Dekorowanie puszek z różnych materiałów i modnych pomysłów projektowych

Dekorowanie słoików można wykonać wieloma technikami. W jednym banku można jednocześnie zastosować kilka technik, łącząc je w harmonijny zespół. Aby produkt był schludny i piękny, trzeba dużo wysiłku, poświęcić dużo czasu na pracę.Można użyć dowolnych materiałów dekoracyjnych i sposobów ich mocowania, ale wcześniej należy zastanowić się nad projektem puszki i jej dalszą funkcjonalnością.

Przygotowanie przed pracą

Przed przystąpieniem bezpośrednio do ozdabiania puszek własnymi rękami należy przemyśleć wszystkie niuanse, które dotyczą do tej procedury... Przygotowanie składa się z kilku głównych etapów:

  • Po pierwsze, miejsce pracy jest naturalnie przygotowane. Zwykle jest to stół, którego powierzchnia pokryta jest filmem lub gazetami.
  • W zależności od rodzaju materiałów, które mają być obsługiwane, przygotowuje się pojemniki i pojemniki magazynowe.
  • Wybór materiału do dekoracji. Ta lista będzie zależeć od rodzaju wykończenia. W większości przypadków wymagane są środki do mocowania elementów dekoracyjnych do powierzchni puszki. Lepiej użyć pistoletu do klejenia.
  • Dobiera się dodatkowe środki do czyszczenia powierzchni puszek. W przypadku metalu może to być papier ścierny, w przypadku szkła - aceton, glina nie jest specjalnie przetwarzana.

Wybór wszystkich materiałów i samych puszek zależy od miejsca i sposobu wykorzystania gotowego produktu dekoracyjnego.Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę konstrukcję kontenerów. Można go najpierw osadzić na papierze, a dopiero potem przenieść bezpośrednio na powierzchnię.

Dekoracja puszek

Dekoracja puszek jest uważana za najprostszą. Taką rzecz można wykorzystać do dekoracji kuchni, przedpokoju lub korytarza.Ponieważ puszki są dość trwałe i praktycznie nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym, często wykorzystuje się je jako doniczki na zewnątrz.

Dekoracja banku zaczyna się od jego przygotowania:

1. Za pomocą szczypiec i pilnika usuwa się ostre krawędzie na nacięciu okładki.

2. Za pomocą gwoździa lub wiertła zrobić kilka otworów w dolnej części, aby podczas podlewania mógł wylać się nadmiar wody.

3. Papierem ściernym usunąć z powierzchni farbę fabryczną.

4. Kupuj plastikowe lub gliniane spodki zgodnie ze średnicą pojemnika, jeśli puszki wytrzymają. Ten element nie jest potrzebny do umieszczenia w pionie.

Brzegi tego materiału maluje się głównie farbą elewacyjną, choć można użyć zwykłej.Barwienie może być monochromatyczne lub przy użyciu szablonów.Pojemnik można ozdobić dodatkowymi elementami: koralikami, wstążkami i szkłem, gałązkami, korą i drutem.

Aby móc powiesić słoik, można zrobić torebkę z nici typu makramy lub ze zwykłego drutu zrobić uchwyt jak na wiaderko.

Takie przedmioty służą jako organizery na ołówki i długopisy, ręczniki w łazience, małe śrubki i gwoździe w stodole.Zdobione puszki blaszane są często używane jako świeczniki.W tym celu w pojemniku wybijane są otwory w formie wzoru.

Na filmie: mistrzowska lekcja ozdabiania puszki.

Zdobienie słoiczków

Dekor słoiczka jest bardziej urozmaicony, ponadto taki produkt ma szerszy zakres zastosowań w porównaniu z puszkami odpowiednik. Ponieważ kształty, rozmiary i kolory słoików szklanych mogą być różne, metody użycia są odpowiednio różne.

Przechowywanie przypraw

Małe słoiki, takie jak żywność dla niemowląt, mogą być ponownie użyte jako przyprawy.Lepiej zaprojektować słoiki do kuchni własnymi rękami w stylu minimalistycznym, aby elementy dekoracyjne nie odpadły i nie wpadły do ​​jedzenia.

Najpierw usuwa się etykietę fabryczną ze szkła wraz z klejem. Dekoracyjna naklejka wykonana jest z papieru lub może być malowana bezpośrednio na słoiku farbami.Następnie okładkę należy udekorować. Najczęściej stosuje się do tego technikę decoupage.Ale możesz też pomalować powierzchnię lub wkleić papierem prezentowym.

Na filmie: decoupage szklanych słoików.

Na kosmetyki i akcesoria łazienkowe

Większe puszki służą do produkcji pojemników do łazienek i kosmetyków dekoracyjnych.Często wystrój puszek w tym przypadku jest minimalny i dotyczy głównie wieczka. Jest ozdobiony koralikami, które służą jako uchwyty. Aby uzyskać bardziej romantyczny styl, sam pojemnik można ozdobić.

Najczęściej elementami zdobniczymi są wstążki, koraliki lub koraliki, a także ich kombinowane tkanie. Często cały słoik jest po prostu obsypany brokatem i otwierany bezbarwnym lakierem.

Ciekawą opcją jest dekorowanie szklanego słoja techniką malowania punktowego. Wynik jest bardzo skuteczny.

Na filmie: Wystrój puszek do łazienki.

Słój jako świecznik

Często z takich kruchych słoików robi się często świeczniki lub wazony. Zaprojektowanie takiego produktu jest bardzo proste. Ponieważ zarówno w pierwszym, jak iw drugim przypadku produkt jest używany w ekstremalnych warunkach, jedynym słusznym rozwiązaniem byłoby artystyczne zabarwienie.

Wszelkiego rodzaju wzory i wzory tworzy się farbami akrylowymi, w skrajnych przypadkach może to być nawet lakier do paznokci.

Są to główne obszary zastosowań szklanych słoików ozdobnych, ale ich ilość można łatwo zwiększyć. Najważniejsze jest zastanowienie się, w jakich warunkach produkt będzie używany, aby dobrać odpowiednią technikę zdobienia.

Na wideo: ozdobne świeczniki ze słoików.

Modne pomysły na zdobienie

Oprócz standardowego zdobienia puszek własnymi rękami, często stosuje się nie do końca trawione metody ich zdobienia. Ostatnio coraz większą popularność zyskują naturalne i naturalne materiały, które przynajmniej w minimalnej ilości po prostu muszą być obecne we wnętrzu pomieszczenia.

Jednym z takich materiałów są tekstylia, w szczególności juta.Może być używany do tworzenia zachwycających kompozycji na dowolnej powierzchni, a puszki z dowolnego materiału nie są wyjątkiem.Możesz uszyć ozdobne pokrowce, kwiaty z juty i przykleić je do powierzchni, wystarczy owinąć pojemnik na obwodzie.

Dodatkową dekoracją mogą być: płatki zbożowe, ziarna kawy, ziarna, gałązki i wiele innych. Podobnie jak juta, można użyć nici dziewiarskich.

Innym ciekawym rozwiązaniem w dziedzinie ozdabiania puszek była winorośl. Oprócz walorów estetycznych chroni również puszki przed naprężeniami mechanicznymi.Dzięki technice tkania winorośli można tworzyć różnorodne kompozycje w postaci okładek i kokonów, które można dodatkowo ozdobić lub pomalować innymi kolorami, tworząc ciekawy wzór.

Inne pomysły (1 wideo)

Wystrój różnych słoiki (36 zdjęć)

.