Dekorowanie kieliszków i wazonów: 10 sposobów na dekorację

Możesz stworzyć piękny wystrój bez dużych inwestycji i umiejętności własnoręcznego wykonania. Sposobów na dekorację jest wiele: od klejenia cyrkonii, kokardek i wstążek po malowanie szklanej powierzchni. Zastanów się, w jaki sposób możesz ozdobić wazon z kwiatami własnymi rękami.

Kształty produktów

Tradycyjne wazony nie mają już znaczenia. Kształt i rozmiar produktu można zmienić za pomocą domowego wystroju. Okrągłe, stożkowe, płaskie – wszystkie tego typu wazony mogą ozdobić wnętrze, stać się brakującą atrakcją. Kształt produktu zależy od wyobraźni mistrza i wybranego materiału. Najczęściej do wykrojów stosuje się okrągły lub kwadratowy kształt.

Okrągłe wazony są przejrzyste i zwięzłe. Najczęściej modeluje się je plastikowymi butelkami, papier-mâché, zagruntowuje i dekoruje. Aby wazon wyglądał jak kompletny element dekoracyjny, wstawia się do niego pomalowane suche gałązki.Produkty Square uzupełniane są modnymi detalami i stosowane we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym.Wazon pokrywa się podkładem lub farbą, a następnie dekoruje.

Gotowy wazon można oczywiście kupić w sklepie. Ale nawet najdroższej rzeczy nie można porównać z unikalnym elementem wystroju wykonanym ręcznie.

Dekoracja wazonu

Naklejki

Najprostszym sposobem na udekorowanie zwykłego wazonu własnymi rękami jest przyklejenie szablonu, naklejka lub wycięcie w środku wykonane z papieru z dowolnym wypełniaczem. Szczególnie efektownie będą wyglądać na przezroczystych wazonach. Dodatkowo można pomalować powierzchnię metalicznymi farbami akrylowymi.

Rada! Możesz również przykleić pasek dżetów w postaci wstążki do szklanego wazonu. Ten wystrój można znaleźć w sklepach krawcowych.

Napełnianie wazonu

Materiał do dekoracji można wykonać własnymi rękami ze zbóż. Jako wypełniacz możesz użyć jęczmienia perłowego, ryżu, kaszy gryczanej, prosa. Każdy z nich nadaje własną teksturę.Wynik będzie jeszcze ciekawszy, jeśli zmieszasz różne zboża na papierze, pokryjesz farbą i pozostawisz do wyschnięcia.

Taki wazon możesz udekorować nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz np. tymi samymi zbożami. Aby to zrobić, musisz zainstalować szklany lub inny pojemnik w wazonie i wypełnić przestrzeń między ścianami kolorowymi płatkami zbożowymi.

Bejca

Do wykonania tego dekoru potrzebny jest wazon i oryginalna butelka. Następnie należy przeciąć powierzchnię pojemnika, nałożyć na niego wzór farbami i zmazać powierzchnię gąbką, aby nadać jej reliefową teksturę. Kiedy farba wyschnie, musisz nakreślić ołówkiem umieszczenie przyszłego rysunku. Następnie za pomocą długopisu lub wykałaczki nanieś na rysunek kropki o tej samej wielkości.

Dekor z ubrań

Możesz ozdobić wazon lub szklankę własnymi rękami zwykłymi skarpetkami lub golfami. Konieczne jest odcięcie części palca nad piętą. Następnie połóż szklankę na tekturze lub tkaninie, zakreśl jej spód ołówkiem i wytnij wzdłuż zarysowanego konturu. Podobną figurę należy wyciąć z resztek skarpety. Zszyj razem przyciętą część i skarpetę. Umieść tkaninę na dnie pojemnika, a na wierzchu połóż karton.

Ważne! W przypadku tej metody dekoracji lepiej wybrać mały pojemnik.

Dekoracja papierowa

Papierowa aplikacja quillingowa może być umieszczona na szkle lub wazonie. Możesz również przygotować prostszą dekorację papierową własnymi rękami. Będzie to wymagało pergaminu, kleju i pojemnika do dekoracji. Konieczne jest wycinanie pasków z papieru i skręcanie ich w sznurki. Następnie przyklej proste paski do wazonu. Gdy pojemnik wyschnie, należy skleić wiązki papieru i ozdobić go kryształkami lub posypać bezbarwnym lakierem.

Istnieją inne zastosowania tub gazetowych. Przyklej karton do dna, a następnie owinąć wokół podstawy wiązkami, tworząc korpus wazonu.Kształt produktu zależy od nachylenia rur.Gotowy produkt należy polakierować lub rozcieńczyć PVA w celu zabezpieczenia szelek, a następnie pomalować wazon na dowolny kolor.

Dekorowanie pałeczkami

Następnym krokiem zbierz kilka gałęzi tej samej grubości. Następnie wyczyść materiał. Zrób wszystkie gałęzie tej samej długości, pomaluj każdą farbą akrylową i pozostaw do wyschnięcia. Gdy materiał jest gotowy, możesz zacząć ozdabiać szklany wazon własnymi rękami. Po umieszczeniu gałązek na obwodzie koła musisz przymocować produkt za pomocą wstążek, nici za pomocą guzików lub innych materiałów.

Inne opcje dekorów

Można również użyć serwetek, kory, suchych gałęzi, fragmentów starej siatki. Wszystkie te elementy docenią miłośnicy eko-wystroju.

Papier-mache. Mieszanką znakowanego papieru i kleju PVA pokrywają podstawę wazonu, co nadaje mu nietypowy kształt i tworzy trwały produkt. Po wyschnięciu mieszanki możesz kontynuować dekorowanie reliefu improwizowanymi materiałami, możesz wyczyścić powierzchnię płótnem szmerglowym lub nie zostawiać nic więcej do zrobienia. W każdym raziepapier-mâché można wykorzystać do stworzenia wyjątkowego dzieła sztuki.

Sznurek to cienka nitka skręcona z włókien. Tym przedmiotem możesz ozdobić wiele rzeczy, w tym wazon zrób to sam.Wystarczy przykleić sznurek do dna pojemnika klejem, a następnie nawinąć go na produkt.

Gips. Ten materiał wymaga umiejętności mistrza. Na wazon nakładany jest gips w postaci szpachli. Gdy materiał wysycha, nakładany jest reliefowy podkład za pomocą noża lub szpachelki.

Sznurek. Wszelkie pojemniki (szkło, plastik, porcelana) są owijane włóknem palmowym. Lepiej jest przymocować sznurek za pomocą kleju budowlanego.

Dekoracja na szkle

Dekoracja wstążkowa

Materiały:

  • satynowe wstążki;
  • koronki;
  • kulki;
  • sztuczne kwiaty;
  • pióra;
  • farba do szkła;
  • klej.

Najłatwiej udekorować szklankę własnymi rękami za pomocą wstążek w kolorze białym i różowym. Aby to zrobić, musisz złożyć paski w jednym rzędzie, owinąć nimi szkło, przyciąć krawędzie i wzmocnić wystrój klejem. W tym samym miejscu należy przykleić kokardę wstążkową.

Sobór! Taśmą można również owinąć nóżkę szkła.

W takim przypadku lepiej użyć cienkich pasków, a odciąć paski już sklejone.Końce tkaniny należy podpalić ogniem, aby się nie kruszyły.

Zdobienie koronką

Koronka zawiera prosty wzór. Materiał ten świetnie prezentuje się na szkle. Oprócz głównego wystroju szkło można ozdobić cyrkoniami i płaskimi koralikami.

Rada! Często używam tego dekoru do okularów ślubnych.

Dekorowanie luzem

Ta opcja jest bardziej odpowiednia dla osób, które dobrze pracują z pędzlem. Możesz ozdobić szkło lokami, wzorami kropek, sercami, kokardkami itp. Dla początkujących artystów lepiej jest użyć szablonów do rozpraszania. Lub zaoferuj koronkę i powtórz wzór na szkle.

Wskazówka! Do dekoracji możesz użyć prostej farby lub gwaszu.

Decoupage i dekoracja wazy na prezent (2 filmy)

Wystrój pomysły na wazon i okulary (45 zdjęć)

.