Dekoracja łazienki nowoczesnymi panelami z tworzywa sztucznego - projekt i montaż

Do dekoracji łazienki stosuje się różne materiały.Ostatnio znacznie wzrosło zapotrzebowanie na panele z tworzyw sztucznych, ponieważ materiał ten ma wiele zalet.Plastikowa boazeria łazienki, którą można zobaczyć w Internecie, łączy w sobie estetykę i ekonomię. Oczywiście, aby osiągnąć taki wynik, konieczne jest ostrożne podejście do wyboru materiału i projektu pomieszczenia.

Panele są szeroko stosowane do okładzin ściennych w pomieszczeniach o dużej wilgotności.Na rynku dostępna jest szeroka gama materiałów. Nowoczesne panele PCV mają niepowtarzalny design, który pozwala w oryginalny sposób udekorować łazienkę.

Cechy materiału

Nie ma wątpliwości, że płytki ceramiczne są najodpowiedniejszą opcją wykończenia łazienki. Ale jego wadą jest to, że ma stosunkowo wysoki koszt. Montaż płytek jest dość trudny. Aby wykonać pracę własnymi rękami, musisz znać pewne subtelności.Panele łazienkowe są godną alternatywą dla płytek ceramicznych. Wybierając materiał warto wziąć pod uwagę, że może on być różnej jakości.

Dlatego w sklepie należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

 • ilość przetłoczeń, które nadają materiałowi sztywność;
 • stopień ochrony przed wilgocią;
 • gładkość powierzchni;
 • stopień wytrzymałości materiału na naprężenia mechaniczne.

Równie ważnym parametrem jest kolor paneli pcv do łazienki. Na produkcie wysokiej jakości wzór jest nakładany równą warstwą.Przed rozpoczęciem prac wykończeniowych należy dokładnie obliczyć wymaganą liczbę paneli.Umożliwi to zakup materiału z jednej partii. W przeciwnym razie odcień może się nieznacznie różnić. Nie powinieneś poważnie skupiać się na oszczędzaniu, ponieważ od tego będzie zależeć projekt łazienki z plastikowymi panelami.

Niepożądane jest stosowanie produktów o fakturze reliefowej do dekoracji łazienek i toalet. Materiał jest trudny do czyszczenia i może rozwijać pleśń i pleśń.

Na filmie: wskazówki dotyczące wyboru paneli plastikowych.

Pomysły projektowe

Wiele osób uważa, że ​​wykończenie panelami z tworzywa sztucznego jest bardzo tanie, monochromatyczne i nieciekawe. Ale tak nie jest. Dowodem na to jest zdjęcie projektu łazienki, osłoniętej tym materiałem.

Aby udekorować łazienkę w oryginalny sposób, należy zastosować się do porad eksperta:

 • Panele PCV do łazienki dobrze komponują się z fakturowanymi tynk lub zwykła farba.Czyli od podłogi do połowy ściany można zamontować panele, a powyżej - po prostu pomalować powierzchnię. W takim przypadku warto zadbać o to, aby odcienie były ze sobą połączone.

 • Kontrastowe kolory mogą nadać projektom oryginalności.Dobrym rozwiązaniem są również naprzemienne panele o różnych szerokościach.

 • Do dekoracji można użyć modeli symulujących fakturę drewna.To stworzy styl etniczny. To wykończenie jest idealne do mebli drewnianych i bawełnianych zasłon.

 • Nie należy używać wysokiej jakości produktów marmurkowych. Takie wykończenie będzie wyglądać nienaturalnie i tanio.
 • Wielu koneserów płytek uważa, że ​​nie da się ułożyć oryginalnego wzoru z paneli PCV. Ale to jest dalekie od przypadku.Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama produktów do płytek.Mogą mieć jeden kolor lub różne wzory i nadruki.

 • Do materiału można zastosować dowolny wzór. W tym celu stosuje się drukowanie zdjęć.W ten sposób na ścianie można przedstawić całą kompozycję, co doda projektowi oryginalności. W razie potrzeby może to być nawet ulubione zdjęcie.

 • Listwy łazienkowe z panelami z tworzywa dobrze komponują się z listwami sufitowymi, które można urozmaicić lustrzanymi wstawkami.

Korzystając z porad fachowców można w oryginalny sposób udekorować łazienkę zwykłymi panelami PCV. Pomimo niskiego kosztu materiału projekt będzie wyglądał luksusowo i elegancko.

Jaki styl wybrać

Wcześniej uważano, że zastosowanie paneli z tworzywa sztucznego pozwala na stworzenie jedynie ekonomicznego stylu dekoracji wnętrz. Ale jeśli dobrze przemyślisz projekt, możesz wdrożyć dowolne rozwiązanie stylistyczne.

Jako opcje warto podkreślić:

 • Minimalizm. Wyposażając łazienkę warto trzymać się podstawowej koncepcji – mniej mebli i elementów dekoracyjnych, więcej wolnej przestrzeni. Styl charakteryzuje się wyraźnymi i prostymi liniami oraz stosunkowo powściągliwą kolorystyką. W projekcie warto zastosować elementy szklane i metalowe.

 • Styl rustykalny. Do dekoracji i dekoracji wykorzystywane są naturalne materiały. Lepiej jest użyć tutaj paneli symulujących fakturę drewna. Proste drewniane meble, lekkie zasłony i żyrandol będą idealnym uzupełnieniem wystroju pomieszczenia.

 • Prowansja. Ten kierunek stylistyczny można łatwo zrealizować za pomocą plastikowych paneli. Do dekoracji używa się materiałów w jasnych kolorach pościeli. Meble powinny być proste. Dekor można uzupełnić jasnymi wzorami i dekorem ceramicznym.

Tak naprawdę można udekorować łazienki panelami PCV w dowolnym stylu. Najważniejsze jest prawidłowe przemyślenie projektu. Lepiej powierzyć tę pracę profesjonalistom. Możesz zobaczyć zdjęcie poniżej, projekt na nich jest prezentowany w różnych stylach.

Opcje montażu materiałowego

Panele plastikowe montuje się na dwa sposoby.Pierwsza metoda polega na zainstalowaniu materiału na skrzyni. W drugim przypadku mocuje się go bezpośrednio do ściany za pomocą kleju lub wkrętów samogwintujących. Każda z metod ma swoją własną charakterystykę.

Montaż paneli bezpośrednio na ścianie pozwala zaoszczędzić miejsce.Idealnie nadaje się do małych pomieszczeń. Ale aby zakończyć pracę, konieczne jest przygotowanie ściany o wysokiej jakości. Powinien być płaski.

Jeśli w pomieszczeniu znajduje się urządzenie grzewcze, odległość między nim a wykończeniem musi wynosić co najmniej 4 cm, w przeciwnym razie materiał jest zdeformowany jako w wyniku działania na nią wysokiej temperatury...

Montaż płatwi eliminuje konieczność wyrównywania powierzchni.Metoda ta pozwala bez większego wysiłku ukryć nierówności konstrukcji. Do budowy ramy stosuje się profil metalowy lub listwy drewniane. Mogą być montowane na dowolnej podstawie. Może to być tynk lub „goła” ceglana ściana.

Przy wyborze metody montażu należy wziąć pod uwagę wiele niuansów. Przede wszystkim dotyczy to stanu muru.Jeśli powierzchnia ma wiele wad i nierówności, montaż wykończenia w łazience najlepiej wykonać metodą ramową.Należy jednak mieć na uwadze, że wewnętrzna powierzchnia lokalu nieznacznie się zmniejszy, szczególnie w przypadku małych łazienek.

Projektowanie i montaż paneli w łazience (2 filmy)

Opcje paneli PCV (35 zdjęć)

.