Dekoracja kuchni w jasnych kolorach: łatwy styl (+40 zdjęć)

Kuchnia urządzona w jasnych kolorach uważana jest za klasykę. Choć jasne kolory są proste, mogą być zarówno zimne, jak i ciepłe, dające komfort pomieszczeniu, a jednocześnie podkreślające jego styl. Paleta kolorów zastosowanych w takim wnętrzu jest obszerna i każdy może wybrać dla siebie dokładnie to, co wydaje się optymalne i miłe dla oka. Przyjrzyjmy się bliżej, jak zaprojektować lekką kuchnię.

Paleta kolorów

Nie tylko zimna biel nadaje się do jasnych projektów. W końcu gama kolorów jest dość duża: delikatny róż, beż, mleczny, waniliowy, pastelowy, szary i wiele innych. Tak, ten sam biały kolor ma bogatą paletę odcieni, po prostu niewiele osób o tym wie. Ale przy odpowiednim ich połączeniu istnieje możliwość urozmaicenia pokoju i uczynienia go ciekawszym.

Jasne kolory mają wiele zalet:

  • mają pozytywny wpływ na samopoczucie psycho-emocjonalne osoby osoba;
  • dostosowuje się do pracy we właściwym czasie;
  • optycznie powiększaj pomieszczenie, wypełniaj je światłem;
  • można łatwo łączyć z innymi kolorami;
  • Nadaje się do pomieszczeń o różnych stylach.

Nowoczesne kuchnie lekkie mają wady, ale są tylko trzy najważniejsze:

  • zabrudzony;
  • nuda i codzienność;
  • ze złą kombinacją kolorów - chłód.

Klasyczne kuchnie w jasnych kolorach

w życiu nie stracą na aktualności. Od razu zgłosi jedną rzecz o swoim właścicielu - może poczuć styl i dostrzec piękno. Tego rodzaju wnętrze nie jest przeładowane ogromną ilością elementów, jest proste i lakoniczne, ale jednocześnie ozdobione ciekawymi i elementarnymi akcentami, zawsze wygląda wygodnie, a w razie potrzeby nawet uroczyście.

Zestawy kuchenne w tradycyjnych wzorach nie powinny być nadmiernie nasycone kolorami.

Najkorzystniej w tradycyjnym stylu pokój wygląda jak zestaw drewna lub materiału malowanego "drewno".Pomimo pozornie „nudnego” i codziennego życia, paleta kolorów naturalnych drzewnych kwiatów jest bardzo duża.

Powiązany artykuł:Wnętrze w stylu szwedzkim: pastelowe kolory Karla Larsona

Jedną z wad lekkich kuchni jest wysoki koszt, ponieważ naturalne materiały są czasami drogie. Ale z drugiej strony niepodważalną zaletą klasyki jest to, że wskazuje ona na to, że właściciel ma wyczucie stylu. Przede wszystkim ten styl jest stosowany w dużych mieszkaniach lub budynkach podmiejskich.

Wykładziny podłogowe w jasnej kuchni

Podłogi w tego typu kuchni mogą mieć zarówno jasne, jak i ciemne kolory. Często łączy się ze sobą diametralnie przeciwne kolory - tutaj prawie wszystko zależy od stylu samego pomieszczenia.

Wykładziny podłogowe w jasnej kuchni są różnorodne i oprócz kolorów nie do odróżnienia od materiałów na podłogi w kuchniach o innych kolorach. Płytki ceramiczne, granitowe, laminowane i inne powłoki prezentują się inaczej w różnych pomieszczeniach.

Na przykład w styluHi-tech zastosowanie śnieżnobiałych płytek ceramicznych będzie nienaganne.W przypadku klasycznej kuchni najlepszą metodą na posadzkę jest zastosowanie wykładziny, która swoim odcieniem przypomina drewno.

Korzystne prezentują się podłogi z płytek w 2 kolorach: np. stwórz podłogę w formie szachownicy używając ciemnej i śnieżnobiałej (dla kuchni progresywnych) lub beżowej i brązowe (do kuchni typu klasycznego) płytki. Oczywiście w odniesieniu do klasycznej kuchni znów działa zasada: im bardziej „naturalna” powierzchnia podłogi, tym lepszy będzie jej wygląd.

Rada! Jeśli zdecydowałeś się na bardzo jasny lub śnieżnobiały kolor podłogi, wybierz powłokę błyszczącą – znacznie łatwiej będzie utrzymać taką podłogę w czystości.

Tapeta do jasnej kuchni

W jasnej kuchni musi być jasna tapeta. Podstawową zasadą ich doboru jestton pokrycia ściennego musi różnić się od koloru mebli.Z reguły wystrój kuchni w jasnych kolorach zdobią meble o kilka tonów ciemniejsze niż sama tapeta. Chociaż w niektórych przypadkach (częściej w absolutnie śnieżnobiałych kuchniach) meble i powierzchnia ścian mogą być tego samego koloru. W tym przypadku szczególnie ważne jest dodanie do wnętrza kolorowych akcentów.

Często powierzchnia ścian w jasnych kuchniach, wykonanych w stylu klasycznym, jest malowana lub oklejana wodoodporną tapetą.

Głównym kryterium wyboru powłoki na ściany kuchni powinna być jej odporność na wilgoć, niska zdolność pochłaniania zapachów oraz łatwość czyszczenia.

Tapeta w wybranym wnętrzu może być zarówno gładka, jak i mieć fakturę. W pojedynczych przypadkach możliwe jest łączenie różnych rodzajów powłok.

Wniosek

Wnętrze kuchni w jasnych kolorach to niezawodna opcja zarówno do dużych pomieszczeń, jak i do małych pomieszczeń. A jeśli nadal utrzymasz ją w idealnej czystości, to cały czas będzie wyglądać świetnie – czasami o wiele trudniej jest utrzymać idealny porządek w lekkiej kuchni, niż samodzielnie stworzyć dla niej wnętrze.

Tworzymy praktyczną i lekką kuchnię (2 filmy)

Pomysły na lekką kuchnię (40 zdjęć)

​​
.