DIY ślubny dodatek - torebka dla panny młodej

Ręcznie robiona torebka panny młodej pomoże nosić ze sobą wszystkie drobiazgi i nie zaburzy ogólnego wizerunku ślubnego. W dniu ślubu Panna Młoda chce wyglądać idealnie. Ten dzień należy zapamiętać na całe życie jako dzień najszczęśliwszy. Fotografie ślubne i nagrania wideo oglądane są wówczas w kręgu rodzinnym jeszcze przez wiele lat. Uroczystości weselne trwają cały dzień. Dziewczyna musi zachować stylizację i makijaż przez całe wakacje. Zawsze powinnaś mieć grzebień, szminkę, perfumy, telefon komórkowy, chusteczkę i inne drobiazgi, których potrzebuje kobieta.

Zwykła torebka przełamie harmonię sukni ślubnej. Dlatego musisz zadbać o elegancką rzecz, która będzie pasować do zwiewnej białej sukienki.

Oczywiście w salonie ślubnym możesz wybrać jedną. Ale gdzie jest pewność, że druga panna młoda w urzędzie stanu cywilnego nie będzie miała dokładnie tego samego akcesorium co ty? Zrujnuje nastrój każdego. Zaproszone panie niewłaściwie zauważą ten niuans. Efekt ekskluzywności stroju zostanie zrujnowany. I nie jest trudno uszyć elegancką jedwabną torebkę na damskie drobiazgi. Taka torebka dla panny młodej własnymi rękami sprawi, że strój będzie wyjątkowy i niezapomniany.A pan młody będzie dumny ze swojej szwaczki. Ogólnie rzecz biorąc, powody chwycenia igły i pokazania wyobraźni.

Podstawą stylu może być wdzięczna torebka na pięknej wstążce lub torebka półokrągła obszyta koronkową lub jedwabną falbanką. Przyjrzyj się bliżej opcjom sklepu i zrób coś zupełnie innego od nich.

Każdy atrybut tego dnia stanie się pamiątką rodzinną. Ciekawe wzory można znaleźć w Internecie.

Wybór stylu i materiału

Oczywiście z wyborem materiału. W fakturze i odcieniu bieli powinna być łączona z sukienką. Etor może być jedwabny, podszyty gipiurą, satynowy.

Dodatkowo potrzebne będą:

  • krążek
  • 2 tasiemki satynowe różne szerokości
  • elementy ozdobne - koraliki, cyrkonie
  • kawałek nylonu lub tiulu

Szycie torebki (MK)

Zaczynamy robić torebkę dla Panny Młodej.

  • Z atlasu wycinamy podwójne dno pasujące do krążka. Zszyj krawędzie. Okazuje się, że dno torby jest okrągłe.
  • Wytnij pasek tej samej tkaniny o szerokości 20-25 cm (sam wybierz wysokość produktu, ale nie zapominaj, że worek zbiorczy będzie wyglądał szorstko).Długość paska odpowiada obwodowi krążka z niewielkimi poprawkami na fałdy.Krawędzie listwy muszą być połączone i zszyte. Okazuje się, że jest to „fajka”. Przyszyj ten cylinder do okrągłego satynowego dołu ściegami niewidocznymi z zewnątrz. Ścianki torby są gotowe. Oczywiście szwy szyte na maszynie do szycia będą wyglądały dokładniej. Ale możesz to zrobić płynnie i ręcznie.

  • Teraz, cofając się o 3 cm od górnej krawędzi, należy wykonać pionowe nacięcia w materiale. Aby ich nie posypać, można je schować lub starannie okleić taśmą samoprzylepną. Wytnij pasek tiulu lub nylonu o tej samej długości co satyna, ale o 2-3 cm wysokości. Przyszyj dolną krawędź do spodu torebki starannymi ściegami. Połącz górną krawędź z krawędzią satyny. Wytnij te same otwory w materiale wierzchnim jak w satynie.Teraz przełóż szeroką wstążkę przez rozcięcia satyny i tiulu i zaciśnij ją tak, aby twoja ręka swobodnie wchodziła do torby. Zawiąż wstążkę ładną puszystą kokardką.

  • Krawędź satyny i tiulu zawinąć do środka torby i starannie zszyć szwem ślepym. Torebka będzie wyglądała na bardziej obszerną, jeśli tiul będzie trochę "pęcherzyki". Przywiąż go do bazy perłowymi koralikami lub cekinami. Te same ozdoby przyszyj na kokardce. Wszystkie materiały torebki muszą być białe. Dozwolone są wstążki i dekoracje w podobnych kolorach.

Ostatnie szlify

Obowiązki weselne dają oczekiwanie szczęścia i radości. Jeśli masz czas i specjalne umiejętności, udekoruj przód produktu pięknym haftem. W tym celu odpowiednia jest błyszcząca nić z lureksu. Możesz wyhaftować łabędzie, połączone pierścienie, serca i inne emblematy tego uroczystego dnia. Haft można również wykonać za pomocą koralików. Uwzględnij poczucie proporcji. Nie przesadzaj z biżuterią. Wykonuj je w tej samej technice, aby nie uzyskać „gumka”.

Piękny duży łańcuszek w złotym kolorze może służyć jako uchwyt torebki. Precyzyjnie złoty (obrączka jest tradycyjnie złota). W ogniwa łańcuszka można włożyć wąską satynową tasiemkę. Równie pięknie będzie wyglądała podwójna rączka z szerokiej satynowej wstążki.

Aby zamknąć torebkę, przyszyj rzep lub duży guzik do brzegów torebki. Jeśli wesele ma być rozgrywane w tradycji narodowej, dodaj do dekoracji swojej torebki narodowąozdobę. W końcu wiele wzorów ślubnych to nie tylko dekoracyjne, ale także amulety. Ten dzień jest tak ważny, że chcę uratować każdy jego etap przed niemiłym słowem i spojrzeniem. Mimowolnie pamięta się o przesądach. Na pewno możesz mieć przy sobie jakiś sprawdzony talizman w torebce.

Galeria zdjęć

.