Dekoracje ślubne DIY: mistrzowska klasa tworzenia zaproszeń i innych pomysłów

Każda panna młoda marzy, aby najważniejszy dzień w jej życiu był jak najlepszy i niezapomniany. Chciałabym, aby ślub wyróżniał się oryginalnością, a wszystkie towarzyszące mu dodatki wyglądały niecodziennie i chwytliwie. Rozwiązaniem w tym przypadku będzie dekoracja ślubna „zrób to sam”, pomysły zaproponowane w tym artykule pozwolą uniknąć niepotrzebnych kosztów i zamienią uroczystość w naprawdę wyjątkowe wydarzenie.

Jeśli budżet nie pozwala na zatrudnienie profesjonalnego projektanta, a wciąż marzysz, że minie tak niezwykły dzień ze wszystkimi akcesoriami, przy odrobinie wysiłku i puszczając wodze wyobraźni, możesz zbudować oryginalne rękodzieło się.

Zaproszenia ślubne (MK)

Przygotowując się do zbliżającej się zabawy, Państwo Młodzi z pewnością zastanowią się, jak znakomicie poinformować o tym bliskich i znajomych.Samo przygotowanie pocztówek nie jest trudne, poza tym zaproszeni ucieszą się, że poświęcono im czas i wysiłek.

Do wykonania rękodzieła własnymi rękami potrzebujemy:

 • kartki papieru i karton;
 • wstążki satynowe;
 • koronki;
 • klej;
 • wydrukowane zaproszenie;
 • nożyczki (zwykłe i kręcone);
 • dziurkacz.
Wymagane materiały

Proces rejestracji:

1. Określić z rozmiarem pocztówki i odpowiednio wydrukuj zaproszenie. W większości przypadków używa się do tego białego papieru, ale można również wypróbować inne odcienie. Wydrukowane zaproszenie wycinamy kręconymi nożyczkami.

Wytnij zaproszenie wzdłuż krawędzi

2. Na górze karty dziurkaczem robimy dziurkę na kokardkę z satynowej wstążki.

Wykonanie dziurki

3. Wykonać kopertę z tektury o wymiarach zaproszenia. Boczne krawędzie po jednej stronie będą lekko wystawać, więc lepiej je od razu zagiąć.

Kopertę wykonujemy z tektury

4. Blankiety na koperty ozdobione są koronkowymi łatami, które mocuje się klejem z wnętrze. Następnie musisz zagiąć krawędzie wzdłuż zagięć i przykleić je po przeciwnej stronie, tworząc kopertę.

Przyklejamy koronkę

5. Otwór robimy od góry, zaproszenie wkłada się do koperty i mocuje wstążką.

Przełóż wstążkę przez otwór i zawiąż ją w kokardę

6. Używając wąskich i szerokich satynowych pasków wykonujemy na kopercie piękna kokardka. Aby to zrobić, dwa kawałki szerokiej taśmy są wyginane i mocowane pośrodku małą klapką, krawędzie są przetwarzane lżejszą.

Wykonanie kokardki ze wstążek

7. Kokardka mocowana jest na środku zaproszenia. W razie potrzeby rękodzieło ślubne można również uzupełnić cyrkoniami, cekinami.

Przyklej kokardę do koperty

Na wideo: jak zrobić proste zaproszenia ślubne.

Ozdabianie kieliszków i świec

Tasiemki satynowe służą głównie do zdobienia kieliszków.Oparte na motywie świątecznym połączenie bieli i pastelowych barw, które wyglądają bardzo delikatnie i harmonijnie.Możesz owinąć nóżki kieliszków strzępami, zrobić małe różyczki lub po prostu przykleić je do szkła. Możesz również dodać koraliki i cyrkonie.

Koronkę można wykorzystać jako ozdobę okularów. Materiał posiada misterny wzór, który dobrze prezentuje się na przezroczystym szkle.

Świece są szeroko stosowane do dekoracji sali bankietowej. Są również potrzebne do ceremonii rozpalenia rodzinnego paleniska.Na łatę stosuje się te same materiały, co na okulary, można ją również uzupełnić obecnością małych sztucznych kwiatów lub malowania.Świece umieszcza się w zwykłych szklanych słojach, ozdobionych koronką lub wstążką.Jeśli przyjęcie odbywa się w kawiarni, należy zapytać gospodarzy, czy można zapalić świeczki.

Dekoracja butelek ślubnych

Szampana ozdabiają Państwo Młodzi i przez cały okres nikt go nie dotyka. Na koniec zabawy sprzedawane są butelki i tradycyjnie jedną z nich otwiera się na rocznicę, a drugą na narodziny pierwszego dziecka.

Opcji jest sporo, przedstawiamy kilka z nich:

 • ozdoba z jasnej koronki;
 • owijanie wąskimi wstążkami;
 • zastosowanie glinki polimerowej;
 • ornament w technice decoupage.

Ważne, aby wiedzieć! Niezależnie od wybranej metody najpierw usuwa się etykietę z butelki i przygotowuje się powierzchnię.

Polimerowa dekoracja
Owijanie wstążki
Dekoracja decoupage
Dekoracja butelki z koronką

Pamiątka dla gości

Coraz większą popularnością cieszą się upominki dla gości od nowożeńców. Pod koniec uroczystości wręczenie prezentu uczestnikom uroczystości uważane jest za oznakę dobrej formy. Przy odrobinie wysiłku i wyobraźni prezentacje te są dość tanie, ale jednocześnie sprawią radość gościom.

Prezenty mogą być bardzo różne. Wiele osób daje słodycze. Aby to zrobić, musisz zrobić małą kopertę i włożyć do niej słodycze, czekoladę, marmoladę.W kopercie tej znajduje się również pocztówka, na której nowożeńcy wyrażają wdzięczność za obecność na wakacjach.

Dobrą alternatywą są również pamiątki:

 • kubki ze zdjęciem;
 • magnesy na lodówkę;
 • breloki tematyczne;
 • rośliny domowe w doniczce;
 • mydło ręcznie robione;
 • świece;
 • Butelka wina lub tabliczka czekolady ze zdjęciem młodych.

Brelok tematyczny
Świece DIY
Tabliczka czekolady ze zdjęciem młodych ludzi
Mydło ręcznie robione
​​​​

Opcje filcu

Filc to uniwersalny materiał do kreatywności, który również wygląda ładnie i jest niedrogi.Z tego materiału można wykonać wiele prostych detali, które ozdobią wakacje i dodadzą mu elegancji.

Oto tylko kilka pomysłów:

 • Filcowe kwiaty. W Internecie można zobaczyć wiele możliwości wykonania bukietów z filcu. Takie kompozycje prezentują się fantastycznie, ponadto wytrzymają do końca wieczoru, a nawet dłużej.

 • Poduszka pierścieniowa. Akcesorium w tym projekcie wygląda bardzo delikatnie, można je ozdobić filcowymi kwiatami, lokami.

 • Figurki na ciasto. Używając filcu w połączeniu z filcowaną wełną, możesz samodzielnie wykonać urocze figurki, które będą przechowywane przez wiele lat.

 • Girlandy z filcu. Wykonana w formie girlandy z kwiatostanów, napisów o różnych kształtach.

Przy dekorowaniu nie zaleca się używania zbyt wielu detali lub robienia wszystkiego z filcu. Lepiej podkreślić nie kilka elementów.

Dekoracja sali i samochodu

Sala bankietowa jest zwykle dekorowana przez właścicieli zakładu. Ale jeśli para nie jest z czegoś zadowolona i chce przyłożyć rękę do ogólnej dekoracji, istnieje wiele przyzwoitych opcji. Wszystkie elementy muszą być w tym samym stylu.W przypadku tego wydarzenia najlepiej jest użyć draperii z tkaniny, oryginalnych obrusów i satynowych naszywek.Gama kolorów wszystkich elementów może mieć jeden odcień lub kilka. Najważniejsze jest to, że są ze sobą w harmonii.

Możesz także skorzystać z innych pomysłów, mianowicie:

 • Balony- można je rozsypać po podłodze lub wypełnić helem i przywiązać do oparcia krzeseł.
 • Świeże kwiaty- piękne dekoracje umieszczane na stołach, świetnie prezentują się jako dodatek do ogólnego wnętrza.
 • Girlandywykonane własnymi rękami z papieru i innych materiałów.

Balony wypełnione helem w tiulu prezentują się szczególnie dostojnie i atrakcyjnie.

Stół, przy którym zasiądzie świeżo upieczony mąż i żona, powinien wyróżniać się wśród ogólnej dekoracji i być utrzymany w tym samym stylu co inne elementy.Tiulowa lub tiulowa spódnica stanie się wspaniałą ozdobą weselnego stołu własnymi rękami.Oryginalną ozdobą będzie kompozycja ze świeżych kwiatów, która z reguły ma podłużny kształt i jest umieszczona centralnie. Wystrój stołu weselnego można uzupełnić kokardkami w satynowe paski.

Dekoracja orszaku powinna być jasna i niezapomniana, jak sama uczta. Do ozdabiania samochodów wykorzystywane są następujące elementy:

 • bujne kokardki z tiulu i organzy;
 • balony;
 • pluszaki.

Korzystając z dostępnych materiałów możesz samodzielnie wykonać piękne i niepowtarzalne dekoracje na przedpokój, okulary i samochody, jednocześnie dużo oszczędzając. Będzie to wymagało odrobiny wysiłku, wyobraźni i chęci, dzięki czemu uczta okaże się jasna i niezapomniana.

Ciekawe pomysły na wykonanie dekoracji (2 filmy)

Różne opcje dekoracji ślubnych (40 zdjęć)

Mydło wyrabiane ręcznie
Świece DIY
Owijanie wstążką
Batonik ze zdjęciem młodych
Dekor z gliny polimerowej
Brelok tematyczny
Dekoracja decoupage
Ozdoba butelki z koronką
.