Dobór i zestawienie kolorów w salonie

Często zbiera się cała rodzina w przedpokoju powinna panować atmosfera komfortu. Konieczne jest takie przekształcenie pomieszczenia, aby tak dobrać kolorystykę do salonu, aby nawet niewielką powierzchnię można było optycznie powiększyć. Powinieneś również wcześniej przemyśleć projekt pokoju. Zestawienie kolorów we wnętrzu salonu zależy od tego, któryprojektzostanie wybrany.

Aktualne trendy

Znalezienie interesującej opcji, która będzie pasować wszystkim członkom rodziny, nie jest tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Przed podjęciem decyzji powinieneś lepiej poznać współczesne trendy w modzie, użyj feng shui.

Trzeba nie tylko pomalować ściany, zastosować różne tekstury tapet, montować konstrukcje modułowe, ale także dobrać takie kolory do salonu, aby pobyt był jak najbardziej komfortowy:

 • Najprostszym rozwiązaniem jest gama monochromatyczna, gdy ściany są pomalowane w odcieniach tego samego koloru. Łącząc jasne kolory tapety i farby, można optycznie powiększyć niewielką przestrzeń pomieszczenia. Ten sam kolor śliwkowy lub oliwkowy może mieć zimne i ciepłe odcienie. Feng Shui pomoże Ci znaleźć niezbędne modułowe, dekoracyjne przedmioty i akcesoria.

 • Wersja polichromowana jest wygodna, ponieważ kolor ścian w salonie można bardziej urozmaicićjeśli są pomalowane przy użyciu dwóch podstawowych farb...

 • Użycie trzech kolorów farby i tapety jest najbardziej optymalne, ponieważ można znaleźć najbardziej akceptowalną rozwiązanie, aby stworzyć miejsca do dobrego wypoczynku, nauki lub pracy.

 • Projektowanie z pięcioma lub sześcioma kolorami powinno być wykonywane tylko w dużym salonielub w pomieszczeniach o budowie modułowej.

Aranżację wnętrz tworzymy z uwzględnieniem wielkości pomieszczenia, a także własnych upodobań.

​​

WSKAZÓWKA: W kole kolorów znajduje się 12 kolorów podstawowych. Antypody są łatwe do zauważenia. Aby dopasować 3 podstawowe tony, użyj trójkąta równobocznego.

Klasyka

Design ma przede wszystkim pomóc w wyborze koloru salonu, który wywoła pozytywne emocje i poprawi nastrój.

Klasyczne odcienie są nadal bardzo popularne, ponieważ są neutralne i dobrze komponują się z innymi odcieniami:

 • Biel w wnętrze salonu, zawsze wizualnie poszerza granice, symbolizuje czystość i świeżość.Dobrze komponuje się z różowym, żółtym, czarnym, piaskowym i zielonym. Można nimi ozdobić sufit i ściany. Oliwka, brąz, śliwka -kolorynieograniczone. Meble będą się wyraźnie wyróżniać, jeśli w grę wchodzą ciemne odcienie.

 • Jeśli pomalujesz wszystko na czarno, wkrótce będzie bardziej prawdopodobne, że spowoduje to depresję.Jednak łącząc go z bielą i dodając odcienie takie jak pomarańczowy, niebieski, śliwkowy, czerwony, żółty, oliwkowy, można stworzyć harmonijną opcję pasującą do stylu high-tech, safari, minimalizmu czy afrykańskiego stylu.

 • W ostatnich latach szary stał się prawdziwym trendem.Idealnie pasuje do loftu,Art Nouveau, Baroku i Art Deco. Feng Shui, akcesoria, meble w jasnych i ciemnych odcieniach pomogą to podkreślić. Możesz użyć tak jasnych kolorów tapety jak liliowy, niebieski, bordowy, śliwkowy, zielony, żółty, fioletowy, oliwkowy lub różowy.

Neutralne kolory, niezależnie od wybranej opcji, zawsze będą modne. Działają uspokajająco na psychikę.

WSKAZÓWKA: Podczas dekorowania wnętrza nie zaszkodzi znaleźć kombinację zbliżoną do naturalnych odcieni. Na przykład czarno-biała przemiana przypomina gaj brzozowy.

Odcienie pastelowe

Jasne, pastelowe odcienie zawsze tworzą pozytywne nastawienie. Kolory brzoskwini i turkusu we wnętrzu salonu z powodzeniem łączą się ze sobą. Feng Shui i kompetentny projekt pozwolą Ci podkreślić jasny detal i dekoracyjny przedmiot.

Aranżacja pokoju zmieni się poprzez dodanie odcieni złota, błękitu, mleka, beżu, oliwki i innych, aby było funkcjonalne i wygodne:

 • Kolor brzoskwiniowy w wnętrze salonu koi, dodaje sił, stwarza poczucie świętowania.Tak mówią nauki Feng Shui. Możesz go rozcieńczyć różowym, brązowym lub jasnymi kolorami, takimi jak śliwka, czerwień, oliwka, żółty, niebieski. Mogą to być przedmioty modułowe, dywan, narzuta. Brzoskwinia dobrze łączy się z beżem, bielą, pomarańczą.

 • Feng Shui radzi używać turkusu jako dominującego koloru we wnętrzu salonu.Powinny podkreślać bogate detale i elementy dekoracyjne, w tym pudła i plakaty, wazony i kinkiety, poduszki i zasłony. „Ciepło” pojawia się, jeśli użyjesz teksturowanych rodzajów tapet, a także pomalujesz ściany w odcieniach beżu, brzoskwini, jasnozielonego, oliwkowego, niebieskiego.

 • Lekką atmosferę tworzy jasny odcień liliowy, przewaga czerwieni w niebieskim.Różnorodne meble i elementy wystroju, pomalowane na jasną oliwkę lub głęboką czerń, dobrze pasują do projektu.

Feng Shui zaleca używanie pastelowych kolorów, gdy okna pokoju wychodzą na południe. W salonie, znajdującym się w północnej części domu, powinien być udekorowany na niebiesko.

Popularne kolory

Oprócz pięknych jasnych tapet można również pomalować ściany na jasne i bogate kolory:

 • Czerwony, radzi feng shui pomaga w walce z depresją, tylko trzeba go rozcieńczyć i użyć białego, żółtego, oliwkowego, pomarańczowego, niebieskiego, śliwkowego lub czarnego. Mogą to być przedmioty modułowe, fotografie, dywany, lampy.

 • Żółty jest również używany z schludnością, ale nie przeszkadza to w stosowaniu zimnych i ciepłych odcieni w celu rozszerzenia przestrzeń. Połączenie wykorzystuje śliwkowe, czarne, pomarańczowe, niebieskie, szare, czerwone odcienie.

 • Zieleń we wnętrzu salonu pomoże zaakcentować uwagę, złagodzić zmęczenie i zrelaksować. Zwłaszcza jeśli jest używany w połączeniu z jasnymi odcieniami, żółtymi, białymi i pistacjowymi. W tym kolorze można pomalować konstrukcje modułowe, różnego rodzaju tapety, elementy dekoracyjne.

 • Aby udekorować pomieszczenie w stylu klasycznym, pomaluj ściany na brązowo.W razie potrzeby można go rozcieńczyć niebieskimi, śliwkowymi, żółtymi tonami. Połączenie brązu i bieli, akcesoriów feng shui również wygląda dobrze.

 • Możesz pomalować ściany na fioletowo, jeśli chcesz.We wnętrzu salonu nie powinien dominować. Optycznie zawęzi pomieszczenie. Warto rozcieńczyć ten kolor odcieniami żółci, zieleni, czerni, brązu, szarości i pomarańczy.

 • Jak radzi Feng Shui,aby unikać zimnego niebieskiego, możesz użyć ciepłego niebieskiego odcienia.Działa uspokajająco i dobrze sprawdza się w salonie. Jest używany jako główny lub dodatkowy wraz z białym i żółtym.

WSKAZÓWKA: kolory pomarańczowe stworzą świąteczny nastrój, tylko należy je uzupełnić odcieniami mlecznymi, beżowymi, pistacjowymi lub czekoladowymi.

Lista kontrolna

 • Projekt tego pomieszczenia będzie wymagał przestrzegania pewnych zasad. W większym stopniu przeznaczony jest do wypoczynku i przyjmowania gości. Dlatego w pierwszej kolejności należy wybrać kolor bazowy farby i tapety, a następnie dobrać odpowiednie odcienie.
 • Wskazane jest pomalowanie ścian w stonowanej tonacji, dodając kilka jasnych akcentów.
 • Design, akcesoria feng shui, elementy modułowe i oświetlenie punktowe pomogą wydobyć kolory, które dobrze wpasowują się we wnętrze i wywołać pozytywne emocje i dobry nastrój.

Kombinacja kolorów - Ściągawka dla artystów (2 filmy)

Opcje zestawienia kolorystyczne we wnętrzu (38 zdjęć)

​​
.