Dekoracja ścienna z „żywymi” motylami

Aby zmienić lub nawet zaktualizować wygląd domu, wcale nie jest konieczne przeprowadzanie napraw. Kreatywni ludzie mogą zmienić postrzeganie pokoju za pomocą dostępnych materiałów, takich jak tworzenie motyli na ścianie własnymi rękami. Dzieci uczą się od szkoły robienia ozdób w formie paneli. Dlatego zmiana zwykłego wyglądu ścian nie jest trudna.

​​

Jaki jest zestaw?

Ta dekoracja wygląda jak aplikacja, a raczej panel z papieru. Nie tylko efekt końcowy, ale także wizualna percepcja pomieszczenia zależy od sposobu wykonania wystroju. Wyobraź sobie wir latających kolorowych motyli na ścianie. Taka dekoracja przyciągnie naładowanych gości i ucieszy oko.Panel wykonany ze sztywnej tektury jest nie tylko trwały, ale może mieć również dowolny kształt.Motyle, wykonane z włóknistego papieru, są przymocowane pośrodku i trzepoczą skrzydłami przed każdym ruchem powietrza.

Od czego zacząć?

Najpierw musisz zdecydować o formie wniosku. Możesz wyszukać szablony i szablony w Internecie, a następnie przejść do wyszukiwania kolorów. Dekoracja ścienna z motylami powinna być jasna, aby nie łączyć się z wystrojem pomieszczenia.

Gotowe okazy są zwykle prymitywne i niezbyt skomplikowane.Zaletą dekoracji domowej roboty jest możliwość tworzenia aplikacji wolumetrycznych.Konieczne jest przygotowanie layoutu przyszłej kompozycji w dowolnym programie, a następnie wykorzystanie go do opracowania szablonów o różnej wielkości.

Rada! Gonienie wielu zakrętów i marszczeń na skrzydłach nie jest tego warte. Następnie wszystkie te elementy będą musiały zostać wycięte nożyczkami. Należy również unikać symetrii, czyli lustrzanego odbicia skrzydeł. Jeden z nich może być nieco większy. To doda dynamiki ostatecznej aplikacji.

Po wybraniu rozmiaru i ilości można wydrukować szablony o różnych rozmiarach. Obrabiany przedmiot należy umieścić na arkuszu tektury i wyciąć wzdłuż konturu.

Obraz ogólny

Ogólna postać obrazu może być dowolna. Obraz trąby powietrznej, rozproszenia motyli, który zostanie połączony z wzorem na tapecie, tynku lub innym materiale wykończeniowym. Inną opcją na umieszczenie wystroju we wnętrzu jestlot motyli z jednej strony pomieszczenia na drugą lub ich rozmieszczenie w grupach.Uformowany pomysł należy najpierw utrwalić na papierze, a następnie szablony przenieść ołówkiem na ścianę. Linie muszą być nie pogrubione, aby później nie były uderzające.

Wybór materiału

Możesz wykonać szablony z papieru, kartonu, folii, tkaniny. Rozważmy każdą z opcji.

Papier

Panel wielokolorowego papieru do najprostszej rzeczy. Co więcej, jest to najtańsza opcja wystroju. Ten materiał można zastąpić błyszczącym papierem z czytanego magazynu. Powstałe motyle można ułożyć zgodnie z kolorami na ogólnym obrazie.

Ważne! Całkowicie naklejona dekoracja nie będzie wystawać ponad poziom ściany. Motyle, które są przyczepione w dużej odległości, będą trzepotać skrzydłami podczas ruchu powietrza.

Karton

Ta dekoracja jest trudniejsza do wykonania, ale bardziej niezawodna. Karton szybko przybiera dowolny kształt i długo go zachowuje. Możesz sprawić, że skrzydła będą zakrzywione lub zaokrąglone. Wystarczy zwilżyć karton i zgiąć go obciążeniem. Po wyschnięciu przybierze dowolny kształt. Ze względu na dużą wagę montaż takiego panelu będzie trudniejszy.

Folia

Z grubego lub samoprzylepnego winylu można wykonać wspaniałe kolorowe szablony.Błyszczące motyle nie tylko błyszczą, ale i błyszczą w pokoju. Proces produkcji jest taki sam jak w przypadku cienkiej tektury. Folia samoprzylepna nie wymaga dodatkowego mocowania, a zwykłą kolorową folię mocuje się na ścianie za pomocą kleju.

Rada! Aby motyl mógł zatrzepotać skrzydłami, należy zabezpieczyć tylko środkową część obrabianego przedmiotu.

Tkanina

Tkaninę można wykorzystać do dekoracji ścian zwykłą płynną tapetą, draperią, dowolnym miękkim podkładem. Takie motyle zmieszczą się we wnętrzu, a nawet poprawią projekt. Lepiej jest je całkowicie naprawić za pomocą kleju. Aby stworzyć obszerny wystrój, musisz rozcieńczyć klej PVA wodą. Bardzo cienką tkaninę można zwilżyć, wyciąć szablony, a następnie pozostawić do wyschnięcia w pożądanym kształcie.

Mocowanie dekoracji

Nie wystarczy zrobić panel. Niezbędne jest również pewne zamocowanie go na ścianie:

Klej

W przypadku szablonu z papieru należy użyć kleju PVA lub kleju do tapet. Po prostu nie musisz przesadzać z ilością.

Szpilki

Zapięcia z pięknymi główkami, można użyć małych perełek.Szpilka szybko wejdzie w drewnianą okładzinę, pokrycie z korka, płytę gipsowo-kartonową.Z tapetą można zrobić inaczej. Trzeba zagiąć czubek szpilki o 90 stopni za pomocą szczypiec lub szczypiec, a następnie przykleić motyla pod tapetę. Aby uzyskać większą niezawodność, możesz zamocować szpilkę na kleju Moment.

Styropian

Szablon jest przymocowany z jednej strony, a z drugiej do ściany. Jedynym minusem jest to, że w przypadku pęknięcia pianki trudno będzie usunąć resztę wystroju.

Nici

Lepiej przymocować origami do nici. Na cienkich, bezbarwnych żyłkach trzeba powiesić motyle pod gzymsem lub bezpośrednio do sufitu. Takie rozwiązanie stworzy wolumetryczną dekorację pomieszczenia.

4 klasy mistrzowskie

Papierowe klasy mistrzowskie

Materiały:

 • tapetowanie;
 • Papier szablonowy;
 • karton;
 • ołówek, nożyczki.

Najpierw musisz wydrukować i wyciąć szablony o różnych rozmiarach, aby efekt był bardziej realistyczny. Następnie przymocuj sylwetkę do kartonu, zakreśl ją i wytnij. Musimy przygotować jak najwięcej kopii.

Następnym krokiem jest nałożenie kleju na krzywe i przymocowanie ich do ściany. Środek dociskamy paznokciem, a następnie wyginamy krawędzie. Wskazane jest, aby uzyskać efekt we wnętrzu, gdy duże motyle lecą w jednym kierunku, a mniejsze przyczepiają się wzdłuż krawędzi nieco dalej od głównego stada.

Mistrzowska klasa z płyt winylowych

Materiały:

 • płyty;
 • kredka;
 • szablony;
 • nożyczki.

Aby wykonać wykrojnik, należy zaznaczyć środek szablonu na płytce i obrysować kontur białą kredą. Następnie połóż blachę do pieczenia z folią i talerzem na wierzchu. W piekarniku nagrzanym do 400 stopni i włóż blachę do pieczenia, poczekaj, aż płyta zacznie się odkształcać i wyjmij ją. Zajmuje to około 45 sekund. Następnie musisz wyciąć motyla nożyczkami. Schludnie, ale szybko.

Ważne! Winyl szybko się ochładza. Może być konieczne kilkakrotne podgrzanie talerza.

Warsztat gliniany

Materiały:

 • pieczenie Dania;
 • glina (60 gramów na 2,5 motyla);
 • biała nić.

Trzeba zrobić półfabrykaty z formy do pieczenia i zrobić cztery otwory w środku. Złóż skrzydełka pod różnymi kątami, a następnie ułóż motyle w naczyniu do pieczenia. Glina powinna być w piekarniku przez 15 minut.

Ważne! Skrzydełka lekko się wyprostują pod wpływem wysokiej temperatury.

Jeżeli uzyskane otwory nie są wystarczająco duże, można je powiększyć nożem.Krawędzie należy następnie przeszlifować papierem ściernym. W razie potrzeby figury można ozdobić. Przebij nić przez otwory na krzyż, zawiąż węzeł. Już przez nią przełóż pinezkę i przymocuj motyla do ściany.

Kurs mistrzowski ze stron książki

Materiały:

 • stara książka;
 • gałązki, koraliki, perły ozdobne, muszle;
 • wieszaki z drutu;
 • klej, nożyczki;
 • sznurek i ołówek.

Najpierw należy przykleić szablon do kartki i wyciąć dwa skrzydełka. Gałęzie krzewów należy oczyścić z liści i namoczyć. Pręty staną się bardziej miękkie i nie pękną przy zginaniu. Wieszak druciany należy wygiąć w pierścień i owinąć prętami. Po wyschnięciu wieńca należy przymocować pręty gorącym klejem.

Ciało motyla składa się z koralików, koralików, perełek, które są nawleczone na sznurek i połączone ze sobą za pomocą gorącego kleju. Następnie należy wkleić „ciało” w papier. Efekt trzepotania zapewnią lekko wygięte skrzydła. Pozostaje tylko przymocować motyla do wieńca.

Wniosek

Aby zrobić motyle własnymi rękami, potrzeba dużo czasu, wytrwałości i różnych pomysłów. Ale ten wystrój wprowadzi do twojego życia żywe emocje. Co więcej, taką aplikacją można ozdobić każdą dekorację mieszkania.

Origami modułowe - motyl (2 filmy)

Opcje dekoracji wnętrz z motylami (39 zdjęć)

(2 91)
.