Dobieramy wystrój do łazienki

Łazienka to miejsce, które właściciel mieszkania odwiedza każdego ranka, porządkując się. Od tego, jaki wystrój w łazience, od koloru i świeżości ścian, w dużej mierze zależy od tego, w jakim nastroju rozpocznie się dzień. Ponadto wieczorem po pracy zawsze przyjemnie jest wziąć kąpiel w spokojnym, relaksującym otoczeniu. Dlatego wystrój łazienki jest ważnym elementemwnętrzai nie należy go lekceważyć.

Całkiem możliwe jest udekorowanie pokoju, opierając się na własnych siłach. Aby to zrobić, musisz posiadać niezbędną ilość informacji, mieć artystyczny gust i umieć wykazać się wyobraźnią.

Design jako podstawa wystroju

Łazienka nie różni się niczym od pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Dlatego musi być gustownie urządzony i w pełni zgodny z przeznaczeniem użytkowym. Oczywiste jest, że jasne, importowane opakowanie proszku do prania, wyeksponowane na zewnątrz, nie może być ani elementem wystroju, ani dekoracji.

Detergenty powinny być ułożone w jednym miejscu i ukryte przed dziećmi, a pomieszczenie powinno sprawiać wrażenie integralności i harmonii wnętrza.

Za pomocą półek można ułożyć detergenty, szampony, żele i kremy. Model umywalki Moidodyr z wbudowanymi pojemnymi półkami będzie całkiem odpowiedni do tych celów. Jedną z dobrych opcji jest tak wygodne urządzenie, jak zbudowanie ekranu własnymi rękami do wanny ze zdejmowanymi lub przesuwanymi drzwiami. Ten projekt nie tylko pomoże ukryć nieestetyczne miejsca, ale także pozwoli umieścić wszystkie rzeczy w powstałej niszy.

Do tego celu nadają się tradycyjne plastikowe półki ścienne z wbudowanymi lustrami. Wygodne jest umieszczanie w nich rzeczy, które są używane do codziennego użytku.Inną opcją są wbudowane szafki z drzwiami, które możesz wykonać samodzielnie.Z ich pomocą naprawdę łatwo ukryć nieestetyczne miejsca w łazience, do których należą rury i komunikacja.

Dekoracja ścienna

Dekorowanie ścian w łazience własnymi rękami wymaga specjalnego podejścia: to pierwsze, na co zwracają uwagę ludzie, gdy odwiedzają lokal.

Nic tak nie rzuca się w oczy i nie przyciąga uwagi jak ściany: ani umywalka, ani sama wanna, ani nowiutkie stalowe baterie. To zrozumiałe: ściany zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu.

Wybór odpowiedniej płytki jest bardzo ważny, mimo że jej rozmiar i kolor zależą wyłącznie od gustu i chęci właściciela. Zarówno małe płytki, jak i standardowe produkty średniej wielkości będą wyglądały oryginalnie. W tym przypadku odpowiedni jest również panel.

Samodzielne układanie płytek jest możliwe dzięki doświadczeniu w tej materii, ponieważ jakość pracy jest ważna. Montaż płytek musi być wykonany bardzo starannie i zapewnić długoletnią eksploatację.

Jeśli mówimy o wystroju ścian ze starych płytek, które wydają się zbyt wcześnie na zmianę, to malowanie ścian rysunkiem może być odpowiednią opcję. Alternatywnie realistyczne jest użycie specjalnie zaprojektowanych naklejek, których szeroki wybór jest prezentowany w nowoczesnych supermarketach. Ta metoda radykalnie zmieni wygląd ścian.Same naklejki to gotowe projekty o różnych rozmiarach, przypominające jakością tapetę. Mogą być zarówno w postaci oddzielnych fragmentów, jak i w postaci dużego, solidnego rysunku.

Inną opcją jest malowanie ścian.W tym celu warto własnoręcznie przygotować powierzchnię ścian, dzięki czemu będzie idealnie gładka. Chociaż ta metoda jest alternatywnie odpowiednia dla płytek. Cała trudność tej metody polega na umiejętności posiadania pędzla i umiejętności artystycznych. W skrajnych przypadkach można użyć gotowych szablonów, ale taki obraz może okazać się nieco szorstki.

Dekorując ściany w łazience można zastąpić część płytki panelem lub wykonać kombinację. W takim przypadku najlepszym asystentem może być tylko Twoja własna wyobraźnia.

Floor Decor

W łazience można zastosować prawie każdą podłogę. Najważniejszą rzeczą w rozwiązaniu tego problemu jest dokonanie wyboru.Podłogi drewniane lub parkiet będą wyglądać w łazience dość oryginalnie.Ale takie posadzki mają istotną wadę: niszczą się pod wpływem ekstremalnych temperatur i wilgoci. Dlatego nie jest to najbardziej odpowiednia opcja do łazienki.

Nie mniej interesujące będzie wykorzystanie dywanu. Decydując się na położenie go na podłodze w łazience, najlepiej wybrać średnie neutralne odcienie, ponieważ ciemny dywan będzie wyglądał zbyt ponuro, a jasny dywan będzie musiał być stale czyszczony.

Kamienna podłoga jest idealna do łazienki: jest trwała, wysokiej jakości i nie przepuszcza wilgoci. Taką podłogę można wykonać, układając powłokę na zaprawie cementowej. Płytki podłogowe - podłoga łazienkowa o właściwościach identycznych z posadzką kamienną. Płytki układane są w pełnej zgodności z technologią. Same płytki podłogowe mogą mieć różne rozmiary.

Ostatnio popularne są duże produkty o szarawo - cętkowanych odcieniach.

Nietypowym i odważnym rozwiązaniem na udekorowanie podłogi w łazience jest wycinana szyba w podłodze, pod którą można umieścić oryginalnyrysunek, kamienie morskie, muszle i inne przedmioty lub produkty. Najważniejsze, żeby zrobić to profesjonalnie i ze smakiem.

Dobór akcesoriów i osprzętu

trzy główne kryteria:

  • strona estetyczna, zgodność z określonym kierunkiem stylistycznym
  • ;
  • jakość;
  • łatwość użytkowania.

Znalezienie oryginalnych kranów, mydelniczek, stojaków i haczyków nie jest trudne. Na rynku iw wyspecjalizowanych sklepach jest ich dość duży wybór, zarówno w wersji pojedynczej, jak i w zestawach. W tym miejscu musisz pokazać swoje umiejętności projektowe i gust.

Podstawową zasadą projektanta jest harmonia i trzymanie się wybranego stylu.

Ponadto należy unikać wzdęć. Jeśli nie przestrzegasz tych zasad, nawet bardzo drogie rzeczy mogą zrujnować cały wygląd i zamienić pokój w bez smaku urządzony pokój z mnóstwem niewygodnych, niepotrzebnych rzeczy.Dzięki odpowiedniemu wzornictwu nawet zwykłe ręczniki będą wyglądać oryginalnie w łazience.Jeśli chodzi o akcesoria, lepiej postawić na schludność i wygodę.

Galeria zdjęć

​​
.