartonu, pustych butelek lub puszek:

 • Kolorując butelkę i przyklejając do niej aplikacje, koraliki, koraliki i inne ozdoby, można uzyskać oryginalną doniczkę.

 • Szklane słoje po konserwacji są przekształcane po przykryciu pokrywką w formie muchomora lub parasola. Mogą być wykonane z grubego papieru, pomalowane i pokryte nie wchłaniającą wody farbą akrylową. Po bokach produktu możesz również przykleić piękny rysunek lub aplikację, a prezent zrób to sam jest gotowy.

 • Jako pomysł własnymi rękami możesz zrobićpiękne pudełko z kartonu. Użyj do tego czegoś z technologii decoupage.

 • Ramki na zdjęcia. Podarowanie ręcznie robionej ramki na urodziny jest bardzo wzruszające. Na pewno stanie w widocznym miejscu i przypomni o osobie, która ją wykonała. Podwójnie przyjemnie jest, jeśli dziecko zrobiło prezent.

 • Rama może być wycinana z grubej tektury, sklejki, klejona z desek. Najważniejszą rzeczą w ramce jest wystrój. Odpoczywając na morzu, zabierz ze sobą na pamiątkę muszle i małe kamyki. Zbieranie morskich kamieni to także frajda dla dzieci. Kamyczki można łączyć z małymi koralikami w kształcie perełek.

 • Wielokolorowe guziki i tasiemki mogą zrobić zabawną ramkę na zdjęcia.

 • Zdjęcie oprawione w kwiaty wykonane z tkaniny, kolorowego papieru, gałązek roślin i suszonych płatki zadowolą również krewnych.

Na filmie: ramka na zdjęcia z dekorem z mchu

) Kartki papierowe

Kartki papierowe zrób to samto ulubiony prezent dla rodziców dla dzieci. Sposobów na stworzenie takiego prezentu dla bliskich jest wiele:

 • Tekturową podstawę można ozdobić aplikacją lub wzorem. Wzruszające gratulacje na pocztówce napisanej własnymi rękami stopią serce matki lub babci.

 • Połączenie papierowych aplikacji z materiałowymi wstawkami w formie spódnicy do sukienki księżniczki lub muszki, krawat doda smaku twoje gratulacje.

 • Koraliki, koraliki, wstążki, pióra i iskierki sprawią, że prezent będzie czarująco piękny.

 • Pocztówki zrób to sam w technologii quillinguwyglądają niestandardowo. Zwinięte paski papieru przykleja się krawędzią do powierzchni papieru wzdłuż konturów wzoru. Obraz jest trójwymiarowy.

 • Pocztówki wykonywane są ręcznie przy użyciu technologii wycinania sylwetki. W sprzedaży są gotowe szablony, można je pobrać w Internecie. Wystarczy dodać trochę dekoracji, a karta będzie wyglądać atrakcyjnie.

 • Wykonanie pocztówki własnymi rękami z materiałów sypkich (piasek, drobne ziarna) jest dość proste i zajmuje niewiele czasu. Gruba warstwa kleju nakładana jest wzdłuż sylwetki rysunku i budzi się z piaskiem. Po wyschnięciu jest malowany, utrwalany bezbarwnym lakierem.

Zabawki z miękkich materiałów

Najprzyjemniejszą i ciekawszą czynnością jest robienie zabawek własnymi rękami. Dzieje się tak, gdy dzieci szczególnie lubią niedźwiedzia lub kota, którego uszyła ich matka. Jako podstawę można przyjąć następujące pomysły:

 • Zabawki na poddasze - te prace są wykonane z dowolnego materiału i mają lekko spłaszczony wygląd. Zgodnie z narysowanym wzorem, dwa identyczne półfabrykaty tkaniny są wycinane i zszywane. Oczy, nos, wąsy namalowane są na gładkiej, gładkiej tkaninie.Możesz dodać detale z guzikami, koralikami, nitkami jako włosy. Wewnątrz pokrowca znajduje się syntetyczny winterizer lub inny miękki materiał. Zabawki zrób to sam są trochę komiczne, ale bardzo urocze.

 • Prawdziwe szwaczki tworzą zabawki własnymi rękami z filcu i filcu. Aby to zrobić, podwójna sylwetka jest wycinana i szyta ręcznie wzdłuż krawędzi, a następnie dodawane są detale.Jako ozdobę stosuje się satynowe tasiemki koronkowe, koraliki lub cyrkonie, w miejsce oczu przyszyte są zwykłe guziki.

 • Nie spiesz się z wyrzuceniem starych skarpetek frotte i rękawiczek, możesz szybko zrobić ciekawe zwierzę. Główna część produktu służy do budowy tułowia. Palce i pięta posłużą jako materiał na ręce i nogi. Więc wymyśl, jak zrobić zabawkę przypominającą lalkę lub zwierzę.

 • Jako kolejny pomysł na dom - zrobienie pachnącej zabawki zrób to sam. Takie rzeczy będą przyjemne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Produkty mogą być wykonane w taki sam sposób jak lalki strychowe, ale tkanina jest specjalnie impregnowana mieszankami zapachowymi.Nie zapomnij po prostu dowiedzieć się, jaki zapach lubi osoba, której masz zamiar dać prezent.

 • Motanka to zabawka o sakralnym znaczeniu. W dawnych czasach takie produkty były wytwarzane w różnych dobrych celach. Główny materiał to nitki wiązane i wiązane. Do gotowej zabawki szyją ubrania i przyklejają włosy nici.

Zabawki w ramkach

Zabawki w ramkach do majsterkowania.Szkielet może być pustym jajkiem, piłką lub innym przedmiotem, który może być użyty jako tułów. Co więcej, Twoja wyobraźnia jest pełna. Przymocuj uchwyty, nogi, przyklej włosy, narysuj twarz i oczy. Po wykonaniu kilku małych zabawek z pamiątkami można je łączyć w kompozycje. Na przykład słodkie kurczaki z jajek ozdobią koszyk wielkanocny.

Ręczne rękodzieło dla domu, takie jak przedmioty dekoracyjne, pamiątki i aplikacje, zachowują uczucie i miłość do wykonywanej osoby. Pomysły na dom można znaleźć w Internecie, przeglądając ciekawe rzemiosło DIY od potrzebujących.

Jak zrobić pluszową zabawkę (2 filmy)

Pomysły na domowe produkty (42 zdjęcia)

[2 94]
.