Dekorujemy okna zasłonami w nowy sposób (+42 zdjęcia)

Czujesz, że rutynowa atmosfera w domu nie przynosi już pozytywnych emocji? Jasne kolory wyblakły i nic nowego nie rzuca się w oczy? Potrzebujesz pomysłów na przeprojektowanie swojej kuchni lub sypialni? Konieczna jest wtedy zmiana wystroju wnętrza mieszkania lub domu. Istnieje wiele sposobów na zmianę wnętrza, dodawanie do niego nowych elementów, a najbardziej udaną opcją jest udekorowanie okien zasłonami: lambrikinami, Japonkami, wykuszem. Zasłony są piękne, eleganckie i bogate w wygląd, mogą również stworzyć niesamowite metamorfozy w Twojej sypialni, kuchni itp.

Kolor zasłony

Pierwszą rzeczą do wyboru jest kolor zasłon. Niewątpliwie powinien współgrać z dominującym kolorem pomieszczenia, a nie być jasnym punktem, który nie pasuje do ogólnej atmosfery. To często psuje całe wnętrze. Zwróć uwagę, żekolory zasłon powinny współgrać z całą gamą, a nie być dokładnie w tym samym kolorze co np. tapety czy meble. Jeśli chcesz zaakcentować jeden lub dwa jasne elementy w pomieszczeniu, niech będą to zasłony okienne.

Wskazówka: Jeśli chcesz wpuścić do domu więcej światła i ciepła, wybierz tkaninę w „słonecznym” kolorze. Przykłady: pomarańczowy, pomarańczowy lub żółty.

Dla miłośników surowej klasyki, którzy chcą dodać coś nowego do dekoracji pokoju zasłonami, odpowiednie są kratki w kolorze zasłon na okna.

Kolor zasłon zależy nie tylko od ogólnej kolorystyki, ale także od przeznaczenia pomieszczenia.W sypialni wybierz spokojniejsze odcienie: beż, turkus, błękit nieba.Mocny efekt można osiągnąć, jeśli wzór między dwiema tkaninami – na zasłonach i na pościeli – pasuje lub ma podobną strukturę.

Jasne kolory doskonale odnajdą się w salonie lub kuchni. Do wnętrza kuchni zasłony mogą również zawierać przypięty ornament dekoracyjny, składający się z dwóch lub więcej kawałków: kwiaty, motyle, parasole oraz dowolny projekt i pomysły.

Urządzając dziecięcy pokój, uwolnij swoją wyobraźnię i dziecko w swojej duszy! Odważne i soczyste kolory, jasne wzory są cudowne.Byłoby wspaniale, gdyby na zasłonach w pokoju dziecinnym w oknach był jakiś rysunek: od banalnych kółek lub kwiatów po postacie z kreskówek.Uwierz mi, nie tylko będziesz zadowolony ze swojej pracy, ale także doceni ją Twój maluch.

​​

Nietypowe zasłony

Japońskie zasłony to ciekawe nowe rozwiązanie projektowe. Ta opcja doskonale rozmyje rutynową sytuację, jeśli jesteś miłośnikiem Wschodu lub po prostu myślisz nieszablonowo. "Japonki" są płaskie i rozsuwane, doskonale pomagają regulować dopływ światła słonecznego do mieszkania. Takimi zasłonami łatwo jest udekorować mieszkanie. Nadają się również do wnętrza kuchni.

Wskazówka: Staraj się unikać zwykłych, „prostych” zasłon. Mogą stać się dodatkowym balastem na oknie.

Para zasłon japońskich może być używana z zasłonami rzymskimi. Zyskują popularność, zarówno wśród profesjonalnych projektantów, jak i zwykłych twórców, którzy chcą dodać do swojego mieszkania coś nietuzinkowego. Są podobne do japońskich, tyle że są umieszczone pionowo od okna, a nie poziomo. Roman zdobi sypialnie i salon. Warto więc wybierać między dwoma stylami na podstawie własnych preferencji.

Jak poszerzyć okno?

Aby okno było wizualnie szersze, musisz zdecydować się na zasłony. Zamów zasłonę o ok. 20-25 cm dłuższą niż otwór okienny. Brzegi zasłony zaczną od dwóch zasłon, dzięki czemu okno będzie szersze. Ponadto w sypialni będzie znacznie więcej światła słonecznego wpadającego do pokoju z zasłoniętymi oknami.

Uwaga! Tiule i zasłony, wykonane dokładnie wzdłuż otworu okiennego, wizualnie ukrywają jeszcze więcej miejsca w i tak już niewielkim pomieszczeniu.

Jak podnieść okno?

Jeśli masz niski sufit i niskie okno w sypialni, powinieneś podnieść zasłonę maksymalnie do sufitu. Pomysły mogą być bardzo różnorodne. Zasłony można zawiesić na sznurku, który tworzy „falę” na torusie, wizualnie go unosząc. Inną opcją mogą być oczka - ozdobne pierścienie łączące zasłonę i zasłonę.

Jak mogę zmniejszyć okno?

Jeśli nie podoba ci się duże okno sypialni, możesz wizualnie ukryć i zmniejszyć jego szerokość za pomocą zasłon.Zasłony z lambrekinami są idealne.Będą pocieniały i rozpraszały elementy, które pomogą osiągnąć pożądany efekt w postaci zmniejszenia rozmiaru okna. Projekt zasłony, który zawiera duży kontrastowy wzór, będzie idealnym rozwiązaniem do zmniejszenia dużych okien.

Ozdabianie zasłonami szerokiego, ale niskiego okna

Takie postrzeganie okna jest dość łatwe. Duże okno to standard w domach z paneli. Do takich okien odpowiednie są wykusze, rolki, „japońskie”, panelowe, wielopoziomowe i wiele, wiele więcej. Tutaj możesz „bawić się” dwoma lub więcej stylami jednocześnie, łącząc tkaniny z innym rodzajem zasłon lub odwrotnie. Trzeba tylko wystrzelić wyobraźnię i pomysły, ale nie przesadzaj.

Wykusz

Wykusz to część pomieszczenia, która wystaje poza elewację wnękową. Pozwala wizualnie zwiększyć przestrzeń wewnątrz. Dlatego często jest szkliwiony.

Obecnie wykusz jest bardzo popularny w domach wiejskich i daczach, nadając im specjalny europejski design. Z okna wykuszowego roztacza się malowniczy widok na okolicę.Takie okno można ozdobić dowolnymi zasłonami, w zależności od wnętrza i gustu.Możesz wykonać najprostsze lambrekiny, czyli bujne zasłony, z pięknie zaprojektowanymi fałdami, kokardkami, marszczeniami. Projekt zasłon do okien może być dowolny. Wykusz w salonie najlepiej udekorować w pastelowych kolorach. To doda światła i powietrza do pomieszczenia. Najlepiej wyglądają pomysły na dekorowanie zasłon w tym samym stylu, co projekt pokoju.

Długie zasłony do niskiego wykuszu są potrzebne, aby wizualnie podnieść okna i zamaskować boki okna, nadając im określony wygląd.

Roleta rzymska własnymi rękami (2 filmy)

Jak ozdobić okna zasłonami (42 zdjęcia)

(osiemnaście 9)
​​
.