Dekorowanie wiadra techniką decoupage: krok po kroku

Przynoszenie piękna światu to nie tylko zaszczytne, ale i przyjemne zajęcie. Miło, bo własnymi rękami możemy uszlachetnić każdy przedmiot gospodarstwa domowego, udoskonalić opanowaną technikę i nauczyć się nowych sposobów zdobienia. Wiaderko do decoupage lub konewka to prosty i niedrogi sposób na zrobienie miłego dla oka akcesorium do domu z metalowego pojemnika. Mistrzowska klasa ozdabiania metalowych przedmiotów pozwoli Ci łatwo zamienić stare wiadro w dzieło sztuki użytkowej.

Technika decoupage i jej możliwości

Decoupage - naklejanie rysunków papierowych na dowolną powierzchnię. Metalowe przedmioty są dość powszechne w domu, jeśli myślałeś, że ocynkowane wiadra, garnki lub konewki nie są zbyt pretensjonalne dla twojego domu, to używając techniki serwetek, popraw swoje nastawienie, zdobądź kilka ekskluzywnych przedmiotów, obudzi się mistrz prac dekoracyjnych w tobie. Trudno przecenić klasę takich przedmiotów, są wielofunkcyjne i służą przez długi czas.

Decoupage - naklejanie papierowych rysunków na dowolną powierzchnię!

Metalowe doniczki na kwiaty ozdobią ogród, każdy zakątek domu, a jeśli go ozdobisz i posadzisz bulwiaste pierwiosnki, to w domu zagości wiosna.

Stare ocynkowane wiadro zyska drugie życie, jeśli wykonasz tylko kilka pociągnięć klejem na obrazie. Otrzyma drugie życie jako doniczka na duży domowy kwiat i stanie się elementem w stylu prowansalskim do dekoracji wnętrza domu.

W małych wiaderkach można przechowywać przybory do pisania, nakrywać je na wielkanocnym stole, wkładać do nich kwiaty, używać jako doniczek do domu rośliny, organicznie wpasują się w mini ogródek na balkonie jako stojak, wisząca donica lub dekoracja.

Konewki wykonane z metalu są trwałe, ale rzadko piękne serwetki również pomogą poprawić sytuację, trochę czasu i wyobraźni. I możesz użyć konewki zarówno zgodnie z jej przeznaczeniem, jak i jako dekorację ogrodu lub kuchni.

Technika decoupage jest prosta do wykonania. Aby zacząć dekorować wiadro lub inny metalowy przedmiot, potrzebujesz materiałów i narzędzi kreatywności. Liczne zdjęcia potwierdzają luksus wyników robótek ręcznych.

Farby, lakiery, narzędzia i materiały eksploatacyjne (klasa mistrzowska)

Przyjrzyjmy się bliżej jak wykonać decoupage na metalowej powierzchni na przykładzie żelaznego podlewania może w szczegółowej klasie mistrzowskiej. Przedmiot jest użytkowy, ważny i mały - po udekorowaniu kolejnym krokiem jest odkupienie powierzchni wiadra. Z kształtu przedmiotu esencja się nie zmienia, po złapaniu istoty dekorowania metalowych powierzchni z łatwością poradzisz sobie z zadaniem.

Znając istotę zdobienia metalowych powierzchni, z łatwością poradzisz sobie z tym zadaniem!

Co trzeba przygotować:

  • serwetki;
  • farby akrylowe: białe i wielobarwne (można zrobić z białą farbą akrylową i artystycznym gwaszem);
  • podkład akrylowy do metalu;
  • lakier akrylowy;
  • papier ścierny (drobny);
  • pędzle (szerokie syntetyczne + cienkie do malowania);
  • paleta do mieszania farb (lub jednorazowa plastikowa płytka);
  • szklanka wody do płukania szczotek;
  • wąska taśma maskująca;
  • nowa gąbka.

Zdobienie krok po kroku

Krok 1: przygotować powierzchnię metalową do późniejszej obróbki. W tym celu dokładnie umyj powierzchnię i posmaruj ją środkiem odtłuszczającym za pomocą wacika lub ściereczki.

Krok 2: Klasa mistrzowska jest przeznaczona dla początkujących, więc możesz zacząć kolejne kroki! Zaczynamy gruntować powierzchnię, należy to zrobić ostrożnie za pomocą pędzla. Biały podkład akrylowy eliminuje konieczność malowania przedmiotu wieloma warstwami farby. Podkład zapewnia również przyczepność wszystkich kolejnych warstw do metalowego podłoża. Dlatego etap jest bardzo ważny dla jakości produktu gotowego. Na wyschniętą zagruntowaną powierzchnię nałożyć farbę. Można zrobić z bielą, ale to nie jest takie ciekawe - kolor kremowy jest bardziej szlachetny i pasuje do każdego wnętrza. O klasie sztuki dekoracyjnej decyduje liczba odcieni koloru.

W przypadku ciepłych kolorów wymieszaj białą farbę i kilka kropel spalonego umbry na palecie, dodaj trochę żółtego. Dodaj farby lub gwasz w bardzo małych porcjach, kontroluj proces, aby uzyskać pożądany kolor. Gotowy kolor nanieść na konewkę za pomocą gąbki, wykonując ruchy tamponu. Wysusz to.

Krok 3: Za pomocą nożyczek do paznokci wytnij kawałek serwetki i ostrożnie usuń dolne białe warstwy. Nie są wykorzystywane w procesie pracy. Jeśli zapomnisz usunąć, obraz sklejony z kilku warstw pomarszczy się. Aby serwetka leżała płasko, bez zagnieceń, pokryj miejsce, w którym będzie mocowana klejem PVA lub lakierem akrylowym. Delikatnie, zaczynając od górnej krawędzi, przymocuj serwetkę. Wygładź miękką szmatką i pokryj klejem (lakierem) na wierzchu. Rysunek może być z różnych stron, działać tak, aby wszystko skleić, ale nie uszkodzić poprzedniej pracy. Osuszyć, pokryć lakierem akrylowym i ponownie wysuszyć. Wysoką klasę produktu cechuje nienaganne wykonanie.

Aby serwetka leżała płasko, bez zagnieceń, pokryj miejsce, w którym będzie mocowana klejem PVA lub lakierem akrylowym!

Krok 4: Można to zrobić, ale obiekt jest wyraźnie pozbawiony charakteru, więc wymagane jest pewne wykończenie. Aby uzyskać linię prostą podczas malowania fragmentu przedmiotu innym kolorem, użyj taśmy maskującej. Przyklej go w miejscu, w którym będzie separacja, upewnij się, że taśma jest szczelna, w przeciwnym razie farba się rozleje i nie zadziała wyraźna linia. Każdy mistrz decoupage ma swoje własne techniki rysowania linii prostej - najpopularniejsza jest taśma maskująca.

Krok 5: Za pomocą szerokiego, płaskiego pędzla narysuj ściegi imitujące wstążkę, ale najpierw zaznacz je ołówkiem. Aby to zrobić, wymieszaj farby akrylowe na płytce w taki sposób, aby jedna krawędź pędzla przechwyciła jasny odcień, a druga ciemny odcień farby. Wysuszyć farbę i nałożyć lakier na wierzch, wysuszyć. Teraz musisz nadać głębi obrazowi - odcień liści. Warto cieniować szarym odcieniem z dodatkiem ledwo zauważalnej zieleni. Wykonaj ten etap grafiki za pomocą cienkiego pędzla.

Aby farba dobrze się rozprowadzała, należy ją lekko rozcieńczyć wodą (ważne, aby się nie rozprowadzała). Zastosuj pociągnięcie wzdłuż konturu lub lekko chwytając krawędź rysunku, nie pozostawiaj białych plam. Aby reszta pola nie wydawała się pusta, umieść punkty cienkim pędzlem - będzie to imitacja małego groszku. Skończył się decoupage.

Krok 6: Całość polakierować, wykonać dwie lub trzy warstwy. Powierzchnię przeszlifować drobnym papierem ściernym, ponownie wytrzeć i polakierować.

Stosując instrukcje krok po kroku, klasa mistrzowska pozwoli Ci opanować technikę i technologię. Dzięki niej możesz ozdobić wiadro, dzbanek do kawy, doniczkę i każdy inny metalowy przedmiot. Mistrz decoupage i stare metalowe żelazko doda luksusu przedmiotowi artystycznemu. W pracy wykorzystano nie tylko serwetki, ale także pocztówki, ilustracje z czasopism, zdjęcia.

Galeria zdjęć:

Filmy:

.