Dekoracja przedpokoju w stylu prowansalskim: zdjęcia wnętrz i ogólne wskazówki

Styl prowansalski harmonijnie łączy naturalne motywy i modernistyczne osiągnięcia ludzkości.Jeśli spojrzeć na to, jak wygląda przedpokój w stylu prowansalskim, na zdjęciach widać, że większość z nich wykorzystuje naturalne materiały w połączeniu z urządzeniami technicznymi.Prowansja będzie idealnym rozwiązaniem do dekoracji przedpokoju, podczas gdy powierzchnia pokoju jest praktycznie nieistotna.Wystarczy minimalna przestrzeń, aby tak się stało.

Główne cechy Prowansji

Styl prowansalski to francuska interpretacja stylu rustykalnego.Design jest wszechstronny pod wieloma względami, ponieważ łączy nie tylko nowoczesność i naturalność, ale także luksus z rustykalną prostotą. Do dekoracji wnętrz wykorzystuje się pastelowe jasne kolory, wiklinowe meble, dekoracje tekstylne. Pomieszczenie powinno być jasne.

Rozważmy bardziej szczegółowo cechy stylu prowansalskiego:

  • Jasne światło dzienne.Projekt zakłada obecność ogromnych okien, ale ze względu na pewne osobliwości rozmieszczenia pomieszczenia ta możliwość doświetlenia jest niedostępna. Reflektory i kinkiety służą do odtworzenia naturalności naturalnego oświetlenia. Im więcej takich opraw zostanie zainstalowanych, tym lepiej.

  • Paleta kolorów jest reprezentowana wyłącznie przez jasne tony.Najpopularniejsze to lawenda, turkus, błękit i zieleń. Najważniejsze jest, aby wybrać wyciszone odcienie. Często używa się piasku, beżu, mleka i beżu.

  • Materiały dekoracyjne na ściany mają kilka różnych kierunków, ale wszystkie są naturalne.Często ściany wykończone są tynkiem strukturalnym, który można w przyszłości przemalować.Czasami ściany są po prostu malowane. Drewnianą podszewkę można wykorzystać do utworzenia panelu.Tapeta jest bardzo rzadkim zjawiskiem w Prowansji, ale jeśli wybierzesz tapetę, to będzie niezwykle lekka z jasnym kwiatowym nadrukiem.

  • Podłoga jest najczęściej drewniana, rzadziej chropowata.Naturalnie materiał ten nie jest zbyt estetyczny i odpowiedni w mieszkaniach, więc można go zastąpić parkietem.

  • Stosowane są wyłącznie naturalne meble wykonane z trzciny, rattanu i drewna.Inne opcje są po prostu nieistotne. Niepożądane jest kupowanie mebli, które posiadają elementy ze szkła i metalu. Ponadto kształty, rozmiary i wystrój powinny być proste.

Projekt prowansalski zakłada zastosowanie prostych elementów dekoracyjnych. Mile widziane są kwieciste nadruki i jasne tekstylia, które nadają pomieszczeniu romantyczny wygląd.

Na wideo: cechy stylu prowansalskiego.

Wybór mebli w przedpokoju

Styl prowansalski można łatwo odtworzyć w projekcie przedpokoju własnymi rękami. Najważniejsze jest przestrzeganie podstawowych wymagań przy projektowaniu romantycznego projektu. Ponadto należy wziąć pod uwagę cechy lokalizacji i funkcjonalność tego pokoju.

Przedpokój w stylu prowansalskim musi koniecznie zawierać szafę, półkę na buty, kosz na parasole, duże lustro.Są to podstawowe i najistotniejsze elementy dekoracyjne. Jeśli to możliwe, zmieścisz tu pufę lub fotel, a stolik kawowy nie będzie zbędny. Półki mogą być również kute.

Czyli oprócz drewna, rattanu i trzciny można zastosować również kamień naturalny i elementy kute.Kosz na parasole i stolik można kupić kuty, a kamień można wykorzystać jako materiał wykończeniowy na podłogę lub spód mebli.

Fotel lub pufa muszą być pokryte naturalną tkaniną - niedopuszczalne jest stosowanie skóry lub dermantyny.

Zdobienia

Projekt prowansalski zawiera wiele detali.Ponieważ przedpokój nie wymaga ozdobników, trzeba przemyśleć każdy szczegół. Lepiej udekorować swój dom naturalnymi materiałami, zwłaszcza że to zakłada Prowansja.

Zasłona lub miękka poduszka dekoracyjna na fotel lub pufę będą wspaniałą ozdobą.Pamiętaj, aby udekorować przedpokój kwiaty - możesz mieszkać w wazonie, kwiaty w doniczkach lub suszone.Przydadzą się również elementy wyposażenia domu, mogą to być obrusy, serwetki z dzianiny, pudła.

Podstawową ozdobą każdego przedpokoju tego projektu będzie rama lustra.Może być kuty lub drewniany. Lepiej jest użyć sztucznie postarzanej ramy. Metal w projekcie przedpokoju nie jest tak często używany. To tutaj można puścić wodze fantazji, prostota nie jest odpowiednia. Często jest to kompozycja wyrzeźbiona z litego drewna.

Najważniejsze, żeby wnętrze nie było zbyt jasne i chwytliwe. Jeśli używana jest jedna dekoracja, lepiej nie używać drugiej.

W celu uproszczenia idei można wykorzystać efekt sztucznego postarzania nie tylko poszczególnych elementów, ale również mebli.Dywany i pościel mają również swoje miejsce w projekcie przedpokoju. W większości przypadków dekoracyjna dekoracja w stylu prowansalskim jest wykonywana bez większego wysiłku, jeśli używasz przestarzałych rzeczy, które gromadzą kurz na strychu lub w szafie.

Stare klatki dla ptaków, ramki na zdjęcia, drewniane skrzynie i skrzynie idealnie pasują do stylu prowansalskiego. Nawet meble mogą być stare, ale wcześniej odpowiednio wykończone.

Prowansja istnieje nie tylko w swojej ogólnej postaci, ale także w zapachu, dlatego często stosuje się torebki ziół lub same suszone zioła, które są przymocowane do ścian i sufitu.Szczególnie mile widziana jest lawenda - nada pomieszczeniu odpowiedniego wystroju i zapachu samej Prowansji. W wielu przypadkach korytarz w tym stylu przypomina bardziej przedsionek w nowoczesnym wiejskim domu z motywami francuskimi.

Styl prowansalski we wnętrzu (2 filmy)

Przedpokój z duchem prowansalskim (45 zdjęć)

​​
.