Dekoracja ścienna: robimy jasne papierowe rękodzieła własnymi rękami

Papier jest uniwersalnym materiałem do kreatywności, z którego można wykonać wiele rękodzieł. Ponadto tworzenie papierowych dekoracji jest dobre dla dzieci, które rozwijają w nich kreatywność i ukryte talenty. W tym artykule omówimy, jak wykonać dekorację ścienną własnymi rękami, a także technikę wykonania i różne warianty.

Istnieje wiele oryginalnych rękodzieł ściennych - pompony, girlandy, kwiaty i papiery, wachlarze itp. Aby stworzyć wystrój, nie potrzebujesz specjalnej wiedzy i umiejętności, najważniejsze jest poświęcenie na to trochę czasu i cierpliwości.

Pompony papierowe (MK)

Dekoracja wygląda delikatnie i pięknie, ponadto wyróżnia się na tle ogólnym. Pompony mogą mieć różne kolory i rozmiary, co pozwala na dopasowanie ich do stylu pokoju lub wakacji.

Aby wykonać dekorację papierową należy przygotować:

  • papier kraft lub falisty;
  • wątki;
  • nożyczki.

Pompony można wykonać w następujący sposób:

1. Kilka arkusze kolorowego papieru układa się jeden na drugim i składa w harmonijkę. Jeśli potrzebujesz małej kulki, wystarczą 4 warstwy, na średnią - 5-6, na dużą - 8 lub więcej warstw papieru.

2. Gdy wszystko jest gotowe, środek złożonego arkusza zawiązujemy nitką lub drutem. Aby dokładnie odgadnąć środek, musisz złożyć akordeon na pół i zawiązać go na zakręcie. Jeśli tego nie zrobisz, piłka może się przekrzywić.

3. Brzegi akordeonu obszyte trójkątem lub półokręgiem. Następnie zaczyna się najtrudniejsza i cierpliwa praca. Każdy arkusz jest indywidualnie starannie wyprostowany, aby nie uszkodzić papieru. Najpierw musisz przejść do środka arkusza, a następnie wyprostować poszczególne warstwy. Dla wygody lepiej podzielić warstwy na pół - jest to znacznie łatwiejsze niż oddzielanie każdego arkusza osobno od całkowitej masy.

4. Po zakończeniu pracy przystąpić do rozkładania i rozciągania każdego arkusza, nadając w ten sposób kulce pożądany kształt. Powstałe pompony staną się jasną ozdobą ściany, stołu i innych powierzchni.

Etapy robienia pomponu z papieru

Na filmie: a pompon wykonany z papieru.

Girlanda z papieru

Te dekoracje odpowiednio ozdobią każde wnętrze, dodając mu lekkości i wyrafinowania. Aby zmienić pomieszczenie, wystarczy wybrać odpowiednią girlandę z papieru, która może nie tylko pełnić funkcję elementu dekoracyjnego, ale również stać się przedmiotem zagospodarowania przestrzennego.

Przed wykonaniem girlandy należy wybrać kształt, od którego zależy użyty materiał. Może to być cienki lub ciężki papier. Pierwsza nadaje się do tworzenia szybkich i przewiewnych dekoracji. Produkty są lekkie i nieważkie, tworząc wrażenie przestronności w pomieszczeniu. Gruby papier to niezawodny materiał, ale cięższy i trudniejszy w obróbce. Warto wziąć pod uwagę wagę gotowego produktu po zamontowaniu na ścianie.

Gazety, serwetki, pocztówki itp. mogą również służyć jako materiał. Wszystko mocuje się z reguły do ​​kleju, zszywacza lub spinaczy, w zależności od kształtu i rodzaju girlandy.

Flagi

Prostokątne kawałki są cięte, następnie składane na pół i nawlekane na sznurek. Wszystko mocuje się klejem lub taśmą dwustronną. Aby stworzyć jasną girlandę, najlepiej użyć jak największej liczby kolorów. Aby uzyskać bardziej atrakcyjny i estetyczny wygląd, należy również zachować tę samą odległość między flagami.

Na filmie: girlanda z flagami wykonana z kolorowego papieru.

Serduszka

Świetna propozycja na romantyczną kolację lub udekorowanie pokoju młodej dziewczyny. Wykroje są wycinane z papieru i łączone ze sobą po 2 sztuki. W tym przypadku górne serce jest zgięte na pół w środku. Elementy mocowane są nićmi, głównie na maszynie do szycia.

Na wideo: girlanda z papierowych serc.

Koła i pierścionki

Piękny element stworzony z wyciętych kół o różnych kolorach i rozmiarach. Zapinany na nitkę za pomocą kleju i będzie doskonałym ozdobą każdego pomieszczenia. Inną opcją jest girlanda łańcuszkowa wykonana z papierowych ogniw. Wytnij paski papieru o szerokości 0,5-4 cm i długości do 15 cm. Jeden pierścień przechodzi przez drugi, a następnie pasek jest sklejany.

Na filmie: girlanda z papierowych pierścieni.

Dekoracje kwiatowe

Jako dekoracje ścienne możesz wykorzystać płaskie lub trójwymiarowe motywy roślinne. Aby stworzyć płaski wystrój, wygodnie będzie użyć szablonu, który możesz kupić lub wykonać samodzielnie. Następnie musisz równomiernie i dokładnie wyciąć wszystkie szczegóły. Gama kolorów i rozmiarów może być zróżnicowana.

Kwiaty wolumetryczne powstają przez nałożenie kilku warstw, a następnie utrwalenie i wyprostowanie. Materiałem może być zwykły papier biurowy, kalka kreślarska, papier pakowy i falisty.

Papierowe wachlarze będą również dobrą ozdobą sali, w której odbędzie się uroczystość. Wykonuje się je przez składanie za pomocą akordeonu, pasek jest wygięty na pół, wewnętrzne końce są połączone taśmą lub zszywaczem. Po kwitnieniu uzyskuje się półkole. Ozdoby mocowane są do ściany za pomocą taśmy dwustronnej.

Papierowe wachlarze można dodatkowo ozdobić koralikami, guzikami i innymi drobiazgami wyciętymi z papieru.

Biżuteria może mieć różne kształty - koła, flagi, kwadraty, ptaki, serca i wiele innych, w zależności od osobistych upodobań. Aby stworzyć prawdziwe wakacje, nie trzeba kupować drogich dekoracji, wszystko możesz zrobić sam, korzystając z dostępnych środków i możesz mieć pewność, że papierowy wystrój wykonany własnymi rękami przewyższy wszelkie oczekiwania.

Super pomysły na girlandy (2 filmy)

Oryginalne papierowe dekoracje (35 zdjęć)

.