Dekoracja pokoju DIY: 5 prostych super dekorów!

Wiele osób po ukończeniu remontu mieszkania jest zainteresowanych pytaniem - jak udekorować wnętrze pokoju własnymi rękami? Chociaż współczesny rynek oferuje wiele elementów wyposażenia wnętrz, które mogą pełnić funkcję wystroju, aby zaoszczędzić pieniądze, lepiej i łatwiej jest tworzyć takie rzeczy samemu.

Przed udekorowaniem domu należy zdecydować się na temat przewodni akcesoriów. Powinny tworzyć jeden obraz.Duża różnorodność, różnorodność i jasność odcieni zamienia mieszkanie w chiński sklep. Najczęstszymi opcjami są kolaże fotograficzne, produkty papierowe, małe poduszki lub ozdobne lustra.

Fotografia jako wystrój

Zadając sobie pytanie, jak własnoręcznie udekorować wnętrza pokoi, pierwsze co na myśl przychodzi wystrój ze zdjęć. W tym przypadku jest gdzie zastosować wyobraźnię. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie obrazy.

Istnieje kilka sposobów na udekorowanie pomieszczenia za pomocą fotografii:

  • Najlepiej wybrać zdjęcia o różnych rozmiarach i orientacjach (poziomo i pionowo). Dzięki temu ich kolaż nie będzie monotonny i nabierze objętości.

  • Zdjęcia można powiesić na linach, uzupełnione spinaczami do bielizny. Idealne do tego celu są również girlandy – taka dekoracja doda wieczorowi komfortu w pomieszczeniu.

  • Świetny pomysł na dekorację - udekorowanie biurka lub starej ramy okiennej za pomocą zdjęcia. W tym celu obrazy przykleja się z powrotem do stołu lub od przodu do przezroczystej i gęstej powierzchni (wykonanej z tworzywa sztucznego lub szkła).

Papierowe motyle

To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się we wnętrzach DIY, ponieważ motyle wykonane z papieru to tani, prosty i jednocześnie efektowny sposób na dekorację.Motyle można wykorzystać do tworzenia wszelkiego rodzaju kształtów geometrycznych na ścianie. Nie ma ograniczeń co do koloru i ilości tych przedmiotów.

Papierowe motyle ze względu na swoje zdrobnienie nie obciążają wnętrza, wyglądają elegancko i nie są nijakie.

Motyle papierowe można wykorzystać do wypełnienia ściany, wykonania plakatu, powieszenia na sznurkach z sufitu, a nawet przyklejenia do żyrandola.Szablony motyli można łatwo pobrać z Internetu. Co więcej, można wybrać zarówno kształt, jak i różne detale, np. kształtowe nacięcia.

Poduszki ozdobne

Poduszki ozdobne idealnie pasują do każdego wnętrza, najważniejsze jest to, że pasują do koloru i stylu dekoracji.Istnieją dwie możliwości stworzenia dekoru – udekorowanie gotowej poduszki i zrobienie jej od podstaw. Zakupiony produkt uzupełniają ciekawe elementy. Możesz przykleić lub przyszyć duże kwiaty.

Dobrze prezentują się poduszki z pomponami. Możesz zrobić je sam z nici lub kupić gotowe w sklepach z robótkami ręcznymi.

Proponujemy małą lekcję mistrzowską z tworzenia małych poduszek na sofę lub łóżko ze złomu:

1. Zdecyduj się na kształt poduszki. Może mieć klasyczny wzór, kwadratowy lub okrągły, w kształcie serca, gwiazdy, chmurki lub ulubionej postaci.

Okrągła poduszka
Serca
Gwiazda
As znak

2. Wybierz materiał na poszewkę. Poduszka nie musi być zgodna z sofą, może różnić się kolorem i fakturą, najważniejsze jest to, aby była połączona z ogólnym tłem. Na poszewki najlepiej sprawdzają się tkaniny bawełniane. Ale jeśli chcesz wypełnić przyszły produkt piórami, a nie gumą piankową, lepiej wybrać gęstsze tkaniny, które nie przepuszczają puchu.

3. Przygotować dwa równe kwadraty materiału tworząc podstawę poszewki na poduszkę. Obróć je na lewą stronę i zszyj po bokach, pozostawiając jedną dolną krawędź wolną do wypełnienia.

4. Zdecyduj, jak uszyjesz poszewkę na poduszkę. Możesz przyszyć zamek lub guziki do dolnej krawędzi i zrobić oczka.

Poszewka na poduszkę z zamkiem

5. Następnie można ozdobić gotową poszewkę na poduszkę. W tym celu użyj dowolnych dostępnych materiałów: koronek, koronek, frędzli, satynowych wstążek, guzików, zamków błyskawicznych, koralików, koralików, cyrkonii i wielu innych. Zdjęcie pokazuje pomysły na wystrój, które możesz wziąć za podstawę.

Poduszka z ozdobnymi kwiatami
Poduszka Dekoracja ze wstążkami
Guziki
Cyrkonie lub Koraliki
Dekor z koronką, serwetki dziane

6. Jako wypełniacz nadają się materiały syntetyczne, guma piankowa, holofiber i inne materiały poliestrowe. Guma piankowa dobrze sprawdza się w przypadku poduszek rolkowych.

Na wideo: Fajne poduszki DIY

Wykonanie abażuru

Ozdoby z niepotrzebnych przedmiotów pomoże również ożywić projekt pomieszczenia i stworzyć efekt mistrzowskiej klasy projektowania. Oprócz zręcznych rąk muszą być dobre pomysły. Do dekoracji swojego domu możesz wykorzystać zarówno styl vintage, jak i nowe trendy.Dobrą opcją dla wystroju retro jest stworzenie kloszaBędzie mógł wnieść do domu atmosferę ciepła i komfortu.

Idealny do podobnego abażuru do dziecięcej sypialni. Jego osobliwością jest to, że gdy światło jest włączone, na suficie i ścianach tworzą się tajemnicze wzory.Podstawa klosza wykonana jest z drutu – jedno koło o większej średnicy na dole, drugie o mniejszej średnicy na górze. Koła są połączone ze sobą liniami prostymi również z drutu. Za pomocą tych elementów możesz regulować wysokość produktu.

Możesz wziąć gotową metalową ramę ze starej lampy podłogowej.

Metalowy stelaż klosza

Klapy służą jako dekoracja. Warto wybrać dla nich różne kolory i wzory. Rozmiar ciętej tkaniny powinien wynosić około 10 cm długości i 1 cm szerokości, klapy te są przywiązane do drucianej podstawy. Należy upewnić się, że końce segmentów tkaniny są symetryczne. Musisz zacząć od dołu, stopniowo przesuwając się na górę konstrukcji. Węzły powinny ściśle do siebie pasować. Gdy klosz jest całkowicie wypełniony szmatami, możesz go powiesić, aby zastąpić żyrandol.

Dekoracja lustrzana

Na uwagę zasługują wszystkie elementy wnętrza. Ale lustro to coś, co łatwo zamienia się w arcydzieło. Mistrzowska klasa na temat transformacji luster obejmuje użycie różnych drobiazgów niepotrzebnych w domu:

  • Muszle . Z wakacji nad morzem zawsze przywożą do domu wspomnienie w postaci muszelek. Mogą to być nie tylko duże pociski, ale także mniejsze pociski. Dzięki tym naturalnym elementom możesz samodzielnie ozdobić lustro. Ważne jest, aby używać muszli o różnych rozmiarach, kolorach i kształtach, aby wyglądał bardziej naturalnie. Do zabezpieczenia muszli ważne jest użycie specjalnego kleju przeznaczonego do nakładania na płaską, szklaną powierzchnię.

  • Łyżki plastikowe . Okrągłe lustro można zamienić w piękny i jasny kwiat za pomocą zwykłej jednorazowej zastawy stołowej. Aby to zrobić, weź plastikowe łyżki. Każdy z nich należy zdjąć z rączki i pomalować na żądany kolor. Jako materiał barwiący stosuje się specjalne opryskiwacze. Dzięki temu powłoka będzie gładsza i szybko schnie. Następnie podstawa wykonana jest z płyty wiórowej lub zwykłej tektury w postaci okrągłej ramy, na której nakleja się łyżki w szachownicę. Powstała podstawa jest przyklejana do lustra, a z tyłu przymocowana jest pętla.

  • Mozaika . Ramy luster są często wykonywane w formie mozaiki. W tym celu najpierw tworzy się bazę z tektury. Z góry materiał licowany jest mozaikami. Kawałki innego potłuczonego lustra lub małe plastikowe kafelki mogą pełnić rolę elementów dekoracyjnych.

Jeśli chcesz przekształcić swój dom, to powyższe pomysły i mistrzowska klasa do robienia dekoracji ze złomu będą bardzo przydatne. Nie bój się eksperymentować, spróbuj zrobić domową klasę mistrzowską i wnieś do wnętrza coś wyjątkowego, tworząc niesamowite dekoracje własnymi rękami i wkładając w nie kawałek swojej duszy.

5 najlepszych kursów mistrzowskich na temat tworzenia wystroju (1 wideo)​​

Pomysły na tworzenie wystroju wnętrza (44 zdjęcia)

Guziki
Ozdoby z kryształkami lub koralikami
Jako postać
W kształcie serca
Gwiaździste
Dekor koronkowy, serwetki dziane
Okrągła poduszka
Prostokątne
.