Dekoracja ścienna z dwukolorowym malowaniem: opcje malowania kombinowanego

Wiele osób wybierając sposób dekoracji ścian preferuje tradycyjne malowanie.Malowana ściana będzie pasować iz powodzeniem wpasuje się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza typu minimalizm.Barwienie to potężne narzędzie do projektowania, które pozwala tworzyć unikalne efekty. Ciekawym podejściem jest pomalowanie ścian w mieszkaniu na dwa kolory.Dzięki temu projektowi możesz dodać do pokoju potężną energię pop-artu lub wprowadzić harmonijne tło do klasycznych wnętrz.

Zalety malowania ścian

Uważa się, że pomalowana ściana wygląda na matową i matową w porównaniu do ściany pokrytej z tapetą - to duży błąd. Nowoczesne farby mają wiele zalet. Na przykład farby można łatwo zabarwić na prawie każdy kolor. Tapeta nie daje takiej swobody.Farby łączy się w różnych proporcjach, aby uzyskać ciekawe odcienie i efekty.

Ale nie myśl, że malowanie ścian na dwa kolory jest łatwe. Ten rodzaj pracy wymaga szczególnej troski. Potrzebna Ci będzie wysokiej jakości taśma maskująca – zabezpieczy ona powierzchnię niewymagającą barwienia, a także da się łatwo usunąć bez uszkodzenia warstwy już pomalowanej ściany.Malowanie kombinowane będzie wymagało maksymalnej precyzji obliczeń, pomiarów i oznaczeń.Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ różne metody barwienia mogą zająć trochę czasu.

Kolorystyka łączona: pasujące kolory

Aby harmonijnie połączyć dwa kolory, wystarczy mieć przed oczami koło kolorów.Jeśli dodasz do tego koła wyobraźnię, możesz uzyskać idealny zestaw kolorystyczny i ciekawe efekty.W nowoczesnym wzornictwie stosuje się trzy metody mieszania kolorów: czarno-białe, szaro-beżowe odcienie, dwa zimne pastelowe kolory.Bardzo popularnym podejściem jest użycie kilku blisko spokrewnionych odcieni lub kolorów, które są ze sobą powiązane.

W przypadku wybrania tej drugiej opcji do barwienia w dwóch kolorach, należy wybrać odcienie o zbliżonym nasyceniu, temperaturze barwowej i innych cechach.Jeśli nie użyjesz koloru pomarańczowego, ale brzoskwiniowego, to zielony nie zadziała, najlepiej wybrać oliwkowy.

Aby uzyskać idealnie płaską ramkę, łączenia są ozdobione listwami poliuretanowymi, bordiurami papierowymi lub listwami drewnianymi.

Jeżeli doboru kolorów dokonywano nie z katalogów, ale intuicyjnie i wyobraźnią, warto zlecić zabarwienie ze znacznym marginesem.Jeśli taka unikalna farba nagle się wyczerpie i trzeba będzie stworzyć nową porcję, to nie zawsze będzie możliwe dokładne dopasowanie pożądanego koloru. Ważne jest, aby mieć margines bezpieczeństwa, jeśli mieszanie będzie wykonywane samodzielnie.

Kolory do kuchni i salonu

W kuchniach malowanie ścian jest teraz o wiele ważniejsze niż tapetowanie. Możesz użyć tapety do malowania. W takich pokojach gromadzą się wszyscy członkowie rodziny, przyjmują tam gości, hostessy spędzają pewną część swojego życia. Ważne jest, aby schematy kolorów były jak najbardziej wygodne.Szczególnie istotne są ciepłe kolory, które w ludzkiej podświadomości kojarzą się z bogactwem i dobrym samopoczuciem.Niektóre odcienie nawet zwiększają apetyt.

Salon to miejsce w mieszkaniu, w którym kolory muszą być jasne. To pomieszczenie, w którym należy maksymalnie pokazać swoją wyobraźnię. Wszelkie schematy kolorystyczne i odcienie będą tutaj wyglądały bardzo harmonijnie, ale ważne jest, aby kolor był połączony z ogólnym stylem i meblami.

Kombinowane opcje malowania

Tutaj nie będziemy rozmawiać o technologiach malowania, ale o tym, jak ściany są podzielone na strefy w projekt w dwóch różnych kolorach. Istnieje 10 oryginalnych i zwycięskich podejść.

Podział ściany w poziomie

Jedna część powierzchni ściany od podłogi jest pomalowana jednym kolorem, wyższa część zostanie pomalowana farbą inny odcień.Granica jest najczęściej ustalana na około jednej trzeciej wysokości ściany od podłogi. Ale możesz wykazać się kreatywnością i narysować granicę gdzie indziej. Na przykład możesz podzielić ścianę na pół lub powiększyć dno.Czasami projektanci tworzą granicę nawet pod sufitem.

Tradycyjnym sposobem malowania jest podzielenie ściany na dwie części poniżej linii środkowej.Malowanie w ten sposób tapety lub ścian jest idealne do różnych rozwiązań wnętrz - dotyczy to zarówno stylu klasycznego, jak i nowoczesnego.Proces malowania ścian na dwa kolory w mieszkaniach z poziomym podziałem ściany daje efekt paneli, które zwykle montuje się na dole ścian.

Granica między dwoma kolorami jest w tym przypadku wykonana za pomocą listew lub elementów dekoracyjnych.

Jak malować? Najpierw ściana jest pomalowana na jasne kolory. Po wyschnięciu farba jest zaznaczana i rysowana linia - to jest przyszła granica. Poniżej lub powyżej tej granicy przyklejona jest taśma maskująca. Powinien być przyklejony tam, gdzie został już pomalowany. Następnie obszar powyżej lub poniżej granicy jest malowany na drugi kolor. Taśma jest ostrożnie usuwana.

Kolorowe wstawki

Ta technologia symuluje również panele. Najpierw ściana jest pomalowana na jeden z wybranych kolorów. Gdy farba całkowicie wyschnie, zaznacz powierzchnię roboczą.Taśma klejąca jest nakładana wzdłuż linii. W rezultacie otrzymasz kwadratowe lub prostokątne obszary - są one zamalowane ciemniejszym kolorem w środku. Następnie taśmę należy usunąć, aż farba wyschnie. Wykazując się wyobraźnią i kreatywnością możesz zastosować inne oryginalne rozwiązania.

Należy pamiętać, że ten sposób dekoracji idealnie nadaje się do klasyki - przedpokoju w stylu barokowym lub innym stylu glamour.

Ściany akcentujące

Takie podejście jest odważnym stwierdzeniem i nie ma ryzyka przesycenia.Najczęściej neutralne lub jasne kolory pokrywają trzy z czterech ścian w pomieszczeniu, a ostatnia, czwarta ściana, będzie miała inny odcień.Kolor może być dowolny - bardzo powściągliwy lub nasycony i żywy. Wszystko zależy od pożądanego efektu projektowego. Oczywiście nie ma tu rygorów.Możesz pomalować nie całą ścianę, ale tylko część.Na przykład możesz zrobić szeroki pionowy pasek.

Gradient power

Wszystko tutaj przypomina akcentowaną kolorystykę.Cała powierzchnia w pokoju pokryta jest jednym wybranym kolorem, a jedna część musi być inna.Ale sekret polega na tym, że nie używa się różnych kolorów, ale odcienie tego samego koloru różnią się nasyceniem. Okazuje się, że gradient.Projektanci często używają do czterech tonów - hol wejściowy jest pomalowany w jednym odcieniu, sypialnia - w innym, na ściany w kuchni - stosuje się trzeci kolor.

Poziome paski

Jest to bardzo prosty, ale skuteczny sposób na stworzenie oryginalnej ściany.Technologia jest prosta: po pierwsze, cały obszar roboczy jest malowany jednym kolorem. Gdy farba całkowicie wyschnie, zaznacz linie - to dolna i górna granica dużego paska. Taśma klejąca jest przyklejona wzdłuż linii i pomalowana na inny kolor, ale tylko wewnątrz linii. Eksperci zalecają odklejanie taśmy, gdy farba jest jeszcze mokra.

Ta opcja jest idealna do korytarzy i korytarzy. Listwa optycznie obniży sufit, a całe pomieszczenie stanie się nieco szersze i bardziej przestronne.

Wystarczy użyć dwóch lub trzech tonów i ściana łatwo zamienia się w pasiastą.Muszę powiedzieć, że ten proces jest dość pracochłonny, ale wynik wart poświęcenia czasu. Najprostszym sposobem jest wykonanie szerokiego paska - w tym przypadku potrzeba mniej pracy z taśmą klejącą, a wynik będzie wyglądał ładniej.Szeroki pasek wygląda bardziej miękko niż wąski pasek.

Złożony kształt

Barwienie przy użyciu dwóch lub więcej kolorów może być różne. Wystarczą najdziwniejsze opcje.Na przykład granica między dwoma odcieniami może mieć postać łuku, wołu lub zygzaków.Drugi kolor można umieścić na głównym kolorze za pomocą kółek, owali i różnych kształtów geometrycznych.

Wnętrze to fantazja. Aby uzyskać naprawdę stylowe mieszkanie, wystarczy pomyśleć, a następnie wziąć odpowiednie kolory, wałek lub pędzel i zamienić nudne mieszkanie z szarymi ścianami w wymarzony dom.

Właściwie łatwo, przy tych tajnikach malowania ściany na dwa kolory, projekt mieszkania okaże się jak najbardziej oryginalny. Malowanie ścian lub tapety na dwa kolory to okazja do oderwania się od narzuconych standardów, więc nie czekaj długo – marzenia powinny się spełnić.

Gradientowe malowanie ścian (2 filmy)

Opcje malowania ścian na dwa lub więcej kolorów (42 zdjęcia)

​​
.